Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Problemele forumului in viziunea mea

Creat de Vlad6, 22 Noiembrie 2010, 23:01:28

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

andrei

    Bine ca sa lamurit. Am stat intr-o tensiune zilele astea ceva de speriat. :? :-D Ca urmare am chibzuit indelung si am ajuns la concluzia ca trebuie sa propun urmatoarea masura:-Sa se infiinteze URGENT rangul de ,,profesor-savant-inginer-general-fotomodel si Mare Sef",care sa fie acordat la cerere,tuturor celor care au nevoie de el, ca nu se mai poate traii in halul asta de incertitudine. :lol: :-D
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

horia2008


Sau poate sa infiintam in Cafenea un Colt al frustratilor, sa se adune acolo si sa posteze in voie, fiecare cu topicul lui (sau cate doreste) le dam si like-uri multe-multe, sa refuleze acolo nu sa faca flood pe tot forumul, poate asa se mai asaneaza si stim o treaba




Renovatio

Citat din: horia2008 din  22 Septembrie 2011, 09:18:13
Sau poate sa infiintam in Cafenea un Colt al frustratilor, sa se adune acolo si sa posteze in voie, fiecare cu topicul lui (sau cate doreste) le dam si like-uri multe-multe, sa refuleze acolo nu sa faca flood pe tot forumul, poate asa se mai asaneaza si stim o treaba



Sunt de acord cu tine Horia.

Nox

#18
Forumul nu are nicio problemă. În principal userii sunt de vină și mai ales ce anume se postează (calitatea conținutului, calitatea documentării, relevanța la tematica forumului, seriozitatea cu care postează). Calitatea forumului e strict legată deci de calitatea celor care postează. În al doilea rând avem și noi o vină și anume că nu dăm mai multe avertismente, mai multe ban-uri, mai multe mesaje șterse. Cât despre sfaturi cum să îmi fac treaba sunt sătul.

P.S. Promit că o să mă revanșez. Deci dacă vă treziți cu mesaje sau subiecte întregi șterse să nu vă puneți ștreangul de gât, e doar începutul.  :evil:
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

calator astral

#20
NOX > Problema e aceeasi, e neschimbata,mocneste si va exploda din nou,inevitabil!
Ati constituit o pseudo-"ELITA" rufon, nici unul nu aveti absolut nici cea mai mica competenta,ati desemnat ARBITRAR membrii asa-zisei "Echipe ZERO" ( Zero curaj,zero actiune,zero cunostinte in domeniul Stiintelor de Frontiera). Criteriul exclusiv al selectiei tine in doua vorbe : NAIVITATE & DOCILITATE. Exact principalele obstacole care blocheaza accesul la Cunoastere. Cunoastere care la rindu ei implica Adevaruri cutremuratoare, dincolo de imaginabil, dar mai devreme sau mai tirziu Revelatia va lumina pe cei pierduti pe cai gresite,din pacate unele fara intoarcere...
Nu e genul meu sa ma autocitez dar sint ferm convins ca frazele scrise atunci sint si acum de actualitate:
________

"am fost pe linkul indicat, nox, si observ ca sînt doar trei forumisti (moderatori de fapt) care posteaza exclusiv (spooky,nox & stardust)...pe un subiect unic "ozn in Fagaras",unde vedem un " fake", o poza simpla unde au fost adaugate doua imagini identice,dar una a fost diminuata,un fotomontaj de proasta calitate,de fapt
Personal sînt CONTRA "comunismului" ("reguli stricte si aplicarea lor la sînge" dixit V Razvan, care ar dori sa vada o sectiune unde posteaza "doar anumite persoane care detin cunostiintele necesare si au ce spune ca sa merite citit", si fac o paranteza : deci restu n-are rost sa-l citim, doar ce spune nox,spooky & stardust are valoare  )
Pai închideti forumul atunci, si trimiteti-va mesaje între voi, ptr asta exista e-mailuri....voi centrati, voi dati cu capul, aceasta idee e o mare idiotie, ar trebui din start interzis orice sectiune paralela si rezervata "initiatilor" ( care or fi aia, ca aici mai nimeni nu stie mai nimic despre fenomenul OZN s i exobiologie).
Nimeni sa nu se erijeze în CENZOR, repet pt marea majoritate si în special pentru aia care dau "indicatii pretioase": habar n-aveti pe ce lume traiti, fiti mai modesti si receptivi,iar tu razvan esti lucid: da! te bagi "unde nu trebuie", ai ceva de spus, spune, vii aici cu scheme si daca într-adevar "nu merita citit" du-te unde oi vedea cu ochii, nimeni nu te tine cu forta,într-adevar "parerile" tale,daca doar p-astea le ai, "sînt gresite si nu ajuta la nimic",decît sa amplifice sentimentu ca acest forum e controlat de nu-stiu-ce structuri si se ocupa exclusiv de dezinformarea cititorilor.
Deci votez CONTRA. "

StarDust

Citat din: calator astral din  22 Septembrie 2011, 13:13:06
....
Deci votez CONTRA. "

Poti vota ce doresti! Tu esti unul din cei care aduc haosul pe aici. Asa ca votez (din nou) sa zbori de pe forum. Noua celor din ECHIPA ZERO nu ne plac povestiile de adormit copii, am trecut de mult de stadiul asta. Cauta-ti alte locuri pentru elucubratiile tale!

Vorba unui coleg, AM ZIS !
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Nox

#22
Şi ce te freacă pe tine cum am desemnat membrii EZ, de unde știi tu ce cunostințe avem? Ce ai vrea să-ți urmăm exemplul tău și să ne îngropăm în pământ lângă baze militare? Nu înțeleg care e problema ta? Tu vii aici la noi în "casă" și-ți faci de cap, zicând tot felul de aberații despre noi. Băi băiatule asta se cheamă nesimțire și proastă creștere. De ce îmi pierd timpul cu catâri ca tine nu înțeleg.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

horia2008

#23
Citat din: calator astral din  22 Septembrie 2011, 13:13:06
NOX > Problema e aceeasi, e neschimbata,mocneste si va exploda din nou,inevitabil!

Poate te ocupi tu de asta...

Sunteti ca acei cetateni minoritari predispusi la delicvente care odata reperati, va tavaliti in chinuri si urlati ca din gura de sarpe in strada, in fata poltiei, spitalului, tribunalului, sau pe unde v-apuca si va puneti poalele-n cap ca ce v-au facuuuut, ca va oprimeaaazaaa, ca vai s-amar....
vreti sa fiti mai egali ca ceilalti si calcati bunul simt in picioare.... ca va merge si sunteti tolerati....halal




Nox

#24
Şi dacă vrei să-mi răspunzi la întrebare: cine pușca şi cureaua lată ești tu de-ţi permiți să vrei să știi cum arată userul x, z, y de pe forumul asta? De unde știu eu, de exemplu, că poza care o ai tu la avatar, nu este al amicului tău gay, cu care ți-o tragi la găurică. Adică tu dacă ţi-ai pus o poză la avatar crezi că dintr-o dată poveștile tale vor exploda de credibilitate. Măi băiatule te înșeli amarnic. Stai pe o ață subțire, vezi să nu cazi în noroi să-ți murdărești uniforma aia albă.

P.S. Eu am spus ce aveam de spus. E ultimul mesaj....
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

calator astral

Nox,nu ripostez. Observ doar ca fantasmele tale homosexuale revin mai tot timpul.
Horia> esti un zero barat,de o debilitate impresionanta. Foarte curind vei intelege semnificatia verbului "a tavali".

________

Am regasit dialogul meu cu regretatul SHADOWMAN, retroactiv regret tonul rece si distant utilizat atunci...dar daca m-ar fi ascultat si nu ar fi abordat subiectul delicat "BUCEGI & TURBOMECANICA S. A. ar fi fost sigur si acum in viata,printre noi...
Il reproduc si il rog,de acolo,de unde ne urmareste,sa ma ierte....

____________

"Buna seara, domnule Shadowman, va raspund la interpelarea publica;
Sînteti liber sa dialogati pe acest forum, sa postati orice mesaj, aici, pe rufon, care acum este deja o comunitate, cu oameni seriosi, pragmatici, cu conceptii sanatoase de viata cu dorinta de a face ceva concret.
Forum s-a vrut si este expresia libera si necenzurata a libertatii de exprimare si a libertatii in gandire.
Suntem cei mai multi oameni open-mind, deschisi spre nou, spre viitor, fara inhibitii date de dogme sau"axiome stiintifiice".
Nu v-am urmarit toata "activitatea" pe forum, insa citind cu atentie unele din mesajele dumneavoatra, nu pot decat sa spun ca am ramas uimit. O spun si o repet cu riscul de a va supara pe mine ABERATII ca in acele mesaje, organizate în fraze monosilabice si interjectii, totul presarat de lingusiri la adresa administratiei, nu am citit vreodata in viata mea.
Domnule, forumul nostru nu se doreste un "OTV virtual", nu cautam senzatie, nu punem cu titlu de adevar simple supozitii si ipoteze, lasam loc de alternative.
De profesie sunt psiholog, am si o pregatire militara în domeniul stiintelor de Frontiera, asadar va pot spune cu mana pe inima ca textele scrise de dvs. sînt extrem de "aberante" si "afectate".
Si ce este mai trist cred, este ca si credeti ceea ce spuneti acolo. Nu contest ca subiectele abordate nu sunt interesante, insa modul lor de abordare, modul de concepere a mesajelor si comportamentul dvs. pe forum ne face sa ne indoim de compatibilitatea dvs. cu linia directoare a ceea ce suntem noi, a ceea ce credem noi.
V-as recomanda daca tot va intereseaza subiectele respective sa aprofundati subiectul cu colegii de munca si sa postati pe un forum mai inclinat spre asa ceva : http://www.mapn.ro/dezinformare.
Imi pare rau sa va dezamagesc, insa cred ca viziunea dvs., ideile dvs. nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu ale noastre. Forumul nostru nu incurajeaza postarea unor idei "futuriste" si extrem de putin verificabile.
Si din mesajele citite de la dvs., recunosc ca nu ma incanta "ipotezele" pe care le aruncati in joc, ipoteze extrem de fanteziste.
Asadar credem ca nu aveti locul printre noi, dorinta dvs. de a extrapola universuri "ascunse" si "misterioase",îndepartînd astfel adevaratele marturii si trimitînd cybernautii sa caute mici omuleti verzi la Pastele-cailor în alte Galaxii, la mii de ani lumina de Adevar, nu ne intereseaza
Va multumesc anticipat pentru intelegere
Octogonarul de garda."
_________

Dar mortii cu mortii si viii cu viii...evenimente majore vor urma foarte curind,eu continui selectia mea discreta,deocamdata sintem OPT rufonisti in echipa mea de shock.
Si da, ne intilnim si comunicam. Ridem impreuna de ineptiile unora.
Fara babaciuni casnice,doar oameni de teren,gata de actiune,sceptici tematori de Fortele Oculte care lucreaza subtil (si) pe acest interesant forum.

horia2008

Citat din: calator astral din  22 Septembrie 2011, 13:36:25
.....Foarte curind vei intelege semnificatia verbului "a tavali".

da seniorule, da' nu cu cine crezi sau vrei tu....
si nici in vreo parcare sau cu vreo repltilianca....care vad ca te-a rumegat si regurgitat aici pe forum...




StarDust

Citat din: calator astral din  22 Septembrie 2011, 13:36:25
...
Horia> esti un zero barat,de o debilitate impresionanta. Foarte curind vei intelege semnificatia verbului "a tavali".

...

Suficient... Moderated, si sper ca se vor lua si alte masuri impotriva ta.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

horia2008

#28
Citat din: calator astral din  22 Septembrie 2011, 13:36:25
Nox,nu ripostez. Observ doar ca fantasmele tale homosexuale revin mai tot timpul.
......
________

Am regasit dialogul meu cu regretatul SHADOWMAN, retroactiv regret tonul rece si distant utilizat atunci...
......
____________

"Buna seara, domnule Shadowman, va raspund la interpelarea publica;
Sînteti liber sa dialogati pe acest forum, sa postati orice mesaj, aici, pe rufon, ...
.....

ce inseamna asta?
de ce citezi selectiv si nu integral lasand afara pasaje care schimba sensul citarii (daca tot ai citat)?
n-am nici o treba ca ma ameniti si jignesti pe mine; dar sa-l terfelesti pe Shadowman....
chiar nu ai pic de rusine??

CitatRog moderatorii sa ma autorizeze sa raspund, asa nu se mai poate, pai e drept sa legi fedeles un Om si sa-l lasi la dispozitia oricarui trecator?!
__________________________________________________
Oooo....Bravo tie shadowman, ai fost cumintel, jos palaria,se pare ca stii mai bine ca mine adevaratele "motive" ale "moderarii" (cu lanturi si botnita, legat la ochi & urechi),dar umbli cu d-astea,observ,atunci hai sa facem repede o întrecere de raspunsuri similare, care dintre noi e mai lingusitor, eu propun un scurt Raspuns în stilul tau dar mai perfectionat  :wink: , acu la repezeala :
---------------------------------------------------------
Buna seara, domnule Shadowman, va raspund la interpelarea publica;
Sînteti liber sa dialogati pe acest forum, sa postati orice mesaj, aici, pe rufon....
......

lasati-l va rog sa raspunda la nemernicia asta



spooky

calatorule...

ti-am mai zis, tu esti in lumea ta fantasmagorica si nu ai nici o legatura cu ceea ce se cheama ozenistica (sau ufologie)... si poate deloc cu acest forum.... si ai o frenezie fata de fenomenul ozn, conspirationist, reptilieni si faci o tocana din ele.

Exista o vorba... daca taceai filozof ramaneai.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984