Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Guvernul ascunde existenta OZN-urilor?

Creat de Necunoscutul, 05 Aprilie 2006, 15:29:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Guvernul ascunde existenta OZN-urilor???

Da
Nu
Este o prostie

toma

Usp! Vezi TurnusX cite intrebari apar atunci cind incepem sa gindim???? Atunci de ce naiba extraterestrii astia nu-si iau apa cu ei?????? :roll:
De ce sa ne gindim doar la un picnic la marginea drumului?
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

TurnusX

Pentru ca atunci cand faci un picnic nu te duci la bastinasi sa ceri apa ci iti iei la tine. Nu prea vad unde ne-am putea juca de-a Stalkerul pe aici?! Picnicul de la marginea drumului sugereaza influenta indirecta asupra omului, asa cum omul influenteaza o furnica, in nici un caz interactiunea constienta.
Ai citit cartea sau doar un rezumat? Daca da, hai sa discutam in detaliu intr-un subiect nou.

nemo

De acord . Propun administratorilor sa creeze un topic nou "Picnic la marginea drumului" . Sunt multe de spus si are legatura directa cu fenomenul UFO . In plus rezolva si disputele amicale de pe forum intre "conspiationisti" si "izolationisti" . Celor care nu au citit carte, poate le trezim interesul !

nemo

Scuzati-ma "cartea" nu "carte" . Consider ca pe acest forum se afla o mica elita intelectuala deci nu e vorba de stiinta de carte cum gresit am postat .

toma

Da am citit cartea! Poate mai citesti postrerea mea inca o data!
Din pacate tema cartii nu are nimic de-aface cu extraterestrii ci cu ....natura umana! (usurel, nu-mi sariti in cap :lol:)
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

TurnusX

Filmul are de-a face cu natura umana, cartea are de-a face cu extraterestrii.

toma

ooo nu! Filmul e tare departe de carte!!!! Eu ma refeream la carte!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

nemo

Ba da !. Cartea e una din putinele care vorbesc cu adevarat de extraterestrii . Restul vorbesc despre alieni ... adica un fel de vecini care locuiesc nitel mai incolo ( pe alta planeta ) . Alienii sunt un fel de "oameni" mai diferiti cu aceleasi metehne, buni sau rai, dar cu preocupari de vecini cumsecade . Ba vor sa ne cucereasca, ba sa ne ajute . Apropo , fratii Strugatky mai au o carte , momentan  imi scapa titlul . In aceasta carte Martienii invadeaza Pamintul ca sa extraga sucul gastric din stomacul pamintenilor . Guvernul lupta, armata lupta .... . Iar taranii din Harcov rezolva problema . Adica benevol ... dar contra cost ... vind martienilor suc gastric cit cuprinde. In pofida opozitiei Guvernului .
Revenind .
"Picnic la marginea drumului" ridica cu adevarat problema intilnirii extraterestre . Pe ei nu-i intereseaza ca existam asa cum pe noi nu ne intereseaza de gindaceii care se plimba pe rotile masinii noastre, cind iesim la iarba verde . Asa arata din punct de vedere filozofic intilnirea intre doua civilizatii cu un decalaj enorm . Cit priveste natura umana ... . Pai doar e scrisa de doi urmasi a lui Dostoievsky si Tolstoi !.

Necunoscutul

 Eu m-am inscris la  google alert for UFOs si in ultimul timp am tot primit stiri cum ca cercetarile ale guvernului au dovedit ca OZN-urile nu sunt decat fenomene naturale sau farse... Si acum mi-am adus aminte ca maine 09.05.2006 este o conferinta foarte importanta tinuta de organizatia The Disclosure Project care este alcatuita din fosti angajati ai armatei, ai USAF si ai marinei, toti acesti membri au avut permisiunea de a vedea cele mai secrete proiecte si au vazut si OZN-uri tinute de USA.


8-)

Necunoscutul


Necunoscutul

  Ce credeti de acesta imagine? Dupa cum scrie pe ea ar fi o harta a lumii cu bazele strict secrete. WOW cam multe...


8-)

Shadowman

 In anul 1995 revista "RUFOR" (infiintata in aprilie 1994)-singura publicatie profesionista din
Romania,la timpul respectiv, specializata in cercetarea si investigarea fenomenelor OZN (si conexe) a expediat prin fax doua scrisori Serviciului Roman de Informatii si Ministerului Apararii Nationale.
La faxurile trimise au primit confirmarea mesajului. Scrisorile trimise prin fax au fost prezentate
in numarul 6 -anul 1995- al revistei RUFOR. Din colectivul redactional al revistei faceau parte cercetatori,personalitati ale vietii culturale stiintifice romanesti precum  :Alexandru Mironov,prof.dr.Cantemir Riscutia,ing.Iustin Capra,ing.Florin Gheurghita,prof.Calin N.Turcu ,Ion Hobana,Gyorgy Mandics s.a.
Din scrisori cele doua importante institutii erau solicitate sa raspunda unor intrebari de genul: OZN-urile reprezinta pericol pentru siguranta nationala ? ... in arhivele fostei securitati exista documente  cu privire la fiinte non-terestre...si alte intrebari interesante...Cei interesati sa citeasca nr.6 din anul 1995 al revistei RUFOR,articolul
"UN DEMERS SORTIT ESECULUI ? SRI si Armata refuza prin tacere dialogul initiat de RUFOR -pag.8
Lectura placuta si mai intrebati-va  de sanatate pe forum din cind in cind ,lasati certurile,contrele... Si intrebarile puerile ,ca asta din topic...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Necunoscutul

Mai exista revista asta, m-as abona si eu la ea... Te rog,  Shadowman sa-mi dai un link de unde pot cumpara revista (daca mai exista).


8-)

Shadowman

Revista a disparut de mult timp de pe piata...De vreo 8-9 ani daca nu ma insel...
Stiu ca am sunat la redactie dupa vreo 4 luni de la aparitia ultimului
numar si am primit niste explicatii foarte "convingatoare"...Abureli...
Din respect pentru membrii forumului nu o sa reproduc explicatia care
am gasit-o eu...Punct.Membrii forumului au un IQ destul de ridicat ca sa
gaseasca o explicatie...
Cite ceva despre revista mai gasesti cu Google -Search...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Necunoscutul

Pacat... :oops: , dar mersi orcicum,Shadowman  :wink:



8-)