Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Guvernul ascunde existenta OZN-urilor?

Creat de Necunoscutul, 05 Aprilie 2006, 15:29:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Guvernul ascunde existenta OZN-urilor???

Da
Nu
Este o prostie

Necunoscutul

  Am vazut acum vreo trei saptamani o emisiune pe Discovery in care era comentata ideea comform careia 80% din poporul american cred ca guvernul ascunde adevarul despre fenomenele OZN. Eu vreau sa vad ce parere aveti voi.
   8-)

ryn

Orice guvern este interesat sa ascunda astfel de informatii, deci si cel american. Gandeste-te ce s-ar intampla daca GigiMuschi sau un Omar ar detine informatii de care depinde securitatea nationala a unui stat...

Necunoscutul

  Nu cred ca ne intereseaza detaliile, vrem doar sa stim daca OZN-urile exista sau nu. Acest lucru ar putea sa ni-l spuna foarte usor, dar de ce nu o fac??? :?
8-)

nemo

Helo !
Cred ca nu o fac pentru ca nu sint foarte siguri de ce se intimpla. Iar daca stiu ceva s-ar putea sa se teama ca "inamicul" (rusii, francezii) sa nu stie mai multe ... deci sa nu se foloseasca de informatia lor pentru asi completa informatia proprie. Sper sa nu gresesc .

ryn

Salut nemo,
Pai ce sa zic OZN-uri am vazut, vedem si vom mai vedea - deci exista!
Mai departe ne intereseaza...

baaron

#5
OZN urile exista si cred ca suntem cu totii de acord...problema principala ar fi ca mai toate guvernele lumii detin informatii despre aceste OZN uri si mai toti lucreaza in subterane stiute numai de cativa cand contactele cu o asa presupusa civilizatie avansata intereseaza toata umanitatea si nu numai o mana de persoane....

Dar in aceiasi masura ...Oare suntem pregatiti sa acceptam realitatea?....Eu nu cred.

O dezvaluire a tuturor dosarelor OZN in public ar duce la o isterie planetara si cu siguranta ne am autoextermina...Oamenii inca nu sunt capabili de discernamant in aceste probleme, ma refer la noi astia de rand....dar oricum ar fi cred ca cel mai bine aceia care detin informatii de natura si interes planetar ar putea intr o oarecare masura, mai mica sau mai mare sa inceapa sa pregateasca omenirea pentru o viitoare dezvaluire a acestor documente si realitati.....in loc sa faca planuri de reducere a populatiei planetare din nu stiu ce considerente statistice (suntem prea multi, nu prea mai avem resurse naturale,...etc...etc)...

baaron


jackie28t

#7
Baaron,
referitor la adoua imagine trebuie sa te anunt in caz ca nu stiai ca acel obiect este un mic chip implantat unor pacienti, pentru a se sti toate datele in caz de urgenta atunci cand ei sunt la spital.
Cat despre prima imagine,expusa de tine,poate pui si tu cateva cuvinte langa....ca sa stie cititorii despre ce este vorba, si poate ne spui si noua ce legatura are prima imagine expusa cu cea de-a doua :-D

Microchip implantati in cetatenii Mexicani : http://www.msnbc.msn.com/id/5439055/



RFID Microchip Video!: http://awakeningmindproject.com/files/Verichip.wmv

udar

Prima poza reprezinta, din cate vad eu, bazele secrete ale americanilor si tunelele subterane care le leaga, nu?

Pai daca e asa, atunci poate sa-mi spuna si mie cineva cand au fost ele construite? Pentur ca sincer eu cred ca e o aberatie mare ca acele tuneluri sa existe, date fiind costurile ridicate, si inutilitatea lor efectiva... Parerea mea e ca poti sa transporti tot ceea ce vrei tu pe sosea in america, mai ales daca esti Armata... Deci eu nu le vad rostul, efectiv...

Sunt distante prea mari, si calea aeriana e mult mai rentabila...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

DepthOfField

udar, cred ca tunelele alea ar putea fi inutile acum, pe timp de pace..dar daca ne gandim ca ele ar fi fost construite pe vremea razboiului rece, cand un atac nuclear sau chimic sau ocupatia inamica sau mai stiu eu ce si cum era posibil, pai guvernul, armata ar trebui sa functioneze in continuare si sa se si poata deplasa nestingherita, nu?
cat despre cheltuieli...ce conteaza?
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Necunoscutul

  In legatura cu acea harta, baaron, ce sunt aceste discuri sau ce or fi ele? Le-am incercuit pe harta.


8-)

jackie28t

#11
Voi atasa mai jos 4 imagini(din cele multe) ce intrepreteaza o parte din cea ce ''The Voice'' a marturisit, pe timp cand a lucrat intr-o baza militara secreta ascunsa sub pamant.Acum el este pensionar.Inca mai tin legatura cu el si pot spune ca este un om cu onoare,un om care lupta pentru adevar.A redat foarte multe informatii ,inca va mai reda dar unele le va lua cu el in mormant.Binenteles ca este foarte precaut la cea ce spune si nu poate reda ''unele informatii'' deoarece are si el o viata si o familie.
A vazut lucruri ce un om n-ar trebui sa vada niciodata....
Am deschis de doua ori un ''Topic'' pentru a reda in timp unele din cea ce ''The Voice'' a marturisit,dar dupa cate s-a vazut,topicul a fost atacat fara a se discuta intr-un mod matur si serios despre acel subiect care era defapt colaborarea ''militarilor''  cu ''extra-terestrii'' in unele proiecte secrete,proiecte ce sunt inpotriva dreptului omului si in care sunt implicate chiar si vieti omenesti luati drept cobai de labor.

Un alt incident din multe altele:
CitatEste cineva aici care este familiar cu poveste ''1987 The Christa Tilton Story ?
http://www.ufocasebook.com/christatilton.html

Daca este cineva aici care ar vrea sa stie mai multe din ce ''The Voice'' a marturisit si care si-ar dori redeschiderea acelui ''TOPIC''cu acele materiale informative, rog sa-mi trimita un MP (mesaj personal) pentru instiintare.
8-) Sunt inca multe de spus si inca foarte multe de aflat.

jackie28t

 8-) Uitasem sa precizez ca in poza nr.2 pe care am atasato mai sus este vorba despre o fiinta hibrida,hmmm,fabricata chiar de noi,pamantenii,este doar o mica parte din unele programe secrete.Binenteles cu ajutorul lor,celor off-planet.Uhhh,va rog sa nu ma intrebati de unde stiu....ca ma poate rani.
Dar sa nu uitam ca scurgeri de informatii au existat si vor exista intotdeauna.

baaron

Pai din moment ce The Voice enunta toate lucrurile astea cam ce ar putea sa ia cu el in mormant....?

Sau altfel spus de ce se considera ca nu e cazul sa il bage in mormant?...adica informatiile astea sunt nesemnificative in fata celor din umbra sau cum?
Pentru ca daca e asa....atunci inseamna ca tot ce zice sunt bazaconii....logic?

Si ca sa ne intelegem...eu nu contest informatiile...ci credibilitatea lui The Voice....faptul ca tu il cunosti si asa mai departe asta nu inseamna neaparat si credibilitate ...

jackie28t

Baaron,
sa stii si tu ca TheVoice nu este singurul care a marturisit unele din asemenea informatii.Sunt foarte multi martori care au marturisit la fel.Daca vrei sa aflii adevarul,atunci mai intai trebuie sa asculti si pe altii,sa pui intrebari,sa citesti,sa investighezi sa acumulezi date,sa faci legatura intre ele si dupa aia folosesti cuvantul bazaconii. :-D

Dupa cate vad tu esti plin de intrebari dar nici nu vrei sa asculti, ceea ce inseamna ca nu prea intelegi ce se intampla si esti in cautarea unor raspunsuri.Te-nteleg!:-D LOL
Cu timpul sunt sigur ca vei avea si raspunsurile la acele intrebari.