Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Blogul lui Benjamin Fulford

Creat de Xanadron, 18 Noiembrie 2010, 21:17:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Xanadron

Multzam de completari, acme

Necesare uneori (si-acum conforme vad cu pct. 1.9 din Regulament ;)), dar imposibil de facut din directia mea, neplatitor fiind pe situl cam mercantilului  :-D BF.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

acme

Citat din: Xanadron din  29 Martie 2011, 09:26:51
Sa continuam deci cu afirmatiile cele mai recente ale lui BF:

This announcement is expected to result in great hardship for many people in the United States as prices skyrocket and living standards plunge. A Rothschild family source says to expect gasoline prices in the US to reach around $15 a gallon.



However, this plan to remain in control of the world's financial system by shifting power the IMF is not going to work. The fact of the matter is that most of the world's governments no longer wish the world's financial system to be controlled by religious fanatics who believe our future is controlled by ancient prophecies.



The Sabbatean Jews of Khazarian ancestry who we have referred to as Satanists have been told clearly they are heretics and that our destiny is not written in the stars. They have been told to stop acting as if they were God on earth and forcing us to live through ancient prophecies. From now on humanity will write its own stars.



In that respect the trillion dollar lawsuit concerning the theft of bonds in Italy by a group centered around the Davos world forum and the UN has not gone away. What is happening is that more and more crimes are being revealed and more and more witnesses are emerging, making the case more complicated and implicating far more people.




Acest anunþ este de aºteptat sã puna la mari încercãri pe mulþi oameni în Statele Unite, ca preþurile explodeazã ºi nivelul de trai va scadea. O sursã din familia Rothschild spune ca sã se asteapta ca preturile benzinei in Statele Unite sa ajunga la aproximativ 15 dolari pe galon.
   
Cu toate acestea, acest plan de a controla sistemulu financiar mondial prin deplasarea puterii catre FMI nu va reusi. problema este cã cele mai multe dintre guvernele lumii nu mai doresc ca sistemulu financiar mondial sã fie controlata de cãtre fanatici religioºi care cred cã viitorul nostru este controlat de cãtre profeþii strãvechi.
   
Evreii Sabbateani (?) de origine Khazariana la care ne-am referit ca Satanistii au fost spus în mod clar cã sunt eretici ºi cã destinul nostru nu este scris în stele. Le-a fost spus sã se opreascã sa actioneze ca si cum ar fi Dumnezeu pe pãmânt ºi sa ne oblige sã trãim prin profeþii strãvechi. De acum încolo omenirea va scrie propriile stele.
   
În acest sens, procesul de trilioane de dolari în ceea ce priveºte furtul de obligaþiuni în Italia de cãtre un grup centrat în jurul forumului Davos ºi ONU nu a dispãrut. Ce se intampla este ca tot mai multe crime sunt dezvãluite ºi tot mai multi martori apar, fãcând cazul mai complicat ºi implicind tot mai multe persoane.
We're born alone, we live alone, we die alone.

acme

Citat din: Xanadron din  29 Martie 2011, 09:26:51
Sa continuam deci cu afirmatiile cele mai recente ale lui BF:

In relation to this, although a White Dragon society member was sent a picture of a beheaded Asian man and told it was R.C. Dam, Dr. Dam is in fact under protective custody and has already given testimony. We still do not have a firm date for when this lawsuit will finally be filed.


In yet another development, two different groups, both claiming to be branches of the "Dragon family," approached the White Dragon society with offers of vast funding (hundreds of billions of dollars) to help Japan rebuild itself. They even offered to place the funds in this writer's private bank account.


These offers appear to be genuine but they are being treated with extreme caution because they may be originating from sources connected to the people who planned and carried out the disaster in the first place.


Japan has plenty of money to rebuild itself with and requires technical assistance, not money. The people who need money are the 1.1 billion human beings who are not getting enough food to eat. The nameless innocent creatures whose ecosystems are being burned out from under them could also use such "funding."



This battle was never about money or power, it was about the future of the planet earth. The group that is still planning to murder over 4 billion humans must be stopped. We have the technical ability as a species to end poverty and stop environmental destruction without resorting to genocide.

We also have technology that will allow us to experience the greatest leap in progress since civilization began. Just what are we waiting for?




În legãturã cu aceasta, deºi un membru al White Dragon a trimis o imagine a unui om decapitat din Asia ºi a spus cã a fost R.C. Dam, de fapt Dr. Dam este sub custodie ºi deja a depus mãrturie. Noi încã nu avem o datã fixã când acest proces va fi depus în cele din urmã.
   
Într-o altã directie, douã grupuri diferite, ambele pretinzind a fi ramuri ale "familiei Dragon", au abordat White Dragon cu vaste oferte de finanþare (de sute de miliarde de dolari) pentru a ajuta Japonia sa se refaca. Ei chiar s-au oferit sã plaseze fondurile în contul private al autorului.
   
Aceste oferte par a fi reale, dar ele sunt tratate cu extremã prudenþã, deoarece acestea pot fi originare din surse conectate la oamenii care au planificat ºi efectuat dezastrul în primul rând.
   
Japonia are o multime de bani pentru a se reconstrui ºi necesitã asistenþã tehnicã, nu bani. Persoanele care au nevoie de bani sunt cele 1.1 miliarde de fiinþe umane care nu obtin suficiente alimente pentru a mânca. Creaturile anonime nevinovate ale cãror ecosistemele sunt arse ar putea folosi, de asemenea, astfel de "finanþare."
   
Aceastã luptã nu a fost niciodatã despre bani sau putere, a fost despre viitorul planetei pãmânt. Grupul care este încã planifica uciderea a peste 4 miliarde de oameni trebuie sã fie oprit. Avem capacitatea tehnicã ca o specie sã punã capãt sãrãciei ºi sa opreasca distrugerea mediului înconjurãtor, fãrã a recurge la genocid.

Avem, de asemenea, tehnologia  ce ne va permite de a experimenta cel mai mare salt în progres de la începutul civilizaþiei . Ce asteptam?


END
We're born alone, we live alone, we die alone.

StarDust

Citat
Multzam de completari, acme

Necesare uneori (si-acum conforme vad cu pct. 1.9 din Regulament ;)), dar imposibil de facut din directia mea, neplatitor fiind pe situl cam mercantilului  :-D BF.

O completare:

1.9. Evitati textele lungi in limba engleza, traduceti textul in limba romana sau faceti un scurt rezumat in limba romana insotit si de linkul catre pagina originala.

Cam asa se respecta pct. 1.9 din regulament.
Multumesc!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Xanadron

#49
May you please exactly define "lungi"? :-D
Cit anume de lungi adica-s permise? :roll:

Serios acum, StarDust - regulamentu-i OK in principiu, dar, cum nimic si nimeni nu-i perfect (inclusiv unele traduceri "semi-goagal-translatabile", mai bune oricum decit deloc), cred ca se mai poate inchide un ochi pe ici-colea... :wink:

P.S. ontopic: Merita citite si unele opinii critice despre Benjamin Fulford, care abordeaza si analiza unor detalii cuprinse-n teoriile lui.
Fiindca unii autori il considera totusi "dezinformator" in unele din afirmatiile lui, desi deloc cu intentzie si - nota bene - de o sinceritate demna de apreciat nu doar de mass-media "mainstream" nipona, ca pina acum.  8-)

http://www.rense.com/general77/chinsec.htm
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Nox

acme, pune te rog doar traducerea și un link cãtre sursa.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

abyss

Link nu poate pune cãci textul se gãseºte în zona cu plata ºi-þi trebuie deci un cont plãtit. Acesta e un caz aparte care trebuia stipulat în normele metodologice de aplicare a punctului 9 din regulamentul forumului. 

StarDust

#52
Citat
Link nu poate pune cãci textul se gãseºte în zona cu plata ºi-þi trebuie deci un cont plãtit. Acesta e un caz aparte care trebuia stipulat în normele metodologice de aplicare a punctului 9 din regulamentul forumului.  

Cel care trebuia sa precizeze ceva, era user-ul acme care a postat acele fraze in limba engleza. Link-ul e necesar pentru ca, eu (sau oricare alt user al forumului) poate vreau sa citesc tot articolul, nu numai pasaje din el, iar daca acea informatie e disponibila doar contra cost, credibilitatea sursei, din punctul meu de vedere e foarte serios pusa la indoiala. Adevarul, nu trebuie oferit doar catorva, contra cost.
Parerea mea, acum, sa revenim la subiectul topicului!

P.S.
Nu vad ce atata agitatie, pe tema asta, regulamentul e regulament, punct! Pentru sesizari, in legatura cu posibile probleme sau neconcordante puteti sesiza pe PM administratia forumului.
Deci, sa ne intoarcem la subiect. Alte lamuriri pe PM.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

abyss

#53





Xanadron

#54
Intervin - pe scurt deocamdata: anuntul asta... ultimativ al lui BF e realmente interesant, pare f. serios si cumva mai "concret' decit altele, darrr... Fulford a mai fost "purtator de cuvint al unor ultimatumuri" in ultimii ani (de prin 2007 de fapt).
Si asta-i deci un ultimatum fara... data fatidica :-P din pacate, in lipsa careia isi pierde si mai mult din credibilitate.

http://www.rense.com/general77/fulf.htm

Concluzie sumara: riscul e clar (ala din anecdota cu ciobanul, venirea prea des anuntata a lupului :fullmoon: si finalul cu satenii apatici exact in mementele critice).
Chiar daca-s voci care sustin ca BF isi risca (si acum) viata... :roll:

P.S. (@biss): "Nu te supara, frate!" e o maxima aplicabila SI in zona rufonistica (eventual intr-o mai subtila dezvoltare bavarez-illuminata :) "Sei nicht mehr von Unten herunter aufgeregt, Waffenbruder!") 8-)
Se-ntimpla oricum multe in virtualul asta doar aparent ametzit - cum ar fi si retragerea (de pe 11 martie) a lui John Lear de pe OM Forum, suparat din cauza moderarii unei postari - importante, ce-i drept, dar considerate "nepotrivite" de catre moderatori (doar citiva stiu continutul ei, printre care ma numar intimplator si eu): 8-)

http://lucianarchy.proboards.com/index.cgi?board=johnlear&action=display&thread=9996&page=1

De citeva ori mi-o fi crescut si mie tensiunea p-aici (la peste 380 volti :-D), dar incerc sa nu ma dau batut, continuind sa cred ca misia citorva omuleti - printre care cred ca te numeri si tu - de... iluminare benefica a unora deschisi CNR (Cunoasterii Nefardate a Realitatii :wink:) - trebuie continuata cu orice pret si dincolo de orice diferende, fie ele frustrante.
Mai ales in vremile astea critice pentru rasa umana-n definitiv. :star:  
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

acme

"Week's Weekly Geopolitical News and Analysis" va aparea marþi deoarece dorim sã vedem dacã contactatul sârb a avut dreptate cu privire la atacul nuclear iminent pe Camp Bondsteel. Dacã a avut dreptate, atunci un anunþ despre autorii acestui atac este de aºteptat sã urmeze. Dacã nu, atunci vom încerca sã ne dam seama de scopul dezinformarii.

http://benjaminfulford.net/2011/04/04/359/
We're born alone, we live alone, we die alone.

Xanadron

Citat din: acme din  04 Aprilie 2011, 14:48:29
"Week's Weekly Geopolitical News and Analysis" va aparea marþi deoarece dorim sã vedem dacã contactatul sârb a avut dreptate cu privire la atacul nuclear iminent pe Camp Bondsteel. Dacã a avut dreptate, atunci un anunþ despre autorii acestui atac este de aºteptat sã urmeze. Dacã nu, atunci vom încerca sã ne dam seama de scopul dezinformarii.

http://benjaminfulford.net/2011/04/04/359/

Citeva informatii pertinente despre Camp Bondsteel (din surse credibile, nu cele mainstream) cred ca-s utile:

http://www.monju.pwp.blueyonder.co.uk/NWO12.htm
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

acme

#57
Japan's government, threatened with more HAARP attacks, pays 60 trillion yen to Feds
Guvernul japonez, amenintat cu mai multe atacuri HAARP, plateste 60mld yeni catre Fed

Lasul prim-ministru japonez Naoto Kan a înmânat peste 60 miliarde yeni catre Federal Reserve Board crimã sindicat Consiliului imediat dupã ce þara sa a fost atacata cu HAARP ºi teroare nucleara, potrivit unor surse japoneze din poliþia de securitate. Banii au fost achitat în urma ameninþãrilor de a folosi HAARP pentru a provoca eruperea Mt. Fuji. Pentru cei dintre voi încã prea spalati pe creier ca sã

creadã ca un astfel de lucru este posibil, vã rugãm sã aruncaþi o privire la transcrierea disponibila pe pagina Departamentului american al Apararii:
http://www.defense.gov/Transcripts/Transcript.aspx?TranscriptID=674

Acesta citeazã apoi secretar al Apãrãrii William Cohen, ca declarând public în 1997 cã:
"Altii sunt angajati chiar într-un eco-terorism prin care se pot modifica climatul, declansa cutremure si vulcani de la distanþã prin utilizarea undelor electromagnetice."

Suspecþii majori în aceste atacuri sunt senatorul american J. Rockefeller ºi facþiunea nazista Bush din guvernul SUA.

Rockefeller este un broker de putere din spatele GE, compania care a fabricat reactoarele stricate care emit acum radiaþii în Fukushima. În plus, SUA secretarul adjunct de stat Kurt Campbell, care acþioneazã ca un emisar pentru Rockefeller, s-a întâlnit cu brokerul de putere japonez Ichiro Ozawa pe 09 martie, cu douã zile înainte de cutremurul care a lovit Japonia. În cursul acestei reuniuni

Campbell a promis cã, dacã Ozawa anuleaza planurile sale de a împãrþi Partidul Democrat din Japonia, procurorii japonezi s-ar opri din persecutarea lui, conform familiei imperiale japoneze ºi a surselor

din Partidul Democrat. Lui Ozawa i-a fost promis, de asemenea, controlul al depozitelor de zeolit din prefectura Fukushima, au afirmat sursele. Zeolitul ​​este folosit pentru a curãþa deºeurile radioactive. De asemenea, este demn de remarcat faptul cã senatorul Rockefeller a scris o datã o introducere la o carte de Ozawa.
 
Într-un alt semn ca acesta a fost un atac deliberat, experþii de la Universitatea din Tokyo ºi din Italia au detectat semnale HAARP axate pe Fukushima în orele dinaintea cutremurului.

Aceleasi semnale au fost detectate axate pe Mt. Fuji caz în care apele subterane se încãlzesc. În plus, peste 5 persoane diferite au contactat dupa cutremur acest scriitor pentru a avertiza cã

"Japonia a fost pe cale sã se scufunde în ocean."
 
Pentru a contracara aceastã ameninþare, White Dragon Society a oferit coordonatele GPS pentru toate instalaþiile HAARP din întreaga lume pãrþilor implicate. Am fost contactati de asemenea de cãtre

agenþi din interiorul bazelor subterane SUA, care ne-a spus ca baza subterana US Seal Beach  (cu o instalaþie HAARP în ea) a avut ºapte niveluri cu o singurã intrare situata la 14000 de picioare

în subteran ºi o alta situata la 26080 de picioare în subteran. Au fost, de asemenea, intrãri in bazele subterane din Brekon Beacon din Þara Galilor, din Bruxelles, Belgia ºi Berkshire, Anglia.
 
În ciuda laºei reacþii a guvernul japonez, sindicatul crimei Federal Reserve Board ºi filiala lor corporatista cunoscut sub numele de Washington DC sunt încã conduse spre faliment. Acesta

este un fapt de naturã, care nu poate fi schimbat cu ameninþãri ºi violenþã, indiferent de cât de extreme.


Din fericire, preºedintele american Barack Obama ºi patru generali de top au promis sã ia mãsuri împotriva satanistilor Khazariani care opereazã în interiorul SUA, în schimbul unei anulari a tuturor datoriilor externe ale SUA. Datoria va fi, desigur anulata, dar numai în schimbul unei promisiuni de tranziþie sabii-catre-pluguri de cãtre complexului militar industrial.

Într-o tema separatã, am publicat saptamana trecuta un avertisment de la triplu agent MI6, FSB ºi sârb folosind numele de cod Alexandru cã bazã militarã SUA din Kosovo Camp Bondsteel  

ar fi lovita de o bomba nucleara in valiza la 04:44 pe 04 aprilie. Am aºteptat pentru a vedea dacã acest lucru se va întâmpla înainte de a scrie acest raport ºi nu s-a intimplat.

Ca rezultat, simþim nevoia de a explica de ce am luat în serios avertismentul lui Alexander. Alexander a contactat pentru prima datã acest scriitor mai mulþi ani în urmã dupã ce a fost introdus de cãtre un

agent canadian numit Steve M. El mi-a spus cã a avut 70 de kilograme de Thai Stick, adicã marijuana înmuiatã în opiu ºi a spus cã m-ar omorî dacã nu il prezint la Yakuza. L-am prezentat la un

japonez de extremã-dreapta, care apoi l-a dus pentru a vedea niºte gangsteri Yakuza. Yakuza i-a spus ca a fost o capcanã ºi cã "stick Thai", a fost alterata cu substanþe chimice periculoase.

De fapt, Alexander a devenit din ce în ce delirant ºi megaloman (numindu-se el însuºi Anti-Hristos, etc), dupa consumarea propriului produs. Alexander însuºi este o persoanã drãguþã, care vrea

binele, dar el a fost trimis aici de cãtre unii oameni conectati la George Bush senior et al.

Aceasta capcana a fost parte din ceea ce pare a fi o campanie deliberatã de discreditare a acestui scriitor. Un agent japonez de siguranþã publicã, de asemenea, aproximativ în aceeaºi perioadã, a încercat sa il faca pe acest scriitor sã bea suc de portocale care a fost inoculat cu amfetamine. Au existat si alte incidente, dar nu voi intra în detalii.

Aceste încercãri de a distruge mintea scriitorului cu droguri au fost însoþite de o campanie de defãimare masivã. Politicieni din Partidul Democrat din Japonia, editori din Japonia ºi multe alte persoane

influente au fost abordate de mai multe ori de oameni care spun "Benjamin Fulford a înnebunit."

Din nefericire pentru ei, sanatatea mea este încã aici cu mine (o pot vedea chiar plutind deasupra capului meu J).

Nu este nimic nebunesc in a spune cã 90% din economiile umanitatii nu ar trebui sã fie cheltuite pe o maºinã militarã masivã angajata în rãzboi perpetuu. Nebuni sint conducãtorii actuali din Vest, care acþioneazã invadind þãri inofensive, omorind oameni nevinovaþi ºi furind resursele lor.

Toata White Dragon Society ºi aliaþii sãi spun cã dorim ca proprietarii Federal Reserve Board sã se prezinte în faþa unei comisii pentru adevãr ºi reconciliere în schimbul iertarii ºi

controlul sistemului financiar global sa fie returnat oamenilor planetei. Avem capacitatea de a pune capãt sãrãciei ºi de a opri distrugerea mediului în termen de luni de zile.

http://benjaminfulford.net/2011/04/05/japan%e2%80%99s-government-threatened-with-more-haarp-attacks-pays-60-trillion-yen-to-feds/
We're born alone, we live alone, we die alone.

Xanadron

Hmmm... 60 trilioane Yeni ar fi vreo 500 miliarde epuroi... :roll:
Inclin sa nu cred totusi orice afirmatie nesustinuta de probe macar circumstantiale.

Chiar daca japonezii-s cumva "santajabili" prin arme d-astea geo-tectonice, fie si doar prin faptul ca au 55 de centrale nucleare in functiune. :|
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

#59
Si totusi, BF poate ca stie ce spune cind lanseaza ipoteze doar aparent "incredibile", cum ar fi criza majora de fonduri - de fapt FALIMENTUL guvernului american -, supraindatorat cu trilioane imposibil de returnat puterilor asiatice-n primul rind. :roll:

Criza confirmata cumva de unele zvonuri... deja oficiale privitoare la un apropiat "shutdown" guvernamental.
Fiindca degeaba tipareste-n disperare dolari FRF (nu Federatia Romana de Fotbal, :-D ci Federal Reserve Fund) - fiindca dolareii par sa-si fi inceput alunecusul final spre statutul de hirtie igienica... :wink:

http://news.yahoo.com/s/ap/us_government_shutdown
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/