Resurse > Stiri

Blogul lui Benjamin Fulford

(1/26) > >>

Xanadron:
Chiar daca multe din previziunile lui nu se indeplinesc intocmai, ;) mi s-ar parea interesant de urmarit blogul ziaristului canadian Benjamin Fulford - nume poate mai putin cunoscut "conspirationistilor" din Romanica, dar de notorietate in cercurile de pe alte meridiane.
Biografia lui e chiar pe situl http://benjaminfulford.com/indexEnglish.html , dar punctele esentiale mi se par pregatirea lui economica solida (fost sef editorialist Forbes), cunoasterea in profunzime a problemelor asiatice (fost consilier al ministrului de finante din Japonia - unde si traieste de fapt de 15 ani) si multiplele legaturi atit cu unii din cei "600 oameni cu influentza globala", cit si cu Triadele chinezesti si Yakuza japoneza :-o (al caror purtator de cuvint in relatia tensionata cu Illuminati/Shadow Government sustine c-ar fi de-o vreme).

Zic sa incepem cu "comunicatul" lui pentru saptamina in curs:

11/15/2010
Weekly Geopolitical News and Analysis101115: Obama returns empty handed while Papa Bush sends trillions of dollars to Singapore
President Obama’s 10-day Asian begging tour produced nothing as governments of the world refused to provide any more life-support to the US’s corporate government. George Bush Senior, meanwhile, used Obama’s absence as an opportunity to fly trillions of dollars worth of financial instruments and gold to Singapore. This money will be spent on a shopping spree of some sort designed to strengthen the Nazi branch of the US secret government, according to CIA, MI6 and Asian sources. Multiple sources also report the Khazarians are planning something truly awful, including perhaps the mass murder and expulsion of Muslims from Europe. Viscount Ettiene Davignon, Chairman of the Bilderberg group promised to hold a press conference “as soon as the smoke clears.”

Adica: Turul de milogeala de 10 zile al presedintelui Obama in Asia nu a produs nimic pozitiv, fiindca guvernele lumii refuza sa mai sustina economia in coma pastorita de guvernul corporatist american. In acest timp, George Bush Senior a profitat de absentza lui Obama pentru a transfera in Singapore echivalentul a citeva trilioane (n.b.: mii de miliarde) USD in aur si instrumente financiare, cu scopul intaririi aripii naziste a guvernului SUA, conform unor surse din CIA, MI6 si Asia. Alte surse sustin ca Khazarii (n.b. - aici Fulford numeste generic fortzele sioniste) planuiesc ceva realmente terifiant, care ar putea include asasinate in masa si expulzari ale musulmanilor din Europa. Viscount Etienne Davignon, chairman al grupului Bilderberg, a promis ca va tine o conferinta de presa, "indata ce fumul se va fi risipit".

queequeg:
Camdeodata, "musulmanii" de romani, confundati cu buna stiinta cu rromii, iau suturi in fund prin Europa; sa consideram mesajul d-lui Fulford ca fiind cifrat si sa-l interpretam in cheie "nationala"? Ghici ce musulmani expulzeaza de zor monsieur Sarkozy?

Vlad6:
hai mai ca noi nu avem nici o treaba,doar suntem europeni.
atata timp cat nu esti tigan,nu dormi pe strazi sau prin corturi si nu furi nu te va expulza nimeni de nicaieri.
totul e un bullshit al mass-mediei.am fost si in italia si in franta.pot sa spun ca nu m-a scuipat nimeni pe strada ci toti m-au tratat ca pe un cetatean european.
singurii care ma priveau urat erau tiganii si arabii.dar aia privesc urat pe oricine,nu numai pe mine.
ceea ce a adus xanadron este chiar interesant.
dar ce treaba au americanii in europa? adica...nu ii expulzeaza europenii pe musulmani si ii expulzeaza americanii?

Xanadron:

--- Quote from: Vlad6 on  19 November 2010, 03:24:47 ---ceea ce a adus xanadron este chiar interesant.
dar ce treaba au americanii in europa? adica...nu ii expulzeaza europenii pe musulmani si ii expulzeaza americanii?

--- End quote ---
Khazarii = evreii sionisti, care nu-s doar in America traitori si par a ghidona din umbra, dupa Fulford si alti vreun milion de autori, :-D guvernele majoritatii tarilor - n-am din pacate timpul necesar dezvoltarii intregii istorii a ramurilor si ramurelelor evreilor contemporani (google it and find more  :wink:).

P.S.1 Baietilor de la Mossad, Fulford a spus astea, nu eu - asa ca pe el cotonogiti-l !!!  :lol:

P.S.2 Banc:
"Intrebare: Care-i cel mai dens ocupat teritoriu de israelieni?
Raspuns: Congresul Statelor Unite" :D

Xanadron:
Continui cu rezumatul postarii curente a lui BF (n-am din pacate acces la textul complet, rezervat doar membrilor... platitori  :-P):

Amero plan is firmly rejected by world leaders, chaos looms in January
Posted by benjamin - November 22, 2010
Once again this week, a lot is happening in the world and a lot more is about to happen including: the nationalization of Toyota’s North American operations, a total regime change in Japan, Russia allying itself with Nato, the ongoing release of forbidden technology and top secret negotiations involving the White Dragon Society and the Dragon family. Above all, there are signs of major chaos starting in late January as financial power brokers try to settle accounts by a January 30th deadline in a system that is mathematically impossible to fix. In other words, the old regime continues to crumble while the new waits in the background.

Adica: Planul monezii unice nord-americane Amero e respins ferm de liderii lumii, posibil haos in ianuarie

Si saptamina asta se intimpla destule in lume: nationalizarea filialei nord-americane Toyota (n.b. - un sub-gigant industrial al... gigantului nipon), o schimbare totala de regim in Japonia, alierea - chiar daca neoficiala - a Rusiei la NATO, probabila incepere a dezvaluirii tehnologiilor "Free Energy" si inceperea negocierilor secrete dintre Societatea Dragonului Alb si familia (  :? ) Dragon. Exista si semnale serioase privitoare la haosul ce ar putea fi declansat de adoptarea de catre cei mai importanti brokeri globali, la 30 ianuarie 2011, a unui sistem contabil imposibil de controlat din p.d.v. matematic. Mai concis: vechiul establishment continua sa se dezmembreze, iar noua paradigma globala sta in bloc-starturi.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version