Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Elita

Creat de baaron, 04 Aprilie 2006, 20:45:20

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

baaron

Asa cum am mai precizat mai demult, cam tot fenomenul OZN se invarte in jurul masoneriei iar implicatiile sunt atat de profunde incat daca ar fi sa stam sa disecam fiecare idee...probabil ca cineva mai neavizat ar zice...Fugi dom'le de aici ca visezi !....

Voi prezenta mai jos doua articole "aparent" nevinovate insa cu implicatii catastrofale pentru urmatoarele luni ale acestui an...Cine cunoaste mai mult, poate intelege ansamblul de cauze care vor declansa ceea ce umanitatea va cunoaste probabil ca si Razboiul contra terorismului arab (care in paranteza fiind spus deja a inceput de mult asa cum probabil cunoasteti)....
Nu neg existenta fenomenului OZN insa ceea ce vedem azi maine se vor dovedi minciuni toate...exista OZN si extraterestrii insa ceea ce vedem acum sunt jocurile celor care vor sa distruga umanitatea...sau sa o restranga la o mana de indivizi asa zisi ELITA (denumirea imi apartine)..

Acum voi lasa la aprecierea membrilor discutiile si parerile pe marginea subiectului pentru o aprofundare mai serioasa a cazului...
Am fost destul de superficiali pana astazi citind cam tot ceea ce exista pe internet despre francmasoni...insa trebuie sa intelegem ca absolut toate informatiile despre francmasoni existente pe net sunt create tot de catre ei....ideea este sa strapungem aceasta bariera si sa intram serios in miezul problemei....Nu credeti?

Liber la comentarii...Pe curand

Fara textul integral boldat (Skywalker)

Ronin

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

TurnusX

#2
Vreti sa luptati efectiv impotriva masoneriei? Ok, iata reteta. Deveniti chiar voi masoni. Nu impartasiti informatia cu nimeni, ocrotiti-o, folositi-o iar dupa ce veti deveni monopol de informatie faceti-o publica. Dati-o gratuit. Ajutati-l pe cel sarac si nestiutor.
Cat o sa dureze pana veti deveni monopol? 1000 de ani, 2000 de ani ... nu conteaza. Daca vreti sa faceti asta faceti-o.
Creati-va propria loja masonica neafiliata cu celelalte sau afiliata doar din interes.
Eu asa gandesc!

ryn


baaron

#4

Daca toti ar gandi asa unde s ar ajunge....

Problema este ca deocamdata nu prea exista modalitate de lupta impotriva frncmasoneriei....pentru ca umanitatea ESTE parte din ea.

Insa daca sunt cativa care reusesc sa vada lucrurile in profunzime asta nu inseamna ca nu se pot gasi solutii de contracarare.

Una peste alta ne meritam soarta ......Vom evolua doar atunci cand vom fi pregatiti....deocamdata nu suntem...

baaron

Apropos....informatia pe care tocmai am dat o e gratuita :-D

emil

#6
Paradoxul lui Baaron
Demonstratie :
1.daca tot ce apare pe net despre masoni este creat de masoni  ... inseamna ca ceea ce posteaza Baaron pe acest forum este creat de masoni
2.deci Baaron este mason sau o voce a lor
3.deci ce spune Baroon este fals
4.deci nu tot ce apare pe net este creat de masoni
5.deci Baaron nu este mason
Paradoxul Atenian :"un atenian spune : toti atenieni sint mincinosi !" ...
E o gluma ... si un sofism clasic . Ceeace vreau sa arat este ca riscam sa intram intr-o bucla recurenta infinita ... ceva in genul "conpiratiilor in cadrul conspiratiilor". Asa cum spune parca teorema  matematicianului Godell : "dintr-un sistem inchis de axiome nu se poate iesi utilizind una din axiomele sistemului" 

baaron

#7
 :-D Buna gluma Emil...nu, nu sunt mason si nici nu as putea sa fiu vreodata.
Insa sustin ideea ta, si anume ca riscam sa intram intr-o conspiratie a conspiratiilor...din pacate foarte putina lume se straduieste sa analizeze izvorul informatiilor despre francmasoni pe net, si cand spun asta ma refer la faptul ca este usor sa dai copy si paste unor texte deja existente, parerea mea ar fi ca in acelasi timp sa cautam sursa.....si sincer vorbind asta este adevarata cautare....

Asa cum afirma colegul nostru TurnusX...pentru a sparge francmasoneria din interior "trebuie sa devii mason"....or aici as putea sa contrazic putin pentru ca exista foarte putine sanse sa fi mason si sa le poti deconspira actiunile....Odata ce ai semnat esti al "lor"....
    Daca stau si analizez un pic mai mult ...una din singurele actiuni care cu adevarat le ar provoca stricaciuni ar fi sa aplicam solutia IRA,Al Qaeda si asa mai departe....insa foarte putin probabil ca romanul sa incerce aceste lucruri ....O factiune  ce ar ataca in public adevaratii francmasoni....le ar arunca in aer casele si masinile....iata ce ar face opinia publica atenta....atenta la adevaratele informatii despre cine sunt EI?.....

Stam , discutam, analizam, cercetam.....dar nu o sa facem nimic niciodata.....nu cred ca trebuie sa ne mai miram astfel de teoria conspiratiei in conspiratie

baaron

Intrebare...

Oare cati dintre cei 6 miliarde sunt francmasoni?
Pentru ca statistic vorbind ar trebui sa fie minoritari iar in cazul acesta daca i am gaza pe toti cred ca am scapa si de problema conspiratiilor...
Propun un front de lupta impotriva francmasonilor si totodata poate ar trebui sa ne cautam sponsori pentru infiintarea unei brigazi de exterminare a francmasonilor....Ca sa terminam o data cu toata povestea...

Ca nu facem altceva decat sa vorbim....Vorba aia, vorbim "vorbe" :-D :evil:

ryn

Aici iesim din aria acestui forum si alunecam pe o panta periculoasa sfatul meu e sa evitam astfel de declaratii impotriva oricui. Noi cercetam nu suntem soldati. :D

TurnusX

Sorry ryn dar cred ca era o gluma aia de mai sus! :) Ia ziceti-mi credeti ca e posibil sa ne intalnim sambata asta undeva si sa stam de vorba pe marginea subiectului? Eu as alege o zona neutra, un Cismigiu sau un Herastrau. Chiar simt nevoia de a discuta "live" pe tema asta. Despre ce? Dumnezeu stie ce discutie se va infiripa.
Deci invitatia este pentru sambata seara pe la ora opt. Daca exista interesati lasati un mesaje pe messenger (tucan_teodor@yahoo).
Cine nu vine e clar ca e mason si trebuie gazat! :x

dedeiu

Citat din: baaron din  06 Aprilie 2006, 06:11:50
Intrebare...

Oare cati dintre cei 6 miliarde sunt francmasoni?
Pentru ca statistic vorbind ar trebui sa fie minoritari iar in cazul acesta daca i am gaza pe toti cred ca am scapa si de problema conspiratiilor...
Propun un front de lupta impotriva francmasonilor si totodata poate ar trebui sa ne cautam sponsori pentru infiintarea unei brigazi de exterminare a francmasonilor....Ca sa terminam o data cu toata povestea...

Ca nu facem altceva decat sa vorbim....Vorba aia, vorbim "vorbe" :-D :evil:

Am sa incerc sa-ti dau un rapuns. Ia o revista gen "Topul celor 100 de miliardari din lume" si ii vei gasi. Numai bine.

LupinThe3rd

#12
Citat din: baaron din  05 Aprilie 2006, 18:17:52
Daca stau si analizez un pic mai mult ...una din singurele actiuni care cu adevarat le ar provoca stricaciuni ar fi sa aplicam solutia IRA,Al Qaeda si asa mai departe....insa foarte putin probabil ca romanul sa incerce aceste lucruri ....O factiune  ce ar ataca in public adevaratii francmasoni....le ar arunca in aer casele si masinile....
baaron in orice stat civilizat asta se numeste instigare la omor...
si inca ceva... nu vreau sa fiu cinic sau in alt fel: daca tot ai astfel de ganduri de ce nu faci o factiune format doar din tine... centura cu dinamita it dau eu si adresa unui mason... te arunci in aer in semn de protest ca aia adevarati din IRA si altii pe care ii stimezi asa de mult...
cred ca bunul simt ar terbui sa iti interzica astfel de idei... mama ta stie ce faci? si nu te trage de urechi?
TurnusX multumesc de invitatie. Actualmente sunt la Frankfurt... daca platesti biletul de avion dus intors vin... Berea si/sau cafeaua o dau eu :)

Costty

Ce vreti voi sa faceti?  :? :-o :-) A afirma ca "vrei sa dai masonii jos"  este ca si cum as spune eu ca vreau sa-l dau jos pe basescu. Daca ipotetic vorbind ai reusi sa-i dai jos pe ei
( nu pot sa ma abtin:  :-D ) atunci puterea lor ar fi preluata de tine, iar cum puterea orbeste ai deveni tu mason etc.. este vorba de slabiciunea umana de lacomie , mandrie, etc..
(apropos, no offence  :wink:)

Shadowman

#14
Citat din: baaron din  04 Aprilie 2006, 20:45:20
Asa cum am mai precizat mai demult, cam tot fenomenul OZN se invarte in jurul masoneriei iar implicatiile sunt atat de profunde incat daca ar fi sa stam sa disecam fiecare idee...probabil ca cineva mai neavizat ar zice...Fugi dom'le de aici ca visezi !....

Voi prezenta mai jos doua articole "aparent" nevinovate insa cu implicatii catastrofale pentru urmatoarele luni ale acestui an...Cine cunoaste mai mult, poate intelege ansamblul de cauze care vor declansa ceea ce umanitatea va cunoaste probabil ca si Razboiul contra terorismului arab (care in paranteza fiind spus deja a inceput de mult asa cum probabil cunoasteti)....
Nu neg existenta fenomenului OZN insa ceea ce vedem azi maine se vor dovedi minciuni toate...exista OZN si extraterestrii insa ceea ce vedem acum sunt jocurile celor care vor sa distruga umanitatea...sau sa o restranga la o mana de indivizi asa zisi ELITA (denumirea imi apartine)..

Acum voi lasa la aprecierea membrilor discutiile si parerile pe marginea subiectului pentru o aprofundare mai serioasa a cazului...
Am fost destul de superficiali pana astazi citind cam tot ceea ce exista pe internet despre francmasoni...insa trebuie sa intelegem ca absolut toate informatiile despre francmasoni existente pe net sunt create tot de catre ei....ideea este sa strapungem aceasta bariera si sa intram serios in miezul problemei....Nu credeti?
Liber la comentarii...Pe curand

OARE...?  :-) CHIAR ASA SA FIE...?  :-)

"EXISTA OAMENI CARE INTELEG SENSUL FORTEI ASUPRA MATERIEI SI SPIRITULUI.ACESTIA SE NUMESC NOVICI.
  EXISTA  OAMENI CARE DORESC SA-SI FOLOSEASCA FORTA IN LUMEA MATERIEI SI SPIRITULUI.ACESTIA SE   NUMESC INITIATI.
  EXISTA OAMENI CARE POT INFLUENTA PRIN HAR MATERIA SI SPIRITUL. EI SE NUMESC MAGI.
  SI,IN SFIRSIT,EXISTA OAMENI CARE NU DEZVALUIE TAINELE PUTERILOR UNIVERSULUI CI DOAR PREGATESC PE ALTII PENTRU DESCOPERIREA LOR.ACESTIA SE NUMESC MARII MAESTRII."

ELIPHAS LEVI- CURS DE FILOZOFIE OCULTA

    Inca ceva ...
"Lumea asta e CE VEZI,
  Iar cealalta e CE CREZI...
  Lumea asta nu-i ASA,
  Iar cealalta e ALTCEVA..."

ATIT...
FIAT LUX !

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY