Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Levitatia: cum sa atingi starea de levitatie?

Creat de qiprian, 03 Noiembrie 2010, 20:30:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

cuconu

#45
(Andrei) nu ma supar de asta e topic fiecare isi spune parerea . Stii ce , io mi-am facut datoria si v-am povestit cum a functionat treaba la mine , Io am expus inceputul restu il descopera fiecare ,daca vrea, Pina acum nu am nimik am facut foarte multe experimente am dat si am luat energie . Si nici urma de entitati . am ajuns la un nivel in care simteam ca ies fulgere din degete (treaz) bioterapeutiii iai vazut sa fie in vreo transa cind te trateaza? Lumea poate ca nu este asa de complicata cum o facem noi sa para uneori. trebuie doar sa ai ambitie si determinare.... Cit de entitati daca exista nu sint atit de puternice cum crede lumea frica fata de ele le face sa fie puternice.. am mai experimentat oobe si faza si nu am nimic..... cind eram mic si ce treaba are pokemon cu dragon ball io am fost sincer , dragon ball este facut de japonezi care au in cultura meditatii si fel de fel de antrenamente.. Plus ca pare si logic nu numai ca este adevarat exercitiul pe care l-am expus ... cind te incordezi foarte tare tu trimiti o cantitate mare de energie in muschi si daca stai incordat mai mult timp iti este mai usor sa iti dai seama cum sa controlezi acea energie...... Mentionez ca vreau si io sa levitez , e posibil ca pentru levitatie sa fie nevoie de meditatie profunda sau poate nu ! adevarul nu are voie sa iasa din temple unde chiar se practica  levitatia si cei de sar cite 6 metri fara efort crezi ca au ochi inchisi :)) pur si simplu au ajuns la un nivel de control energetic mult mai mare decit al meu si stiu si ce sa faca cu toata acea energie .. Io va respect pe toti ca imi sinteti semeni si egali nu sint genul de om ce sufera de maretie sau de (inteligenta avansata inchipuita) Ce trebuie sa stim toti este ca societatea are nevoie de noi cum sintem acum si nu evoluati ca altfel nu am mai fi sclavi sistemului de care de altfel nu ne putem separa... asa ca nu tot ce scrie este si adevarat poate ca doar se incearca sperierea celor ce sint interesati de anumite practici prin exercitii interminabile si super periculoase .. pai atunci nu sint bune ca nu traim 800 de ani sa ne petrecem vreo 400 meditind

parerea mea  Sanatate :D

cuconu

#46
Citat din: abyss din  21 Iunie 2013, 02:43:35
Mai bine te legi de pat. Sau de consoartă.

Totusi nu am inteles cum controleaza exercitiul respectiv chakrele? Oricum, sa umbli la chakre e periculos tare. Eu era sa mor din cauza pierderii concentrarii pe fond de reusita incipienta

ce exercitiu ai facut de a fost atit de periculos???
E adevarat ca de vindecat nu vindec in fiecare zi sa intimplat o data si in rest ma vindec pe mine... obosesc dupa o perioada dupa ce fac exercitiul si dupa aia iau pauza.. Nu am mai facut de mult si acest exercitiu din lipsa de timp... dar ultima oara cind l-am mai facut mai intens de si nu ajunsesem sa controlez atit de multa energie, urmatoarea zi mi-a fost putin  rau ! cred ca am luato prea brusc dupa o pauza destul de mare..... d-ar am luato ca pe o coincidenta

padme

Citat din: cuconu din  20 Iunie 2013, 23:46:46
Daca eram singurul care pretindeam ca am vindecat cu bioenergie eram nebun si trebuia sa fiu im puscat pentru calomnie. Trebuie sa fim constienti ca este adevarat noi sintem din carne dar functionam cu energie. Cita lume dupa ce au fost la bioterapeut s-a vindecat ori sau simtit mult mai bine sa nu imi zici ca este efectul placebo ca nu  folosim vitamine sau nu stiu ce pastile sa pacalim.....     Io va ajut sa experimentati acelasi lucru ca si mine si sa decideti dupa trairi daca este adevarat sau nu... CE....... vrem sa invatam sau sa bagam mistouri pe forum.

Măh cuconule, în primul rând te-ai citat pe tine, aşa că mi-a fost cam greu să-mi dau seama cu cine te "cerţi". În al doilea rând aş fi curioasă să sţiu ce ai înţeles tu din ce am scris eu, pt că vreau să ştiu la care rând am făcut mişto de tine!

Ganditorul

Controlul Chakrelor - e cam pretentios spus daca nu sti exact unde se afla. Numai in burtica, acolo unde ti mainile sunt parca vre-o 3. cate-or fi in restul corpului nu se stie exact - unii spun 7, altii 9, altii 12 altii si mai multe  :martiansmile:
Dar sa ai pretentia ca tanand mainile pe burtica ...controlezi o chakra ce se afla pe ceafa sau pe cap, e cam mult. Erau pe la Sala Dalles prin anii 90 niste tipi care-si spuneau "cavalerii ...nu stiu cum" si pretindeau ca schimba culuoarea chakrelor - si prin aceasta schimbare se produce si un "reglaj" al corpului.
Cunosc pe cineva care a plecat cam "boland" de la cursurile alea intensive de control al chakrelor, asa ca ma aliniez parerii generale ca nu e bine sa reglezi "ceasul biologic al organismului" asa, la gramada, sub denumirea gnerica de Chakre - e ca si cum ai regla un ceas de mana elvetian cu barosul.

Evident ca am incercat exercitiul spus de @cuconu. Am simtit o relaxare a mainilor, o nevoie de a repira mai adanc, o accelerare a ritmului cardiac - toate bnefice pt ca simti totusi o relaxare venita dupa un efort "static" al muschilor mainii. Dar restul exprientei, concentrarea, levitatia si toate celelalte s-au dus pe apa sambetei - pt ca a venit copilul si a ramas stupefiat vazandu-si parintele ca se joaca de-a Baba-Cloantza, drept urmare am luat o "sabie peste mana de la Fat-Frumos" ...si ne-am pus pe joaca si harjoana.
Daca au fost si norocosi care au levitat - bravo lor, sa ne spuna si noua cum au facut.

fiulploii

Text in romana: 

Zic unii ca levitatia personala NU este un scop in sine ci doar un efect colateral al situarii pe o anumita treapta evolutiva spiritual.

Text pentru @cuconu

Z-ic unii ca levitatia personala n-u est-e un scop in sine ci do-ar un efect colateral al situari pe o anumite treptzi e-volutiva spiritu-al.

Daca nu s-a inteles corect mesajul bag un element ajutator: disciplina si capacitatea de a face un lucru bun pina la capat este dovedit din postura corpului, din claritatea exprimarii si corectitudinea scrisului . Dar deh, poate ca e ca in cantecul 'cela : cu badea care mere de gandesti ca scrie
Purtata fetelor de la Căpâlna / Girls' processional walking dance from Capalna village

Xanadron

Citat din: cuconu din  20 Iunie 2013, 18:20:39
[...] dacă îţi poţi controla chacra ai şanse mari să poţi levita şi io am expus cum poţi ajunge să o controlezi ! Nu asta vrem toţi ?
Hmmm... asta vrem chiar toti?! - uite ca io de ex. nu vreau neam sa levitez calare pe chakre. :-D

Sincer acu', ma distreaza efervescentza cuconica si toate reactiile catalizate de ea - mai ales cintatu-n struna abyssal :wink: care n-ar trebui sa-l mai mire pe andrei (btw, compadre Abyss, nu cred sa merite efortul) sau urechelile subtile ale fiuluiploii... bine tzintite si ele din simplul motiv ca intelegerea si implicit experimentarea unor chestii-trestii imposibil de descris coerent mi se pare la fel de improbabila ca proiectarea unui OZN de un huhurez (care zboara si el in definitiv). :lol:

Fara sa urmaresc sperierea cuiva, mai adaug doar ca ping-pongul cu chakrele poate duce, printre multe altele, si la autocombustie. :evil: Vorbesc si-acum nu doar din auzite, ci din cunoasterea unor cazuri concrete intimplate - culmea - acum 3-4 decenii. Chiar daca nimeni nu le va recunoaste oficial, s-au intimplat din pacate si-n Romanica noastra.

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

uforever

#51
Domnu' Zen, prin intermediul mp-ului, am descoperit ca avem colegi inactivi pe forum, dar foarte pregatiti si experimentati vis-a-vis de ce se discuta p'aciulea. Personal, abiss imi pare un sanitar al forumului, deosebit de atent si echilibrat cu new-comerii. Poate efervescenta cuconiana nu merita, poate subiectul e un zgomot de fond, dar tunerul online abissial, inca imi pare ca functioneaza foarte bine.

p.s. O intrebare ridicola: in cazul unor rezultate satisfacatoare in domeniul levitatiei, care ar fi utilitatea?! :? :-D

fiulploii

 @uforever , in lumina absconsa a corespondentei private cred ca ai sa primesti si raspunsul experimentat si pregatit la intrebare  :lol:
  Parerea mea..

Am mai zis dar deh, micile placeri ale vietii  :lol:  levitatia este doar un efect al altui efect al unei abilitati ce deriva dintr-o anume intelegere.  :wink:
 

Ganditorul

Uforever
Citatp.s. O intrebare ridicola: in cazul unor rezultate satisfacatoare in domeniul levitatiei, care ar fi utilitatea?!

Bre Uforever, nu stiu de ce am senzatia ca matale intelegi cl mai bine utilitatea levitatiei : de exemplu, nu mai  iesim in strada, ca brazilienii, pentru ca autoritatea locala a marit tariful la autobuze cu (doar) 7%.
Dupa cum vezi romanii nu mai "pun botu" la stimuli "revolutionari" de acest gen, chiar daca tariful autobuzelor s-a marit cu 70% - de unde rezulta fie ca romanii sunt un pic mai destepti ca alte natii, fie ca fac levitatie in proportii de masa. :evil:

uforever

#54
Citatrezulta fie ca romanii sunt un pic mai destepti ca alte natii, fie ca fac levitatie in proportii de masa. :evil:

Asa ma indoiesc de desteptaciunea asta romaneasca :lol:  Una dintre utilitati ma gandeam ca ar putea fi, de exemplu: locuri de parcare libere, plus ca nimeni nu-ti va mai ridica masina(mama lor de banditi). :lol:
Intrebarea mea poate trebuie reformulata. Daca de maine ai avea capacitatea de a levita, cu ce te ajuta?  :-D
Subiectul levitatie, momentan, e tratat foarte superficial pe topic(de anumiti colegi). Eu inteleg ca toata lumea isi doreste sa fie X-MAN, dar joaca asta de-a supereroii e mai complicata banuiesc, nu cred ca tine faza cu ochii in tavan :lol:

Face ce face "blanosul alb" si mai imi trage una peste ochi: :-D
Citatlevitatia este doar un efect al altui efect al unei abilitati ce deriva dintr-o anume intelegere.  :wink:
Biiinneee blanosule :-P

Citatin lumina absconsa a corespondentei private cred ca ai sa primesti si raspunsul experimentat si pregatit la intrebare  :lol:

Pai tocmai l-am primit intr-un fel, cum altfel? :lol:

Un material interesant cu un ninja. Cica ar levita, caci n-am vazut nici un cric hidraulic sub dansul :-D
Man Levitates. MUST SEE!!!!

p.s. cand am spus ca-s anumiti colegi inactivi, dar destul de pregatiti, nu ma refeream neaparat la subiectul levitatie, a nu se interpreta gresit. Sincer mi-as dori sa-i vad activi, am avea parte de niste discutii interesante.



abyss


fiulploii

Citat din: abyss din  22 Iunie 2013, 20:38:09
1 care leviteaza la Americanii au talent:

Parerea ta fiind.... ?

Citat din: uforever din  22 Iunie 2013, 13:52:12
Una dintre utilitati ma gandeam ca ar putea fi, de exemplu: locuri de parcare libere, plus ca nimeni nu-ti va mai ridica masina(mama lor de banditi). :lol:
Hmm, cred ca ai uitat ca legea locala zice ceva de genul Masinile se parcheaza doar in locuri special amenajate.
Deci nici o sansa sa scapi de Sistem si ale lui parghii  :lol:
Citat
joaca asta de-a supereroii e mai complicata banuiesc, nu cred ca tine faza cu ochii in tavan :lol:
Zic unii ca se benocleaza fie in flacarile unui foc fie intr-un glob de cristal fie in oglinda unei fantani .

variante de levitatie   :lol:
 

sau


Ganditorul

Levitation in Santa Monica pier, California. Where is the trick?

Ca si in imaginile postate mai sus de abyss si in acest clip un om pare ca leviteaza sub influenta unei vibratii produse de voce. Am cautat sa vad daca trucul se bazeaza pe acel sistem de sustinere al corpului acuns sub manta/sutana. N-am observat nici o "incarcare de sarcina", nici o greutate in plus care sa afunde bastonul mai mult in nisip. Asa ca... probabil levitatia de acest gen exista.

uforever

Batul ala nu e degeaba, are un rol bine definit. Nu pot dovedi ca este un truc, dar este un truc, in cazul de fata ma bazez pe filing.

cuconu

Nu se ştie exact numărul de chacre pentru că nu există un tipar. Inafară de chacra spirituală şi cea trupească care sigur există. Si pe care nu cred că lea inclus nici un ioghin prin cele multe chacre cu care se joacă. Fiecare isi crează cite astfel de chacre poate controla. Poti controla100iti faci si 100 de chacre. Chacrele fiind rezervoare de energie. Daca guru imi zice ca am 9 chacre am 9 că cine sint io sa il contrazic, tot 9 imi creez si io prin autosugestie. Autosugestia este acel ceva care combinat cu vointă si răbdare iti dezvolta ce abilitate doresti.