Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Criza asta mondiala si urmarile ei...

Creat de alx, 15 Februarie 2009, 20:07:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

Citat din: alx din  15 Februarie 2009, 20:07:50
Stam deunazi si ma gandeam la criza asta care,vezi-doamne,ne afecteaza negativ pe toti...si mi-am dat seama ca,dintr-un punct de vedere,criza aduce si beneficii...
  O sa ma intrebati cum de imi permit sa afirm asa ceva...pai e destul de simplu:beneficiile aduse de criza vor fi curand vizibile pentru cei pasionati de studiul OZN-urilor(pardon,al cazurilor OZN :-D).De ce spun asta? Simplu!
   Trebuie sa ne intrebam care sunt efectele crizei...primul efect vizibil este reducerea activitatii economice.Ce inseamna asta?Pai asta inseamna ca in curand vor fi mai putini calatori in aeroporturi,adica mai putine zboruri,adica mai putine rapoarte false despre OZN-uri... :-D mai putine avioane ale armatei se vor plimba fara treaba...iar alea super secrete vor fi consemnate la sol,din lipsa de combustibil... :evil:
   Al doilea efect vizibil va fi somajul...asta inseamna ca peste cateva luni(de la 6 la 15,ca s-a marit perioada de stat acasa si de nu facut nimica) o sa avem o gramada de oameni(observatori  :-o) care se vor uita la cer,asteptand de acolo o minune...avantaj noi!  

Am urmarit stirile de azi...Vin vremuri bune pentru cercetatorii obiectelor zburatoare neidentificate din Romania !  :rainbow: Asteptam rapoarte !  :ufo:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

romulus

CitatVin vremuri bune pentru cercetatorii obiectelor zburatoare neidentificate din Romania !
Te referi la cei/cele care vor "zbura" de pe la diverse etaje de la blocuri?
De scarba alora care le taie salariile si pensiile?
Aha !
A venit azi dimineata coana  Maria cu laptele si plangea de sarea camasa pe ea: cica pe la ea prin sat ( STEJARU din com Negoesti parca) saptamana asta trei oameni si-au pus streangu' de gat !
Probabil ca "traiau bine " cum ii indemna  matrozu' !
Am zis !

"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

adrian75

Si mie mi se pare stranie criza asta.....criza de supraproductie....am produs prea multe bunuri si acum nu avem ce sa mai facem cu ele....ciudat....mi se pare cam aranjata...criza asta si din nefericire se pare ca asta este doar inceputul!

Xanadron

Un clip excelent - si ontopic aici, la "urmarile crizei" -, tocmai fiindca a fost banat recent de la televiziunile americane (Wake up, America!) ;)

http://www.liveleak.com/view?i=629_1312594600
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/