Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sa vina E.T. ca avem.......ambasador!

Creat de sorinede, 28 Septembrie 2010, 20:50:21

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Guest

Citat din: rontzo din  05 Octombrie 2010, 11:24:53

Cum sigur ne sunt superiori dpdv al evolutiei in mod clar ne vor domina pe fata...asta inseamna ca in momentul in care dam oficial bot in bot cu ei noi cam picam pe locul 2... sau daca nu 7-8..
Si in mod sigur au alte seturi de valori morale, culturale  si de organizare, pe care le vor impune fara multa jena... si tare am impresia ca nu prea o sa ne placa la noi bizoneii furajati....

Superioritatea asta a ''lor'' este o perceptie de-a noastra emisa de ego, pentru ca ne simtim cu musca pe caciula ca nu putem concura cu ei. Insa, asa cum suntem intru UNU nu exista superioritate/inferioritate decat in mintea noastra. Probabil ca unii ar vrea sa fie ei cei in avantaj ca sa poate profita de ocazie, insa nu toti oamenii sunt asa.

''Da-i unui om puterea si ai sa vezi ce fel de om e''. Daca pana acum ET nu au profitat, nu cred ca vor profita nici de-acum in colo. Cred ca frica asta izvoraste din vizionarea a prea multe filme in care ET sunt aia rai si cuceritori.

liteady73

 Salut forumiste si forumisti !...

Si totusi doamna astrofizician Mazlan Othman dezminte ca ar fi fost propusa ca ambasador in relatiile cu eventualele civilizatii extraterestre. Este o simpla neintelegere, chiar o exagerare care a capatat proportii co(s)mice in mass media (a se vedea "telefonul fara fir", "zvonerii si raspandacii" etc).

"Suna foarte interesant dar trebuie sa dezmint acest lucru." Citatul este din declaratia domniei sale data ziarului "Guardian".

Iata intregul articol din 27 septembrie 2010 din "Guardian" :
http://www.guardian.co.uk/news/blog/2010/sep/27/un-alien-ambassador-mazlan-othman



rontzo

hahahaha  8-)

un tampit de ziarist a aruncat si el cu o piatra in apa... si o turma de nebuni au sarit dupa ea sa o scoata afara....
se pare ca am pus si eu botu' :))

PS 1.  Poate ca a fost un mic test sa vada baietzii deshtepti care sunt reactiile si sa mai ia si ei pulsul
PS 2. Oricum  consideratiile facute de noi in thread nu sunt chiar asa de rele.. si daca ne mai pune calator astral un mic clip de finis opus coronat chiar ca suntem cool