Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sa vina E.T. ca avem.......ambasador!

Creat de sorinede, 28 Septembrie 2010, 20:50:21

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


Xanadron

#1
O stire interesanta poate doar ca simbol al unei tentative timide de "Pre-disclosure", sorinede - si care a provocat doar zimbete majoritatii comentatorilor. Fiindca, evident, simularea surprizei agentiei ONU pentru Spatiu (Unoosa - una din multele caracatite birocratice inutile care nu doar ne papa banii, dar ne si prostesc contracost) la aflarea "noutatii surprinzatoare" :-D a faptului ca nu sintem singuri in Univers contine o doza... si dupa mine letala de umor negru.  :lol:

Implicit, desemnarea respectivei astrofiziciene indoneziene de 58 de ani (sefa a pomenitelor comitzii-comitete ONU) drept intermediara a contactului ET-uman (stiti deja celebra expresie "Take me to your leaders" :wink:) candideaza cu succes la titlul de "gluma anului".

Trebuie oare sa-mi mai tocesc degetele tastind in continuare: "...gluma anului, in conditiile cind exista deja dovezi clare ale colaborarii diverselor guverne - de la nazisti la Truman - cu numitii E.T.?" Zic asta, doar ca sa punctam  coordonatele moderne ale relatiei stravechi cu creatorii si/sau supraveghetorii nostri.  :-) Relatie rezervata, ce-i drept, doar putinilor "alesi".
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Citat din: Xanadron din  28 Septembrie 2010, 22:43:55
O stire care a provocat doar zimbete majoritatii comentatorilor, "gluma anului", in conditiile cind exista deja dovezi clare ale colaborarii diverselor guverne cu  E.T.?" Zic asta, doar ca sa punctam  coordonatele moderne ale relatiei stravechi cu creatorii si/sau supraveghetorii nostri. Relatie rezervata, ce-i drept, doar putinilor "alesi".
De acord,"vestea" nu poate avea decît un singur efect: un zîmbet.  :lol:
Cred ca unul din "alesii" dialogului este, fara nici un dubiu, Presedintele Statelor Unite ale Americii, persoana cea mai importanta de pe Terra.
De ce ar avea nevoie de o "ambasada" daca pot discuta oricînd vor "ei" cu terrienii "alesi" pentru "contact" ?!  :wink: dupa vechea formula "veni-vidi-vici" (sau SNAP : "...or I'll will attack and you don't want that !"....):









padme

Citat din: calator astral din  29 Septembrie 2010, 15:45:11
De ce ar avea nevoie de o "ambasada" daca pot discuta oricînd vor "ei" cu terrienii "alesi" pentru "contact" ?! 


Pt ca trebuie si o acoperire oficiala a fenomenului!

Quicksilver

Sau o un pretext pentru anumite "intorsaturi". Stii tu, pentru a regla spin-ul dupa agenda stim noi cui  :-)
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Xanadron

Citat din: padme din  29 Septembrie 2010, 19:39:03
Pt ca trebuie si o acoperire oficiala a fenomenului!

Mda, padme, dar mai corect ar fi, in loc de "trebuie"... "nu mai au cale de-ntors, fiindca sint presati sa inceapa o jalnica acoperire oficiala a MINCIUNILOR NERUSINATE cu care ne-au aburit pin-acu"!!!  :x
Doar pe unii dintre noi, evident...  :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

adrian75

Recunoasterea oficiala a existentei civilizatiilor extraterestre,nu poate fi decat un pas inainte indiferent de motivele care stau in spatele acestei decizii. Mai poate fi un semn ca ...evenimentele incep sa se precipite!

rontzo

Mie totusi mi se pare ca trecem cam repede peste un aspect important in stirea asta...
De unde pana mai ieri ET ( sau ce naiba or fi ei) erau negati cu vehementa (stadiul 1), acum deja ne-am numit si ambasador pentru ei (stadiul 3).

se pare ca pasul/stadiul 2 care trebuia parcurs - "recunoastem oficial ca ET exista" a fost sarit cu gratie..

Nu vi se pare si voua ? ca e ca in bancu' cu tiganu:   ianuarie - f. - martie :p

Xanadron

Citat din: Quicksilver din  29 Septembrie 2010, 19:54:58
Sau o un pretext pentru anumite "intorsaturi". Stii tu, pentru a regla spin-ul dupa agenda stim noi cui  :-)

Subscriu, Quicksilver - fiindca-s de parere in continuare ca actualii nostri conducatori (aia umani, dar si supervizorii lor non-umani) n-au vreun interes intr-o reala "Disclosure". Deci, daca va fi lansata o operatiune oficiala purtind numele asta, sint convins ca va fi doar o alta facatura. :-(

Iar daca ET-ii vor ateriza :ufo: maine-poimaine pe gazonul Casei Albe, va fi doar o VIZITA OFICIALA. :-D

P.S. (@rontzo): ...Cam neserioasa "operatiunea" asta cu pasi omisi pe nesimtite, nu-i asa? :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Quicksilver

Citat din: rontzo din  01 Octombrie 2010, 17:00:39
Mie totusi mi se pare ca trecem cam repede peste un aspect important in stirea asta...
De unde pana mai ieri ET ( sau ce naiba or fi ei) erau negati cu vehementa (stadiul 1), acum deja ne-am numit si ambasador pentru ei (stadiul 3).

se pare ca pasul/stadiul 2 care trebuia parcurs - "recunoastem oficial ca ET exista" a fost sarit cu gratie..

Nu vi se pare si voua ? ca e ca in bancu' cu tiganu:   ianuarie - f. - martie :p

Bine punctat Rontzo!

Eu unul presimt ca, daca va fi lasat planul lor spre finalizare, se va termina urat ... Anume, asa-zisa operatiune false flag "alien invasion" ... E ocazia perfecta! Nu credeti? Adica, noi, aia micii si nevinovatii ... Ne-am numit, saracii de noi, un ambasador mic si umil ... care sa puna eventual si problema spatiului de depozitare a armamentului nuclear (deoarece nu cred ca mai incape pe planeta asta) ... dar in fine ... Oarecum, dupa capu' lor prost, noi urmam sa fim mancati cu tacamuri confectionate din "unobtanium" ( :lol: ).

Am eu asa un feeling in oase, ca un reomatism, ca e foarte aproape inceputul "spectacolului". Pacat ca vor muri multi .....
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Xanadron

Stire ontopic (cred eu cel putin ;)) apropo de "false-flag-invasions":

http://beforeitsnews.com/story/175/068/Giant_Spaceships_Heading_Towards_Earth.html

Cic-ar fi undeva pe linga Pluto acum navele astea gigantice care se-ndreapta spre Pamint cu o viteza care le-ar aduce aici intr-un an-doi (dar mai fac probabil citeva statii mai lungi pe traseu, sa mai ia ceva navetisti :D).
Zic asta fiindca, serios vorbind acum, "EI" ar putea fi (si chiar... sint) aici oricind, in citeva secunde, minute sau cel mult ore...  :-P

Hmmm... Blue Beam Operation pare sa-nceapa deja, subversiv... :-(
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

OM

Citat din: Xanadron din  04 Octombrie 2010, 15:51:44
Stire ontopic (cred eu cel putin ;)) apropo de "false-flag-invasions":

http://beforeitsnews.com/story/175/068/Giant_Spaceships_Heading_Towards_Earth.html

Cic-ar fi undeva pe linga Pluto acum navele astea gigantice care se-ndreapta spre Pamint cu o viteza care le-ar aduce aici intr-un an-doi (dar mai fac probabil citeva statii mai lungi pe traseu, sa mai ia ceva navetisti :D).
Zic asta fiindca, serios vorbind acum, "EI" ar putea fi (si chiar... sint) aici oricind, in citeva secunde, minute sau cel mult ore...  :-P

Hmmm... Blue Beam Operation pare sa-nceapa deja, subversiv... :-(

1. daca o civilizatie dispune de nave cu care calatoreste in spatiu sigur aceastea (navele) sunt dotate cu motoare care ating o viteza considerabil mult mai mare.
2. cum dracu cu toate observatoarele din lume si spatiu nu au fost reperate pana acum ?????
ciudat, foarte ciudat!!!
ce s-au gandit baietii  - hai sa le dam ceva sa "mestece" :0
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.

rontzo

Ceea ce nu prea ma incanta pe mine, mai ales dupa "remember"ul din thread-ul dlui.prof.Toni Moldovan ( inca o data "Welcome!" domniei sale) este faptul ca lucrurile incep sa se lege, si se pare ca ne vom "intalni" oficial cu gashka de ET - sau ce naiba or fi ei..
Cum sigur ne sunt superiori dpdv al evolutiei in mod clar ne vor domina pe fata...asta inseamna ca in momentul in care dam oficial bot in bot cu ei noi cam picam pe locul 2... sau daca nu 7-8..
Si in mod sigur au alte seturi de valori morale, culturale  si de organizare, pe care le vor impune fara multa jena... si tare am impresia ca nu prea o sa ne placa la noi bizoneii furajati....

Stiti voi-- e vorba aia: "Curiozitatea a omorat pisica"...

PS  Sa ne traiasca ambasadoritza noastra, a bizoneilor furajati,  la ET  :evil: ca tare ne lipsea
sper ca aia sa n-o foloseasca de pres sau hartie igienica imediat

OM

Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.

Rayden

Citat din: rontzo din  05 Octombrie 2010, 11:24:53
Stiti voi-- e vorba aia: "Curiozitatea a omorat pisica"...

Salutare,

Apoi, o sa incep cu o continuare a citatului de mai sus:

"..insa satisfactia a adus-o inapoi la viata" (sic!)  :mrgreen:

Idea e ca, admitand ca ET sunt foarte evoluati, nu ne vor impune asa..bum-bang..zdrang..boom.. convingerile lor, valorile lor..etc sa fim seriosi, nu putem sa privim la evenimentul asta prin prisma conchistadorilor cand au ajuns prin americi..

Vorba lu' Bob Dean & Steven Greer & altii – daca erau genu' asta de fiinte, probabil altfel ar fi aratat lumea noastra azi..

Sunt ferm convins!
Parerea  mea... :mrgreen:
Rayden.