Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

The Ancients : Real artifacts in World's most perplexing places.

Creat de calator astral, 08 Septembrie 2010, 12:55:43

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

If we think we're as smart as we have ever been, are we being naive? In this video, I take you to the most perplexing places on Earth.

Nazca Lines, Stonehenge, Egypt Pyramids, Peru, Puma Punku, the Mayan pyramid, etc.
I only ask questions in this video. My statements are based on real artifacts and scriptures and presented as so. We have known about these places and things a long time, but with recent technology breakthroughs, we are learning new & amazing things about the Ancients. I only hope to spur your imagination, and in no way am trying to change what you believe.
I believe in what I can see, smell, taste and touch, especially since the places in this video are real.

I encourage you to watch the new 2010 series on the History channel, called Ancient Aliens, where you will see much more in depth studies of my brief tour of the world's perplexing places.
Thanks so kindly for watching.

Dave Herbert
AMA # 8221,
LM/CD/Scientific




adrian75

Nu cumva civilizatiile din antichitate cunosteau deja raspunsurile la intrebari pe care astazi,noi,oamenii secolului XXI,le cautam cu atatea eforturi?

Xanadron

Citat din: adrian75 din  08 Septembrie 2010, 19:28:12
Nu cumva civilizatiile din antichitate cunosteau deja raspunsurile la intrebari pe care astazi,noi,oamenii secolului XXI,le cautam cu atatea eforturi?
Intrebarea ta cumva retorica ar trebui (cred eu) pusa un pic mai altfel, adrian75:

Nu cumva si-n antichitate, si acum in secolul XIX, doar extrem de putini oameni atent selectionati de Creatorii nostri cunosteau deja raspunsurile la intrebarile pe care astazi noi, astia multii - era sa zic "si prostii", dar ma abtin la timp, sper :-D - ni le punem (doar raspunsurile le cautam) cu atitea eforturi?  :roll:

Fiindca dovezile privitoare la clara continuitate post-diluviana a elitistei clase de "conducatori" cunoscatori a 1001 adevaruri ocultate (numiti/intronati pe vremuri, alesi... cica acum :-P) mi se par deja zdrobitoare.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

adrian75

Xanadron,eu cred ca fiecare om care are capacitatea intelectuala de a-si pune astfel de intrebari,este pe deplin indreptatit sa cunoasca si raspunsurile. Clasa asta elitista de care vb tu si a carei existenta eu nu o neg...nu este formata tot din oameni? Cu ce sant ei mai buni ca noi? Pe ce criterii se bazeaza selectia asta? Daca tu ridici privirea spre stele si iti pui aceste intrebari...nu esti oare indreptatit si sa primesti raspunsurile?

Xanadron

Citat din: adrian75 din  09 Septembrie 2010, 19:39:45
Xanadron,eu cred ca fiecare om care are capacitatea intelectuala de a-si pune astfel de intrebari,este pe deplin indreptatit sa cunoasca si raspunsurile. Clasa asta elitista de care vb tu si a carei existenta eu nu o neg...nu este formata tot din oameni? Cu ce sant ei mai buni ca noi? Pe ce criterii se bazeaza selectia asta? Daca tu ridici privirea spre stele si iti pui aceste intrebari...nu esti oare indreptatit si sa primesti raspunsurile?
Normal ca raspunsul ar trebui sa fie "DA", adrian75, dar "compartimentalizarea informatiei" pe Terra, de la sumerieni incoace - care impiedica informarea si implicit "trezirea" tuturor - e un subiect care ar umple probabil mii de pagini. Scurtind subiectul (ca tot e un pic offtopic), se poate extinde aria maximei "Tzara te vrea prost" la "Terra te vrea prost", :-D evident fiindca masele de ignorantzi sint incomparabil mai usor de tinut in sclavie decit oamenii informati-cizelati si implicit liberi in gindire. Asta - la modul general, fiindca, daca detaliem mai mult, am ajunge la ipoteza informarii noastre exacte depre metodele prin care sintem mintiti, manipulati, exploatati etc, de milenii intregi - chestie evident de neconceput.  8-)

Sa mai adaug oare argumentul legaturilor de singe ale majoritatii presedintilor "alesi" (sanchi :wink:) ai SUA cu familiile regale europene?! Lasind la o parte apartenentza lor la Masonerie, Skull & Bones-322 etc. Sau sa mai comentam straniul argument al "dreptului divin absolut" al regilor, ca "mijlocitori intre Ceruri si Pamint"?! :roll: Ori faptul ca familionu' reginei Angliei detzine, printr-o caracatitza de firme transnationale, circa 17% din suprafata uscatului planetei asteia?! Sau ca 70% din afacerile globale de extractie a AURULUI sint controlate de aceleasi familii "cu singe albastru"?!

In fine, ca sa fim si strict ontopic, recomand un interviu de pe situl Project Camelot cu austriacul Klaus Dona - un pasionat al colectarii-expunerii-comentarii "artefactelor stranii": 8-)

http://projectcamelot.org/klaus_dona.html
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/