Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Entitate extraterestra filmata pe 10 08 2010 la Caleta Olivia Santa Cruz ?

Creat de calator astral, 05 Septembrie 2010, 00:26:10

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

O stranie anomalie apare pe pelicula într-un interviu televizat la Caleta Olivia Santa Cruz, jurnalistul se numeste Mauricio Barrios, însotit de cameramanul Sergio Vera. O silueta umanoida se materializeaza la iesirea dintr-o posibila Poarta Interdimensionala. (situata ca de obicei as zice, între doi stîlpi cît se poate de banali.)



Ce parere aveti? Imagini reale? Fake? CGI? Astept opiniile voastre.


Quicksilver

O alta stire foarte "efervescenta" ...

E la mintea cocosului. Nu ti-ai pus intrebarea -Luand in considerare ca, practic, asa-zisa silueta umanoida, se vede din avion ... de ce nu face pe el domnul cameraman? Omu' n-are nicio reactie si ar fi stupid sa crezi ca nu a observat acel element ...

1. E prea pixelata imaginea - nu prea se poate distinge ce e cu adevarat acolo
2. Gasesti in acea forma o silueta umanoida doar daca, defapt, cauti asta cu disperare. Eu nu vad nicio silueta umanoida in acele cadre.
3. Daca ar fi fost un CGI, ar fi fost mult mai bine realizat - altfel, nu se merita efortul
4. Astfel de clipuri "senzationale" sunt multe ... simplul fapt ca le gasesti pe youtube atesta ca sunt banalitati  :wink:
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

jean

Citatde ce nu face pe el domnul cameraman? Omu' n-are nicio reactie si ar fi stupid sa crezi ca nu a observat acel element ...
Poate ca atentia cameramanualui era focalizata pe personajul principal si a scapat din vedere detaliile. Totusi cred ca este ceva cu acest film. Ceea ce se misca in cadrul din spatele personajului, nu pare chiar atat de material, nu are contururi precise, totusi umbra lasata pe sol este destul de bine conturata.
Citatse materializeaza la iesirea dintr-o posibila Poarta Interdimensionala.
Eu nu vad nici o pestera sau poarta interdimensionala in spate.
Adevarul este dincolo de noi

StarDust

Ceea ce vad eu asa la prima vedere e faptul ca umbra lasata de acea "chestie" pe sol nu corespunde cu directia din care vine lumina soarelui. Se poate vedea pe fata celei intervievate ca soarele e in dreapta (pe film) la o inaltime de ~35 grade si putin in spatele persoanei iar umbrele sunt lasate spre partea stanga. In cazul acelei "creaturi" din fundal umbra e in partea dreapta-spate, exact in oglinda fata de cum ar fi trebuit sa fie(in raport cu ceea ce pare a fi corpul creaturii). Sau aceea nu e umbra ci altceva. Aproape sigur filmul e "lucratura". Un lucru e sigur, nu vad nici eu nimic extraordinar intre acei stalpi din spate, porti interdimensionale, etc...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Vlad6

este fake,iar cel ce a realizat acest cgi nu s-a gandit nici macar la directia luminii.

Neyite

Mda. Umbra cade in partea gresita. Cred ca e destul de clar ca e fake.  :-D