Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Stapînii SPATIULUI:marturia locotenentului R. Jacobs si a colonelului Dedrickson

Creat de calator astral, 01 Septembrie 2010, 16:38:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

Citat din: CP din  03 Septembrie 2010, 18:54:21
Sunt de parere ca asta s-a intamplat cu adevarat. Sunt sigur ca din punctul lor de vedere (al fiintelor care au facut acest gest), oamenii sunt niste primitivi care se pot arunca in aer oricand, daca nu sunt supravegheati. Exact ca un copil mic ...
dar asta nu poate fi un motiv a distruge cu raze laser rachete nucleare....realizeaza, e vorba de rachete NUCLEARE !
Dar daca involuntar, desi vrei sa faci bine, declansezi o explozie nucleara în loc sa dezamorsezi încarcatura?
Oricum, daca noi suntem "copii" care trebuie "supravegeheati", prin deductie, ar trebui ca "parintii" sa nu ne abandoneze în fata pericolului iminent...dar se pare ca "ei" se îmbulzesc s-o taie, unde-or vedea cu ochii, asta demonstreaza clar ce tip de relatie au avut cu noi de mii de ani, ce raport de forte ne-au impus si mai pe sleau ce grija au ei de noi si de soarta planetei noastre....vom fi SINGURI în fata inevitabilului si numai Bunul Dumnezeu ne mai poate ajuta, pe "ei" e clar ca nu putem conta, mâine vor gasi o alta planeta gata de "explorare" si "exploatare",cum au facut si cu Terra, si aici ma refer la absolut toate resursele, naturale, minerale sau...umane.
Mai grea va fi trezirea pentru cozile de topor care si-au vîndut sufletul cu speranta ca vor fi crutati, fara sa realizeze ca nu poti îmblînzi tu pe Dracu, nu-l poti fraieri si la urma tot el va cîstiga...a cîta oara dormim si nu ne putem trezi? Eu cred ca 2012 e un Prag mult prea îndepartat, îi dau dreptate lui xanadron: Deznodamîntul este iminent.





Xanadron

Citat din: padme din  04 Septembrie 2010, 22:28:05
Poate ne spui si noua... la astia care nu stim nici macar greaca noua!

Traducerea papirusurilor copte de la Nag Hammadi (100 BC - "evangheliile gnostice") e si mai interesanta.

http://www.descopera.org/manuscrisele-de-la-nag-hammadi/

Scurt extras:
"Ipostazele Arhonilor
Ipostazele Arhonilor sau "Realitatea Conducatorilor" exprima mitologia gnostica a creatiei, a cosmosului si a umanitatii. Textul dateaza ca fiind scris in secolul III, e.n. si se presupune ca este originar din perioada tranzitionala in gnosticism, trecerea dintr-o etapa mitologica, intr-una filozofica.
Inceputul si concluzia documentului este crestin-gnostica, insa restul materialului este o naratie mitologica.
Lucrarea incepe cu un fragment cosmogonic. Desi numele sugereaza contactul cu legendele evreiesti, mitul se pare ca este anti-evreiesc. In afara de primul paragraf, lucrarea nu contine caracteristici non-gnostice. Deoarece textul original nu a fost descoperit inca, singura versiune disponibila astazi este cea gasita la Nag Hammadi.

Despre Originea Lumii
In lucrarea "Despre Originea Lumii" avem de-a face cu creatia si sfarsitul timpului. Cartea a fost gasita impreuna cu textele de la Nag Hammadi, in Codexul II. Cartea rescrie intreaga poveste a Genezei, si pozitia lui Yaldabaoth (demiurgul sau Satan) ca creator al lumii, indeplinind rolul de Zeu in Geneza. Mai mult, Sarpele din Gradina Edenului este descris ca un erou trimis de Sofia (insemnand intelepciune) pentru a ghida omenirea catre iluminare."


Un alt comentariu (luat pe fuga acum) si de aici:

http://parerea_mea.ablog.ro/2006-07-02/evangheliile-gnostice.html

"Oamenii de stiinta, cercetand manuscrisele gasite la Nag Hammadi, au descoperit ca anumite dintre texte relateaza originea speciei umane in termeni foarte diferiti de pasajele obisnuite ale Facerii: Revelatia adevarului de exemplu, spune povestea Gradinii Raiului din prespectiva sarpelui! Aici sarpele, cunoscut de mult ca aparand in literatura gnostica ca principiul intelepciunii divine, ii convinge pe Adam si pe Eva sa ia si ei parte la cunoastere in timp ce "Domnul" ii ameninta cu moartea, incercand cu gelozie sa ii impiedice a reusi sa atinga cunoasterea, si dandu-i afara din Paradis cand acestia totusi reusesc.

Alt text intitulat in mod misterios Tunetul, Minte Desavarsita ofera un poem extraordinar narat de o putere divina feminina: "Intrucat Eu sunt primul si ultimul. Sunt cel onorat si cel batjocorit. Sunt curva si preasfanta. Eu sunt sotia si fecioara . . . Eu sunt stearpa, si multi sunt fii ei . . . Eu sunt linistea cea de neinteles . . . Eu sunt rostirea numelui meu."

Varietatea larga a textelor merge de la evanghelii secrete, poeme si descrieri quasi-filosofice ale originii universului, pana la mituri, magie si instructiuni rituale. De ce au fost aceste texte ingropate si de ce au ramas ele practic necunoscute pentru 2000 de ani? Suprimarea si cenzurarea lor ca documente interzise, ca si ingroparea lor pe costisa Nag Hammadi-ului - ne apare acum - erau ambele parte dintr-o lupta critica pentru formarea crestinismului.

Textele de la Nag Hammadi ca si altele ca ele care circulau pe la inceputul erei crestine, erau denuntate ca "erezii" de catre crestinii ortodocsi la mijlocul celui de-al doilea secol. Se stia de mult deja, ca multi dintre primii discipoli si adepti ai lui Isus erau condamnati de catre alti crestini ca fiind eretici, dar aproape tot ce se stia despre ei provenea din atacurile curpinse in scrierile oponentilor lor. Episcopul Irineus, care conducea biserica din Lyon pe la anul 180 A.D. a scris cinci volume intitulate "Distrugerea si Rasturnarea Fals Asa-numitei Cunoasteri", care incepe cu promisiunea de a expune opiniile celor care propavaduiesc acum erezia..."
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

melanogaster36

Citat din: calator astral din  05 Septembrie 2010, 00:22:11
dar asta nu poate fi un motiv a distruge cu raze laser rachete nucleare....realizeaza, e vorba de rachete NUCLEARE !
Dar daca involuntar, desi vrei sa faci bine, declansezi o explozie nucleara în loc sa dezamorsezi încarcatura?
Dupa cum bine zice omu' in cauza (Lt.R.Jacobs), erau rachete balistice intercontinentale dar fara incarcatura nucleara.Istoria mi se pare super pertinenta, aceste proceduri erau un fapt comun.Exista in State un organism "civil" care investigheaza aceste fenomene si se pare ca ete controlat de mai ptin de o mana de oameni.

calator astral

îmi permit sa mai adaug pe marginea acestui controversat subiect aceste imagini elocvente ale unei recente catastrofe aeriene în Ucraina:

E vorba de sute de morti.



tractorbeam

Citat din: calator astral din  05 Septembrie 2010, 00:22:11
...a cîta oara dormim si nu ne putem trezi? Eu cred ca 2012 e un Prag mult prea îndepartat, îi dau dreptate lui xanadron: Deznodamîntul este iminent.

Daca israelienii ataca capacitatile nucleare ale Iranului si daca Iranul raspunde impreuna cu Siria, Hamas-ul si Hezbollah-ul prin multiple salve de rachete asupra oraselor israeliene si daca pierderile israeliene depasesc o anumita cifra atunci automat se activeaza procedura de lansare a rachetelor multi-stage Jericho cu incarcatura termonucleara si atunci sa te tii!!! :rocket:

Dupa aia rusii riposteaza sa-si apere protejatii sirieni si dupa aia americanii trag in rusi si rusii in Nato, o sa ramana numai chinezii (oricum indienii si pakistanezii se vor anihila reciporc  :evil:) iar marele popor chinez o sa se raspandeasca pe planeta cu8 indivizi usor modificati genetic de unde si baietii cu cap mare si ochishori alungiti care se intoc in timp inainte de MCN (marea conflagratie nucleara) in farfuriile lor zburatoare  :ufo:

calator astral

sigur e posibil tractorbeam,m-am gîndit deja la un posibil razboi nuclear devastator, urmat de o schimbare planetara, la toate nivelele, inclusiv Constiinta, o metamorfoza a Umanitatii, ceva în genul asta:


StarDust

Calator astral, poti sa imi arati si mie unde e legatura dintre ultimul tau film "artistic", postat aici si subiectul "Stapînii SPATIULUI:marturia locotenentului R. Jacobs si a colonelului Dedrickson"???
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Xanadron

Citat din: tractorbeam din  07 Septembrie 2010, 13:50:15
Daca israelienii ataca capacitatile nucleare ale Iranului si daca Iranul raspunde impreuna cu Siria, Hamas-ul si Hezbollah-ul prin multiple salve de rachete asupra oraselor israeliene si daca pierderile israeliene depasesc o anumita cifra atunci automat se activeaza procedura de lansare a rachetelor multi-stage Jericho cu incarcatura termonucleara si atunci sa te tii!!! :rocket:

Dupa aia rusii riposteaza sa-si apere protejatii sirieni si dupa aia americanii trag in rusi si rusii in Nato, o sa ramana numai chinezii (oricum indienii si pakistanezii se vor anihila reciporc  :evil:) iar marele popor chinez o sa se raspandeasca pe planeta cu8 indivizi usor modificati genetic de unde si baietii cu cap mare si ochishori alungiti care se intoc in timp inainte de MCN (marea conflagratie nucleara) in farfuriile lor zburatoare  :ufo:
Ei, aici intram in dificile bucle logice :roll: - zic asta incercind sa ramin strict ontopic, adica apropo de ipoteza unor interventii ET (sau IT) similare cazului din 1964 prezentat aici, in eventualitatea declansarii WW-III - sugestiv (desi concis) descrisa de tractorbeam. Fiindca, repet, prin prisma teoriei ET-observatori/pazitori-ai-umanitatii "exclusiv buni", NU se explica de nicio culoare non-interventia lor la Hiroshima/Nagasaki sau in urmatorii 20 de ani in care au fost permise sute de explozii nucleare atmosferice experimentale care ne-au otravit mediul in mod clar.

Evident ca respectivul scenariu rezumativ expus de tractorbeam e doar una din posibilele variante de linie temporala cataclismica (doamne fereste!), existind si altele, destul de convingator documentate (The Anglo-Saxon Mission - google it, please) dupa care "mostenirea Terrei post-cataclismice" ar reveni rasei albe si nu chinezilor.

Ceea ce mi se pare interesant (si plauzibil in definitiv) in teoria conspiratiei "The Anglo-Saxon Mission" e paralelismul strategiilor de pregatire a apropiatei "retrageri subterane a elitelor" (ineficienta oricum, dupa mine) in perspectiva unor evenimente geofizice implacabile, concomitent cu declansarea unei conflagratii majore, cu rol dublu: de anihilare a unor "mostenitori ai Terrei" concurentiali si implicit nedoriti de PTB (fiindca mai galbiori :-D), dar si de instalare a controlului total al indivizilor... de orice culoare, prin cresterea gradului de "readiness state" (stare de necesitate, sa-i zicem) - inevitabila intr-un rezbel de amploare.
In fine, om trai (poate... :lol:) si-om vedea.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

padme

Citat din: Xanadron din  08 Septembrie 2010, 11:21:08
, prin prisma teoriei ET-observatori/pazitori-ai-umanitatii "exclusiv buni", NU se explica de nicio culoare non-interventia lor la Hiroshima/Nagasaki sau in urmatorii 20 de ani in care au fost permise explozii nucleare atmosferice experimentale care ne-au otravit mediul in mod clar.


Da, interesanta observatie! Mai ales ca in perioada anilor '40 se pare ca era o activitate destul de intensa a fenomenului OZN! Toni Moldovan lanseaza ideea ca prezenta lor p'aici ar fi avut o stransa legatura cu experimentul Philadelphia! Ce sa intelegem, ca era mai important experimentul respectiv  si reusita/nereusita acestuia decat viata de pe Terra? Eu nu prea cred ca et au vreo interventie in asa-zisele lansari nucleare despre care s-a vorbit mai sus! De ce doar respectivele si nu toate lansarile/exploziile/experimentele nucleare - inclusiv Cernobil, daca suntem asa bine supravegheati?! Era necesar sa se intample aceste dezastre?!

Xanadron

Pina si mie :lol: mi se pare interesanta observatia, padme!!! - serios acum, sint surprins cit de putini isi pun intrebari de genul asta (il includ aici si pe celebrul dr. Greer - cu riscul de a-l mai necaji un pic pe stimatul coleg @biss :wink:).
Iar datele oficiale apropo de dezastrul ecologic provocat de respectivele teste nucleare se pot gasi extrem de usor - aici de exemplu:

http://archive.greenpeace.org/comms/nukes/ctbt/read9.html

"Of the 2,044 nuclear weapons tests worldwide, there have been 711 in the atmosphere or underwater: 215 by the U.S., 207 by the Soviet Union, 21 by Britain, 45 by France and, 23 by China.

The last atmospheric nuclear weapons test occurred on 16 October 1980 in China. The first was on 16 July 1945 in the U.S.

It is estimated that the total yield of all the atmospheric nuclear weapons tests conducted is 438 megatons. That's equivalent to 29,200 Hiroshima size bombs. In the 36 years between 1945 and 1980 when atmospheric testing was being conducted this would have been equivalent to exploding a Hiroshima size bomb in the atmosphere every 11 hours.

Approximately 3,830 kilograms of plutonium has been left in the ground as a result of all underground nuclear testing and some 4,200 kilograms of plutonium has been discharged into the atmosphere as a result of atmospheric nuclear testing."


Cifrele vorbesc de la sine, :oops: asa ca o traducere mi se pare inutila. Celor non-anglofoni le-am putea preciza doar ca, intre 1945 si 1980 (ciudata... data, atit de recenta, a ultimului test nuclear atmosferic efectuat de chinezi fiindca, din cite-mi amintesc, un tratat international care interzice testele nucleare atmosferice fusese parafat inca de prin 1964) se poate considera a a avut loc in atmosfera Terrei cite o explozie a unei bombe atomice similare celei lansate de SUA la Hiroshima, la fiecare 11 ore !!! :x

Iar presupusii ET "supraveghetori ai copiilor tembeli care sintem" :lol: n-au miscat un degetzel macar... si s-au mai "jucat" doar torpiland cite-o racheta fara incarcatura nucleara, ca atunci, in 1964.
...Cum vine asta, ei? :?
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Citat din: StarDust din  08 Septembrie 2010, 00:55:51
Calator astral, poti sa imi arati si mie unde e legatura dintre ultimul tau film "artistic", postat aici si subiectul "Stapînii SPATIULUI:marturia locotenentului R. Jacobs si a colonelului Dedrickson"???
Citat din: tractorbeam din  07 Septembrie 2010, 13:50:15
Daca israelienii ataca capacitatile nucleare ale Iranului si daca Iranul raspunde impreuna cu Siria, Hamas-ul si Hezbollah-ul prin multiple salve de rachete asupra oraselor israeliene si daca pierderile israeliene depasesc o anumita cifra atunci automat se activeaza procedura de lansare a rachetelor multi-stage Jericho cu incarcatura termonucleara si atunci sa te tii!!! :rocket:

Dupa aia rusii riposteaza sa-si apere protejatii sirieni si dupa aia americanii trag in rusi si rusii in Nato, o sa ramana numai chinezii (oricum indienii si pakistanezii se vor anihila reciporc  :evil:) iar marele popor chinez o sa se raspandeasca pe planeta cu8 indivizi usor modificati genetic de unde si baietii cu cap mare si ochishori alungiti care se intoc in timp inainte de MCN (marea conflagratie nucleara) in farfuriile lor zburatoare :ufo:


exact subiectul filmului,starduste, unde e problema??!
Citat din: padme din  08 Septembrie 2010, 11:35:17
Da, interesanta observatie! Mai ales ca in perioada anilor '40 se pare ca era o activitate destul de intensa a fenomenului OZN! Toni Moldovan lanseaza ideea ca prezenta lor p'aici ar fi avut o stransa legatura cu experimentul Philadelphia! Ce sa intelegem, ca era mai important experimentul respectiv  si reusita/nereusita acestuia decat viata de pe Terra? Eu nu prea cred ca et au vreo interventie in asa-zisele lansari nucleare despre care s-a vorbit mai sus! De ce doar respectivele si nu toate lansarile/exploziile/experimentele nucleare - inclusiv Cernobil, daca suntem asa bine supravegheati?! Era necesar sa se intample aceste dezastre?!
îhî....începi sa deschizi okii si sa-ti pui unele întrebari pertinente, padme...
Citat din: Xanadron din  08 Septembrie 2010, 11:21:08
(...) apropo de ipoteza unor interventii ET (sau IT)
(...)una din posibilele variante de linie temporala cataclismica (doamne fereste!), existind si altele, destul de convingator documentate (The Anglo-Saxon Mission - google it, please) dupa care "mostenirea Terrei post-cataclismice" ar reveni rasei albe si nu chinezilor.
Poti preciza? te referi la o conspiratie WASP ?


StarDust

Citat din: calator astral din  08 Septembrie 2010, 12:29:23
...
exact subiectul filmului,starduste, unde e problema??!
...
Serios? de unde si pana unde vezi tu legatura din filmul "Consciousness- Change now..." cu titlul subiectului asta? Ca sa nu mai fac referire la continutul filmului, care e total pe langa...
Problema e ca daca continui tot asa vei ajunge la "moderated" din nou si o sa ai iarasi toate motivele sa te plangi din nou ca de ce oare ti se intampla asta. Daca mai ai nelamuriri pe PM, ca sa nu mai fim aici off-topic, si asa topicul asta e deja o amestecatura de postari in afara subiectului.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

calator astral

stii ce? sterge-l!
eu vad o legatura directa cu ce zicea tractorbeam chiar în postul precedent: o conflagratie mondiala cu explozii nucleare si tot tacîmu...dar nu vreau probleme, sterge-l imediat.

Xanadron

OK, calator astral: uite un link direct la prezentarea generala a problematicii teoriei/dezvaluirilor legate de "The Anglo-Saxon Mission" (care poate fi privita si ca o conspiratie WASP), in romaneste:

http://projectcamelot.org/lang/ro/anglo_saxon_mission_ro.html

Merita insa (fie si doar ca un util exercitiu de logica) citirea/vizionarea intregului material de pe portalul "Project Camelot" - repet, fara vreo garantie de 100% a veridicitatii (si) a acestor dezvaluiri.

Ca sa fim insa (si :-D) ontopic, mai adaug surpriza vizionarii unei... cvasi-absentze a experimentelor nucleare in anii 1959-60 (inainte de celebra "criza cubaneza" a rachetelor) - scadere spre ZERO observata intr-o diagrama pe care incerc acum s-o regasesc.
O explicatie clar ca exista si pentru asta - si-s convins ca are semnificatii majore (sa fi influentzat non-proliferarea asta nucleara temporara ET/IT ? - dar de ce numai timp de doi anisori?!) :roll:

P.S. Regasit diagrama ("Worldwide nuclear testing, 1945-1998") - e pe Wikipedia:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_weapons_testing
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Tzipi

Citat din: totoslack din  04 Septembrie 2010, 20:23:39
Citeste textul in greaca veche.........sa vezi ce gasesti...........ramai cu gura cascata.

Te rog spune-ne si noua, ca nu stim greaca veche !