Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum credeti ca vom ajunge in 2012 ?

Creat de OzN_HunteR, 19 August 2010, 23:30:57

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce se va intampla cu soarele ?

Nimic
Vor avea loc erupti Minore
Vor avea loc erupti Majore
Va exploda
Va tranmite informatii catre mintile noastre

Serban M

Citat din: @biss din  10 Septembrie 2010, 19:32:53
Eu am de gând sã mai stau puþin, atât cât sã fiu sigur cã au mierlit-o toþi fraierii. Apoi mai vedem... :)

Adica ?   :-D

abyss

:)

Adica sa am 5 minute de contemplare in liniste fara sa mai fiu bruiat de gandurile semenilor mei, aceia care sunt paranoici, defazati ori defectati pe traseu. Cele 5 minute contin infinite clipe de eternitate suficiente ca timp sa pot privi in ochi informatia absoluta si sa-i zambesc printr-un ultim gest de putere.

Urban


Criza sociala e mult mai importanta decat 2012.

Tayka

Ce mai conteazã o biatã crizã socialã în faþa unei furtuni solare cu fulgere groase de peste 1 km(v-am citat din memorie)care unul singur are intensitatea egalã cu detonarea simultanã a câtorva sute de mii(ce mai conteazã cifra exactã)de bombe nucleare.Mai rezistã vreun buncãr la aºa ceva?
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

StarDust

Imi dau si eu cu parerea... Tayca, nu vom muri "arsi" sau mai stiu eu cum, intr-un mod direct din cauza exploziilor solare. E important de retinut ca vantul solar, implicit ejectiile coronare cele mai intense observate pana acum nu au depasit densitatea de cateva zeci de particole pe cm3(deci o masa de redusa de materie in raport dist/suprafata Terrei), particole formate din electroni si ioni pozitivi. Aceste ejectii coronale interactioneaza direct cu campul magnetic terestru si cu ionosfera(tot din memorie scriu), si nu afecteaza in mod direct viata pe Terra. Problema cea mare asa cum am mai scris pe aici, e reteaua de sateliti de care depindem f. mult, si care s-a extins foarte mult in ultimul deceniu, retea mai mult decat vulnerabila in fata unor asemenea ejectii de materie incarcata electric. Al doilea punct sensibil sunt retelele energetice care prin intinderea lor mare, ca si suprafata pot colecta sarcini imense de natura electrica si automat aceasta ducand la distrugerea sau caderea retelelor energetice. Cred ca nimeni nu poate prezice cu exactitate cat de intens va fi urmatorul maxim solar, dar parerea mea e ca se exagereaza mult in legatura cu aceasta...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Urban

#50
@Tayka
Conteaza.
Tot Universul este Viu, in functie de raspunsul oamenilor in fata crizei Constiintei furtunile pot fi devastatoare sau doar o furtuna intr-o ceasca de cafea.
Dar la cum se vede de aici "viitorul nu suna prea bine".

@Stardust
De acord cu tine, dar nu iei in considerare un aspect foarte important.
Pamantul e Viu...si cateodata mai reactioneaza ca deh, i-o ajunge si lui.
Am discutat cu un prieten din Las Vegas acum cateva zile si ultima oara aurora boreala isi facea de cap prin zona aia.

Luda

O planeta trecea pe langa pamant si o intreaba:
-Cum o mai duci Terra?
-Uite naspa mi-au iesit homosapiens.
-Nu e bai am avut si eu.

Sper sa nu vina sfarsitul lumii sincer, macar sa astepte sa termin si eu facultate pe urma masterul.
(Ce vreau sa zic este ca grijile de zi cu zi intrec cu mult grijile probabilistice de aici :) )

romulus

Citatmacar sa astepte sa termin si eu facultate pe urma masterul.
Tare asta ....
Bravo  Luda ! Sa stii draga, ca fara Master , NBA, etc. nici nu primeste sf. PETRU  !
Care cum vine si ... n'are, ii intoarce de la poarta ! :-D
Am zis !

"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Rayden

Citat din: Luda din  11 Septembrie 2010, 01:24:29
(Ce vreau sa zic este ca grijile de zi cu zi intrec cu mult grijile probabilistice de aici :) )

pai tocmai ca...grijile astea de zi cu zi..nu ar trebui sa fie "astea" pe care le avem.. o "turma" e ff usor de controlat cand "are griji"..
modul cum e "descrisa" lumea de unii cu capacitati RV dupa 2012 (varianta pozitiva  :mrgreen: ) e ca aceste griji nu vor mai exista.. poate e vorba despre cei 1000+ de ani de pace (evolutie si dezvoltare spirituala in adevaratul sens al cuvantului?) dupa apocalipsa (schimbare) despre care vorbeste biblia (si nu numai).
eu, cred ca va fi o schimbare in bine, sunt optimist de felul meu  :-D asa ca vom ajunge cu bine :star: - parerea mea 8-)



calator astral

Citat din: Rayden din  11 Septembrie 2010, 19:59:29
(...) modul cum e "descrisa" lumea de unii cu capacitati RV dupa 2012(...)

îmi permit sa te corijez rayden si sa restabilesc adevarul: nu exista absolut nici un paranormal recunoscut ca atare (cu reale capacitati intuitive de tip remote-viewing), absolut NICIUNUL sa fi trecut, macar accidental, Pragul 21 decembrie 2012.
Nu exista. Asta e adevarul, toti vorbesc de un "ZID".

ps>Recomand interesatilor anglofoni sa citeasca o carte interesanta care decripteaza unele informatii deja disponibile pe scara larga:









Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

OzN_HunteR

Salutare. Calator Astral spunemi si mie unde gasesc cartea, [ online sau chear si face to face ]
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

Serban M

Citat din: OzN_HunteR din  12 Septembrie 2010, 15:00:15
Salutare. Calator Astral spunemi si mie unde gasesc cartea, [ online sau chear si face to face ]

face to face cu cartea ? ha

Tayka

Glumim noi glumim, dar Nibirikã vine tare..
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Guest

Eu nu cred ca exista planeta Nibiru, daca exista nu trebuia sa se vada deja cu instrumentele necesare?