Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum credeti ca vom ajunge in 2012 ?

Creat de OzN_HunteR, 19 August 2010, 23:30:57

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Ce se va intampla cu soarele ?

Nimic
Vor avea loc erupti Minore
Vor avea loc erupti Majore
Va exploda
Va tranmite informatii catre mintile noastre

Xanadron

#210
De acord in principiu cu ce spui, @andrei, desi culmea-i ca si din falsele dezvaluiri ale unora se pot obtine unele informatii valabile. Mai precis, din amestecul savant de gogosi si adevaruri partiale ale dezinformatorilor bine pregatiti (si platiti, btw 8-)) de care nu-i chiar asa plin netul totusi - fiindca pe tarlaua netului predomina, zic eu,"amatorii" bloggeri minati in lupta de un dolar gaurit de la Ad-Sense etc.

Mi-ar lua citeva pagini sa clarific de pilda doar conexiunile numitului Dan Smith in UFOlogia americana (evident ca p-alea cu tovarasi de-ai lui, cu stele invizibile pe umeri), dar crede-ma c-ai fi convins din concluzii ca CEVA real e-n derulare la nivel global in paralel cu aburelile lor, chiar daca nu doar "in 2012-fix". In plus nici EI, sforarii :evil: din diverse grupari nu stiu chiar tot si mai "sondeaza" pe ici-colea marea netului cu degetul prin nenii si tanti astea.

P.S. Nici personajul Dan Smith ori amicii lui gen Linda Eisenhower sau genialul fizician securist Jack Sarfatti, nici forumista "Cyrellis" din linkul dat anterior (scriitoare SF profesionista implicata-n "credibilizarea" unor scenarii atent orchestrate - v. U.S. Navy + ONU + ET-ii - celebrul la ei caz Theilmann regizat timp de 3 ani de NSA... in persoana 8-)) nu intereseaza evident publicul roman, dar mie imi par in continuare interesant de studiat. Fie si doar findca acum ciitva timp au adus in discutie si Romania, in conexiune cu retzeaua bazelor militare americane si adevaratele scopuri ale asa-zisului sistem antirachete.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mariusvlad

Citat din: @biss din  27 Octombrie 2012, 23:43:41
Daca se apropie ceva atunci se explica mai multe. Acum 2zile o cunostinta a vazut deasupra Provitei de Jos un cilindru ruginiu-maron urias pe directia N-s. Fara zgomot si fara dare ora 9-10am a traversat o portiiune de cer ca mai apoi sa dispara pur si simplu.
In ultimele zile se pare ca tipul de UFO avand aceasta forma predomina. Sa fie semnatura unei singure specii? Preparation for invasion?

CIGAR UFO +270 meters long, penetrates the Volcano Popocatepetl, Oct 26, 2012.mp4

UFO Photographed Above Pike County 2012

Ganditorul

Primul clip are mari sanse sa fie un fals - obiectul care intra in vulcan are o umbra. O umbra pe cer ??/ Cam greu de crezut...
Al doilea clip e fain si arata un obiect translucid - isi mai aduce cineva aminte de povestea cu "satelitul de cristal" ce supravegheaza Pamantul, poveste ce circula pe la inceputul anilor 90 ? Cam seamana descrierea cu ceea ce a reusit sa vada astronomul amator.

andrei

  Salut!
Dupa parerea mea primul clip nu are mare relevanta.Celalalt pare insa mult mai interesant, mai ales daca il pui alaturi de alte informatii aparute de-a lungul timpului,asa cum a incercat si colegul Ganditorul.
  Eu de exemplu il corelez cu o alta informatie aparuta in doua emisiuni,una mai veche si alta difuzata cu aproximativ 2-3 luni in urma din pacata nu mai retin la ce post tv anume,dar in amandoua invitat era domnul Codrin Stefanescu.
  Domnul Stefanescu, se pare ca este un mare colectionar de carte veche.O parte din aceste carti,pe care omul le-a prezentat in aceste emisiuni,sunt cu adevarat carti rare,mai ales din prisma faptului ca au fost tiparite sau scrise in perioade istorice, in care subiectele pe care le tratau erau considerate tabu sau erezii.Ca urmare, mare parte din ele au fost confiscate si distruse iar autorii (si chiar si cei care le-au tiparit)au fost persecutati sau ucisi.Printre acestea domnul Stefanescu a facut referire la o carte aparuta la Genova si care se numea,,Calatoriile unui genovez in Barbaria"   
  In aceasta carte, se pare ca exista un capitol foarte interesant,in care genovezul respectiv ajunge intr-o asezare din Fagaras,unde se pare ca exista o nava spatiala prabusita.Localnicii se fereau de acea zona ,,ca dracu de tamaie".Printre ei circula o poveste,cum ca in zona cu pricina,se afla un capcaun urias care arunca din frunte cu fulgere.Curios sa verifice legenda genovezul a platit o multime de bani si a reusit cu chi cu vai sa gaseasca pe cineva dispus sa il conduca in zona cu pricina.Acolo se pare ca a vazut cu ochii lui epava navei pe care el a numit-o ,,casa capcaunului".
  Urmarea se pare ca e si mai ciudata .Din cele ce spune domnul Codrin Stefanescu in ultima emisiune,se pare ca acest capcaun ar fi fost un ,,baby E.T." naufragiat aici pe Pamant,si pe care ai lui ,o flota extraterestra se chinuia sa il recupereze.Acestia erau insa impiedicati sistematic de catre o forta mult mai mare care le interzicea sa aterizeze si care le distrusese deja o parte din flota.A durat un timp destul de lung pana cand cei din flota extraterestra au reusit sa intre in dialog cu forta care apara planeta si sa primeasca acordul de al recupera pe E.t-ul naufragiat.Ar putea fi deosebit de intresanta o corelare intre ideile vehiculate pe aici,pe forumul nostru(uriasi,nave spatiale pe teritoriul Romaniei si satelitul de cristal care se pare ca orbiteaza in jurul Terrei.
  Destul de interesant si mult mai credibil ,avand in vedere sursa din care provine (si anume un manuscris vechi).Mi se pare ca una dintre emisiuni este cea a lui Oreste ,iar cealalta a fost difuzata
pe RTV...sper ca nu ma insel.Oricum cred ca nu sunt greu de gasit pe net.Rog moderatorii sau pe cei care au curiozitatea sa urmareasca aceste emisiuni( si care sunt de parere ca merita) sa posteze niste link-uri catre ele,mai ales ca din ambele am pierdut si eu minute bune si as dorii sa le revad integral,dar nu am timp sa rascolesc  net-ul.
  Multumesc anticipat si o seara buna! 
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

toma

Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)