Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Demonstratie de teleportare in direct - Jonathan Reed

Creat de Urban, 14 August 2010, 20:52:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Renovatio

Si tu nu etichetezi   oamenii?.Vad ca asta faci.Nu  vreau sa ma cert cu tine.Suntem aici sa ne exprimam   liberi.Dar  nu ma leg de persoana ta  direct  asa cum ai  facut-o  in ultimul reply.Faptul ca  deja ma etichetezi  se  vede ca  ai deraiat   de la  subiect.Serios Urbane  nu sunt cum ma crezi tu ,eu nu te-am catalogat intr-un nici un fel si te rog  pe viitor   nu cataloga oamenii si nu ai judeca ,pentru ca nu ai acest drept.Nu am nimic personal cu tine  si  te rog  sa o faci la fel  si in cazul altora.Repede te arunci in afirmatii ca sunt unul din oamenii care catalogheaza  totul.Nu e adevarat si nici nu continui  acesasta  discutie cu tine ca nu ajungem nicaieri.Dar speram in sine   ca  pe acest forum sa fie discutate lucruri serioase si nu  aiureli gen  teleportare in direct.Daca ar trebui disecate  subiecte ,atunci sa cautam subiecte serioase nu povesti de  adormit copi.Sa ai o zi buna domnule Urban,si sa lasam extraterestii  acolo unde sunt deocamndata.:)
Respecte.

calator astral

E foarte foarte bun subiectul, nu trebuie lasat sa fie terfelit sau ignorat, eu propun sa vizionam filmul original, asa cum a fost el turnat de J. Reed, trebuie sa ne facem o opinie mai clara, eu personal ,am pus accentu nu numai pe imagini (stop & zoom, plus filtru) dar în primul rînd pe sunet, si banda sonora da mai multa greutate acestei marturii, observati reactia fireasca a unui simplu muritor, martor al unui fenomen extraordinar, emotia reiese din respiratie, gura e uscata, ritmul cardiac sporit...elemente de luat în considerare.


uitati INTERIORUL bratarii magice :



si chipul real al alienului (fara verdele ala artificial):



totul pare brusc mult mai credibil...

ps> cum arata "ZEII", tintin?

Renovatio

Sunt de acord cu o analiza a filmului.Dar  de ce mereu in filme apar asa putine aspecte  care sa faca si mai veridic  filmul?De ce de fiecare data  cand vezi un film cu  Ufo sau aliens  totul pare a fi in ceata ,imagini neclare,imagini tremurande,etc?
Bun acuma  vin cu o ipoteza ,voi nu credeti ca baietii de la airforce,armata,nsa si alte  organizatii   guvernamentale ce se ocupa cu  securitatea  spatiala,nu  monitorizeaza tot ce intra  si iese din  atmosfera pamantului.Daca era  un ufo care s-a prabusit ,credeti ca baietii  in negru  nu si-ar fi facut aparitia   destul de repede   ca sa surprinda obiectul si  extraterestrii  la locul prabusirii?Putem sa  disecam aceste imagini din film  dar  nu e nimic clar.concludent care sa fie veridic in acest film.?Legat de bratara  sau dispozitivul  acela de teleportare,exista o  cercetare amanuntita   care sa ateste ca  metalul  din care e facut  nu este  de provenienta terestra?In cazuri de astea  sunt necesare  cercetari de acest  gen,daca nu vrei sa te ia lumea de nebun.E interesanta  filmarea in padure  dar nu e nimic concludent.
In filmulete de pe  net   atunci cand  ne arata ca examineaza cadavrul  ,ne tot arata  capul extraterestrului,dar nimic  altceva,de exemplu trebuia  sa fie scoase acele haine negre sa vedem   si celelalte  parti ale corpului.Putea sa faca si o autopsie  ceva.
Una peste alta  spun ca este prea cusuta cu ata alba aceasta poveste,acest  Dr. cautand ca multi altii  sa se imbogateasca  si sa devina  faimos pe seama  unor creduli.Voi chiar credeti astfel de  aiureli,fara dovezi   concrete?.
Voi credeti ca  cei care  supravegheaza  astfel de fenomene nu interveneau  si baietii  in  negru  nu  il ascundeau pe nenea Dr. in ceva buncare cu tot cu extraterestrul lui.Sunt chestii   ce tin de  securitatea nationala  si internationala si  credeti ca ai da voie cineva  sa  se dea mare cu bratari de teleportari si  alien  pe jos in bucatarie? Sa fim seriosi.
Daca nenea Dr   avea ceva real in mana  cum e aceasta  bratara ,nu era vanat de   toate agentiile de spionaj  ,sau agenti  guvernamentali sau de armata?Cam multe intrebari si putine raspunsuri.Totusi  inca sunt deschis la  acest subiect desi  am  convingerea ca   totul e un fake.

GabyS

Sunt de acord cu Urban si cu Calator Astral... Asemenea informatii si materiale trebuiesc bine studiate fara sa tragem concluzii pripite dinainte... Nimeni nu spune ca totul este 100% real, dar din cate am cercetat si simtit eu ceea ce a trait Dr. Reed are ceva adevar si este unul din cazurile cele mai impresionante si cu cele mai multe dovezi.
De ce nu sunt imaginile prea clare? simplu... pentru ca nimeni nu este pregatit dinainte la un asemenea eveniment si sunt multi alti factori care face sa fie asa...
De ce a reusit sa televizeze emisiunea si cazul asta? pentru ca este in Mexic unde legile sunt altfel acolo si pe langa asta are si el sprijinul si protectia lui de acolo...
Lumea e plina de sceptici si nu spun ca nu este bine sa fim si sceptici, dar totusi sunt atatea lucruri clare... rezolvam ceva daca ne adancim in atatea intrebari si neincredere? sa inteleg ca scepticii mari nici in ei nu au incredere :)
Numai bine!

jean

Citat din: GabyS din  16 August 2010, 12:22:30
Asemenea informatii si materiale trebuiesc bine studiate fara sa tragem concluzii pripite dinainte.
In lipsa a mai multe date, nu vom ajunge la o concluzie clara si coierenta. Poate la o concluzie gresita, si nu merita, sunt altele mult mai importante. Dar merita notat si acest caz pt. viitor, poate ca viitorul va aduce noi lamuriri.
CitatEste unul din cazurile cele mai impresionante si cu cele mai multe dovezi.
NU este adevarat, sunt multe alte cazuri la care dovezile sunt mult mai impresionante, vezi literatura de specialitate.
CitatRezolvam ceva daca ne adancim in atatea intrebari si neincredere?
Sigur ca rezolvam, daca omul nu-si punea intrebari nu ajungeam astazi aici. Intrebarile nasc curiozitate si omul face cercetari mai amanuntite. Poroblema este sa nu respingem anumite dovezi pt. ca noua nu ne plac. Trebuie sa acceptam noul daca este bine argumentat.
Adevarul este dincolo de noi

Tintin

@cãlãtor astral
Cum aratã zeii? Exact ca oamenii. În fapt erau chiar cãsãtorii mixte între oameni ºi zei- zeiþe. Este aºa cum spune Homer. Cã tot mai întrebat, mi-am adus aminte cã am vãzut cu acel prilej o zeiþã "teleportându-se". ªi era o femeie delicatã. Nu s-a tãvãlit pe jos de dureri ºi nici nu gemea, nu a existat nici un flash de luminã, nimic din tot acest spectacol jalnic pe care-l vãd la dr Reed. Chiar nimic. Dar a existat prestanþã ºi demnitate. Zeiþã deh   :lol: Reed ãsta-i muritor de rând  :-D

abyss

Pana la urma care e imaginea de ansamblu a acestei povesti?

Pentru mine e greu de acceptat ca o fiinta capabila sa manifeste asemenea tehnologii se lasa surprinsa de un caine iar pe urma sa-si fure o ciomeaga in cap, sa se lase transporata si depozitata intr-o lada frigorifica cu creierii iesiti pe afara pt ca mai tarziu sa fuga deoarece frigiderul nu avea incuietoare si desigur sa lase in urma dovezi. Si ce dovezi?!

Povestea cum e descrisa de Reed schioapata. Orice om se ducea naibii de acolo mancand pamantul... Dar el nu, il mai si cara acasa! Sa fim seriosi!

Cred ca Fiinta era un PLF, iar vehiculul un ARV iar Reed e programat mental si prin asta se urmareste a se inocula teama, sila si sentimente xenofobe. Pt ca daca nu era asa mesajul era altul, fara caini morti, fara ciomag si fara violenta.

Noi pur si simplu nu putem concepe lumea decat prin prisma proiectiilor noastre, prin urmare si universul esta ca si noi cu bine si rau, cu pace si razboi plin de maimutze ce nu reusesc sa devina constiente de prezenta divinului.

Regret dar la povestea asta spun pas.

Quicksilver

Citat din: @biss din  17 August 2010, 14:01:33
Pana la urma care e imaginea de ansamblu a acestei povesti?

Pentru mine e greu de acceptat ca o fiinta capabila sa manifeste asemenea tehnologii se lasa surprinsa de un caine iar pe urma sa-si fure o ciomeaga in cap, sa se lase transporata si depozitata intr-o lada frigorifica cu creierii iesiti pe afara pt ca mai tarziu sa fuga deoarece frigiderul nu avea incuietoare si desigur sa lase in urma dovezi. Si ce dovezi?!

Povestea cum e descrisa de Reed schioapata. Orice om se ducea naibii de acolo mancand pamantul... Dar el nu, il mai si cara acasa! Sa fim seriosi!

Cred ca Fiinta era un PLF, iar vehiculul un ARV iar Reed e programat mental si prin asta se urmareste a se inocula teama, sila si sentimente xenofobe. Pt ca daca nu era asa mesajul era altul, fara caini morti, fara ciomag si fara violenta.

Noi pur si simplu nu putem concepe lumea decat prin prisma proiectiilor noastre, prin urmare si universul esta ca si noi cu bine si rau, cu pace si razboi plin de maimutze ce nu reusesc sa devina constiente de prezenta divinului.

Regret dar la povestea asta spun pas.

Subscriu!!
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Luda

ce ciudat.
eu unu ca sa cred o afirmatie am nevoie de dovezi decat de cuvinte scrise pe o foaie sau pe "net".
video acesta este o dovada cu toate ca are multe semne de intrebare privind autenticitatea.

adrian75

Nu stiu ce sa zic...pare prea frumos ca sa fie adevarat! Imi amintesc ca, cu ceva timp in urma niste cercetatori anuntau in toata presa mondiala ca au reusit sa teleporteze un foton si ca,desi sant la inceput de drum,totusi,au facut primii pasi pt ca intr-o zi teleportarea sa devina o realitate. Acu apare acest domn si cu o simpla demonstratie face un salt tehnologic urias in ceea ce priveste teleportarea. E posibil sa fie adevarat,dar asa cum spuneam la inceput...e prea frumos ca sa fie adevarat! Cat despre extraterestru....sant si eu surprins ca s-a lasat prins atat de usor,la tehnologia pe care o avea....ar fi trebuit sa vada tot ce misca pe o distanta apreciabila in jurul lui....

aress1818

Interesante si sunetele scoase de creatura
http://www.youtube.com/watch?v=sRSr7uANAww&p=1FF033FF3B77D9D8&playnext=1&index=3

si faptul ca ochii din fotografie au o reflexie rosie, ceea ce este specific numai creaturilor vii.