Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Demonstratie de teleportare in direct - Jonathan Reed

Creat de Urban, 14 August 2010, 20:52:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

Inregistrarea emisiunii in care dr. Reed se teleporteaza sub privirile a 250 de spectatori prezenti in studio, in direct:
Aceasta inregistrare video nu a fost publicata de dr. Reed sau de echipa sa.
Inregistrarea este reala ºi a fost realizata dupa talk-show-ul canadian în care pentru prima data in public a fost demonstrata functionarea bratarii Link.
Sursa:
http://dincolo-de-limite.blogspot.com/2010/08/dr-jonathan-reed-un-caz-incredibil.html



Quicksilver

Interesant ... Astept parerile colegilor mai ... dogmatici.  :wink:
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Nox

Quicksilver, te rog sã-ți modifici semnãtura ca e... MULT PREA MARE!!!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

jean

  Am vazut filmul si in mintea mea incoltesc cateva intrebari. Se spune ca bratara a fost gasita linga corpul extraterestrului.
-De ce extraterestrii nu au recuperat corpul unuia dintre semeni si acea bratara? Mai ales ca era o tehnologie ce nu trebuia sa incapa pe mana pamantenilor.
Se spune ca a fost gasita langa acea creatura.
-Cum de si-au dat seama ca se pune pe mana pt a fi folosita?
-Cum de se potrivea pe mana personajului (destul de solid) cind creatura, extraterestrul, avea mana mult mai mica? Dimensiunile bratari trebuiau sa fie mult mai mici.
-Cum de functiomeaza si la om? Daca este o interfata bio? Sa inteleg ca acel extraterestru este biologic foarte asemanator noua?
Acele trei ace trebuiau sa fie in legatura cu anumiti centrii.
Se spune ca ,,in plin razboi amerianii nu ar permite scoaterea ei peste granita".
-Daca a fost gasita in Mexic cum a ajuns in America? Si inapoi in Mexic?
-Ceilalti care au asemenea bratari cine sunt? Au facut ET cadou unor semeni de-ai nostri asemenea obiecte? Pe ce criterii au fost alesi? Ma indoiesc ca asa stau lucrurile.
-Cum s-a permis sa se faca demonstratie cu ea? Nu cred ca americanii permiteau ca aceasta demonstratie sa se faca public.
-Daca ajuta la teleportare si omul a disparut din cadrul camerei de filmat, inseamna ca a ajuns in alta parte. Unde? :? Sau a devenit doar invizibil.
La cum se vaita omul, daca si ET ar fi avut aceleasi dureri....Nu cred ca ar fi fost bucuros sa primeasca acea misiune daca consideram sa sunt biologic, apropiati noua.
Toate acestea ma fac sa pun sub semnul intrebari veridicitatea acestei inregistrari. Deci nu prea cred ca este adevarat.
Adevarul este dincolo de noi

Urban

Citat din: jean din  14 August 2010, 22:06:10
-De ce extraterestrii nu au recuperat corpul unuia dintre semeni si acea bratara? Mai ales ca era o tehnologie ce nu trebuia sa incapa pe mana pamantenilor.
Poate nu era decat un singur extraterestru....

Citat din: jean din  14 August 2010, 22:06:10
-Cum de si-au dat seama ca se pune pe mana pt a fi folosita?
Posibil sa fi incercat si in alte "zone"...si sa nu fi functionat decat pe mana...

Citat din: jean din  14 August 2010, 22:06:10
-Cum de se potrivea pe mana personajului (destul de solid) cind creatura, extraterestrul, avea mana mult mai mica? Dimensiunile bratari trebuiau sa fie mult mai mici.
De unde stim ca nu se modeleaza pe mana purtatorului...e o bratara pana la urma, nu o perecehe de pantofi masura 42 (fix)...

Citat din: jean din  14 August 2010, 22:06:10
-Cum de functioneaza si la om? Daca este o interfata bio? Sa inteleg ca acel extraterestru este biologic foarte asemanator noua?
Poate noi suntem asemanatori lor...daca o luam pe firul genetic neoficial, s-ar putea sa descoperim ca nu suntem chiar atat de "pamanteni" la origine..

Citat din: jean din  14 August 2010, 22:06:10
-Daca a fost gasita in Mexic cum a ajuns in America? Si inapoi in Mexic?
La fel cum intra tigarile de la moldoveni si rusi...la noi in tara...

Citat din: jean din  14 August 2010, 22:06:10
-Ceilalti care au asemenea bratari cine sunt?
Oameni carora le este frica sa nu devina tinta batjocurii majoritatii...sau oameni ca tine, ca mine...oameni care nu vor sa creada ci vor sa stie.

Citat din: jean din  14 August 2010, 22:06:10
Au facut ET cadou unor semeni de-ai nostri asemenea obiecte?
A facut Dzeu cadou evreilor Chivotul?

Citat din: jean din  14 August 2010, 22:06:10
Pe ce criterii au fost alesi?
Tu daca ai fi in locul extraterestrilor pe ce criterii i-ai alege pe acesti oameni?

Citat din: jean din  14 August 2010, 22:06:10
-Cum s-a permis sa se faca demonstratie cu ea? Nu cred ca americanii permiteau ca aceasta demonstratie sa se faca public.
De unde stii ca s-a permis?
Poate totul a fost spontan...si odata cu dezvaluirea artefactului nu au mai avut ce face...imi imaginez ca indiferent daca ar fi real sau nu, Man in Black nu ar fi dat buzna in platoul de filmare insfacandu-l pe respectivul de guler.

Citat din: jean din  14 August 2010, 22:06:10
-Daca ajuta la teleportare si omul a disparut din cadrul camerei de filmat, inseamna ca a ajuns in alta parte. Unde? Sau a devenit doar invizibil.
Emisiunea e reala, difuzata de mult timp...daca la mijloc a fost o pacaleala atunci au pacalit intreaga audienta probabil pentru rating, la noi inca se marseaza pe chilotii lui Columbeanca pentru rating....aia au depasit fazele astea si inventeaza alte modalitati de ridicare a ratingului.
Daca fenomenul a fost cu adevarat real, atunci numai respectivul stie pe unde a ajuns...sau poate nu a ajuns nicaieri.

Citat din: jean din  14 August 2010, 22:06:10
La cum se vaita omul, daca si ET ar fi avut aceleasi dureri....Nu cred ca ar fi fost bucuros sa primeasca acea misiune daca consideram sa sunt biologic, apropiati noua.
Toate acestea ma fac sa pun sub semnul intrebari veridicitatea acestei inregistrari. Deci nu prea cred ca este adevarat.
Eu nu cred ca extraterestrii urmeaza o dieta bazata pe hamburgeri sau alte porcarii...e nevoie sa iti povestesc ce a mancat respectivul toata viata lui si ce a baut? Ce a respirat si cate toxine a ingurgitat?
Tu spre exemplu esti om, presupunem ca bei dintr-o data vreo 10 sticle de whisky si cazi lat (evident ca nu esti Bruce Lee), a doua zi cand te trezesti crezi ca ai avea capul limpede?...si totusi ai baut o substanta creata de oameni...
Poate durerile alea sunt dovada faptului ca nu putem sa "ducem" prea mult....poate mai trebuie un pic de antrenament....

Ce zici?
;)

Tintin

Sunt de acord cu tata jean, tabla aia pare formatã special pe mâna individului, care e cu mult mai solid decât un ET ºi pare mai degrabã un instrument antic de torturã. Poate cã a fost o ofertã specialã de nerefuzat, douã la leu, la acelaºi ghiºeu. Are ace care îþi intrã în braþ ºi apoi dureri în braþ apoi în piept, gemete, asta ori e fãcãturã ori dacã nu e o tehnologie de proºti. Sau e fãcutã aici pe Pãmânt de vre-un savant þicnit cu pãrul vâlvoi. Iar flashurile alea când dispãrea ºi apãrea individul erau precum fumul unui ninja, sã nu-l vezi când apare sau dispare. Acele lucruri nu au o logicã. A încercat sã ºi-o prindã pe cap?
În ce priveºte realitatea ºi brãþãrile magice, am cunoºtinþã de existenþa unora într-un trecut destul de îndepãrat, folosite la vindecare. Dar nu se încovoia ºi nu gemea nimeni când erau folosite.

calator astral

foarte bun topicul urbane, te ameliorezi !
cazul asta e unul dintre cele mai intrigante si plauzibile, am pus poze cu "el" ,dar si cu  "bratara magica" si nava triunghiulara (naveta individuala ca si cele din Bucegii nostri) în cîteva filme.
ps> urban,sa nu uit : felicitari, noul avatar îti corespunde perfect pe de alta parte.  :lol:

calator astral

nu te pripi tintin, nu ma dezamagi...dar daca organismul uman reactioneaza cu totul diferit la anumiti stimului electrici sau mecanici? uite un exemplu clar, al tau : porti pantofii unuia cu picior mic...te strînge, doare ? Totusi el zburda cu pantofii aia..
repet: aici pe forum toate ipotezele trebuiesc analizate si dezbatute rational, fara animozitate sau ironie,ok?
bratara aia, daca e de tehnologie extraterestra, nu era facuta deci expré pt Reed, pt umani în general.

Tintin

Eu am vizualizat în trecutul foarte îndepãrtat al omenirii astfel de obiecte magice reale produse de aºa numiþii zei. ªi nu implicau nici un fel de durere. Nu erau de domeniul spectacolului aºa cum e aici. Ãia care le aveau erau foarte discreþi ºi le foloseau doar în scopuri militare ca sã zic aºa nu ca sã distreze publicul în pieþe "Iete lume Harry Potter!".
ªi ce conteazã mai mult, un asemenea dispozitiv dacã e real nu are ce cãuta într-un spectacol de televiziune! Nu înghit în nici un fel indivizii  care fac spectacol din orice. Sunt indivizii care se bagã mereu în faþã, vor sã fie în centrul atenþiei, eu îi numesc milogi. Nu are sens, dacã ai descoperi un astfel de dispozitiv nu þipi în gura mare, nu ieºi cu el pe stradã, nu te duci la televiziune, nu îþi arãþi moaca la televizor. 

Urban

Citat din: Tintin din  15 August 2010, 07:58:05
Eu am vizualizat în trecutul foarte îndepãrtat al omenirii astfel de obiecte magice reale produse de aºa numiþii zei. ªi nu implicau nici un fel de durere. Nu erau de domeniul spectacolului aºa cum e aici. Ãia care le aveau erau foarte discreþi ºi le foloseau doar în scopuri militare ca sã zic aºa nu ca sã distreze publicul în pieþe "Iete lume Harry Potter!".

Poate ai timp sa schitezi obiectele vizualizate de tine si sa le postezi ca sa le vedem si noi.
Eu nu am vizualizat nici un fel de obiect "magic" in trecutul indepartat al Omenirii, in schimb insa stiu exact la ce anume foloseau anumite "obiecte"...Unul dintre ele este cel din imaginea atasata acestui mesaj...contrar opiniei majoritare acela nu era un obiect decorativ....ci pur si simplu un avion...Daca vrei sa vezi cum decoleaza si cat de bine zboara iti recomand partea a doua de la Ancient Aliens (2009).

Citat din: Tintin din  15 August 2010, 07:58:05
ªi ce conteazã mai mult, un asemenea dispozitiv dacã e real nu are ce cãuta într-un spectacol de televiziune!
De ce nu?
E prea tampita lumea sau ce anume?

Citat din: Tintin din  15 August 2010, 07:58:05
Nu înghit în nici un fel indivizii  care fac spectacol din orice. Sunt indivizii care se bagã mereu în faþã, vor sã fie în centrul atenþiei, eu îi numesc milogi. Nu are sens, dacã ai descoperi un astfel de dispozitiv nu þipi în gura mare, nu ieºi cu el pe stradã, nu te duci la televiziune, nu îþi arãþi moaca la televizor.  

Sunt indivizi care nu se baga mereu in fata, ba din contra...ar dori sa stea cat mai in umbra....dar sunt altii care ii imping de la spate si ii aduc in centrul atentiei, in cazul nostru televiziunea.
Oricum si daca e real si daca nu e real e acelasi lucru....oamenii inca nu sunt pregatiti pentru un contact cu o presupusa civilizatie extraterestra, ba mai mult, chiar daca ar ateriza in fata la Cotroceni sau daca un extraterestru s-ar plimba ziua in amiaza mare pe Magheru...tot nu ar crede nimeni...ar zice ca a fost o farsa.

Tintin

Nu este nimic spectaculos de descris, acele dispozitive erau disimulate în obiecte de uz personal. Pe de altã parte nici nu le-am acordat o mare atenþie pentru cã atenþia mea era captivatã de acþiunea propriu zisã.
De altfel existã Homer dacã vreþi sã aflaþi mai multe amãnunte despre tehnologiile fantastice ale zeilor, sunt acele mituri greceºti care cumva descriu o realitate probabil inimaginabil de veche. Când am vizualizat zei prima oarã în viaþa mea am rãmas ºocat, uluit, interzis, mut. Nu mi-am imaginat cã Homer chiar vorbea pe bune. ªi chiar dacã Troia a fost descoperitã ºi s-a dovedit asta cu probe, nici azi Homer nu este crezut în totalitate. Mã rog eu nici acum nu-l cred în totalitate dar 80-90% pe acolo. Era orb în lumea fizicã dar era un clarvãzãtor probabil de excepþie. Aºa cum a fost probabil  Vanga ºi la noi este oarba Valentina.

Experienþa m-a învãþat cã cei care fac spectacol o fac ca sã prosteascã, sã-þi ia ochii, sã canalizeze atenþia asupra lor. Eu unul nu sunt aºa ºi nu-i înghit.

GabyS

Multumesc Urban pentru acest topic!
Acesta este un caz incredibil si foarte complex... merita studiat bine...
Numai bine tuturor!

jean

  Dupa mine, pentru a teleporta un obiect sau o fiinta este necesar ca acel obiect sau fiinta sa fie desfacut in particule subatomice sau un anumit tip de energie. Nu poate fi desfacut in atomi pt. ca ar interactiona cu materia. Fiecare particula sa fie catalogata, sa poarte un index, pentru a se cunoaste locul ei in componenta intregului. Acest lucru fiind necesar la reconstituirea intregului. Aceste particule ar trebui cumva tinute impreuna pentru a nu se pierde, ar fi catastrofal pt. persoana recreata, deplasate la distante mari. Sau poate au un sistem care, in caz ca se pierd anumite particule, acestea vor fi inlocuite pe baza unui algoritm si fiinta sau obiectul nu vor avea de suferit. Daca este desfacut intr-un anumit fel de energie......Nu stiu cum ar putea fi recreat.
Vedeti, este foarte greu de facut acest lucru. Nu cred ca oameni au astfel de tehnologie. Mult mai plauzibila este calatoria spiritului afara din trup, doar este energie. Sau vederea la distanta, in care cred ca este vorba tot de energii. De fapt, cred ca, cel putin o parte din entitatile extraterestre care au ajuns pe aici, pe Pamant , ca energie au veit si s-au recreat aici, nu neaaparat sub forma originala, pote sub alta forma pt. a se adapta acestui mediu.
 Aceste entitati poseda o asemenea tehnologie, pentru edificare va rog sa cititi cartea ,,OZN ALLAGASH'' scrisa de Raymond Fowler, aparuta si la noi prin 1997. Vedeti felul cu este descrisa ridicarea si coborarea celor patru persoane din OZN. Dar este vorba de mai mult decat o bratara in acel caz.
Adevarul este dincolo de noi

Renovatio

#13
O pacaleala cu P mare.Oare  cand o sa dezbatem  discutii serioase.A ajuns forumul asta   un circ uneori.Nu acuz pe nimeni si nu judec  dar  prea multa dezimformare   apare in fiecare zi  pe acest  forum.Desi incercam toti sa cautam raspunsuri  la cate  ceva,ar trebui oameni buni sa   vedem   si alte aspecte ale realitatii,si sa nu  ne luam  dupa tot ce  se propaga pe youtube Si eu sunt ca si voi  pasionat si  dornic de  a afla si a discuta   multe lucruri ce au tematica  pe acest forum,dar sa imi fie cu iertare   deja e prea de tot   unori si prea se exagereaza.Imi cer scuze  de offtopic intr-un fel,dar  desi intru foarte rar pe forum  efectiv  asist la discutii  prea aiurea .Nu mi-o luati in nume de rau ,ca  voi toti doresc ca acest forum sa fie mai constructiv,cu subiecte mai reale  si  nu gen  teleportarea lu  peste.Oare chiar credeti fiecare magarie  ce  e pusa pe youtube,99% din inf de pe youtube sunt  chestii personale +dezimformare+alte aiureli.iar 1%  prezinta  chestii  reale.Nu sunt Toma necredinciosul   si la fel ca voi   procesez  informatile  care  apar    sau care au parut   cu referire la aliens,tehnologii ,ozn-uri.,istorie ,etc.,dar  oameni buni suntem dotati  cu creier si suntem oameni  cu un coeficient destul de mare de inteligenta ,oameni educati si  avem  o logica ,dar  serios nu ne puneti sa inghitim  sau sa ne prefacem ca  vrem sa aducem acest tip de discutii gen teleportare in direct la tv  ,ca sincer nu are rost.Pacat de timpul irosit sa  procesam astfel de informatii  inutile.Repet nu am nimic cu nimeni ,si va rog nu mi-o luati in nume de rau cand zic asta,dar putem  fi mai obiectivi si sa cautam sa aducem pe  acest forum  informatii reale,fara sa denaturam  si  fara sa sfidam  logica si nivelul intelectual al  celorlati forumisti.Urban  stiu ca esti un forumist vechi  dar  oare chiar  crezi ca  eu cel putin nu  pot sa cred  aiureala asta cu  teleportarea.Sau nu crezi ca deja  nenea ala era  de mult luat pe sus de catre NSA  sau armata  avand o astfel de tehnologie asupra lui?Hai sa fim seriosi ,si sa nu ne furam singuri  caciula .Sunt inca subiecte vechi pe forum care inca nu sunt  discutate   pe  deplin  si nu sunt  desvoltate la modul obiectiv,de ce nu incercam sa facem   chestii constructive,si sa lasam astfel de subiecte  cu  vraji si  indivizi   scapati din  epoca de piatra.
Tintin  sincer nu am nimic cu tine  dar oare de ce am impresia ca  ai mai fost pe acest forum si inainte si acuma ai revenit cu alt nick?Sincer   da-mi voie sa iti spun direct  si nu doresc sa  ma  injuri  dar  ce ne prezinti tu e abureala  la scara mica.Nu mi-o lua in nume de rau avem toti dreptul la opinii,si  afirmand cele de mai sus  nu fac atac  la persoana.Sincer as vrea sa  te cred ce ne -ai expus tu  in unele posturi de ale tale  ,dar  sincer  privesc lucrurile   din mai multe unghiuri  si cand sunt sigur  ca acel lucru  are un suport   si niste argumente  reale tiind sau dau crezare.La tine  nu e cazul.Ma rog.De jean imi place ca  are  o logica  intriseca si  stie sa discearna   adevarul de  abureala,acest  fapt e determinat   de  o gandire foarte tehnica si avand suport  informatii  ce parvin din  carti sau lucrari  de specialitate  sau partial de specialitate.Imi cer scuze daca  prin acest post am adus prejudicii morale  celor implicati in aceste discutii,dar haideti oameni buni  sa fim putin mai aproape de  realitate ,stiu sunt multe lucruri   pe care am dori  sa le credem ,sau ne imaginam  ca sunt  reale ,dar oare   nu uitam de noi ,de esenta noastra  ca oameni ,ca specie .Suntem foarte usori   supusi  influentelor  de tot genul,dar  trebuie sa cautam in noi prin  logica ,prin  nivelul de educatie  si  sa cautam sa discernem  realul de ireal.Cu toti cautam ceva in viata noastra ,putini reusesc sa gaseasca acel  adevar.Eu sper la fel ca voi  sa reusim sa gasim  ceea ce cautam.Oare  chiar stim ce cautam?Pana una alta  e tarziu si am scris cat pentru  un an,nu prea am timp sa  intru  sa discut cu voi  unele subiecte. Imi cer  scuze daca prin cele postate de mine   cineva se simte ofensat,poate am gresit.

Cu  mult respect Renovatio(Paul).

Urban

Citat din: Renovatio din  15 August 2010, 23:26:50
...Urban  stiu ca esti un forumist vechi  dar  oare chiar  crezi ca  eu cel putin pot sa cred  aiureala asta cu  teleportarea.
Sau nu crezi ca deja  nenea ala era  de mult luat pe sus de catre NSA  sau armata  avand o astfel de tehnologie asupra lui?...

Nu am postat mesajul ca tu sa crezi sau nu...fiecare o face pe propria raspundere.
Mai mult, nu am afirmat nicaieri ca intamplarea este autentica sau ca este falsa...doar am prezentat-o pentru a fi disecata...si atat.
Si probabil ai dreptate, daca NSA sau altii ar fi urmarit emisiunea si daca intradevar aparatul ala ar fi fost real, probabil la ora asta nenea ala era intr-un bunker supus cercetarilor...de vazut cum evolueaza si daca apare prin presa din State vreo stire cu disparitia lui din peisajul cotidian...In alta ordine de idei, exista si posibilitatea ca nenea sa le-o fi luat inainte baietilor destepti de la NSA...presupunand ca aparatul e real, demonstratia la fel si faptul ca il doare la basca ce se intampla cu el dupa aparitia TV.
Oricum ar fi, tu esti marturia vie a faptului ca Omul eticheteaza rapid totul fara o analiza serioasa...probabil asta este si unul din motivele datorita caruia extraterestrii care ar vrea sa se plimbe pe Terra ar face-o cu totul si cu totul nestingheriti de nimeni.

Toate cele bune