Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

si ei se pregatesc...Milioane de sicrie pt. milioane de americani morti-FEMA

Creat de melanogaster36, 20 Iulie 2010, 23:45:24

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

melanogaster36

FEMA, adica "Federal emergency management agency", in traducere  -agentia federala pentru gestionarea starii de urgenta, se pregateste intens pentru o criza iminenta.A construit de-a lugul si de-a latul Statelor lagare de concentrare pentru zeci si sute de mii de "pensionari", dotate cu crematorii si stive impresionante de sicrie de plastic, croite in asa fel incat sa incapa doi americani  in fiecare.Deh,este criza mondiala,vor voiaja putin mai inghesuiti.Lasand gluma la o parte ceea ce veti vedea in linkurile de mai jos va va da mult si bine de gandit.

http://www.youtube.com/watch?v=9wV3vc9kDEM
http://www.youtube.com/watch?v=Mu6sQYw94Cs
http://www.youtube.com/watch?v=7PEus9Mk1JY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=deTIXwtmb14&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=1FnZLx8J4oM
si bineinteles veti gasi multe altele pe aceeasi tema-FEMA,spaima americanilor!
Vizionare placuta si va astept cu opinii cat mai avizate

Urban

Chestiunea "lagarelor" FEMA e mai veche.
Cu ce ne afecteaza pe noi?
Care este sursa crizei "iminente" mai exact?

abyss

Dacã cineva ar dori sã omoare milioane ori sute de milioane de oameni în primul rând nu ar pregãti sicrie... I-ar lãsa la aer sã împrãºtie molima.
Filmele acestea nu fac altceva decât sã alimenteze paranoia unui popor ce provine dintr-un cocteil de indivizi debili mintal. Prin religie nu-i mai pot controla ºi atunci umblã la alte butoane ca sã le amplifice ignoranþa ºi importanþã de sine. Pãcat. Astfel viaþa tuturor devine un timp irosit în zadar, dar spre profitul vicios al unora. Nu trãim veºnic pe acest tãrâm, deci sensul existenþei noastre trebuie sã fie altul iar moartea ar trebui astfel sã devinã un sfetnic bun....

melanogaster36

Citat din: Urban din  21 Iulie 2010, 11:27:21
Chestiunea "lagarelor" FEMA e mai veche.
Cu ce ne afecteaza pe noi?
Care este sursa crizei "iminente" mai exact?

Scuze, cum sunt nou-nout pe acest site nu am stiut ca este un subiect perimat.Oricum "criza iminenta" ar putea  sa fie de exemplu o eventuala apropiere a unei pitice maro (parca suna a ceva cunoscut, nu?) de planul elipticii planetelor din sistemul SOL, si nu este decat o campanie de pregatire a bunei gestionari a presupusei (de noi) epoci cataclismice ce, in mod normal ar duce la anarhie si haos.In mod logic daca institutiile stiintifice a unui stat ca USA ar avertiza guvernul de iminenta unui asemenea cataclism reactia ar fi superprevizibila.
1.constructia de adaposturi bine aprovizionate cu cele necesare supravietuirii pe o perioada determinata de timp,pana la revenirea conditiilor de habitabilitate la suprafata terestra.Aceste adaposturi ar fi destinate salvarii unei minoritati (elite) ce, in viziunea lor vor fi capabili sa reconstruiasca o lume post apocaliptica.
2.ascunderea cu orice pret a adevarului, prin metode specifice de manipulare a maselor (presa guvernamentala si asa zis stiintifica ,Montauk project, NASA,CIA ,etc) pentru evitarea declansarii premature a panicii si haosului inerent.
3.asigurarea bunei gestionari a populatiei supravietuitoare- sub pretextul acordarii de asistenta umanitara ,ar fi internati in aceste lagare si astfel impiedicati sa jefuiasca sau sa atace obiective importante strategic.Cei care se impotrivesc vor fi executati fara multe formalitati.(Mortii  adunati din teritoriu urmand sa fie adusi tot aici spre incinerare pentru a evita raspandire de molime-.Bineinteles toate aceste se vor face cu ajutorul unei armate bine hranite, inarmate ,protejate si indoctrinate- vezi http://www.youtube.com/watch?v=8K9dgqKmJ50&feature=related
Acestea sunt doar directii majore de actiune, exista o multitudine de alte preparative si as consuma prea mult spatiu riscand totodata sa devin plictisitor.
Cat despre intrebarea ta , citez:"Cu ce ne afecteaza pe noi?", raspunsul meu este foarte succint: GHICI!!!

melanogaster36

Citat din: @biss din  21 Iulie 2010, 12:37:08
Dacã cineva ar dori sã omoare milioane ori sute de milioane de oameni în primul rând nu ar pregãti sicrie... I-ar lãsa la aer sã împrãºtie molima.

Dar daca ar  sti ca vor muri milioane si ar vrea sa stavileasca molimele ce ar face?Ai vazut clipurile din Linkurile de mai sus?.Tu ce zici, a ce seamana acele uriase "jardiniere" cu capac?

Oricum mai presar niste linkuri, mai ales in legatura cu rolul , politica si statutul FEMA:

http://youtube.com/watch?v=fzinbd3CJZo

http://youtube.com/watch?v=WPApzFV4_B0

http://youtube.com/watch?v=OpPNQoZZS-g

http://cryptome.sabotage.org/site-r/s...
http://cryptome.sabotage.org/site-r/R...

http://en.wikipedia.org/wiki/Mount_We...

Nox

melanogaster36, atenție la folosirea funcției quote. Þi-am editat mesajele, nu se înțelegea nimic.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

abyss

Ok, sunt cosciuge. So what? Intr-o tara civilizata nu ti se pare normal sa existe pregatiri pentru orice eventualitate? Mai ales ca dupa Katrina au fost destule scandaluri. La noi ti se pare normal ce se-ntampla? Intr-un fel poate ar fi chiar minunat sa disparem cu totii de pe planeta... ar fi liniste.

StarDust

Nu am nici o indoiala ca la un moment dat SUA s-ar fi pregatit pt. o sitatie de dezastru(de orice fel) la nivel national si au pus pe rol logistica necesara. Si eu cred ca existenta acelor cosciuge nu dovedeste nimic.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Urban

Citat din: melanogaster36 din  21 Iulie 2010, 18:39:55
Scuze, cum sunt nou-nout pe acest site nu am stiut ca este un subiect perimat.
Oricum "criza iminenta" ar putea  sa fie de exemplu o eventuala apropiere a unei pitice maro (parca suna a ceva cunoscut, nu?) de planul elipticii planetelor din sistemul SOL, si nu este decat o campanie de pregatire a bunei gestionari a presupusei (de noi) epoci cataclismice ce, in mod normal ar duce la anarhie si haos.In mod logic daca institutiile stiintifice a unui stat ca USA ar avertiza guvernul de iminenta unui asemenea cataclism reactia ar fi superprevizibila.

Bun venit!
Ma indoiesc ca in urmatorii 50-100 ani vom avea parte de un cataclism generat de apropierea unei pitice maro, cu toate astea este foarte probabil ca in viitorul imediat apropiat sa experimentam niste furtuni solare devastatoare, ori asta nu este un exemplu ci o certitudine bazata pe observatii stiintifice. Si daca am fi avertizati si daca nu, oricum nu putem rezolva nimic, cel putin nu in stadiul tehnologic in care ne aflam "la suprafata".

Citat din: melanogaster36 din  21 Iulie 2010, 18:39:55
1.constructia de adaposturi bine aprovizionate cu cele necesare supravietuirii pe o perioada determinata de timp,pana la revenirea conditiilor de habitabilitate la suprafata terestra.Aceste adaposturi ar fi destinate salvarii unei minoritati (elite) ce, in viziunea lor vor fi capabili sa reconstruiasca o lume post apocaliptica.
2.ascunderea cu orice pret a adevarului, prin metode specifice de manipulare a maselor (presa guvernamentala si asa zis stiintifica ,Montauk project, NASA,CIA ,etc) pentru evitarea declansarii premature a panicii si haosului inerent.
3.asigurarea bunei gestionari a populatiei supravietuitoare- sub pretextul acordarii de asistenta umanitara ,ar fi internati in aceste lagare si astfel impiedicati sa jefuiasca sau sa atace obiective importante strategic.Cei care se impotrivesc vor fi executati fara multe formalitati.(Mortii  adunati din teritoriu urmand sa fie adusi tot aici spre incinerare pentru a evita raspandire de molime)..Bineinteles toate aceste se vor face cu ajutorul unei armate bine hranite, inarmate ,protejate si indoctrinate.
Acestea sunt doar directii majore de actiune, exista o multitudine de alte preparative si as consuma prea mult spatiu riscand totodata sa devin plictisitor.

Furtunile solare obisnuite formeaza nori ionici de protoni care in momentul cand sunt captati in atmosferele planetare, bogate in oxigen asa cum este Pamantul, ei ard in ionosfera si formeaza vapori de apa stratosferici, care incet, incet, se racesc si coboara spre sol, apoi se amesteca cu vaporii de apa si in conditii normale formeaza precipitatii...
Fenomenul care urmeaza sa se produca in viitorul apropiat este unul mai "rapid", datorita miscarilor corpurilor ceresti si radiatiilor de ioni hidrogen (protoni) se creeaza diferente de potential electric intre planete si stele, iar cand potentialul depaseste pragul critic, se formeaza eruptii solare care trimit direct si precis jeturi de plasma ionizata (protoni) spre planete, jeturi care lovesc planetele in atmosfera, in cazul nostru o atmosfera densa, bogata in oxigen.
Aceste jeturi de plasma nu ating suprafata planetei, ele sunt franate de atmosfera si mai mult, hidrogenul arde si formeaza nori in jurul unui "cerc de foc", exact ca in clipurile publicate pe internet (stii tu care, alea de faceau senzatie acum cateva luni si aparusera in toata blogosfera internationala)
Ce se intampla in momentul acela?
Se anihileaza potentialul electric si se stabilizeaza ionic, adica "furtunile" se linistesc, creste cantitatea de vapori de apa si implicit densitatea atmosferei, dar odata cu acestea urmeaza si un al treilea fenomen, mult mai violent. Atunci cand intreaga planeta este ionizata si mai ales in nucleul sau, se formeaza super-curenti intre planeta si stea, in cazul nostru intre Terra si Soare..
Acesti curenti, antreneaza cantitati enorme de materie (plasma de hidrogen) si sunt atat de puternice incat nu mai ard in totalitate in atmosfera, ajungandu-se la descarcari electrice de foarte mare putere..In urmatorii 2-5 ani sau chiar mai devreme vor fi foarte multe asemenea descarcari intre Soare si toate planetele sistemului solar, in special intre Soare si planetele gazoase cum ar fi Jupiter.

Tot ce ti-am explicat mai sus inseamna pe scurt urmatoarele:
-Indiferent unde te-ai afla pe glob si indiferent cat de adanc ti-ai construit un beci ca sa te salvezi, vei arde oricum...Bunkerele despre care amintesti sunt INUTILE, pentru ca la furtunile care se preconizeaza nu vor face fata, poate doar bunkerele situate la cel putin 500 de metri in stanca dar si asta depinde de intensitatea furtunii solare...nu ai avut ocazia niciodata sa afli ce inseamna o furtuna de genul asta, imagineaza-ti fulgere cu circumferinte de peste un de km si cam cum va arata un oras dupa o asemenea furtuna si o sa ai o imagine de ansamblu destul de clara.
Asadar constructia de adaposturi necesare supravietuirii precum si salvarea unei minoritati elitiste este de asemenea inutila...Cosmosul si Terra joaca dupa alte reguli, dar asta nu inseamna exterminarea speciei umane.


http://www.monitorulexpres.ro/?mod=monitorulexpres&a=citeste&p=Monitorul%20Expres%20Magazin&s_id=22717
http://www.stiintaazi.ro/index.php?view=article&id=4962%3Ahaarp-si-alte-experimente-geofizice-la-scala-planetara-utilitate-si-pericole&option=com_content&Itemid=58
http://www.lovendal.net/wp52/misterul-soarelui-lipsa-petelor-solare-arata-ca-pe-pamant-se-va-intampla-un-prapad-in-viitor/


melanogaster36

Salut Urban, iata un articol aparut in presa noastra care vine in sprijinul topicului nostru.Prea sunt multe coincidentele ca totul sa fie decat un foc de paie!Mayasii, Sumerienii, Chinezii, indienii Hopi, Cartea Revelatiilor, etc..., inclusiv programul de prognoza Web Bot Project, considerat unul din cele mai puternice pe plan mondial "refuza" sa vada dincolo de data fatidica-21 12 2012.


In lume exista multe organizatii care sustin si alimenteaza 'Teoria Conspiratiei'. Dintre acestea se detaseaza net o organizatie americana numita 'Project Camelot', care a demonstrat de-a lungul anilor ca unele 'Teorii ale Conspiratiei' nu au fost doar 'teorii', ci fapte. Cei de la Project Camelot au primit cu ceva timp in urma o scrisoare de la un om politic din Norvegia. Daca aceasta 'teorie' este adevarata nu ne ramine decit sa spunem: 'Ups, am incurcat-o...'

Personaj real?

In prezentarea scrisorii, cei de la Project Camelot fac urmatoarea introducere: 'Persoana care a scris acest mesaj a facut acest lucru in nume propriu (nume pe care l-am verificat), si include o serie de fotografii cu primul-ministru al Norvegiei si (separat) cu Benazir Bhutto, dar si alte personalitati politice. Suntem convinsi de sinceritatea acestei persoane, dar veti intelege ca nu putem dezvalui numele real si nici publica fotografiile'.

Fragmente din scrisoare

'Sint un politician norvegian. As dori sa spun ca evenimente dificile vor avea loc pina in anul 2012. Guvernul norvegian construieste din ce in ce mai multe baze subterane si buncare. Cind au fost intrebati, ei pur si simplu spun ca este pentru protectia populatiei din Norvegia. Cind am intrebat cind urmeaza sa fie terminate, au raspuns 'inainte de 2011'. Stiu ca exista deja 18 baze in Norvegia. Nu stiu care sint pericolele, pentru ca nu sint om de stiinta. Dar ceea ce stiu este ca inainte de 2012 guvernele au de gind sa se ascunda in bazele pe care le-au construit in ultimii 50 de ani. Iar constructia acestor tunele nu are loc doar in Norvegia, ci in multe alte tari. Dovada ca ceea ce spun este adevarat sint fotografiile cu mine precum si cu toti prim-ministrii si ministrii cu care ma intilnesc. Ei stiu toate astea, dar nu vor sa alarmeze publicul larg pentru a crea panica in masa. In cazul in care un astfel de eveniment vine, ei si-au luat masuri ca, timp de cinci ani sau mai mult, in subteran, sa aiba tot ce le trebuie ca sa supravietuiasca. Atunci cind vor sti ca la suprafata este din nou un mediu sigur si propice, vor reconstrui din nou. Ne-au spus doar ca trebuie sa ne retragem inainte de 2012 si ca exista ceva in spatiu care va provoca mari distrugeri'.

Ce pericol ar putea fi?

In opinia politicianului norvegian ar fi vorba de Planeta X, care, potrivit teoreticienilor conspiratiei ar urma sa loveasca pamintul in urmatorii ani. 'Planeta X se apropie, iar Norvegia a inceput depozitarea produselor alimentare si semintelor in zona Svalbard si in nordul arctic, cu ajutorul SUA si UE. Ei vor salva numai pe cei care fac parte din elita puterii si pe cei cu care vor putea sa construiasca din nou: medici, oameni de stiinta si asa mai departe. In ceea ce ma priveste, deja stiu ca voi pleca inainte de 2012 in zona Mosjoen, unde avem un complex subteran militar. Oamenii care vor fi lasati la suprafata planetei sa moara impreuna cu restul, nu vor primi niciun fel de ajutor. Planul este ca doua milioane de norvegieni vor fi in siguranta, iar restul vor muri. Asta inseamna ca 2.600.000 de oameni vor pieri in noapte, nestiind ce sa faca. Sint foarte trist. De multe ori pling impreuna cu altii care cunosc acestea, ca atit de multi vor afla prea tirziu pentru ei. Toti marii politicieni din Norvegia stiu acest lucru, dar putini vor informa oamenii in mod public – pentru ca se tem ca nu vor mai fi salvati. As fi putut sa va scriu folosind un alt nume, dar acum nu ma mai tem de nimic. Cind stii anumite lucruri devii invincibil si nimic nu te mai poate rani cind esti constient ca sfirsitul va veni curind. Pentru ultima data spun 'Dumnezeu sa ne ajute!'...' Isi incheie politicianul trista epistola... Cert este un lucru. Recent, Norvegia a inaugurat la Svalbard un complex subteran de depozitare a milioane de seminte din principalele specii de plante de pe Terra. Asta, in varianta oficiala...

Aceasa stire a fost preluata de pe Ziarul National.

abyss

ªi de ce sã credem cã ar fi realã povestea din epistola? Ce rezolvã aceastã dezvãluire?
Conteazã cum murim sau cum am trãit?
Când sufletul faraonului se prezenta în faþa zeilor era întrebat: te-ai bucurat de darul vieþii?
Deci putem muri oricând... De moarte bunã ori nu, individual ori în masã. Conteazã atât de mult sã aflãm dacã va fi un sfârºit al lumii? Sunã cam pervers.... Eu zic cã fiecare ar trebui sã se bucure de minutele vieþii, atât cât au mai rãmas pt fiecare. Pânã în 2012 vor mai muri câteva milioane de oameni ºi se vor naºte poate mai mulþi... Deci conteazã cum trãim. Cât despre infamul 2012 cred ºi sunt multe dovezi cã reprezintã o schimbare pozitivã. Va fi ceva minunat. Dacã nu... atunci nu. Eu sunt mulþumit cã am existat pe acest tãrâm, cã am privit cerul ºi pãmântul, am iubit marea. ºi viaþa în toatã manifestarea ei. Nu-mi pare rãu pt nici un minut din viaþa mea. Dimpotrivã!

Tayka

@biss-Dar nu toþi pot gândi atunci aºa cum ai scris mai sus(cãci sincer nici tu nu vei mai gândi la fel atunci când vei vedea impactul)ºi dacã vom dispare într-o clipã nu ar fi atât de rãu ca ºi când mori în chinuri groaznice sufocat în lipsã de aer.Dar pânã la moarte mai e ºi cumplita panicã,care va apare dupã plecarea elittei,sau poate chiar înainte..oricum dela anul în loc de case vom construi buncãre,e deajuns sã înceapã câþiva.Deviaþia dela viaþa normalã,ºi depozitarea masivã de produse alimentare va produce penurie la produsele de bazã dar ºi energetice,va cãdea sistemul monetar,armata va prelua conducerea,pentru scurt timp însã cãci,în ultima perioadã ºi pânã la data fatidicã lumea va deveni incontrolabilã,ºi aºa va rãmâne încã multã vreme ºi dupã..potop,asta însã doar dacã vor mai fi supravieþuitori.Sã dea Domnul sã mã înºel în presupunerea mea.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Urban

Citat din: melanogaster36 din  02 August 2010, 23:27:18
Cei de la Project Camelot au primit cu ceva timp in urma o scrisoare de la un om politic din Norvegia...

Ce s-a intamplat cu politicianul...mai traieste...cum il cheama?
In afara de pozele catorva baze militare, ce dovezi prezinta respectivul?
Are cineva poze clare cu bazele respective din interior...?
Ai vreo poza a respectivului ministru?

Tayka

Întradevãr se pare cã ni se pregãteºte o mare fãcãturã;
Dacã Nibiru este doar o micã planetã,eu personal nu cred cã va exista un impact fizic cu ea,aºa cum nu a existat nici în urmã cu 36 de mii de ani.Va exista însã cu siguranþã un enorm impact psyho,creat ºi amplificat se pare deliberat de cãtre organizaþii oculte,care au pregãtit deja scenarii apocaliptice.ªi desigur în plasa acestor scenarii va cãdea progresiv cu precãdere în ultima perioadã a anului 2012 întreaga populaþie a Terrei,mai puþin ei cei iniþiaþi.Iar atunci când acea planetã se va apropia atât de mult de Terra încât se va vedea cu ochiul liber ca fiind mai mare de zeci de ori comparativ cu luna.opturând ºi lumina solarã,desigur cã populaþia ne fiind avizatã,ba chiar pãrãsitã de lideri,va intra în panicã totalã,ºi atunci va intra în scenã un nou scenariu;cel cu ozn-urile salvatoare ºi instalarea unui nou lider(ne ales)pe Pãmânt...Într-un cuvânt eu personal cred cã acel eveniment extrem cu apropierea celei de-a 10-a planete,va fi folosit pentru iniþierea unei noi religii,ºi respectiv a unei noi ordini mondiale.Tot personal mai cred cã e foarte posibil ca  acest scenariu sã fie absolut necesar,cã el a mai fost aplicat de-a lungul vremurilor la apropierea lui Nibiru,ºi cã întradevãr fãrã o religie în care sã creadã 99% din populaþíe nu se poate menþine ºi exploata societatea pe Terra.


Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

abyss

Tayka, observ cã te-ai pãtruns bine de "programul terra". Pãcat. Din toatã înþelepciunea disponibilã în prezent ai ales sã experimentezi teama ºi o gândire liniarã. E alegerea ta ºi nu încerc sã þi-o modific.
Va veni o schimbare, e adevãrat. Însã va fi una pozitivã. Spui cã mã voi umple de fricã în faþa morþii... Din nefericire am murit o datã, ºi confirm cã e cel mai terifiant moment, plin de groazã ºi . E exact cum bãnuim cu toþii cã este. Dincolo þi se ia totul în momentul trecerii, mai puþin ceea ce ai adunat în suflet. Realmente vezi cum amintirile te pãrãsesc ºi rãmâi doar tu însuþi gol goluþ în pragul eternitãþii. Nu mai ai gânduri cãci nu mai ai amintiri, limbaj etc. Cu greu ºi printr-un miracol m-am întors, mai mult pt cã nu m-am pierdut cu firea dar ºi pentru cã m-am antrenat sã acþionez detaºat ºi fãrã sã folosesc dialogul interior. Dar mã abat de la subiect.
Ce vreau sã spun e cã toatã povestea asta cu sfârºitul lumii în 2012 e o fãcãturã, o diversiune creatã ºi menitã a deturna un eveniment cosmic magnific, un moment ce marcheazã un început dar ºi un sfârºit al vechii paradigme. Am vãzut destul pe aceastã lume în ultimii 30 de ani ca sã realizez ºi sã sper în acelaº timp cã lucrurile au ajuns la un final. Vechea gândire liniarã va fi înlocuitã cu cea nonlocalã. Cei ce nu sunt pregãtiþi vor fi modificaþi ori se vor elimina singuri.