Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

cele-mai-clare-imagini-cu-un-extraterestru-de-pana-acum

Creat de icsfreeze, 30 Iunie 2010, 14:39:21

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Xanadron

Titlu mult prea promitzator pentru un video in care presupusul E.T. (doar un alt hoax CGI, in umila mea opinie) dispare "clar" ca magaru-n ceatza... :-D

...Aham, abia acu' am prins de fapt spilul: neindeminaticul E.T. era cel care provoca zgomote ciudate noapte de noapte, rasturnind probabil de fiecare data acelasi scaun din curte !!! :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Vlad6

fake rau de tot...ce naiba face,fuge pe langa niste scaune si mese?

k3t3lin

Cele mai amuzante imagini cu un pacalici care se vede extraterestru :))) Imi place in mod special cum alearga.... :-)

adrian75

Lumina ce se reflecta in geam era de le cel care filma ,nu? Atunci mi se pare straniu ca extraterestrul ala nu a vazut-o mai devreme si ca a asteptat ca operatorul sa se pozitioneze cel mai bine pt a putea surprinde fuga sa. Apropo...filmari adevarate cu intalniri de gradul 3 exista? Ca din astea...contrafacute sunt satul!

jean

CitatApropo...filmari adevarate cu intalniri de gradul 3 exista?
Pai nu prea exista, filmele foto si aparatura electronica sufera alterari in asemenea momente si imaginile sunt neclare si fara valoare. De asemenea nu este obligatoriu ca, ce vedem noi sa surprinda si aparatul foto sau filmat. In mintea umana se formeaza altfel imaginile fata de un aparat foto. Vezi aparitiile de la Fatima. Si nu in ultimul rand, obsevatorul nu este pregatit cu o camera pt. imortalizarea evenimentului. Asemenea evenimente se produc in mod aleator.
Adevarul este dincolo de noi

StarDust

Citat din: adrian75 din  02 Iulie 2010, 13:18:13
Lumina ce se reflecta in geam era de le cel care filma ,nu? Atunci mi se pare straniu ca extraterestrul ala nu a vazut-o mai devreme si ca a asteptat ca operatorul sa se pozitioneze cel mai bine pt a putea surprinde fuga sa. Apropo...filmari adevarate cu intalniri de gradul 3 exista? Ca din astea...contrafacute sunt satul!
Lumina ce se reflecta in geam e emitatorul IR al camerei. Ochiului uman nu e sensibil in acest spectru de lumina deci nu il percepe. Nu am idee daca presupusul ET putea sa vada sau nu lumina IR :D. Se spune ca doi frati au facut acea filmare, probabil unul filma si unul era ET-ul...(cel mai probabil) :D.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

padme

Citat din: adrian75 din  02 Iulie 2010, 13:18:13
Apropo...filmari adevarate cu intalniri de gradul 3 exista? Ca din astea...contrafacute sunt satul!

Eu am vazut niste foto la tv, ale unui tip care sustine ca are o asemenea relatie de prietenie de vreo 20 de ani..........Mai avea o inregistrare audio dintr-o asemenea nava.Prezentii in emisiune care se ocupau mai ales cu demontarea fenomenului, n-au zis nici ca sunt falsuri, nici ca tipu' minte. Bine, era necesar un oaresce studiu al lor, dar am inteles de la el, ca a fost cautat si invitat de catre realizatori tocmai din acest motiv, al dovezilor sale. A zis ceva de genu" eu nu cer nimanui sa ma creada, voi m-ati invitat". E drept ca de atunci nici nu l-am mai vazut sau auzit de el?! Mi se pare cam ciudat, ca de la un timp e o abundenta de emisiuni cu "dezvaluiri" pe la tv. Posibil ca nu mai vrea sa fie implicat.

jean

 
CitatMi se pare cam ciudat, ca de la un timp e o abundenta de emisiuni cu "dezvaluiri" pe la tv.
Ai dreptate padme, numai ca nu au dezvaluit nimic. NU avem nimic concret pana in prezent. Chiar daca ar fi, noi am afla ultimii de la guverne orgnizatii sau asociatii care se ocupa de fenomen.
Referitor la filmul prezentat mai sus, dupa mine este un fals. De ce? Dupa cum se misca individul (ET), dupa lumina, etc. Dupa cum am spus mai sus, nu cred ca are cineva o dovada credibila. Si daca ar avea?...Nu va fi crezut de nimeni, vor incerca sa demonstreza ca este un fals. Poate fi crezut numai daca sunt foarte multi martori. Dar acest lucru nu prea se intampla, de regula sunt doi, trei martori, in zone izolate si mai sunt si prieteni.
Adevarul este dincolo de noi

padme

Citat din: jean din  02 Iulie 2010, 21:08:52
 Ai dreptate padme, numai ca nu au dezvaluit nimic.

Pai tocmai d'aia era intre ghilimele:))))))))))))
Eu am cunoscut un tip pe alt forum, am mai scris despre el pe aici nu mai stiu unde, n-are importanta, repet. Roman, foarte disperat. Zicea ca filmase ceva, era foarte agitat, ca "planeta noastra este supta de resurse ca o portocala" (sau alt fruct, ma rog). S-a dus undeva la televiziune sa prezinte caseta. Zice ca a fost cautat acasa de niste indivizi ciudati, care desi vorbeau romaneste, o vorbeau ciudat si ca a reusit sa-i convinga ca nu mai are filmarea si l-au lasat in pace. Orice incercare ulterioara de contact cu el nu a avut succes, din pacate. Ce povesteste vizavi de respectivii m-a facut sa-mi amintesc o poveste pe care o descrie Arthur Clark in Odiseea... si anume ca un cioban basc parca,  a vazut niste.. ceva, moment in care in fata lui s-au prezentat niste indivizi care l-au convins in porpria lui limba vorbita ciudat, (dpdv al topicii) ca de fapt nu a vazut nimic! E posibil sa ma insel in privinta originii ciobanului.

lylyt_ice

  Hm...! Daca un "CIOBAN" spune ca a vazut ceva, cred ce spune...pentru ca ...el nu are de unde sa stie de unde-i vin acele informatii si nici nu are de unde sa stie ca unii sunt imbecili care induc astfel de falsuri cu scopuri idioate...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

adrian75

StarDust,chiar daca lumina reflectata in geam era in infrarosu,extraterestrul ar fi trebuit sa o vada,eu refuz sa cred ca un adevarat ET care dispune de o tehnologie capabila de zboruri la scara cosmica....nu detine niste mijloace banale sa poata vedea in spectrul infrarosu. cred ca referitor la cei doi frati ...ai dreptate...unul filma si unul era extraterestrul :-D! Astfel de indivizi fac un mare deserviciu celor care cauta cu seriozitate astfel de intalniri de gradul 3.....

lylyt_ice

 Filmarea-i reala..ala metalic, e ...real...dar de unde au scos-o ca-i EXTRATERESTRU...asta-i pura cretinitate...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

Depinde, Adrian, ce fel de ochi ar avea un ipotetic extraterestru si cat din spectrul luminos er putea sa vada el fara nici un dispozitiv ajutator. Daca purta ceva de genul dispozitivelor night vision, sau nu :) Dupa reactie, evident ca "extraterestrul" vrea sa ne sugereze ca a vazut cameramanul (aflat in intuneric) sau emitatorul IR al camerei. Probabil ca ET-ul era imbracat intr-un costum reflectorizant celor de genul folosite de pompieri, sau cam asa ceva. Pe mine modul in care e realizat si prezentat filmul ma face sa cred ca e cu siguranta un fake.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16