Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

De ce nu sunt ei aici?!

Creat de byteflowsoft, 21 Iunie 2010, 22:34:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

#15
Din ce in ce mai mult presiunea asupra guvernelor vizand declasificarea dosarelor OZN a facut ca acestea sa dea publicitatii o infima parte din secretele ce inconjoara fenomenul in sine..dar, declasificarea totala a acestor fisiere care cuprind informatii extrem de "grele" nu se va intampla niciodata.
Se discuta pe bloguri, pe forumuri, cei mai multi oameni sunt convinsi ca aceste cateva dosare nu explica in totalitate ceea ce se intampla in spatele fenomenului OZN si este suficient sa aruncam o privire pe asa zisele dosare desecretizate...oamenii vor dovezile REALE, chiar daca guvernele mint incontinuu cu nerusinare.

Sa luam un exemplu...
Chiar si dupa observatiile masive de OZNuri in Phoenix (Phoenix Lights 1997) Guvernul american a actionat ca si cum nu s-ar fi intamplat absolut nimic...Luminile Phoenix au fost o serie de aparitii masive de fenomene zburatoare neidentificate ce au avut loc in spatiul aerian al Nevadei si Arizona la data de 13 Martie 1997...o repetitie a acestui fenomen a avut loc pe data de 2 Iunie 2007 fiind filmat si de catre autoritatile locale inclusiv televiziuni.

Ce concluzie poate fi trasa daca in masura in care peste doua milioane de oameni si o mare parte din zona de sud a Statelor Unite au fost martorii unui incident despre care Guvernul nu a scos absolut nici un cuvant ?

In Uniunea Europeana cruciada oficiala pentru desecretizarea bazei de date a fenomenului OZN este condusa de catre Mario Borghesi, liderul partidului Liga Nord Italiana care incearca sa ridice valul asupra fenomenului prin cererea oficiala pe care a depus-o la Parlamentul Uniunii Europene, indemnand toate cele 27 de guverne ale statelor membre sa divulge arhivele OZN...pana in prezent, in conformitate cu website-ul Parlamentului European, cererea a primit....17 semnaturi. :)
Cert este ca adevarul cu privire la realitatea fenomenului OZN va fi in continuare tinut sub tacere si asta datorita faptului ca desecretizarea ar putea avea drept rezultat o schimbare de paradigma care ar putea risipi iluziile milenare si ar conduce la schimbari profunde si reale ale sistemului social actual cu rezultate catastrofice asupra Umanitatii.
Cu alte cuvinte, realizarea integrala si oficializarea faptului ca exista alte forme de viata mai avansate si mai puternice tehnologic care mai mult, se afla de mult timp pe Terra ar putea conduce la o panica in masa a oamenilor neobisnuiti cu ideea altor civilizatii extraterestre...guvernele nu ar fi capabile sa stie sigur si in ce mod ar reactiona Umanitatea la vederea acestor fiinte...Evident ca probabilitatea extrem de mare a unei panici si destabilizari globale ar duce la o pierdere totala a controlului asupra Umanitatii si a Sistemului actual.

Guvernele, corporatiile, institutiile religioase...sunt structuri care fac afaceri impreuna mentinand Puterea si Controlul societatii...admitand realitatea OZN ar fi extrem de nefavorabil pentru ei existand riscul sa piarda fraiele structurilor de dominatie si control...Chiar credeti ca isi vor asuma acest risc?
In concluzie, cu exceptia cazului in care OZNurile vor ateriza la Casa Alba sau la Kremlin si vor face o poza de grup cu membrii Congresului, guvernele vor cauta in continuare scuze ridicole si vor refuza permanent fenomenul.

http://beforeitsnews.com/news/84/891/Why_the_UFO_Cover-Up_Will_Continue.html

Later Edit
Daca mai vreti inca un motiv pentru care extraterestrii nu vor sa vorbeasca cu noi urmariti linkul acesta (anul 2010)
http://stop.torturing.us/

romulus

Nu vreau sa comentez decat ce vazui in ultimul link: nu stiu araba sa fi citit ce scria pe  pancardele de deasupra spanzuratorilor , dar daca cei care atarna acolo erau ucigasi in serie ori violatori de copii , cred ca isi meritau soarta!
Parerea mea.
Ca e de discutat asupra pedepsei cu moartea, asta da: e de discutat.
Dar cand ai o natie fara stiinta de carte, care nu stie decat de frica, cum sa-i "educi" pe "cremenali" altfel decat asa?
Ca asta n'are legatura cu ET,  ok , scuze pentru oftopic!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Urban

Citat din: romulus din  25 Iunie 2010, 10:06:35
Nu vreau sa comentez decat ce vazui in ultimul link: nu stiu araba sa fi citit ce scria pe  pancardele de deasupra spanzuratorilor , dar daca cei care atarna acolo erau ucigasi in serie ori violatori de copii , cred ca isi meritau soarta!
Parerea mea.
Ca e de discutat asupra pedepsei cu moartea, asta da: e de discutat.
Dar cand ai o natie fara stiinta de carte, care nu stie decat de frica, cum sa-i "educi" pe "cremenali" altfel decat asa?
Ca asta n'are legatura cu ET,  ok , scuze pentru oftopic!
Am zis !

Nici vorba, multi dintre ei sunt tineri studenti care militeaza impotriva regimului de acolo...pe blogosfera daca ai sa cauti ai sa vezi ca Iranul are o cenzura puternica asupra internetului, practic aproape nici un student de acolo nu mai poate accesa siturile din afara Iranului, exista numeroase apeluri de solidaritate cu studentii de acolo si multi cybernauti incearca sa-i ajute, chiar americani...uite un link prin care se ofera iranienilor o portita de evadare in spatiul web.
http://blog.austinheap.com/how-to-setup-a-proxy-for-iran-citizens-for-windows/
Cat despre "natia fara stiinta de carte"  vreau doar sa adaug ca studentii de acolo, foarte multi dintre ei, chiar isi vad de treaba...nu mai discut de civilizatia persana care vorba aia, are ceva istorie in spate...dar na, stii cum e, asa se intampla cand vine cate un descreierat la Putere, cate un marinar, un betiv....cunosti genul....evident nu neg faptul ca printre ei s-ar putea afla si infractori, tot ce e posibil, dar daca urmaresti stirile internationale vei vedea ca situatia de acolo e exploziva...
Si totusi este on-topic...ne intrebam "de ce domne nu discuta cu noi ET"....pai din cauza asta, din altele.....suntem prea primitivi.
Trimitem sonde spatiale in Univers, mapam asteroizi si corpuri ceresti departe de Terra, avem tehnologie destul de avansata macar asta oficiala ca despre cealalta alternativa nici nu se pune problema, aia fiind de zeci de ori mai avansata decat vom avea noi vreodata ocazia sa vedem si totusi inca spanzuram indivizi din aceeasi specie cu noi ca acum 500 de ani...
Parerea mea e ca ne meritam soarta si ca romani si ca specie...dar cine stie, poate mai avem vreo sansa.

jean

#18
CitatCu alte cuvinte, realizarea integrala si oficializarea faptului ca exista alte forme de viata mai avansate si mai puternice tehnologic care mai mult, se afla de mult timp pe Terra ar putea conduce la o panica in masa a oamenilor neobisnuiti cu ideea altor civilizatii extraterestre...guvernele nu ar fi capabile sa stie sigur si in ce mod ar reactiona Umanitatea la vederea acestor fiinte...Evident ca probabilitatea extrem de mare a unei panici si destabilizari globale ar duce la o pierdere totala a controlului asupra Umanitatii si a Sistemului actual.
Chiar credeti ca se va intampla asa ceva? Sa intre oamenii in panica? La cat de mult sunt interesati oamenii simplii de extraterestri....Ei sunt interesati de un trai mai bun, daca traiesc cat de cat bine, restul nu conteaza. Poate sta si la aceasi masa cu ei. Cel mult va accepta sitatia ca pe una noua. Faceti un sondaj si va veti convinge singuri.
 Deasemenea nu cred ca se va ajunge la o panica si destabilizare globala, Cineva, din umbra, face deja demersuri pentu a obisnui oamenii si diverse organizatii ca extraterestrii exista si ca ne viziteaza des. Pana la a accepta ca ei sunt de mult pa'ci nu mai este de cat un pas. Totul se face treptat, pana cand oameni vor fi constienti de acest fapt. La asta contribuind si entitatile respective imtr-un anumit mod, adica lasand sa scape in mod intentionat anumite informatii care apar in cursul unor anumite contacte cu semeni de-ai nostri. Biserica si credintele noastre? Se adapteaza si ele. Nu trebuie sa manace si gura lor ceva?  :-D
Adevarul este dincolo de noi

Guest

Sa nu uitam ca ET pot fi si in forma eterica...nu neaparat fizica.
O zi buna sa aveti!!!

jean

Citat din: X din  25 Iunie 2010, 13:33:28
Sa nu uitam ca ET pot fi si in forma eterica...nu neaparat fizica.
O zi buna sa aveti!!!
Este foarte posibil, tocmai de aceia eu folosesc termenul de ,,entitati" in loc de extraterestri. Vezi mai sus. Si atentie! entitatile eterice, nu este obligatoriu sa fie si extraterestre, ele existand in acelasi spatiu cu noi dar in alta dimensiune, sfera, plan, etc.
Si daca este asa, intrebarea ,,De ce nu sunt ei aici?", cade. Ei sunt aici, ramane alta intrebare, cine sunt ei? Eu cred ca ei ,sunt de foarte mult timp aici, cu mult inaintea noastra, poate sunt chiar creatorii nostrii. Ei monitorizeaza totul, inclusiv pe alte entitati extraterestre care ajung in zona Pamantului. Poate chiar colaboreaza, cine poate stii. Noi, oamenii, mai avem multe de invatat, dar pentru asta trebuie sa avem mintea deschisa si sa fim in stare de a alege ce este adevarat de ce este fals.
Adevarul este dincolo de noi

Tayka

#21
Dacã unii oameni ar putea înþelege ºi accepta existenþa ºi respectiv prezenþa LOR aici,totuºi majoritatea populaþiei care nu pot înþelege fenomenul nu se vor putea acomoda cu ideia cã existã fiinþe total superioare lor,considerându-se automat ca fiind privaþi de acea libertate ancestralã;posibilitatea de a trãi aºa cum vreau,cum cred, ºi cum le place,ori lângã acele entitãþi superioare vor deveni din lupi liberi,niºte câini dresaþi sã lingã mâna stãpânului,ºi de aceia vor intra în panicã.Personal sânt convins cã guvernele au testat îndelung aceastã reacþie,ºi ne gãsind un rezultat pozitiv decât în procent infim,interzice aceptarea oficialã a fenomenului.Cred cã aici exemplul cu instinctul turmei de cãprioare este cel mai concludent-Iatã;este suficient sã construieºti un gard în jurul unei pãduri,pentru ca în scurt timp sã vezi toate cãprioarele moarte cãþãrate pe gard,ºi aceasta datoritã panicii create instinctiv cã li sa luat libertatea.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Guest

Nu e nimeni superior nimanui, in fata Creatorului Universal, suntem toti la fel si unici!(si nu ma refer la religie)
Ceea ce facem, facem pentru sine, nu ca sa ne dam mari, asa si ET.
Cei care se simt inferiori au o problema cu stima de sine.

Tayka

Nu ºtiu eu cât de egali putem fi noi pe lângã EI care ne-au creeat pe noi în urmã cu milioane de ani...ºi ce-þi vor face EI atunci când vei încerca a le explica treaba cu egalitatea,personal tind sã cred cã vor aplica parabola Româneascã cu;,,Pânã la D-zeu te mãnâncã sfinþii"..ºi aºa vor face...Am glumit ºi dacã îmi accepþi glumiþa,eu ºtiu cã desigur voiai sã te referi la egalitatea dintre indivizii aparþinãtori aceleaºi specii ºi nici decum între creatori ºi urmaºii urmaºilor creaþiei LOR.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).