Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Imagini OZN

Creat de Quicksilver, 15 Iunie 2010, 10:38:04

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Quicksilver

Am gasit o arhiva "maricica" cu poze si imagini care surprind OZN de-a lungul istoriei, in diferite parti ale lumii.

http://newparadigm.no/web/guest/forum?p_p_id=20&p_p_lifecycle=0&p_p_state=maximized&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_pos=2&p_p_col_count=4&_20_struts_action=/document_library/view&_20_folderId=19188

Cred ca o analiza a acestora ar fi chiar interesanta :-D Ziceam si eu ...
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

padme

Da e super interesanta arhiva, merci! Sunt foto inclusiv de pe orbita?! din Ro de la Cluj din 1968 am gasit...si asta doar pana la pag.4!

bechamro1

Buna seara. Poate sa imi spuna si mie cineva daca este avion sau altceva al doilea obiect din poza? Pozele au fost facute acum cateva ore. Mentionez ca obiectul fara reactie se deplasa mai rapid decat cel cu reactie.





Luck

Avion 100%. Altitudine diferita, curenti de aer diferiti....

jean

Este un avion, seamana aproape identic cu cel la care se vad gazele de evacuare, ai zice ca este o copie a lui.
Adevarul este dincolo de noi

bechamro1

Va multumesc. O seara buna.

prodcomb

Cele doua avioane, in afara ca zboara pe directii diferite fata de observator (de aici si vitezele unghiulare diferite), sunt in zone cu conditii meteo diferite: la unul gazele arse produc condensarea vaporilor de apa din atmosfera (sau sublimarea in ace de gheata), iar la celalalt, nu.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

zamotrak

Nu pot deschide pozele! :?Cum sa procedez?

Quicksilver

Nu stiu de ce nu ne mai lasa sa descarcam imaginile. Probabil si-au schimbat politicile ... Nu stiu ce sa zic. Daca nu dispare aceasta situatie, daca vreti si voi, am sa uploadez o arhiva cu imaginile. Le am pe undeva pe un disc.
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

zamotrak

Citat din: Quicksilver din  02 Noiembrie 2010, 09:14:03
............ am sa uploadez o arhiva cu imaginile. Le am pe undeva pe un disc.


Multumesc ,anticipat.

prodcomb

Imaginile se pot vedea fara probleme; cand se pune sageata pe ele, sageata mausului se transforma in mana cu aratatorul intins; in acel moment se apasa stanga pe maus si se deschide adresa cu poza.
Nu este nici o "piedica" !
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

oznistu

Buna!am aterizat pe  aici. :ufo: .Nu pot deschide pozele.De ce ?Zice ca este o eroare :?
Extraterestrul la nevoie se cunoaste!

Xanadron

Citat din: oznistu din  12 Aprilie 2011, 12:48:52
Buna!am aterizat pe  aici. :ufo: .Nu pot deschide pozele.De ce ?Zice ca este o eroare :?

Normal - doar traim in Matrix, nu?! :-D

Cumva offtopic, dar interesant apropo de iluzii - am gasit imagini ale modului de camuflare a uzinelor Boeing din Seattle in timpul celui de-al doilea razboi mondial.
...Amazing. :-o
Cu actuala tehnologie holografica, se pare insa ca nu doar ozenautii ET, :-) ci si anumite obiective terestre pot "disparea" total din raza vizuala.


Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

@Lex

foarte bune pozele.  clever ideea   :-)

oznistu

Da interesante poze de camuflaj dar imi rezolva cineva pozele de sus?
Extraterestrul la nevoie se cunoaste!