Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intalnire (spontana), sambata 12 iunie 2010

Creat de spooky, 11 Iunie 2010, 16:45:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Salutari,

in urma unei propuneri primite ieri, dar pentru ca nu am avut timp sa postez ieri, dau curs initiativei de a ne reintalni maine, 12 iunie 2010 orele 11:00 (sau poate mai devreme sa nu murim de caldura).

Locul intalnirii va fi comunicat ulterior in functie de ce hotaram.

Va asteptam. :)

Rog participantii sa se anunte aici pe forum.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

zamotrak

Propun in zona Romexpo,unde se desfasoara targul de carte? :-D

Rayden

suna interesant.
in functie de locul si ora stabilite, incerc sa ajung si yo.

Shadowman

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

spooky

Locul ramane de stabilit de comun acord si va fi anuntat in privat fiecaruia.

Revenind, hai sa facem o lista si cine se inscrie, copiaza lista si se adauga in continuare:

1) Spooky
2) Urban
3) Shadowman
4) Rayden
5) ...
6) ...
7) ...
8) ...
9) ...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Nox

Okay, atunci rãmâne sã ne vedem la orele 11:00.

1) Spooky
2) Urban
3) Shadowman
4) Rayden
5) Nox
6) ...
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

romulus

80% si eu / probabil ca pe la 9,00 voi pleca din Ploiesti iar daca nu stabiliti in seara asta locul, ma sunati si pe mine ca sa iau azimutul ...correct !
1) Spooky
2) Urban
3) Shadowman
4) Rayden
5) Nox
6) Romulus
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

jean

Cum zice romulus, 80% si eu
1) Spooky
2) Urban
3) Shadowman
4) Rayden
5) Nox
6) Romulus
7) Jean
Adevarul este dincolo de noi

Urban

Respectele mele tuturor....o intalnire excelenta care sper ca se va repeta.
Asteptam cu interes articolul din Adevarul.

O seara impecabila

romulus

Citat.o intalnire excelenta care sper ca se va repeta.
Se aproba !
Depinde numai de noi  (si de niste imprejurari favorabile pe care va trebui sa ni le cream ).
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Ronin

Si ce ati discutat voi la intalnirea asta discreta ??? :|
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Nox

Ronin, te invit sa ni te alaturi cu ocazia urmatoarelor intalniri.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Shadowman

#12
Citat din: Ronin din  14 Iunie 2010, 14:05:16
Si ce ati discutat voi la intalnirea asta discreta ??? :|

Elegant ar fi fost sa intrebi despre ce am discutat la intrunire,nu ce am discutat.Vrei un raport ?  :-D
"Ieseala" sau "intilnirea spontana" a fost o intrunire, in care am avut ocazia si placerea sa reintilnesc membrii vechi ai forumului si sa cunosc o noua persoana.
S-au discutat chestiuni de interes comun si s-au abordat anumite subiecte. Multumit... ?
Daca vii la intilniri,ai de gind sa intocmesti un raport ori sa prezinti detaliat discutiile de la intruniri pe forum...? Ca sa stiu daca facem teleconferinta,transmisa in direct...! Live ! :lol:
 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Urban

Citat din: Ronin din  14 Iunie 2010, 14:05:16
Si ce ati discutat voi la intalnirea asta discreta ?

Intalnirea nu a fost nicidecum "discreta", mesajul a fost si este in continuare public pe forum, invitatia s-a adresat tuturor membrilor care ar fi dorit si ar fi avut timp sa vina (Romulus spre exemplu a venit tocmai de la Ploiesti).
Invitatul de onoare a fost jurnalistul de la Adevarul al carui articol despre Rufon va apare in editia de duminica a Adevarului (asa am inteles, sper sa nu gresesc)...In mare s-a discutat despre bunul mers al forumului Rufon, despre ASFAN, Steven Greer, civilizatia Sumeriana, Religie, Padurea Hoia Baciu, Noua Ordine Mondiala, Bilderberg, originea Masoneriei, reptilieni, NASA, aterizarea pe Luna, perceptia Realitatii, parapsihologie, Vasile Rudan, remote viewing si multe altele...
Subscriu la ceea ce a zis Nox si te invit sa participi la urmatoarea intalnire...