Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Statele Unite ale Americii detin o intreaga flota stelara

Creat de Andy, 02 Iunie 2010, 19:06:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

SkiesOfLust

foarte interesanta tema asta, am sa studiez materialele gasite pe nea' goagal si, daca inteleg ceva, am sa vin cu o parere :D

Xanadron

O stire cumva conexa cu topicul - si mai ales cu atit de complicata tema a cauzelor dezinformarii de pe campia UFOlogica: :ufo:

http://www.rtl.be/info/belgique/faitsdivers/812149/le-mystere-du-celebre-ovni-des-annees-90-elucide-une-supercherie-

Pe scurt: la doua decenii dupa publicarea celebrei poze a unui presupus TR-3B ("OZN" triunghiular banuit a fi "retroengineered" de catre americani), "pozarul" belgian declara nonsalant c-a fost vorba de o simpla gluma, menita sa impresioneze colegii de servici - fotografia fiind luata unei simple machete din plastic de productie proprie, dotata cu spoturi. :-P

Acum, declaratia "hoaxerului" belgian da clar apa la moara debunkerilor de tot felul, dar asta nu anuleaza totusi valul de observatii ale unor martori credibili (multe observatii, anterioare publicarii pozei) ale unor OZN-uri similare pe cerul Belgiei si nici instantanee ca acela cu un jetfighter F-16 urmarind (sau insotind? :roll:) un "obiect" similar.

Evenimente de genul astuia te pun totusi pe ginduri apropo de necunoscutele carari ale scenariilor contrafacerilor, motivatiile psihologice ale falsificatorilor dornici de atentie (sau nu numai) si tot asa...

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

Merita poate resuscitat si topicul asta, in contextul stirii recente despre respingerea definitiva a extradarii hackerului britanic Gary McKinnon in SUA (unde risca o detentie de peste 60 ani), dupa lupte juridice de peste un deceniu.

Ramin deci la parerea ca exista realmente o "flota stelara" operata de U.S. Navy, fiind convins insa ca nu doar americanii o utilizeaza, ci intreaga gashca din virful piramidei NWO. :-) :ufo: :evil: :martiansmile: ...etc.
Eram de fapt convins de asta cu mult inaintea aflarii primelor detalii despre hackereala lui McKinnon.

Destule aspecte ale cazului McK ramin insa nebuloase - inclusiv declaratiile lui deseori contradictorii, dar mai ales informatiile oficiale. Cum ar fi astea:

"2001-2002: Between February 1 2001 and March 19 2002, the Glasgow-born computer expert allegedly hacks into 97 US government computers from his home in north London.

He is accused of leaving 300 computers at US Naval Weapons Station Earle in New Jersey unusable immediately after the September 11 2001 terror attacks on America.

US prosecutors also allege he deleted files which shut down the US army's military district of Washington DC network of more than 2,000 computers for 24 hours.

Mr. McKinnon later denies causing any damage and says he was only looking for files that would prove the existence of UFOs.
All this he did using a Dial-Up Internet link. He must be some sort of genius.


Sa credem deci ca, accesind ilegal diverse retzele de computere secretizate timp de peste un an...
1. N-a putut fi descoperit mai devreme?
2. N-a downloadat absolut nimic din ce-a descoperit? (explicabil doar de-ar fi sa credem poanta cu conexiunea Dial-up :wink:)
3. N-a retinut mare lucru din tot c-a vazut/citit? (asta declara el, sub motivatia faptului c-ar fi fost o tzira drogoman p-atunci).
4. N-a putut nota macar p-o hirtie lista ofiterilor "extraterestri" si alte 1001 date sensibile?
5. N-a dezafectat sute de computere U.S. Navy si n-a sters peste 2.000 fisiere decit DUPA 9/11 - si de ce doar atunci? :roll:

Mai am si alte intrebari... retorice, dar le-astept intai si pe-ale voastre.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Flota stelara nu au. Poate pe hartie doar. Au insa tot felul de gadjeturi mici zburatoare sau deplasatoare prin  orice tip de mediu. Sustin asta fara probe fizice. Putem dezvolta
ideea candva.

McK cauta ceva ce era scris pe alta foaie de ceapa. Si aia deja de "import".

PS - cred insa ca detin o flota stelara "astrala". 

Rayden

apai sa-mi fie cu iertare; dar yo cred ca o flota stelara exista..si asta din urmatoarele cateva considerente:
- cred ca au fost destule prabusiri mai mult sau mai putin accidentale de obiecte zburatoare neidentificate = nave spatiale extraterestre - pe care daca nu au fost deshtepti americanii sa le dea de cap, au facut-o inginerii germani adusi in state prin operatiunea paperclip
- cred ca si pe la nemti cazuse un astfel de obiect, cred ca au gasit si scheme partiale prin expeditiile lor prin tibet si alte zone sensibile si inclin sa cred ca au si primit planuri si scheme pe cai mai neortodoxe de pe alte meleaguri..Asgaard oare?!  :? motiv destul de suficient cat sa fie pregatiti pentru munca la negru dar bine platita de americani dupa al doilea razbel..
- la cate rasuflari intentionate si neintentionate, cu toping de dezinformari din belsug dar si samburi mai mici de adevar, cred ca nu iese fum fara foc cand..se vorbeste despre prabusiri ozn, despre contactele americanilor cu n rase de ET / EBE & schimb de experienta, etc..
nu cred ca flota amiricaneasca e la fel de ..high tech ca cea a ET-ilor bad ass, insa e destul de stintifico-fantastica pentru ..ce avem si cu ce ne descurcam :mrgreen:
si..sa nu uit: in umila mea parere! 8-)

abyss

Daca spui tu atunci cred si eu la fel prietene. Doar ca nu aveam incredere in vulpoiul cela mari di tat...

acme

Citat din: Xanadron din  17 Octombrie 2012, 17:08:34
Merita poate resuscitat si topicul asta, in contextul stirii recente despre respingerea definitiva a extradarii hackerului britanic Gary McKinnon in SUA (unde risca o detentie de peste 60 ani), dupa lupte juridice de peste un deceniu.

Britanicul a scapat pentru ca e alb si caucazian (vezi Babar Ahmed); oficial a scapat pentru ca e instabil psihic si nu vor sa moara in zdupul american.
Fisiere copiate:
- dintr-un computer US Army din Fort Myer Virigina un fisier cu useri si parole incriptate
- dintr-o serie de computere US Army fisiere contind informatii neclasificate
- dintr-o serie de computere NASA fisiere cu useri si parole incriptate

Cam atit despre copiatul datelor din cele sapte capete de acuzare.

Oricum nu cred ca datele despre UFO sau alte date sensibile sint lasate in retele cu access la internet (chiar si in 2001).
We're born alone, we live alone, we die alone.

Xanadron

#52
O sa-ncerc sa fiu mai scurt calcind un pic frina vorbariei fiindca, revenit se vede cam euforic de la pascut, :-D am uitat se pare ce ma-nvatzase mama - ca forumurile-s o pierdere de timp, maica. Fie si doar fiindca dintr-o simpla zvicnire de copita :evil: ti le sterg incornoratii de nici RUFUmu' :lol: nu mai ramine din ele (chestie pe care n-o cobesc si nici n-o doresc RUFOn-ului, dar... mai stii?!)

Serios acum, pe raposatul OMF (Open Minds Forum - deleted in 2011 SI din cauza dezvaluirilor... periculos de solide despre "flota stelara" - mi-am piedut (doar aparent aiurea) destule zile/nopti puricand SI tema asta cu Zorgon (Ron Schmidt), John Lear sau Ed Fouche (btw, ca tot sintem la ora povestilor: aveam nickul Soldax :-D acolo - unde si colegul nostru romulus a postat de fapt - de citeva ori doar).
Deeeci, in luna martie 2006 chiar pe OMF a aparut, din sursa 100% verificata privat, pentru prima oara termenul "Solar Warden" - si nu pe situl Project Camelot, unde asa-zisul Henry Deacon (agent... semi- dezinformator) l-a (p)reluat doar citeva luni mai tirziu.

N-am deci pretentia sa ma credeti (fiindca vad ca scepticismu-i in floare si dupa ani de postat p-aici dovezi, fie ele doar circumstantiale). Ceea ce spun acu-i verificat insa deja, desi n-am nici timp nici chef sa re-gasesc jde' pagini cu confesiuni/deductii logice, dar si linkuri (majoritatea cu terminatia .mil). In primul rind deci, "cararea conspirationista" cea mai ispititoare fiindca si "comoda", atinsa nu doar de colegul Rayden (aia a navelor ET  :-) retro-engineered) NU trebuie urmata decit partial poate, chiar daca Naval Space Command e realmente centrul de coordonare al adevaratului program spatial american, de vreo 5 decenii (v. mai vechiul topic d-aici dedicat temei U.S. Navy).

http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3470.msg57141.html#msg57141

De ce zic asta? Simplu: fiindca doar navele hipersonice suborbitale si/sau cu capabilitati limitate la deplasari de ici-colea (Luna, :moon: Marte, Saturn :planet: etc - Sistemul Solar in principiu) sint "ale noastre" (TR-3B, SR-74/75, gigantica Aurora - btw, deja dezafectata etc), restul fiind doar utilizate de noi-umanii-doi, acceptati selectiv in cadrul unui gen de "NATO galactic" (idee atinsa-n topicul "Omenirea 2.0").
Restul de Flota - intr-adevar Stelara :star: - e "a LOR". Si, asa cum se poate usor deduce, chiar si "Uebermensch"-ii Omenirii 2.0 n-au acces la... ultimele modele.

P.S.1:  Evident c-am adus vorba de navele cosmice materiale, :ufo: facute din "nuts and bolts" - tema alora Astrale fiind si mai incurcata-  doar dac-am incepe cu intrebarea "cit de necesar ar fi un alt vehicul decit Spiritul in calatoriile astrale?" si tot ne-ar apuca noaptea.

P.S.2:  To be continued. :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss


Xanadron

Citat din: @biss din  18 Octombrie 2012, 11:02:39
Ce info ai despre prima nava precum o placa?

Mai multe 8-) - cea mai importanta e insa aia c-ar avea 8.000 de locuri. :-o
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

So, pentru partea cu "mai multe" ce as putea sa iti ofer la schimb? Un incident personal povestit ar fi de ajuns?

Xanadron

Citat din: @biss din  18 Octombrie 2012, 13:03:36
So, pentru partea cu "mai multe" ce as putea sa iti ofer la schimb? Un incident personal povestit ar fi de ajuns?

Da. :-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

kandaon

Interesanta ideea cu flota "astrala" mentionata de unii colegi. Chiar merita discutata si posibilitatea asta

Cate despre cea "stelara", ma indoiesc ca:

1- e facuta dupa un "reverse engineering" al unor nave extraterestre prabusite pe aici, nivelul tehnologic ar fi mult prea disproportionat pentru asa ceva. Ganditi-va doar la niste luptatori din epoca bronzului, folosind care de lupta trase de trei cai si tragand cu arcul sau aruncand sulite la distanta de vedere, si descoperind din nimereala un tanc M1A2 Abrams construit cu peste 3000 de ani mai tarziu. Si care trage cu proiectile de uraniu saracit la 4 km, ghidate prin sisteme de ochire prin laser si termoviziune, cantareste aproape 70 de tone si e propulsat de un motor cu turbina (asemanator cel reactoare de pe elicoptere parca). Numai spun ca un portavion ar parea pentru ei cam cum ar parea pentru noi presupusele nave gigant filmate pe langa soare.

Iar distanta tehnologica intre noi si o civilizatie capabila sa calatoreasca pana aici cred ca e cel putin dubla fata de ex de mai sus, daca nu mult mai mare

2- ma indoiesc si ca navele pamantene (neconventionale sa zicem, cele secrete de genul celor mentionate de colegul Xanadron) sunt capabile de calatorii inafara sistemului nostru solar
Asta daca nu cumva chiar exista niste "porti stelare" sau portaluri prin care sa treaca si sa ajunga la distante mult mai mari

Asadar si eu cred ca cele mai sofisticate chestii le avem (ma rog, le au unii oameni) primite de la alte civilizatii, care au si un anume control asupra a ceea ce se intampla pe aici. Adica transferul tehnologic e controlat, iar ce au pamantenii sunt chestii destul de rudimentare pentru extra-terestri.

Poate cum zicea cineva, Pamantul e un fel de avanpost secret (pentru majoritatea pamantenilor) al unui fel de NATO galactic, iar toate filmele alea cu extraterestrii rai care ataca Terra sa fie un fel de pregatire psihologica a maselor.
Sau cum zicea TV Moldovan, o factiune a "zeilor" incearca sa isi ingroase randurile cu ceva "carne de tun" locala in vederea viitoarei confruntari cu ceilalti ce vor veni sa ia in stapanire planeta si "turma" ce va fi recoltata. Tot pentru a-si ingrosa randurile, dar in alt fel.

fiulploii

Citat din: Xanadron din  18 Octombrie 2012, 10:04:42
.. raposatul OMF (Open Minds Forum - deleted in 2011 SI din cauza dezvaluirilor... periculos de solide despre "flota stelara" - ...
P.S.2:  To be continued. :wink:
http://openmindsforum.forumotion.com/
Lucianarchy's Original Open Minds Forum reborn 2012

Frunza verde  , flot-astrala  :-D
Continuarea mai pe seara   :lol:

Xanadron

#59
 :-o Multzam de semnalarea incercarii de reluare a OMF, fiulploii - eu chiar renuntasem sa-l mai caut pe undeva. E OK ca l-ai gasit, esti bun de-o cinste, :wink: chiar daca-n arhivele I/II ale fostului forum, "inghetzate" aparent la 15 dec. 2011, nu-mi gasesc nici un sfert din postari, la fel cum Zorgon vad ca nu-si gaseste decit 2 din cele foste 6 pagini pline doar cu titlurile topicurilor din sectiunea lui personala (inca... - noii admini spunind ca au inca probleme cu recuperarea a peste 50.000 pagini).

In fine, ontopic acum, citeva linkuri macar partial sugestive pe tema "flotei stelare":
Michael Salla:
http://www.examiner.com/article/nasa-decline-and-antigravity-space-fleet

Henry Deacon:
http://projectcamelot.org/livermore_physicist_3.html

Gordon Novel (2 minute de interviu la tema)
http://projectavalon.net/
Gordon_Novel_Coast_to_Coast_AM_Jan_17_2010_Hour_2_extract.mp3


...si unele opinii ale lui Joseph Farrell (citeva aiureli incluse "made in allnewsweb" a mitomanului  :lol: M. Cohen trebuie sarite)
http://cyrellys.hubpages.com/hub/solar-warden-update-possible-alternate-space-program-confirmed

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/