Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Statele Unite ale Americii detin o intreaga flota stelara

Creat de Andy, 02 Iunie 2010, 19:06:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dab270277

Despre flota stelara pot spune decat un singur lucru. De cand baza de la M Kogalniceanu a devenit activa si au calcat americanii acolo in zona Corbu precum si in zona Constanta este imposibil sa nu vezi cel putin un OZN zilnic. Din pacate nu cred ca are cineva timp sa stea de dimineata pana seara cu un aparat foto. Este cel putin dubios ca unde calca americanii apar si OZN-urile.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Xanadron

#31
Citat din: fiulploii din  08 August 2011, 23:48:59
nu mai e nimic nou pe aici ? Unde e acum Flota X - Solar Warden ?
Cind tzara arde si Karma se piaptana, :-D nu vad pe cine ar mai interesa subiectul asta.

Serios acum: merita citit un articol interesant pe tema asta, scris de Michael Salla in 2009 si-n care - pe scurt zic, pt. non-anglofonezi - se aduce argumentul unei stranii adnotari din 1985 ( :-o) a lui Ronald Reagan in jurnalul tinut la Casa Alba.
Si care ar justifica supozitia ca inca de pe atunci exista nucleul "Solar Warden":

http://www.examiner.com/exopolitics-in-honolulu/reagan-records-space-command-antigravity-fleet

Altceva: in decembrie 2010, Gordon Novel descrie (la o emisiune Coast To Coast cu George Knapp) o "intilnire" veridica a unei rude de-a lui in desertul Utah cu o mega-nava d-asta cu propulsie antigravifica, intrata dupa deschiderea unui "capac enorm" in subteran - chestie similara cu relatarile... directe pomenite mai demult de mine, din fosta URSS (raliul "Iarna Rusa").
Schitza cu dimensiunile (comparativ) - atasata (obiect zburator ce ar putea transporta cca. 2.000 persoane).

http://projectavalon.net/Gordon_Nove..._2_extract.mp3

Mai am si alte noutati pe tema asta, da' nu vi le mai spun - ce rost ar avea, daca nu-mi creste KARMA ?!  :lol: :-D

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: Xanadron din  09 August 2011, 00:27:04
Cind tzara arde si Karma se piaptana, :-D nu vad pe cine ar mai interesa subiectul asta.



Mai am si alte noutati pe tema asta, da' nu vi le mai spun - ce rost ar avea, daca nu-mi creste KARMA ?!  :lol: :-D



Apai daca nu am ce pieptana iti dai seama ca ma preocupa maruntisuri cum e acest topic  :lol:

O sa cresti in ochii mei desi mai greu deoarece tocmai ce un coleg forumist m-o plasat in ''oki''u lui si acolo is impreuna cu alt coleg , vorba cantecului '' jumatate tu ... jumatate nu ...  :lol:

Serios acum , poti sa mai zici cate ceva ?

Xanadron

Citat din: fiulploii din  09 August 2011, 00:45:35

O sa cresti in ochii mei desi mai greu deoarece tocmai ce un coleg forumist m-o plasat in ''oki''u lui si acolo is impreuna cu alt coleg , vorba cantecului '' jumatate tu ... jumatate nu ...  :lol:

Serios acum , poti sa mai zici cate ceva ?

Da-da, doi mai merge poate, da' trei intr-un oki- imposibil... :lol:

As putea insira si alte povesti plauzibile - fie si doar fiindca-s convins ca si nazistii au fost capabili de performante d-astea -, dar cred ca-s destule deja si nu prea-si mai au rostul, din moment ce in citeva luni (max. un an dupa mine) o sa vedem flota asta orbitala cu okeii :-D nostri.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: Xanadron din  09 August 2011, 01:17:26
... dar cred ca-s destule deja si nu prea-si mai au rostul, din moment ce in citeva luni (max. un an dupa mine) o sa vedem flota asta orbitala cu okeii :-D nostri.

Ne vedem pe nava .  :lol:

Xanadron

#35
Citat din: dab270277 din  09 August 2011, 00:02:44
Despre flota stelara pot spune decat un singur lucru. De cand baza de la M Kogalniceanu a devenit activa si au calcat americanii acolo in zona Corbu precum si in zona Constanta este imposibil sa nu vezi cel putin un OZN zilnic. Din pacate nu cred ca are cineva timp sa stea de dimineata pana seara cu un aparat foto. Este cel putin dubios ca unde calca americanii apar si OZN-urile.

Subscriu, colega dab - si-n zona Deltei se-ntimpla aceleasi lucruri (un user din Tulcea parca postase acum ceva timp p-aici un filmuletz cu un posibil TR-3B triunghiular filmat noaptea).
Iata insa un film sugestiv facut cu "night vision system":

night vision / infrared ufo 002

TR-3B devenit celebru dupa semnalarile din Belgia (anii '90) si din ce in ce mai frecvent observat - fiindca:
- s-au fabricat evident din ce in ce mai multe (poate fiindca vine momentul "mutarii cu catzel/purcel" de pe Terra a unora din elite)
- Pe numitele elite a inceput sa le cam doara-n dos de dezvaluiri/acuzatii etc. De fapt niciodata nu le-a durut, nici macar acolo, de behaielile unora mai treji din "turma". :-P

P.S. Personal, ceva similar am vazut in 1995 la Eforie Nord (noaptea f. tirziu, deasupra marii, citeva minute bune) si acum 3 ani (2008) desupra Tarlungenilor (BV) - tot noaptea tirziu, doar cca. 40 secunde - accelerind in sus si iesind aparent din atmosfera extrem de rapid.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

alx

Citat din: Xanadron din  09 August 2011, 09:52:45
Iata insa un film sugestiv facut cu "night vision system":
intrebare,de bun simt as putea spune:care ar putea fi motivul ca aceste V-uri sa zboare impodobite precum pomul de craciun? pt ca eu nu vad decat unul rezonabil:acele lumini ar putea fi propulsoare,desi ma indoiesc ca e cazul in situatia data...si atuni revin la intrebarea pe care tocmai am pus-o...

PS   filmuletul expus eu zic ca e fake,tocmai prin prisma a ceea ce am scris mai sus...
PS2 din ceea ce am stiu eu (si paul deopotriva),obiectele astea care bantuie prin spatiul mioritic sunt NEILUMINATE si foarte TACUTE!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Xanadron

#37
Citat din: alx din  09 August 2011, 10:35:44
intrebare,de bun simt as putea spune:care ar putea fi motivul ca aceste V-uri sa zboare impodobite precum pomul de craciun? pt ca eu nu vad decat unul rezonabil:acele lumini ar putea fi propulsoare,desi ma indoiesc ca e cazul in situatia data...si atuni revin la intrebarea pe care tocmai am pus-o...

PS   filmuletul expus eu zic ca e fake,tocmai prin prisma a ceea ce am scris mai sus...
PS2 din ceea ce am stiu eu (si paul deopotriva),obiectele astea care bantuie prin spatiul mioritic sunt NEILUMINATE si foarte TACUTE!

Clipuletzul era doar exemplificativ (o exista cuvintul asta? :-D), colega alx, chiar dac-o fi "fake"... Si-n orice caz nu-i foarte tipic pentru TR-3B - ce au trei lumini periferice si una centrala uneori vizibila. Si-s intr-adevar perfect silentioase.
"Monstrii" de 180 m lungime si cu 2.000 de locuri :roll: sint oricum din alta "clasa" de nave si, dupa ultimele informatii culese de Gordon Novel, ar fi in numar de numai 8 (opt). TR-3B-urile erau, dupa Ed Fouche, vreo 24 in anii '90 (pe vremea cind era inca proiectant activ in armata USA)

Google Edgar Fouche please si afli mai multe despre TR-3B - garantez ca tipu-i credibil, crede-ma pe cuvint fiindca n-am timp sa intru in detalii, tema fiind f. stufoasa. Si zic asta nu doar fiindca m-am conversat de citeva ori cu el p-un forum americanesc similar RUFOn si chiar pe mail (inclusiv pe teme de sanatate :-P - tipu' are diabet avansat si nu cred s-o mai duca prea mult).

Repet, nu-i musai sa ma creada nimeni, dar ce-am vazut eu cu oki-ul :lol: din dotare contrazice teoria camuflarii totale - valabila poate doar pentru OZN-urile :ufo: "veritabile" (adica de origine non-umana si probabil transdimensionale, dupa Jacques Vallee si nu numai).

Repet in plus: continui sa cred ca pe sforarii NWO :evil: ii doare (din ce in ce mai putin) in vreun cot de dezvaluirile noastre si-ale altora, asa ca-i dau bataie cu trebile lor relativ "la vedere".

In fine, problema flotei astrale a USA (si nu numai...) e doar "copacul din cauza caruia nu vedem padurea" - afirmatie pe care o sa incerc s-o lamuresc (fara sa pretind c-as detine adevarul absolut) p-un topic separat pe care-l fac mintenash.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

#38
Ultima interventie pe topicul asta, cu schema de principiu a unui deja "clasic" TR-3B din anii '90. :rocket:

De remarcat sistemul de propulsie similar probabil Vimanelor indiene - si in mod aproape cert bazat pe principiul vortexurilor produse de plasma mercurica - prin contrarotatie rapida plus cimpuri magnetice intense in amestecul numit de fizicienii nazisti XERUM 525.

Principiu "vimanic" utilizat - deloc surprinzator dupa mine - si de nemti (Kammler & Co.) in misterioasa lor instalatie "Die Glocke", cu aplicabilitati militare si nu numai (v. fenomenala carte a lui Joseph Farrell - "The SS Brotherhood of the Bell").

Concluzie: "toate-s vechi si noua toate".
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

StarDust

Citat din: alx din  09 August 2011, 10:35:44
...
PS2 din ceea ce am stiu eu (si paul deopotriva),obiectele astea care bantuie prin spatiul mioritic sunt NEILUMINATE si foarte TACUTE!

Poate ceva de genul:

UFO?

nota: filmarea nu imi apartine.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

calator astral

        Ozeneuri mioritice?...ntz.....Un posibil raspuns. :

Citat din: Shadowman din  04 Iunie 2010, 22:29:14
Mda...
Din nefericire,s-au inregistrat victime (...) , ,bate vintu'frunza-n dunga,garnitura,supapa,motoru',placuta de protectie termica...),defectiuni la bordul navelor in spatiul cosmic.Plus bani aruncati pe apa sambetei ! Plus imaginea in fata lui Ivan...!  :-)
Desigur,toate acestea sunt destinate "exclusiv prostelii...adevaratilor guvizi "...Ca sunt asi in materie de scenarii,montaje si regii,nu-i asa...? Hollywood e in SUA !  :lol: Stavrizii stau cu navetele din Star Treek pe orbita,prin pamantul gol,pe Luna ori prin parcuri si vorbesc in soapta,pe la colturi,unde mai asculta cineva,discret si scrie repede pe-un forum...
Extrapolind,n-ar fi exclus sa avem si noi un program spatial alternativ. Cu nave construite la Turbomecanica,ascunse prin Bucegi si detectabile cu al treilea ochi de catre initiati !  8-)
E interesant sa citesti pe forum(uri) parerile unora (...)


padme

Citat din: alx din  09 August 2011, 10:35:44
intrebare,de bun simt as putea spune:care ar putea fi motivul ca aceste V-uri sa zboare impodobite precum pomul de craciun? pt ca eu nu vad decat unul rezonabil:acele lumini ar putea fi propulsoare,desi ma indoiesc ca e cazul in situatia data...si atuni revin la intrebarea pe care tocmai am pus-o...

PS   filmuletul expus eu zic ca e fake,tocmai prin prisma a ceea ce am scris mai sus...
PS2 din ceea ce am stiu eu (si paul deopotriva),obiectele astea care bantuie prin spatiul mioritic sunt NEILUMINATE si foarte TACUTE!

Si eu am intrebat de cateva ori pt ce i-ar trebui unui asemenea aparat night vison/lumini de semnalizare?! Poate doar daca trebuie vazut?! Obiectele care bantuie prin spatiul mioritic nu sunt neluminate. Mi-a povestit cineva o faza  pe care a trait-o pe o nava de pescuit in Tulcea (daca nu ma confuzez, in orice caz era pe apa) cu un obiect cu lumini "ca de discoteca" asa s-a exprimat.

Ganditorul

#42
Interesant subiectul. L-am citit de la inceput, de la primul interviu.
In acest context pun si eu o intrebare - Nenea ala din film... V-ati uitat la el ? Ca privit mai atent arata ca un Klingorian din Star Trek... si asta fara cosmetizarea din platoul de filmare.
Si in acest context care e esenta interviului ? ... "Un Extraterestru ne da primele lectii" ?

PS ... La naiba, eu am pus problema asa intr-o joaca. Dar am revizionat interviul si la minutul 9 tipul incepe sa-si foloseasca si mainile. Cred ca-s paranoic... dar nu am vazut pe nimeni pana acum care sa-si foloseasca mainile asa. Parca nu-s ale lui, parca-s o prelungire ... fara nici un nerv care sa miste un muschi al degetelor, al palmelor... parc-ar fi o paleta de tenis de masa. Si o imobilitate de acest gen a palmelor de la un ... hakerica ale carui degete se misca pe clape mai repede ca si sistemul de operare... cam greu de crezut.
Ar fi cea mai tare faza a momentului ca despre extraterestrii sa ne vb public un extraterestru

Ganditorul

Ah, unde-i colegul acela al nostru de forum, "anchetatorul" care citea minciuna pe fata profesorului Rudan.
Tare am mai avea nevoie de el aici, sa dea un verdict bazat pe vasta lui experienta in "anckete" - este klingorian sau pamantean intervievatul din primul filmulet ?   :martiansmile: :evil:

Xanadron

#44
Citat din: Ganditorul din  25 August 2011, 11:05:57
Ah, unde-i colegul acela al nostru de forum, "anchetatorul" care citea minciuna pe fata profesorului Rudan.
Tare am mai avea nevoie de el aici, sa dea un verdict bazat pe vasta lui experienta in "anckete" - este klingorian sau pamantean intervievatul din primul filmulet ?   :martiansmile: :evil:

:D Ntzzz - G. McKinnon e doar autist - diagnostic oficial, cunoscut de cei interesati de cazul lui (si de el insusi de fapt).

Se stie de mult ca autismul (stare pre-schizoida) nu echivaleaza insa cu ... prostia, ci chiar dimpotriva, autistii avind de multe ori resurse intelectuale surprinzatoare, superioare mediei (tipi capabili de calcule mai rapide decit ale hipercomputerelor sint de obicei autisti de ex.).
Chiar daca au mari probleme de relationare cu Lumea.

P.S. Dac-ar fi sa "disecam" mai profund tehnologiile de propulsie ale aparatelor de zbor ale presupusei Flote Stelare, am ajunge inevitabil si la ocultata tema a MERCURULUI 8-) - metal supus abrupt si fara prea multe explicatii unui "embargo" drastic, cu consecinte penale serioase in caz de detinere/comercializare (abia dupa '94 parca, la noi, in urma unei directive UE mi se pare).

...De ce oare? :roll: Mi se pare o chestie LMC (La Mintea Cocosului). :lol: Fara sa pun botul, desigur, la teoriile oficiale "terorizante" - v. capse pirotehnice, fulminat de Hg etc. Desi partial credibile-s ipotezele utilizarii Hg sub o anume forma coloidala in oaresce "dirty boambs".
N-are rost sa mai deschid insa un alt topic si pe tema asta a mercurului alb sau chiar... rosu (si fiindca exista deja unul interesant pe Forumul Electronistilor - unicul de fapt pe tema asta oficial ocultata).  8-)

http://www.elforum.ro/viewtopic.php?f=14&t=40956&sid=11b231d51d8aeb50d62e50097384c5bf
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/