Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Statele Unite ale Americii detin o intreaga flota stelara

Creat de Andy, 02 Iunie 2010, 19:06:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

Hiper-simplificatoare reply-uri prin zona asta, precum vad - de genul "tzii cu Iliescu sau cu Coposu?" de prin anii '90. :-P

Evident ca fiecare-i liber sa creada ce vrea/considera el ca-i plauzibil, insa pe tema asta a "flotei stelare" (care insa nu-i nici pe departe "a Statelor Unite") ma mentzin cu hotarire pe pozitia de "guvid". :-D
Mai clar: EXISTA !!! (parerea mea, evident)

Desi-s sceptic pe 1001 alte subiecte - v. postarile mele pe tema "Dr. Greer". 8-) Nu mai dezvolt acum ideea paradoxului pozitiei stimatului coforumist @biss (partizan al - dupa mine - aberantei "miscari" CSETI, care intr-adevar e "pentru guvizi", dezinformind, manipulind, promitzind cite-n luna si stele, inclusiv in domeniul "free energy" si doar fasaindu-se :x continuu in realitate) si simultan refractar la ipoteza "flotei stelare" a Stapinilor Lumii. :star: Care incepe sa fie sustinuta nu doar de dovezi circumstantziale, asa cum ar putea fi considerate afirmatiile lui Gary McKinnon.

Nu prea am timp acum, dar o sa revin la subiectul asta, care m-a interesat inca din 2003 - si din cauza caruia am iesit, de ex., acum ceva timp de pe forumul ATS, unde pseudoargumentele "patriotilor americani" :-P ce sustin justetzea condamnarii pina la 77 de ani de puscarie a lui McKinnon nu pot fi nici macar dezbatute civilizat. Pe alte forumuri se poate dezbate totusi logic subiectul (OM - Open Minds, de ex.).

Sper ca si aici se va ajunge cindva la depasirea stadiului afirmatiilor umorale :| (aloo, care ma facushi guvide, eiii? :-D - ca io nu v-am facut pe vreunul) si se va ajunge la discutii nu doar logice, ci mai ales documentate.
Fiindca nu stiu citi dintre voi au idee despre dimensiunea rolului US Navy :ufo: nu doar in contextul mashinariei de rezbel americane, ci mai ales in sensibilul domeniu al exopoliticii. Un singur exemplu (si nu dau doar linkuri cu toptanul, considerind ca opiniile-interpretarile proprii sint mai recomandabile p-un forum - cine doreste, ii scrie lu' mosh Goagal si afla mai multe): recent, amiralul Roughead a anuntzat infiintzarea Flotei a X-a - cu 13.000 militari si 46.000 colaboratori civili, a carei scop pare a fi tocmai monitorizarea actiunilor legate de "E.T. Disclosure".

Evident ca si povestea lui Bob Lazar legata de Area 51, OZN-ul "sports model" la care-a lucrat efectiv, elementul 115 utilizat la propulsie etc, poate fi crezuta sau nu (eu o cred, dupa ce am primit citeva precizari perfect plauzibile de la John Lear - chiar daca pe alte teme le mai zbirceste si nea Lear :lol: ). N-o zbirceste insa deloc cu teoria lui, meticulos argumentata, a "programului spatial american alternativ" - si implicit al astuia "clasic", destinat exclusiv prostelii... adevaratilor guvizi :lol: - ala cu navete-rachete cedate lejer de nazisti americanilor, pe linga tehnologia bombei atomice (odata cu Wernher von Braun si alti +300 de tehnicieni germani preluati post-WW-II prin operatiunea "Paperclip"). Cedate in schimbul a... mai multe chestii, pe care Martin Bormann ni le-ar putea povesti. Dac-ar mai trai... :wink:
Lucrarile (extrem de bine documentate) ale lui Joseph Farrell sau Peter Levenda clarifica mare parte din "umbrele" temei asteia. Ar trebui citite.

Uite si-un link totusi, fiindca problematica-i prea stufoasa ca s-o "traduc" eu aici.

http://lucianarchy.proboards.com/index.cgi?board=unitednations
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Shadowman

Citat din: Xanadron din  04 Iunie 2010, 20:50:04


Sper ca si aici se va ajunge cindva la depasirea stadiului afirmatiilor umorale :| (aloo, care ma facushi guvide, eiii? :-D - ca io nu v-am facut pe vreunul) si se va ajunge la discutii nu doar logice, ci mai ales documentate.


Evident ca si povestea lui Bob Lazar legata de Area 51, OZN-ul "sports model" la care-a lucrat efectiv, elementul 115 utilizat la propulsie etc, poate fi crezuta sau nu (eu o cred, dupa ce am primit citeva precizari perfect plauzibile de la John Lear - chiar daca pe alte teme le mai zbirceste si nea Lear :lol: ). N-o zbirceste insa deloc cu teoria lui, meticulos argumentata, a "programului spatial american alternativ" - si implicit al astuia "clasic", destinat exclusiv prostelii... adevaratilor guvizi :lol: - ala cu navete-rachete cedate lejer de nazisti americanilor, pe linga tehnologia bombei atomice (odata cu Wernher von Braun si alti +300 de tehnicieni germani preluati post-WW-II prin operatiunea "Paperclip"). Cedate in schimbul a... mai multe chestii, pe care Martin Bormann ni le-ar putea povesti. Dac-ar mai trai... :wink:
Lucrarile (extrem de bine documentate) ale lui Joseph Farrell sau Peter Levenda clarifica mare parte din "umbrele" temei asteia. Ar trebui citite.



Mda...
Din nefericire,s-au inregistrat victime in programul spatial american,aminari de lansari ( ploaie,bate vintu'frunza-n dunga,garnitura,supapa,motoru',placuta de protectie termica...),defectiuni la bordul navelor in spatiul cosmic.Plus bani aruncati pe apa sambetei ! Plus imaginea in fata lui Ivan...!  :-)
Desigur,toate acestea sunt destinate "exclusiv prostelii...adevaratilor guvizi "...Ca sunt asi in materie de scenarii,montaje si regii,nu-i asa...? Hollywood e in SUA !  :lol: Stavrizii stau cu navetele din Star Treek pe orbita,prin pamantul gol,pe Luna ori prin parcuri si vorbesc in soapta,pe la colturi,unde mai asculta cineva,discret si scrie repede pe-un forum...
Extrapolind,n-ar fi exclus sa avem si noi un program spatial alternativ. Cu nave construite la Turbomecanica,ascunse prin Bucegi si detectabile cu al treilea ochi de catre initiati !  8-)
E interesant sa citesti pe forum(uri) parerile unora pe tema aselenizarii.Unii sustin ca nici n-au pus piciorusul pe Luna,ca imaginile sunt transmise din studio,altii ca au cercetat Luna,de mult,de-a lungul si de-a latul... :-D Pareri si pareri...

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

mm

Nu ca ar conta, dar sunt si eu de aceeasi parere cu Xanadron. Relatarile lui Bob Lazar "se potrivesc" bine si, luate in context cu free energy, sunt perfect logice. In ce numar SUA poseda OZN-uri proprii, cateva sau o armata intreaga, nu conteaza. La fel, nu conteaza cate HAARPURI si alte dracii au, important e ca e imposibil sa nu le aiba.
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

Xanadron

Respect in aceeasi masura opiniile tale, Shadowman, ca si ale lui mm. Chiar daca, evident, nu-s de acord cu ale tale.:lol:

Apropo de victimele din programul spatial american, ai perfecta dreptate - io vin doar cu precizarea c-au fost se pare si unele victime dintre astronautii... extraterestri :martiansmile: participanti la unele misiuni spatiale americane!!! Asa ca problema "ofitzerilor ET" e mult mai veche decit asta adusa pe tapet de lista "Solar Warden" a lui McKinnon. Nu intru aici in detalii (c-as fi offtopic), dar, ca sa dau un singur exemplu, toate datele evaluate in timp real ale suspectului incendiu din 27 ianuarie 1967 al capsulei Apollo 1 in timpul unui riscant test care trebuia facut mai intai fara membrii echipajului la bord - si care a dus, oficial vorbind, la moartea a 3 astronauti - indica un "timp mort" de 45 de minute, in care un fost tehnician NASA, acum evident pensionar, sustine ca NSA a evacuat cadavrul unui al 4-lea astronaut... E.T. (humanoid insa, evident).

Nu mai detaliez acum si afirmatiile lui Clark C. McClelland (former ScO, Space Shuttle Fleet, Kennedy Space Center, Florida (1958-1992)) care e acum muritor de foame dupa 34 de ani de sefie la NASA :x ("baietii de sus" i-au anulat dreptul la pensie fiindca a vorbit prea mult pe tema cooperarii NASA-ET)...

http://www.stargate-chronicles.com/case_alien_disclosure.html

Cit despre aselenizare, cred ca americanii AU FOST totusi acolo - dar nu fara ajutorul "sefilor ET din umbra" - fiindca trecera de centura Van Allen ar fi fost altfel imposibila fara ca astronautii sa dea coltzu'. Aici sint in divergentza totala cu unii sceptici convinsi (printre care si John Lear), chiar daca mi se pare extrem de plauzibila existentza unui "program spatial paralel" - unul care nu utilizeaza insa in niciun caz primitivele rachete cu combustibili lichizi care mai bubuie :-D uneori uite-asa, pur si simplu fiindca-i o solutie tehnica riscanta - si nu musai din cauze conspiratzioniste. :evil:

http://www.stargate-chronicles.com/moon_landing.html
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Urban

Dupa modelul Universului Holografic, totul se petrece in Mintea noastra si in concluzie toti extraterestrii posibili si imposibili exista doar in mintea noastra....dupa alte modele noi insine suntem o specie de extraterestrii (incrucisari genetice s.a.m.d)....avem deci un paradox.
Pozele si filmuletele de pe net inca nu m-au convins de existenta unei flotile Star Wars marca Made in USA dar asta nu inseamna ca nu pot exista, e suficient sa imi aduc aminte de experimentele nazistilor in domeniu.
Si apropo, rusii nu dorm nici ei !  :ufo:

Xanadron

Citat din: Urban din  05 Iunie 2010, 00:56:27
Dupa modelul Universului Holografic, totul se petrece in Mintea noastra si in concluzie toti extraterestrii posibili si imposibili exista doar in mintea noastra....dupa alte modele noi insine suntem o specie de extraterestrii (incrucisari genetice s.a.m.d)....avem deci un paradox.
Pozele si filmuletele de pe net inca nu m-au convins de existenta unei flotile Star Wars marca Made in USA dar asta nu inseamna ca nu pot exista, e suficient sa imi aduc aminte de experimentele nazistilor in domeniu.
Si apropo, rusii nu dorm nici ei !  :ufo:

Da-da, Urban, rusii nu dorm, chiar daca au la bord... megatone de vodca !!! :-D
Pe vremuri (anii '80), un bun amic (mecanic la echipa Dacia) a fost intr-o echipa de asistentza la un raliu numit "Iarna Rusa" si pot sa-ti spun ca ce-au vazut prin taigaua rusa i-a facut sa nu mai participe la urmatoarea editzie. :lol: Interesant e ca nu prea l-am crezut cind mi-a povestit despre avioane ciudate, dar si... OZN-uri decolind ZIUA, de sub pamint, la citeva sute de metri de soseaua pustie, la minus 45 de grade Celsius, dar navigatorul celebrului pilot roman al echipei de pe atunci - un tip extrem de serios si credibil, din fosta boierime romaneasca, ma-sa fiind o Rosetti - mi-a confirmat "povestea" in 1992, unde l-am reintilnit pe cind lucram in Germania. Detaliu interesant: rusii i-au controlat de aparate foto la startul fiecarei etape a raliului... :wink:

Ma leg cumva de postarea ta ca sa revin de fapt asupra unei alte afirmatii a lui Shadowman - aceea privind presupusa "concurentza acerba" :roll: dintre americani si rusi - care, dupa mine (si nu numai) n-a existat vreodata in niciun domeniu (inclusiv cel spatial) decit de forma, pentru sugerarea intensa a unei polaritatzi necesare la un moment dat - asa cum si "razboiul rece" a fost doar un "psyop" cu scenariu bine elaborat.

P.S. Principial-sofistic, viziunea ta speculativa a matrixului poate fi valabila, Shadowman, da' la ora asta mica prefer sa dau prioritate impulsurilor amintirilor (false fiindca iluzorii, evident) dar cu aparentza de real care-mi strafulgera unicul neuron.  :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

padme

Citat din: Xanadron din  05 Iunie 2010, 00:34:11


Cit despre aselenizare, cred ca americanii AU FOST totusi acolo - dar nu fara ajutorul "sefilor ET din umbra" - fiindca trecera de centura Van Allen ar fi fost altfel imposibila fara ca astronautii sa dea coltzu'.

Ca un mic off-topic, daca au fost ajutati - Buzz Aldrin sustine ca Armstrong a raportat cum ca 2 obiecte necunoscute, enorme, ii observau dupa aterizare, dar acest mesaj nu a mai fost niciodata ascultat de public intrucat NASA l-a cenzurat?!  Si in plus, unele din dialogurile celor de la alte expeditii care au intalnit cate ceva prin spatiu....
Crezi ca astronautii nu stiau despre ce e vorba?!

http://www.220.ro/funny/Inregistrari-De-La-NASA/yTOEB9cHHh/

Urban

@Padme

Am urmarit clipul video...din punctul meu de vedere este un fals si iti explic si de ce.
Dialogurile misiunilor nu sunt atat de "lejere" nici pe departe, si ma iau pe mine ca exemplu (am facut radiotransmisiuni 2 ani pe o nava militara)...adica niciodata nu ai sa vezi intr-o discutie termeni ca "alien ship"....ele se pot introduce in dialog insa au termeni specifici, adica daca ma aflu intr-o nava spatiala si vad pe hublou OZNul discutia cu centrul de control ar decurge cam asa..."observ 20 un 519, solicit instructiuni" adica "observ lateral dreapta un obiect neidentificat extraterestru" (ma rog, cam asa ceva in functie de codificarile termenilor...fiecare bordei cu obiceiurile sale)...Si nu in ultimul rand, un clip ca acela poate fi extrem de usor de realizat cu modulator de voce (sunt softuri pe net chiar gratis de downloadat) si putina indemanare...Dar oricum, asta nu inseamna ca astronautii sunt paraleli cu fenomenul OZN.
Cel mult, doar prima transmisie poate fi reala (din clipul video) restul sunt discutabile.


abyss

Îi adresez felicitãri lui Urban pt postãrile sale. Mai rar întâlneºti aºa ceva... ºi evident greu de contraziz doar de dragul de a o face.

Xanadron, ma men... Un coleg de aici mult apreciat de cãtre mine are o vorba: Nimic nu-i întâmplãtor, nu existã coincidenþe!
Acum, vãd cã ai o problema cu Greer. Dacã nu aruncai cu avioane de hârtie în mine nu m-aº fi repetat spunându-þi cã ai trecut de multe ori pe lângã paiul de care doreai sã te agãþi. Nu pot dezvolta acum ideea dar o voi face.
Un weekend plãcut tuturor!  

padme

Sa lasam dialogurile inregistrate, cum ramane cu Buzz??

Merci @biss, weekend placut si tie!

Quicksilver

Citat din: padme din  05 Iunie 2010, 12:32:58
Sa lasam dialogurile inregistrate, cum ramane cu Buzz??

Sau Edgar Mitchell ... Pe el l-a ascultat careva?
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Urban

Citat din: padme din  05 Iunie 2010, 12:32:58
Sa lasam dialogurile inregistrate, cum ramane cu Buzz??

Buzz Aldrin poate a fost un excelent astronaut si poate avea numai intentii bune dar la fel de adevarat este si faptul ca toti, dar absolut toti astronautii alesi pentru misiunile in Spatiu mai fac parte si din alta categorie de organizatie in afara NASA.
Sunt prea intortocheate informatiile incat sa ai 100% certitudinea ca nu este un fals tot ceea ce afirma el.
http://freemasonsfordummies.blogspot.com/2009/07/apollo-11-freemasons-and-moon.html
http://www.dcpages.com/gallery/House-of-the-Temple/DSC05397.jpg.html
http://www.freemasonry.bcy.ca/biography/spacemason/

Pe unul din linkuri gasesti si steguletul masonic carat de Buzz pe Luna  :-D

@Quicksilver
Si Edgar Mitchell face parte din aceeasi categorie.


Xanadron

Citat din: @biss din  05 Iunie 2010, 11:54:10
Îi adresez felicitãri lui Urban pt postãrile sale. Mai rar întâlneºti aºa ceva... ºi evident greu de contraziz doar de dragul de a o face.

Xanadron, ma men... Un coleg de aici mult apreciat de cãtre mine are o vorba: Nimic nu-i întâmplãtor, nu existã coincidenþe!
Acum, vãd cã ai o problema cu Greer. Dacã nu aruncai cu avioane de hârtie în mine nu m-aº fi repetat spunându-þi cã ai trecut de multe ori pe lângã paiul de care doreai sã te agãþi. Nu pot dezvolta acum ideea dar o voi face.
Un weekend plãcut tuturor!  
Un weekend placut (nu ca al meu adica :-P) si tie, @biss !!!
N-am nimic personal cu dr. Greer (mai ales ca face body-building - brrr :-D), dar continui sa cred ca n-am cazut si nici n-o sa cad vreodata in pacatul contrazicerilor de dragul contrazicerilor tip Gica-Contra. Adica fara argumente.
Vad oricum ca nu primesc contraargumente la justificarea ipotezelor ce fac f. plauzibila existentza unui program spatial american "de fatzada" (extrem de bine documentata lucrare "The SS Brotherhood of the Bell" :star: a lui Joseph Farrell poate fi de ex. citita pe net).

Interesant (apropo nu doar de Greer, ci si de alti UFOlogi) e si aspectul... f. lucrativ :wink: al activitatii lor "altruiste si-n slujba omenirii", care incepe sa iasa la iveala in certurile (pe $$$, cum altfel?) de pe unele forumuri americanesti.
Astept oricum cu maxim interes prezentarea paiului de care n-am reusit sa ma agatz (mdeh, daca nu-i barna ca sa-l bunghesca si miopul de JE...  :-D)

Ca sa fiu insa (si) ontopic: Gary McKinnon a "amushinat" (si, evident, downloadat) nu doar... hai sa-i zicem, for the sake of keeping the distance of a clear judgement - presupusa lista a ofitzerilor E.T. :-( asociati la US Navy (Solar Warden), ci si programul zborurilor intra- si extra-Sistem Solar, plus imagini ale respectivelor "cargouri de marfa". Fiindca transportul... indivizilor (spre Luna, Marte, Venus, Saturn etc - apropo, o sa revin pe topicul cu OZN-urile "saturniene" :planet: ) se face, dupa toate probabilitatzile, prin cu totul alte metode.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Siberia

Am citit cu interes mai multe subiecte si articole din diferite surse despre o posibila flota americana interstelara .
Am o mica intrebare pentru cei avizati: ce credeti, ar putea fi posibila o legatura intre proiectul lui Tesla pentru dezvoltarea unui aparat antigravitational ("saucer"), DOD (Departement of Defense), DOE (Departement of Energy) US Air Force si alte cateva societati private  de genul Moon Society, Artemis Society, Mars Society, etc, planul de colonizare al Lunii pana in anul 2020 (cu lansarea primului transport cu colonizatori in 2018) si apoi pasul urmator cu colonizarea planetei Marte -  si asanumita "flora interstelara" ?

(parerea mea este ca Nasa incepe sa piarda tot mai mult teren in defavoarea DOD si a societatilor private interesate in valorificarea Lunii, a altor asteroizi si a altor planete, dar chiar si asa nu cred sa existe "scapari" de informatii veridice din partea acesteia catre public)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

nu mai e nimic nou pe aici ? Unde e acum Flota X - Solar Warden ?