Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Fenoman ciudat/OZN deasupra Canadei

Creat de Quicksilver, 23 Mai 2010, 23:06:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Quicksilver

Rog moderatorii sa inchida acest topic, cazul fiind inchis. Multumesc anticipat!
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

spooky

#16
Citat din: calator astral din  24 Mai 2010, 14:31:30
pentru prima data spooky e entuziast si crede !!
Spooky, am analizat imaginea : e un FAKE !
Uite raspunsul computerului - analiza completa :
_____________________________________________________________________________

Based on the analysis of compression characteristics and EXIF metadata:

ASSESSMENT: Class 1 - Image is processed/edited
HOAX.CGI.
____________________________________________________________________________

Dosarul este închis.
Filmul e o combinatie între mai multe fisiere-sursa, explozia pare copiata din jocul Star Wars...
Iar spirala nu prea e spirala,asa cum se prezinta  :wink: :


ma enervezi

@calatorule - TU STII SA CITESTI? .................. TEXT AUTOCENZURAT ........................ NU STIU DE CATE ORI AI FOST AVERTIZAT, MODERAT... NICI PANA IN ZIUA DE ASTA NU INTELEGI DE CE.

....................TEXT AUTOCENTZURAT

TE REINVIT SA CITESTI CE AM SCRIS:
Citat@romulus ... nu prea ai ureche buna evident ca un boom ar fi trebuit sa vina DUPA explozie... daca asculti mai atent o sa-l auzi la 00:37

VREI SA FACEM O ANALIZA GRAMATICALA SI LITERARA PE TEXT ____________________________________? DE UNDE SI PANA UNDE TRAGI TU CONCLUZIA CA EU SUNT ENTUZIAST SI MAI ALES CA EU CRED. NU AM FACUT DECAT SA-I ARAT LUI ROMULUS CA SE AUDE UN BOOM SI AM PRECIZAT SI CAND, SECUNDA, ASTA NU INSEAMNA CATUSI DE PUTIN CA EU CRED SAU CA SUNT ENTUZIASMAT.

A, da, sunt etuziasmat de lucruri noi ca, probabil, oricine altcineva.

Iar cat priveste copy-paste-ul tau din care se deduce fix... si analiza ta... ma scuzi, unde e? care e? ca ceea ce ai dat tu copy-paste e luat de pe AboveTopSecret.com, uite linkul:
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread574088/pg3 de unde ai luat exiful
si uite si linkul de unde ai luat poza cu descrierea falsului
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread574088/pg5

DECI ANALIZA CUI? A TA? EU ZIC SA-TI CERI SCUZE FATA DE TOTI.


Si te REINVIT sa citesti primul meu mesaj din acest subiect in care ziceam:
CitatIn afarara faptului ca filmarea pare sa fie un CGI ce seamana extraordinar de mult cu exploziile din Starwars, cele 2 poze postate pe site nu prea seamana cu inregistrarea...

A... si abia acum ai mentionat de Starwars.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984