Sectiune pentru limba româna > Fenomene conexe si paranormale

Cine sînt CREATORII misterioaselor CROP CIRCLE?

(1/13) > >>

calator astral:
Dar daca cercurile misterioase din lanuri ar avea niste autori mult mai apropiati decît credem? foarte foarte apropiati chiar...Adevarul ? Noi cream aceste misterioase cercuri, noi, prin constiinta noastra, dirijata în unde de tip Vortex Electromagnetic, sper sa deschid ochii multora pe Forum...Energie,Vibratie, Frecventa, Electromagnetism....astea ar fi cheile necesare întelegerii acestui neobisnuit fenomen.
Va invit sa descoperiti aceasta explicatie si sa comentati, daca merita:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Oe535bGK4c0[/youtube]

padme:
Mda, respectiva Magenta Pixie este canalul prin care comunica niste entitati! Pt 30 de dolarei citeste pe oricine!

http://magentapixie.weebly.com/

Se pare ca respectivul colectiv nu a luat in calcul si creatiile artistice umane contemporane, mah Calatorule (care acum te iei de mine ca o dau pe ezoteric, acum imi aduci dovezi ezoterice deosebit de relevante). Cercurile alea s-ar putea umple de vibratiile celor care le viziteaza, daca e sa o luam asa,  iar de vindecari chiar n-am auzit!

adrian75:
Ce reprezinta de fapt acele simboluri?

padme:

--- Quote from: adrian75 on  21 May 2010, 23:49:27 ---Ce reprezinta de fapt acele simboluri?

--- End quote ---

O intrebare buna! Si eu as vrea sa stiu de ce constiinta noastra?!(conform MP) ar crea un fractal?!

jean:

--- Quote from: calator astral on  21 May 2010, 13:18:44 ---Dar daca cercurile misterioase din lanuri ar avea niste autori mult mai apropiati decît credem? foarte foarte apropiati chiar. Adevarul ? Noi cream aceste misterioase cercuri, noi, prin constiinta noastra, dirijata în unde de tip Vortex Electromagnetic. Energie,Vibratie, Frecventa, Electromagnetism.
--- End quote ---
 Am vazut mesajul personal asa ca am sa-ti raspund aici. Daca lasam la o parte pe cele facute de oameni, ramane cealalta parte cu cercurile care nu pot fi explicate. Dupa parerea mea acelea nu sunt facute de extraterestri, desi ar putea fi posibil. Dar pana la proba evidenta...Atunci cine le-a facut? Cum ai spus si tu ,,constructorii sunt mult mai apropiati decît credem". Asa cred si eu. In acelasi spatiu cu noi dar in zona eterica, plan, alta dimensiune, cum doriti, a Pamantului exista anumite entitati care prin intermediul acestor cercuri incearca sa ne atraga atentia de existenta si inteligenta lor. Si ca sa raspund lui adrian75, simbolurile nu reprezinta nimic, mesajul conteaza. Care este mesajul? Mesajul este: noi suntem aici, langa voi, suntem inteligente, stim totul despre voi. Dezvoltati-va si ajungeti sa ne cunoasteti. Tine mintea umana iscoditoare. Mie asa imi place sa cred, pana la noi dovezi, binenteles.
O idee despre constructorii acestor cercuri va puteti face cu citatul de mai jos din cartea ,,Fenomenul Valentina", scria de Florin Gheorghita.
  Nu noi cream aceste cercuri cu constiinta noastra, si mai lasa ,,Vortexurile Electomagnetice" ca a ajuns sa ma plictiseasca aceste cuvinte si numai cand le vad nu mai citesc. Ai mai sacris: Energie,Vibratie, Frecventa, Electromagnetism, vibratia si frecventa este cam acelasi fenomen, ai grija.

Citat din cartea Fenomenul Valentina scrisa de Florin Ghiorghita.
Nota: Nu uitati ca Valentina este oarba de prin clasa a doua si tot ce vede, vede mental.
pag.35: Intr-o zi a venit un balon mai mare, verde, cat un bostan, si o stat deasupra mea. Atunci i-am spus lui tata:
  -Tata uite, asta imi da credinta in mine ca nu trebuie sa ma mai duci de mana, de-acum o sa merg singura caci inaintea mea o sa mearga bostanul asta verde si eu o sa merg in urma lui. Si atunci m-am ridicat si am plecat dupa el. Bostanul (sfera de lumina verde) a luat-o asa in aer, inaintea mea, pe deasupra erbii. Tata se uita dupa mine mirat deoarece el nu vedea acel balon de lumina, cum de pot merge corect pe drum fara sa ma tina nimeni de mana. Am zis fratelui meu:
  -Bade uite de acum nu mai este nevoie sa ma tina nimeni de mana, ca au venit de sus mai multe baloane de lumina, dintre care unul ma duce peste tot.
Fratele se tot uita dar nu vedea nimic. Si atunci mi-a zis:
  -Mergi pe acolo pe unde te duce bostanul tau (sfera de lumina). Atunci s-a intimplat un lucru tare curios care a fost vazut de fratele meu, de tata si de oamenii din sat: Pe unde mergea bostanul acela de culoare verde, ardea toate varfurile la lucerna si le indoia tulpinile, presandu-le in jos. Cum tot salta el si se tot dadaea de-a tumba, facea carare si pe acolo mergeam eu. Fratele meu culegea cate o mana de frunze din alea arse ca sa le arate lui tata. Cand s-o ridicat in aer, balonul acela verde s-a facut de culoare aurie si a trecut pe deasupra capului meu cu o fierbinteala mare, de parca mi-ar fi ars parul de pe cap. S-a inaltat deasupra biserici, langa crucea de sus. L-am vazut cum a ramas acolo. Fratele ma luat de mana si am mers acasa.

Concluzii:
-Pare sa aiba comportare inteligenta, a comunicat mental cu Valentina:
-Indoaie, presaza, si arde varful tufelor de lucerna. Asamanator celor din cercuri.

Tinand cont de concluziile de mai sus si de unele filme in care se vad sfere pe langa aceste cercuri, este posibil ca, astfel de entitati sa fie creatorii desenelor respective. Iar Valentina nu a zis ninic de extraterestri. Ia zice in carte ca, acele sfere vin de undeva de sus, dar nu de pe alte planete.
Pe aceste concluzii ma bazez cand sustin cele ce am spus mai sus, ca nu sunt de origine extraterestra, si sunt undeva in apropierea noastra. Noi nu le putem vedea, sau inca nu vor ca noi toti sa le vedem. Nu suntem pregatiti.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version