Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Primele crop circles din 2010

Creat de Quicksilver, 08 Mai 2010, 18:41:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral


jean

#16
Citateu le propun pe astea :
Trebuia sa spui si care este motivul pentu care ai ales aceste imagini. Banuiesc ca au fost alese datorita complexitati lor.
Din cate observ, a doua imagine nu este un cerc. Rezulta ca prima imagine este o copie a celei de a doua. Acest fapt dupa mine discrediteaza autenticitatea primei imagini din lan. Nu cred ca extraterestrii umbla prin diferite muzee sau alte locuri pt. a cauta imagini reprezentative pt. a fi reproduse ulterior in teren. Celelalte imagini? Complexe si destul de frumos realizate. Nu cred ca sunt facute de extraterestrii. De ce? Nu cred ca este obligatoriu ca fiinte din alt loc al spatiului sa aiba organe de orientare in spatiu asemanatoare noua. De ce trebuie sa vada cum vedem noi? Doar nu s-au nascut pe o planeta asemanatoare Pamantului ca luminozitate. Stea ca Soarele, planeta la aceasi distanta si cu atmosfera aproape identica. Probabilitate foarte mica, foarte greu de crezut.
Aaaa....Poate ne-au studiat amanuntit sau ne-au creat chiar ei si atunci stiu exact cum vedem noi si au adaptat tehnica lor pentru a ne atrage atentia. Desi nu cred aceasta ipoteza nu poate fi respinsa suta la suta. Poate fi posibil, dar cum aflam?
Ce reprezinta aceste imagini? Ce incearca sa transmita?
Cred ca incercarea de a decoda fiecare imagine este o cale gresita si nu cred ca va duce nicaeri. Poate numai la interpretari gresite. Prezenta si complexitatea lor este menita in a ne atrage atentia ca ceva se intampla, acest fapt mentinand treaz interesul si mecanismul mintii umane.
O seara buna.
Adevarul este dincolo de noi

Shadowman

Citat din: jean din  09 Mai 2010, 22:37:16

Cred ca incercarea de a decoda fiecare imagine este o cale gresita si nu cred ca va duce nicaeri. Poate numai la interpretari gresite. Prezenta si complexitatea lor este menita in a ne atrage atentia ca ceva se intampla, acest fapt mentinand treaz interesul si mecanismul mintii umane.


Incep sa ma gindesc la manipulare,intoxicare,crearea anumitor opinii in legatura cu cauzele aparitiei acestora... :-D Dar cui foloseste ?  :roll:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

padme

#18
Intr-o emisiune tv, o persoana care se ocupa cu studierea cercurilor sustine ca asta nu este un fake:




Este reprezentarea "pi"-ului matematic am inteles. Imaginea postata este o copie a cercului pe foaie, nu am gasit imaginea originala sau n-am cautat-o suficient.Ce parere aveti?

lylyt_ice

#19
 Topicul acesta descis de Quicksilvar, nu trebuie neaparat abordat sau tratat ca un test sau ca un motiv de contradictii intre noi...Topicul are ca tema primele cercuri din 2010, nu vad ce rost au toate celelalte desene atasate la aceasta tema!?! Dupa cum se poate deduce din cuvintele de inceput deasupla pozelor, suntem (cei ce doresc) invitati sa ne spunem fiecare parerea despre ceea ce credem noi ca vrea sa transmita acest desen...Stim cu totii ca sunt controverse asupra "creeatorilor" tuturor cercurilor. De aceea, hai sa nu dezvoltam o discutie fara sens, la care oricum nu suntem inca in masura sa-i gasim rezolvarea. Eu incerc sa-mi spun parerea; din cate cunostinte am acumulat pana in momentul de fata, pot spune ca eu cred ca in acest desen este prezentata "sincronizarea galactica", care dupa parerea unora ar avea loc la data 21.12.2012...
http://www.imagehost.ro/pict/1812535049c0d2be56344.jpg
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

padme

#20
@lylyt_ice, nu am inteles la care desen te referi: la fotografia atasata de tine, sau la cerc?, pt ca fractalul din imaginea ta nu are nici o legatura cu cercul, parerea mea! Iar cercul nu am inteles cum ar putea reprezenta sincronizarea galactica? Banuiesc ca desenele din cerc reprezinta ceva fiecare, nu?


Guest

Cred ca sunt off-topic, dar am cautat despre reprezentarea pi-ului. Este un cropcircle din 2008.

lylyt_ice

 padme...poza pusa de mine, este prima dintr-un grup de trei poze...acestea sunt puse ca raspuns la pi'ul tau din 2008...exact aceleasi cu cele puse de catre X...mai sus...!!! Acum ti-e Klar? Cat despre "sincronizarea galactica" ...da, asta pricep eu din cercul din 2010, postat de Quicksilver...fiecare cu viziunea si parerea lui. NU?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

padme

Citat din: lylyt_ice din  10 Mai 2010, 16:06:51
Acum ti-e Klar?

Oarecum! Cat despre sincronizarea galactica nu te-am intrebat la nimereala ci vroiam sa stiu ce te-a determinat pe tine sa "vezi" asta - si o atitudine agresiva chiar nu era necesara!

calator astral

Citat din: jean din  09 Mai 2010, 22:37:16
Trebuia sa spui si care este motivul pentu care ai ales aceste imagini. Banuiesc ca au fost alese datorita complexitati lor.
Din cate observ, a doua imagine nu este un cerc. Rezulta ca prima imagine este o copie a celei de a doua. Acest fapt dupa mine discrediteaza autenticitatea primei imagini din lan. Nu cred ca extraterestrii umbla prin diferite muzee sau alte locuri pt. a cauta imagini reprezentative pt. a fi reproduse ulterior in teren. Celelalte imagini? Complexe si destul de frumos realizate. Nu cred ca sunt facute de extraterestrii.
:wink:
un singur i pt extraterestri (i).
cred ca încet încet îmi fac o idee mai precisa despre dezinformare si manipulare.
O simpla întrebare : de ce te faci ca alte alea?
Serios? Autenticitatea cropului respectiv e "discreditata" numai pt ca am pus un negativ alaturi sa o înteleaga oamenii mai bine...(e vorba de un calendar, un foarte interesant&complex calendar, care se termina în....)
dar stim cu totii cînd se termina.
De altfel e un baraj invizibil si de nepatruns în jurul acestei date, nici cei mai recunoscuti clarvazatori nu se lanseaza dincolo de acest mitic Prag.

Nox

#25
Offtopic

Citat din: jean din  10 Mai 2010, 23:04:46
Nu cred ca extraterestrii umbla prin diferite muzee sau alte locuri pt. a cauta imagini reprezentative pt. a fi reproduse ulterior in teren. Celelalte imagini? Complexe si destul de frumos realizate. Nu cred ca sunt facute de extraterestrii.

Corect e:

Nu cred ca extratereștrii umbla prin diferite muzee sau alte locuri pt. a cauta imagini reprezentative pt. a fi reproduse ulterior in teren. Celelalte imagini? Complexe și destul de frumos realizate. Nu cred ca sunt facute de extratereștri.

Primul cu doi de i (pentru cã e plural ºi articulat cu articol hotãrât i) și al doilea cu un singur i (doar desinența de plural).
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

abyss


formaþiuni de cercuri în 2008, precum "Pi"-format în Barbury Castle sau cercul de lângã Avebury Manor, care a arãtat sistemul nostru solar, cu constelaþia planetara din 21 decembrie 2012.


jean

Citat din: calator astral din  10 Mai 2010, 23:04:46
:wink:
Autenticitatea cropului respectiv e "discreditata" numai pt ca am pus un negativ alaturi sa o înteleaga oamenii mai bine...(e vorba de un calendar, un foarte interesant&complex calendar, care se termina în....)
Vezi, am inteles gresit daca nu ai pus si ceva explicatii. Eu stiam, am citit pe undeva, ca anumite desene din lanuri sunt reproduceri a unor desene care au aparut pt. prima data in alta parte. Exemplu: pe monezi sau vase. Nu am acum timp sa caut dar stiu asta.
  Nu vreau sa dezinformez pe nimeni, am spus numai ca, mai mult de 50% din ele sunt facute de oameni. Restul?... si eu sunt interesat de constructorii lor. Nu cred ca sunt de origine extraterestra, desi nu este imposibil. Cred ca, cei care au facut asemenea desene sunt mult mai aproape de noi. Chiar in zona acestei planete, alta dimensiune. Este parerea mea si o sustin pana la noi dovezi.
Citatun singur i pt extraterestri (i)
Da am gresit, scuze. Putem sa spun ca din cauza vitezei am pus un i in plus. Sunt si eu om mai gresesc, nu sunt perfect si nici nu prea mi-a placut romana. Eram interesat de tehnica, fizica, altele. Incerc sa recuperez din mers. Daca era un forum de limba Romana nu-mi faceam cont.
Adevarul este dincolo de noi

calator astral

Salut.Bun, jean, daca acum nu ai timp sa cauti, macar reconsideri pozitia ta initiala si accepti ideea unor autori similari entitatilor superioare (extra-intra terestri sau altele,nu dezvolt)...
Poate ai neglijat importanta postarii mele, ai înteles calendarul, nu mai revin, acum îti prezint cropul alaturi de chipul tridimensional aparut la 19 august 2001 (Chibolton-Anglia, alaturi de Observatorul Astronomic de la Adam Hill,intra pe octogonarul si vei vedea clar cropurile de acolo).
Ei bine acest chip tridimensional era însotit de alte doua cropuri, seamana cu un raspuns la mesajul sondei spatiale care a parasit sistemul nostru solar,dar de fapt nimeni nu stie unde e la ora actuala:




prezint în detaliu unele aspecte ale acestui crop si o (rapida) analiza/imagine :


















calator astral