Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Prima Ieseala pe 2010

Creat de Rayden, 07 Mai 2010, 15:31:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Rayden

Salutare lume,

avand in vedere ca a venit primavara - vreme frumoasa, cantari de pasarele, vreme calduta, etc...ma gandeam si am decis sa deschid acest subiect (dupa ce am discutat si cu cativa colegi de pe forum) sa organizam o ieseala  :mrgreen: unde sa bem o bere, sau un suc, sau vin..dupa caz..si sa dezbatem energic problema complexa a acestui fenomen OZN si nu numai..

ce spuneti? sunteti pentru ?

astept sugestii, pareri si comentarii!!!

noroace,
rayden

Shiro Phoenix

Ar fi interesant, insa asa mai inspre inceputul lui iulie, sa mai treaca bac-ul si chestiile astea naspa  :| .
Asta daca aia mai mici asa nu sunt cumva exclusi.  :-D
Numai bine!
"Avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.Avem timp sa invatam lectii si sa le uitam mai apoi. Eroii sunt cei ce fac ce trebuie CAND trebuie, indiferent de consecinte." "Dominati cu mintea!Nu-i nimic mai frumos decat asta!"

Quicksilver

Citat din: Shiro Phoenix din  07 Mai 2010, 17:46:08
Ar fi interesant, insa asa mai inspre inceputul lui iulie, sa mai treaca bac-ul si chestiile astea naspa  :| .
Asta daca aia mai mici asa nu sunt cumva exclusi.  :-D
Numai bine!

Subscriu  :-D
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Guest


Tayka

Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

adrian75

Si...cam unde ar fi...ieseala asta? :-o

Rayden

salutare,

ieseala ar trebui sa aibe loc in Bucuresti.
inca astept si raspunsuri de la Nox, Ryn, romulus, @biss, shadowman..etc..
sunt binevenite si propuneri cu locatii...

cred ca ziua potrivita ar fi o sambata de pe la ora 14..ca sa avem timp destul de dezbatut / discutat.

ce ziceti?


jean

#7
   In Bucuresti este bine, ar fi interesant, numai sa cada in cele doua sambete din luna cand sunt liber.
Citat din: Tayka din  07 Mai 2010, 23:23:46
ceva gagici!!??
Tayka acolo se va discuta probleme foarte importante pt. omenire. :lol: :lol: Nu chiestii banale.
Adevarul este dincolo de noi

Shiro Phoenix

Eu propun unul din parcuri.Vorba aia aerul curat tine mintile limpezi, minti de care vom avea nevoie pentru dezbaterea problemelor "foarte importante pentru omenire".A nu se lua in considerare aerul poluat de Bucuresti, buruienile din parc il mai filtreaza.   :-D
"Avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.Avem timp sa invatam lectii si sa le uitam mai apoi. Eroii sunt cei ce fac ce trebuie CAND trebuie, indiferent de consecinte." "Dominati cu mintea!Nu-i nimic mai frumos decat asta!"

Nox

Da, Rayden. Într-un weekend e foarte bine (sâmbãtã sau duminicã). În funcție de câți vor veni trebuie sã alegem și o locație.

L-am pus sticky.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Guest


Rayden

salve,

ma bucur ca ati raspuns legat de marea ieseala  :-D

spooky, ce zici, esti in?
herastrau suna bine, verdeata cat cuprinde..si sa dea Domnu' sa ne vedem intr-o sambata (sau duminica dupa caz).
haideti sa iesim, ca si asa nu am mai iesit de mult..mai discutam..multe lucruri vor iesi din aceasta ieseala..poate si planificarea unei expeditii pe undeva - eu sunt un ...promotor!!!

numai bine,
rayden

jean

Citatherastrau suna bine, verdeata cat cuprinde..si sa dea Domnu' sa ne vedem intr-o sambata (sau duminica dupa caz).
haideti sa iesim, ca si asa nu am mai iesit de mult..mai discutam..multe lucruri vor iesi din aceasta ieseala.
Sunt de acord cu Herastrau, Trec zilnic cu bicicleta pe acolo in drum spre serviciu si daca este duminica si mai bine.
Adevarul este dincolo de noi

Rayden

deci...cand organizam prima ieseala pe anul asta?
ce luna, ce week-end?
ca locatia se pare ca ramane herastrau...

astept sugestii  :mrgreen:

Quicksilver

Eu sugerez undeva prin August ... Cel putin eu doar cam pe atunci as putea si chiar as vrea sa particip, insa ...... Doar o sugestie!
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!