Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Prima Ieseala pe 2010

Creat de Rayden, 07 Mai 2010, 15:31:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Guest

In a doua jumatate a lunii iulie as putea eu(adica incepand de atunci).

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Shiro Phoenix

Pe la sfarsit de iulie asa ar fi ideal  :-D
"Avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.Avem timp sa invatam lectii si sa le uitam mai apoi. Eroii sunt cei ce fac ce trebuie CAND trebuie, indiferent de consecinte." "Dominati cu mintea!Nu-i nimic mai frumos decat asta!"

romulus

Dupa cate vad fiecare are timpul lui liber pe care si-l gestioneaza cum poate si daca ar fi sa ne strangem cand vom avea toti "o fereastra" in program , la aceeasi zi, ora, minut, ne vedem la.....calendele grecesti !!
Uite'acilea  o idee de la unu' mai batran trecut prin d'astea:
Stabilim o zi din saptamana/luna/trimestru, care sa ramana fixa  spre ex. miercuri la ora 17,00 in Herastrau , locul "X"Banca a saptea, randul de la geam... . Odata ce stabilim asta, cine are timp si chef, se duce acolo, mai gaseste unul doi, trei ca el si pun de'o sueta - ori tara la cale , ori berea la ....rece !
Eventual, dupa intalnire /i , putem crea aici un loc de comentarii, unde sa se continue ceea ce nu s-a epuizat la dicutii  ( minus berea , care nu se poate bea prin ....corespondenta) si asa - poate, zic - altii incitati de discutii ori alte alea , isi vor face timp sa vina, macar asa, din.... curiozitate sa-l vada pe Romulus cum macheste ...!
Ei....? Pot fi completari ori adaugiri, eu am zis asa, ca idee .
Am zis ?

"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Guest

E ok, asa cum a zis Romulus.

Quicksilver

Grozava idee Dl. Romulus! Eu sunt pentru.   :-)
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Rayden

prea bine atunci..buna treaba romulus, mai ales cu berea la rece  :-D

apai..hai sa ne intalnim pe..............26 Iulie 2010 la ora 14:00.  :mrgreen:

ce spuneti ? :rainbow:

Shiro Phoenix

"Avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.Avem timp sa invatam lectii si sa le uitam mai apoi. Eroii sunt cei ce fac ce trebuie CAND trebuie, indiferent de consecinte." "Dominati cu mintea!Nu-i nimic mai frumos decat asta!"

romulus

Citat..26 Iulie 2010 la ora 14:00.
Pai nu asa !
Si asta inseamna ca urmatoarea intalnire este pe 26 iulie 2011 !?
Nu.
Zicem asa : prima "ieseala", - adica incepem sirul- stabilind ca: lunar, in ziua de 26 , indiferent ce zi pica, ne intalnim la ora 14 in Herastrau la ...... si indici locul ! Si apoi tot asa.
Am zis lunar, ca asa mi-a venit, dar poate fi si bi/lunar ori saptamanal,trimestrial..... dara sa fie.
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Guest

Si iar e ok cum a zis Romulus...  :-D (lunar adica)

Rayden

bine mai romulus...

daca tot ai inceput, hai, vino tu cu prima propunere, cand si unde  :mrgreen:
si eu unul, voi fi acolo..

Nox

#26
rayden, pânã pe 26 luna viitoare pot interveni omieºaptesutetreizeciºinouã de lucruri. De exemplu pe 22/23 luna asta, cã 15/16 e prea din timp.

romulus, nu e bine o datã fixã în fiecare lunã pentru cã poate nu picã în weekend. Mai bine e, de exemplu, al treilea (sau primul) weekend al lunii.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Rayden

corect nox, insa poate e chiar prea din scurt pentru unii colegi de pe forum..
sunt ok si cu data propusa de tine..

abyss

Herastrau e un cosmar sâmbãta si duminica... Mai bine in timpul saptamânii, e mai gol sau poate vinerea...când pleacã toti pe valea prahovei si se omoarã pe DN1 de-si pupa toti țevile de eșapament. Iar dacã e vorba de o terasã hmmm.... habar nu am ce mai e prin herastrau. Deja chestiunea asta cere planificare, studiu si dichis... Cum pot eu sã mã machesc în voie si sã cânt cât pot de tare de gât cu domnul Romulus si cu voi toti melodia ''I love ETs''? Sau sa discutam linistiti...chiar dacã o facem in fiecare searã? De ce naiba nu au fãcut si astia un UFOcafe? O sã fim ca o sectã prin parc... O spiralã misa in jurul celui care vorbeste. Hehe...iar dacã acela e colegul nostru cãlãtorul astral...fiți siguri cã asa va fi!
Cãlãtorule...jur cã dacã vii tu vin si eu!

Guest

Daca e sa fie in Herastrau, as avea o rugaminte...nu in Hard Rock Cafe, ca e de fite(cred ca toate din Herastrau sunt), si-ti trebuie multi bani pt o cioco, si oricum nu cred ca putem sa ne desfasuram intr-un local ''select''.
Calator-astral e in Franta, daca nu ma insel!