Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Propunere

Creat de Serban M, 25 Aprilie 2010, 09:49:13

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Serban M

Propun existenta unui test la crearea accountului pe forumul Rufon.

Acest test va consta in cateva intrebari cheie, pentru a evita astfel inregistrarea unor noi indivizi de tip guru sau predicatori, cu diferite dezabilitati mintale sau dorinta absurda de fantastic abundent.

Aceste intrebari vor fi cateva la numar, printre care (probabil) :

1. De ce doriti sa va inregistrati pe forumul rufon ?
2. Ce credeti despre extraterestrii ?
3. Ati fost vreodata rapit de extraterestrii ?
4. Aveti capacitati supra-naturale ? care sunt acestea ?
5. Ati venit aici sa promovati o anumita religie pentru a salva indivizii pagani ?
6. Va considerati o reincarnare ? mentionati a cui.

Intrebarile, pot fi modificate dupa cum considerati... eu doar am sugerat ce cred ca ar putea sa blocheze abundenta userilor de tip guru pe aici, care vin si atrag atentia prin diferite povesti.

Atentie ! nu sustin comunismul forumologic prin blocarea inregistrarilor, ci doar nepermiterea accesului la postat userilor care au venit aici cu anumite scopuri.

romulus

Citati doar nepermiterea accesului la postat userilor care au venit aici cu anumite scopuri.
Cei care vin "cu anumite scopuri" 99,99% vor raspunde conformist si nevinovat la intrebari.
Parerea mea.
Ok, sa admitem ca se face acest chestionar ! Se nasc apoi unele intrebari:
1.Care sunt raspunsurile considerate cuser? Pe ce criterii "stiintifice" le alegi?ine este "calificat" sa le aprecieze, Paul?
2.Cine sa detina functia de cerber? Trebuie si el testat? X -sa presupunem. De ce x"" si nu "z" ca poate are o mai mare experienta, competenta, bla, bla, ...!
3.Noi, cei care suntem deja inscrisi, suntem cu totii "sanatosi"  la cap, adica admisibili?
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Serban M

Nu cred ca exista om normal si anormal. Toti suntem normali.

Insa anumiti indivizi vin aici sa faca show, consider ca acestia ar trebui sa nu aiba acces la postat.

A fost doar o sugestie.

calator astral

Sa cenzuram? de ce nu....Hai sa clarificam,atunci :o scurta întrebare pentru sirius treispe:
Sirius 13, în opinia ta, un forumist reactionar si care propaga teama pe acest Forum, care nu acorda suficient credit stiintei si experimentelor ce pot elucida unele zone de umbra din istoria Universului, ar merita sa fie interzis aici sau nu ?
Si aici ma refer la unele postari retrograde, ca de exemplu:

Experimentul menit sã descopere secretele Big Bang-ului ar putea duce la sfârºitul lumii!

ce parere ai siriuse? Ar trebui interzis accesul acestui forumist, exact?
nu ai facut mea culpa dupa succesul experimentului elvetian (CERN)...
uite ca n-a venit nici un "sfîrsit" al Lumii.
Eu propun interzicerea tuturor postarilor care pot fi asimilate CENZURII.
:wink:
nimeni,absolut nimeni sa nu se erijeze în cenzor.
Aici trebuie sa fie un spatiu de libertate, fiecare îsi va face cu siguranta o opinie.

Serban M

Calatorule, esti pe langa; sau nu ai inteles nimic din ce am propus.

Vorbesc de neacordarea accesului la postare anumitor useri care se cred zmei.

Ok, puteti inchide topicul daca nu va convine.

daos

Citat din: Sirius13 din  25 Aprilie 2010, 09:49:13
Propun existenta unui test la crearea accountului pe forumul Rufon.

Acest test va consta in cateva intrebari cheie, pentru a evita astfel inregistrarea unor noi indivizi de tip guru sau predicatori, cu diferite dezabilitati mintale sau dorinta absurda de fantastic abundent.

Aceste intrebari vor fi cateva la numar, printre care (probabil) :

1. De ce doriti sa va inregistrati pe forumul rufon ?
2. Ce credeti despre extraterestrii ?
3. Ati fost vreodata rapit de extraterestrii ?
4. Aveti capacitati supra-naturale ? care sunt acestea ?
5. Ati venit aici sa promovati o anumita religie pentru a salva indivizii pagani ?
6. Va considerati o reincarnare ? mentionati a cui.

Intrebarile, pot fi modificate dupa cum considerati... eu doar am sugerat ce cred ca ar putea sa blocheze abundenta userilor de tip guru pe aici, care vin si atrag atentia prin diferite povesti.

Atentie ! nu sustin comunismul forumologic prin blocarea inregistrarilor, ci doar nepermiterea accesului la postat userilor care au venit aici cu anumite scopuri.
Cand am intrat pe forumul acesta am cautat pe cineva care sa aiba ceva experiente similare cu ale mele, dar nu neaparat cu aceleasi convingeri religioase, si care sa ma lamureasca cat de cat in ceea ce eram nesigur. De cand am inceput sa postez am cautat sa respect convingerile altora, chiar daca le-a considerat gresite prin prisma convingerilor mele date de experientele proprii. Daca eu am o opinie nu inseamna ca toti trebuie sa o aiba. Poate ca eu, cu toate ca sunt "buricul pamanatului" la acel moment dat, nu am dreptate. Asa ca a interzice ceva altuia mi se pare ca miroase putin a bolshevism. A dictatura. Eu unul inca sper ca traim intr-o democratie, dincolo de opiniile personale sau ale altora  mai pro sau contra acestei idei.

Serban M

#6
Nu vreau sa fiu inteles gresit. Si eu cred in paranormal, in abductii si in toate cele; insa sunt anumite persoane care le`au facut pe toate si vin aici sa ne prezica noua, ca la niste discipoli, uneori venind chiar cu amenintari sau aplicand stereotipuri celorlalti useri.

E simplu sa iti dai de ce fel de persoana vrea sa se inregistreze, una care vine aici sa discute sau sa ne predice adevarul suprem.

Nu promovez dictatura si nici cenzura... dar avem nevoie de putina ratiune in acest forum.

abyss

Sirius13 are dreptate. Insã sunt de pãrere cã doar timpul cerne si discerne...
Aici e totuși un forum, o Agora unde oricine poate veni si prezenta idei geniale ori tembele. Poate ar trebui sa existe in dreptul fiecãrui participant un buton de veto cu plus si minus. Si sa voteze liber toti colegii sanctionând ori promovând comportamentul unui coleg. Contorul acela cu numarul de posturi e egal cu zero la fel cum erau si stelutele ori titlurile. Asa poate veni un Geoana ori un Bãsescu care va aduna vechime apoi se va proclama împãrat peste agora noastrã...  :lol:


Nox

Citat din: @biss din  26 Aprilie 2010, 21:31:04
Sirius13 are dreptate. Insã sunt de pãrere cã doar timpul cerne si discerne...
Aici e totuși un forum, o Agora unde oricine poate veni si prezenta idei geniale ori tembele. Poate ar trebui sa existe in dreptul fiecãrui participant un buton de veto cu plus si minus. Si sa voteze liber toti colegii sanctionând ori promovând comportamentul unui coleg. Contorul acela cu numarul de posturi e egal cu zero la fel cum erau si stelutele ori titlurile. Asa poate veni un Geoana ori un Bãsescu care va aduna vechime apoi se va proclama împãrat peste agora noastrã...  :lol:



A existat mai demult acest sistem de rating, îi spunea Karma și s-a renunțat la el.

Sper cã diferența dintre o agorã (piațã publicã) și un forum privat nu e așa subtilã....lol
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Tayka

Þin minte cã prima datã când am intrat nou pe forum am ºi fost acostat de o gaºcã de sâmbãtari sau adventiºti,nu mai reþin,ºi care m-au informat la MP.(crezând probabil cã sânt de-al lor)invitându-mã sã ader ºi eu,ºi cã mai sânt câþiva de-ai lor pe forum,unul chiar cu multe stele,regret cã indignat am ºters acel mesaj,pentru cã a dat ºi nik-urile la toþi ceilanþi sectanþi ºi acum credeþi-mã cã vã prezentam cu cea mai mare plãcere acel mesaj.Iar dacã ºi acum fiecare nou venit este întâmpinat la fel,este întradevãr o mare ruºine.Sânt convins cã au mai pãþit ºi alþii aºa,ºi dacã au fost mai deºtepþi ca mine ºi nu au ºters mesajele,ar fi bine ca acum sã le punã pe tapet,fãrã fricã-aºa ca sã ne cunoaºtem mai bine.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

yo2ldk

 eu cred ca, pana la urma, cenzura o facem noi, fiecare  !
forumul este OPEN, trebuie sa lase libertatea de exprimare a gandurilor
ca si la TV, suntem liberi sa schimbam canalul,a se citi "postarea" cand ceva nu este pe placul nostru...

Ronin

Citat din: yo2ldk din  11 Iulie 2010, 11:05:36
eu cred ca, pana la urma, cenzura o facem noi, fiecare  !
forumul este OPEN, trebuie sa lase libertatea de exprimare a gandurilor
ca si la TV, suntem liberi sa schimbam canalul,a se citi "postarea" cand ceva nu este pe placul nostru...

CORECT
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Nox

Citat din: yo2ldk din  11 Iulie 2010, 11:05:36
eu cred ca, pana la urma, cenzura o facem noi, fiecare  !
forumul este OPEN, trebuie sa lase libertatea de exprimare a gandurilor
ca si la TV, suntem liberi sa schimbam canalul,a se citi "postarea" cand ceva nu este pe placul nostru...

Ești naiv, dacã tu crezi cã, de exemplu, ai cu adevãrat LIBERTATEA de a schimba "canalul".

Si ca sa-l citez pe Jim Marrs, Always keep an open mind, but not so open that some bullshit can fall into it. Aºa și cu forumul.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Guest

Schimbi canalul ca sa nu mai vezi ceva, dai pe alt canal, surpriza! Vezi aceeasi chestie! Iar schimbi, iar aceeasi chestie...

fiulploii

Daca S-ar putea încarcă si fișiere format .jpeg ar fi bine. Daca nu se poate , noa, iarăși ii bine dar nu atat de bine  :lol:
   Mulțam cu anticipatiune !