Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Departamentul zero

Creat de Flight33, 31 Martie 2006, 13:27:47

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

Daaa!  si eu m-a alatur lui NOX!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Ronin

Link-ul este cel afisat, numai ca "anuntul" lui BP este undeva in partea dreapta, sus.
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Nox

Da bravo, și eu trebuie sã citesc tot site-ul pentru a gãsi nu ºtiu ce anunț. Sã știi cã reclamele de orice fel sunt interzise pe forum.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Ronin

Nox, suntem la topicul "Dept. 0" , ori la acel link exista anuntul lui B. Papadie. Daca era orice tip de anunt, nu-l preluam..., dar aici este vorba de aparitia unei carti care reprezinta interes si care vine din partea unuia care, se pare, stie ce spune si care a scris deja o carte cu si despre spionajul romanesc...

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

werj

Adevarul e ca unele chestii pot fi adevarate dar nu stiu sigur daca se numesc asa cum scrie in carti si prin ziare. Ceva e ascuns si pazit cu strasnicie de oameni care traiesc in umbra fara ca cineva sa stie adevarata lor identitate sau adevaratul lor nume . Nu ma refer la cazul de la noi din Bucegi care poate fi sau nu real ci la unele chestii care se ascund de cand sunt ele sau de cand s-au infiintat institutii ca Vaticanul sau ca multe altele . Daca credeti ca spun prostii treaba voastra dar sa stiti ca DA , Vaticanul e o institutie care tine si pazeste anumite documente "secrete " care exista decand lumea, daca nu credeti, atunci de ce are serviciu de spionaj? Dovada ca anumite lucruri se ascund se gaseste peste tot doar trebuie sa invatati sa le vedeti , luati de exemplu credinta , bibliile sau istoria si spun bibliile pt ca sunt mai multe , cate una pt fiecare religie , luati istoria , religia, dovezile arheologice si stiinta si comparati-le intre ele si va veti convinge ca ceva se ascunde, nu stiu ce dar e de o importanta colosala pt omenire.

Sabaoth

Vad ca inca ne impotmolim in cautarea unor dovezi care sa ne demonstreze ceea ce noi deja stiam. Sunt lucruri spuse doar ca sa fie auzite iar dezinformarea practicata la scara mondiala e imensa. Propun sa incepem prin a ne cunoaste pe noi insine inainte de a pretinde altceva..
In concluzie:  Rasa umana a fost creata doar ca pe o rasa sclavizata a carei singura menire a fost sa munceasca in beneficiul celor putini si destepti... de fapt o eroare genetica ....fara suparare
Privind istoria omenirii sub oricare aspect doriti veti vedea ca incepand cu religia si terminand cu "stiinta" avem parte doar de facaturi..

Rayden

@Sabaoth
concluzia la care ai ajuns tu..e aproape corecta. ii mai lipseste ceva.
legat de departamentul zero (daca se numea asa sau nu atunci), imediat dupa revolutie,  raporta unui grup "condorul" - un fel de elita romaneasca a serviciilor de informatii, armatei, etc.. care ar fi avut un interes in apararea pamantului "dacic si al bogatiilor acestuia"..zestrea viitorului..

in jur de anul 2000 grupul si-a schimbat numele... a auzit cineva ceva de genul asta?

Ronin

Citat din: Rayden din  19 Decembrie 2009, 18:14:06
@Sabaoth
concluzia la care ai ajuns tu..e aproape corecta. ii mai lipseste ceva.
legat de departamentul zero (daca se numea asa sau nu atunci), imediat dupa revolutie,  raporta unui grup "condorul" - un fel de elita romaneasca a serviciilor de informatii, armatei, etc.. care ar fi avut un interes in apararea pamantului "dacic si al bogatiilor acestuia"..zestrea viitorului..

in jur de anul 2000 grupul si-a schimbat numele... a auzit cineva ceva de genul asta?


http://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?17909.last

"Vreau sa precizez ca eu vad acest concept de Nucleu, ca orice structura de elita in domeniul informatiilor, care lupta pentru interesele Romaniei, aparte de structurile oficiale.
Spun asta, deoarece de-a lungul timpului au aparut informatii despre acest nucleu. Aparte de cele precizate de Ronin, eu cunosc "scaparile" din anul 1997 legate de un grup, intitulat CONDORUL.
Am doua articole din ziarul Evenimentul Zilei din data 13.03.1997, pag.4 si din data 15.03.1997, pag.5.
Aceste doua articole vorbeau de un presupus grup Condor ce actiona in interiorul SRI-ului. Reproduc mai jos fragmente din articole :

"Grupul CONDOR are o medie de varsta de 38 de ani si 4 luni.
Scandalul declansat de fostul sef al SRI Maramures, col. Moldovan, nu a ramas fara ecou in randul structurilor judetene de SRI. Astfel, surse demne de incredere si de maxima importanta di cadrul SRI Cluj, au informat "Evenimenul Zilei" ca exista cu adevarat un grup "Condor", dar ca fostul sel al SRI Maramures nu are dreptul sa-l invoce, pentru ca acest grup a fost primul care a reactionat, in fata inregistrarilor legale ale convorbiriilor telefonice aprobate, in Maramures, chiar de col. Moldovan. Aceleasi surse au precizat ca asa-numitul grup Condor reprezinta, de fapt, grupul tinerilor, intrati dupa Revolutie in SRI, grup sprijinit este adevarat, si de cativa autentici meseriasi in domeniul informatiilor, care sunt in dezacord cu traiectoria politica pe care Virgil Magureanu a orientat SRI-ul."

"Potrivit fostului sef al sectiei SRI Maramures Gheorghe Moldovan, in interiorul SRI actioneaza grupul de veghe Condor. El este format din ofiteri nemultumiti de deciziile superiorilor si ale justitiei."

"Col. Moldovan crede ca acest grup s-a infiintat in 1995 cand, domnia sa a primit "semnale de nemultumire din partea fostilor subordonati", nemultumiri legate initial de sentinta judecatoreasca data in cazul sau."

"Col. Moldovan a spus ca gruparea CONDORUL nu este un serviciu secret paralel SRI desi este constituit in interiorul institutiei."

Comisia de analiza in acest caz a afirmat atunci : "Grupul este contrar legii, actioneaza in interiorul SRI si noi nu stim in interesul cui lucreaza, daca vrea sa intareasca sau sa slabeasca principala institutie care se ocupa cu siguranta nationala. Se pare ca este un grup de veghe - spun ei - care pazeste SRI sa nu comita ilegalitati dar, incalcand legea, membri sai sustrag documentele secrete."

Interesante aceste informatii despre un asa zis grup CONDOR.
Mai am si alte astfel de scapari despre anumite grupari de "justitiari".
Uneori, cand legea nu devine decat randuri pe hartie, apar acesti "haiduci"...Istoria ne-a demonstrat-o."
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Ronin

Citat din: Ronin din  12 Septembrie 2007, 16:07:13
In ultima carte de Radu Cinamar, 'Misterul din Egipt', Departamentul 0, prin Cezar Brad, ofiter al DZ, ofera domnului Radu Cinamar un post in DZ...
Deci urmatoarele carti vor fi scrise de Radu Cinamar, angajat al DZ...

*************************************************
Daca acest tip de 'discutii' este monitorizat si de ei (de cei din DZ) atunci ar fi normal ca discutiile noastre (aprinse...) sa apara in urmatoarea carte a lui Radu Cinamar...!!!!!!!!!!!!!

Good luck !


Si DA, a aparut cate ceva legat de discutia noastra din 2007.

Iata textul din a patra carte (Pergamentul Secret), aparuta in 2009, in care se vorbeste (si) de noi:

***************************************************

- Cum de stii aceasta ?
  Cezar zambi usor, in stilul lui caracteristic.
- Avem anumite programe de cercetare si selectie din randul acestei categorii de varsta. Sunt niste teste speciale, care le arata adevaratele capacitati. Poti naviga insa si pe internet, pe forumuri; e de ajuns sa-ti faci o idee. Fiecare vrea sa para mai istet decat ceilalti, fiecare vrea sa epateze prin cunostintele sale, dar cand vine vorba de discernamant sau de aspecte oculte, spirituale, majoritatea dintre ei isi dovedeste neputinta, orgoliul sau aroganta.
- Nu esti cam aspru ? am intrebat, timid.
- Ai vrea sa spun altceva ? Sigur, nu toti sunt astfel...

****************************************************

Deci, ce parere aveti, ne-a bagat in seama DZ sau nu ?!
Eu cred ca da... :fullmoon:

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

padme

#129
Draga Ronin si eu daca ma hotarasc sa scriu o carte pe o anumita tema, pe forumuri e imposibil sa nu gasesc materiale, sa ma inspir si sa creez dialoguri, deci chestia asta nu e chiar atat de... iesita din comun, e chiar foarte...scriitoricesc. Si inca ceva, dupa parerea mea, nu cred ca poate scrie cineva o carte, din interiorul institutiei respective, sa "divulge" anumite chestii fara sa se stie cine a fost, mai ales daca aceste persoane sunt monitorizate - iar daca se stie cine este nu poate divulga decat lucruri consimtite ca pot fi divulgate, sau poate are "acces" la anumite "informatii secrete" astfel incat ele sa fie divulgate intr-o carte (adica i se furnizeaza intentionat informatii eronate). Cred ca am folosit prea mult verbul a divulga, dar nu are importanta. Din ce am citit eu ca facand parte din categoria dezvaluiri, nici unul dintre autori nu mai facea parte din institutia respectiva, ba chiar avea la activ in dosar o chestie ceva de genu' sanatate mintala indoielnica. Printre astia se numara si unii dintre astronautii care au participat la misiunile Apollo si care s-au hotarat sa mai spuna una, alta si mai nou, documentarul ala al doctorului Greer - unde persoanele spun anumite chestii dupa multi ani de cand a avut loc intamplarea respectiva, pt ca au anumite acorduri pe care le-au semnat la un moment dat, zic eu.
Dupa care  ma intreb, James Cameron s-o fi inspirat din cartea lui Cinamar in care descrie zeita albastra? :))))))))))))))

alx

Citat din: Ronin din  23 Februarie 2010, 10:26:17
Deci, ce parere aveti, ne-a bagat in seama DZ sau nu ?!
Eu cred ca da... :fullmoon:

Legat de DZ,eu NU CRED CA NE-A BAGAT IN SEAMA! Si asta pentru simplul motiv ca eu nu cred in existenta acestui departament,cel putin nu cu acest nume,DEPARTAMENTUL ZERO! Nu neg posibilitatea existentei anumitor servicii care sa se ocupe si de aceasta "zona" mai deosebita,dar nu cred ca aceste carti ale lui Radu Cinamar ar trebui luate drept surse de informatie,asa cum face in clipurile de mai jos(eu postez primul,care a mai fost aici,dar gasiti pe youtube si continuarile) un "celebru"  :lol: realizator de televiziune,la a lui emisiune de 3 surcele:


INSA,posibilitatea ca autorul acestor carti sa foloseasca ca si sursa pentru documentare forumul Rufon este foarte mare...pana la urma,cred ca acest forum a adunat in cuprinsul lui mai multa informatie decat orice alta sursa din Romania.
Chiar imi aduc aminte ca am adresat o intrebare directa lui Corut(pe mail...cei mai vechi pe forum isi amintesc),in timp ce acesta era la OTV,legat exact de acest aspect,al prezentei sale pe acest forum.Normal ca a dezmintit,spunand ca el nu are internet si nu il foloseste,desi anterior declarase ca tine legatura pe mail cu multi colaboratori,si intra pe forumul octogonul.Insa,in mod ciudat,in ultimele carti ale lui corut apar multe informatii APROXIMATIV in aceeasi forma in care s-au postat pe rufon(care afost PRIMUL loc unde au aparut aceste informatii)...ceea ce e cel putin interesant!
Nici generalul Emil Streinu nu pare sa fie "strein" de acest forum,direct sau indirect...dupa criticile aduse lui de catre mine si altii pe acest forum lgat de pozele aiurea pe care le prezenta drept OZN-uri,si de cartile alea mari pe care le tot purta dupa el,plus diferite declaratii facute numai pentru ca sunau frumos,acestea au disparut ca prin minune din "arsenalul" generalului...
  Si am credinta ferma ca mai sunt si altii care "bantuie" pe acest forum,in cautare de informatii gata preparate,bune de tipar...imi aduc aminte de niste "jurnalisti" care se cam inspirau de pe aici...

  Asa ca nu e exclus ca noi sa oferim material pentru diferite personaje care fac o caruta de bani vanzand lumii maculatura sefisto-mistico-progresisto-patriotica,cu trimiteri directe(SI FOARTE DESE) la practicile yoga...daca ma gandesc mai bine,s-ar putea ca acesti bani sa se verse in conturi unor personaje care au plecat de cativa ani buni in alte tarisoare cu neutralitate declarata... :-D


Iar la final,trebuie sa iti dau dreptate si tie Ronin...chair daca DZ nu exista,asta nu inseamna ca acest forum nu este monitorizat...periodic aici apar si se dau in stamba anumite "elemente" cu convingeri "ciudate",fie cu scopul recrutarii de noi membrii,fie cu alte scopuri,pe care nu le mai amintesc aici,dar pot fi ghicite destul de usor... :evil:
   asa ca...la final nu pot decat sa readuc in actualitate dedicatia facuta de mine(la propriu) acestor "monitori":
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

abyss

Cartile lui cinamar sunt f. proaste din absolut toate punctele de vedere.
Autorul îmi datoreazã banii aruncați pe ele.
Editura ar fi trebuit actionata in instanțã pt inducere in eroare și altele.

Pentru cei care nu sunt strãini de conceptele vehiculate in acele carti(pt care imi vreau bãnuții înapoi), reiese un lucru clar. Ca el(ei) a incercat crearea unui anumit tip de rãspuns prin care sa afle tocmai lucrurile secrete despre care bat campii.
Sau sa se incerce recrutarea persoanelor cu abilitati naturale de RV. În fapt asta reiese din borșul lui cinamar. Locația sitului e secretã, dar practicand RV o puteti gasi. Si da, e o bazã acolo care emite si... te vor primi cu bratele deschise si usile inchise in urma ta. Ha ha.
Oare ce vor ei sa facã în romanica de se grabesc sa-i adune pe ''vãzãtorii la distanțã''???

Și uite s-au mai inspirat si din al doilea post din cadrul topicului. In ultimul volum parca apare la inceput exact ce scria Flight33.

ryn

#132
Citat din: @biss din  23 Februarie 2010, 13:15:35
Cartile lui cinamar sunt f. proaste din absolut toate punctele de vedere.
Autorul îmi datoreazã banii aruncați pe ele.
Editura ar fi trebuit actionata in instanțã pt inducere in eroare și altele.

Pentru cei care nu sunt strãini de conceptele vehiculate in acele carti(pt care imi vreau bãnuții înapoi), reiese un lucru clar. Ca el(ei) a incercat crearea unui anumit tip de rãspuns prin care sa afle tocmai lucrurile secrete despre care bat campii.
Sau sa se incerce recrutarea persoanelor cu abilitati naturale de RV. În fapt asta reiese din borșul lui cinamar. Locația sitului e secretã, dar practicand RV o puteti gasi. Si da, e o bazã acolo care emite si... te vor primi cu bratele deschise si usile inchise in urma ta. Ha ha.
Oare ce vor ei sa facã în romanica de se grabesc sa-i adune pe ''vãzãtorii la distanțã''???

Și uite s-au mai inspirat si din al doilea post din cadrul topicului. In ultimul volum parca apare la inceput exact ce scria Flight33.

Daa! super reactia! Ma inscriu si eu in "Clubul celor care vor banutii inapoi". Am citit cartile asa, doar de dragul de a le citi. Eu nu am dat bani decat pe una, restul sunt primite cadou, dar in numele acelor nevinovati care au vrut sa imi faca un cadou "interesant" protestez! Tradare, tradare, tradare, de trei ori tradare! Am asteptat cu sufletul la gura deznodamantul lui viitor cu cap de mort si am ramas cu buza umflata: canci deznodamant, canci "super adevaruri relevate" canci, canci canci...Si am salivat pana la ultima pagina. Un fost coleg de serviciu, fost coleg la Office2 cu unul si cu altul, imi spusese acum catva ani buni ca :"Atunci cand esti in situatii limita nu trebuie decat sa te gandesti cum sa iesi, si nu cum mama draq ai cazut in plasa" drept pentru care eu am iesit ieftin. Nu am dat cine stie ce pe cartea aia. Dar cum sa le spun celorlalti, care au platit cu varf si indesat ca si-au luat teapa si ca printre evidentele adevaruri pe care le aflam din astfel de lucrari, adevaruri nu relevate ci vechi de cand lumea dar date pe gura intr-un limbaj pe intelesul tuturor (ca aici e shpilu'), nu o sa gasesti nimic relevant. Eram curios si am facut niste verificari. Real, personajele cheie nici nu au trait in aceeasi perioada, ca sa nu mai zic si de inclinatia lor pro legionara si deci cu atat mai indepartata de segmentul elitist al membrilor unui departament de stat - si in ce perioada! :D. Dar vorba ceea a unui coleg de forum: guvidele musca si din acul gol! Ca urmare , propun infiintarea unui Cos de gunoi pentru lucrarile care dovedesc un IQ limitat, intitulat :" destul cu telenovela stiintifica" Am ajuns la stadiul in care suprasaturat de gogosile unora, si aici nu ma refer la Dl. Cinamar (maurul care si-a facut datoria - interesant nume de autor - cin= s. v. bandã, breaslã, buluc, ceatã, cârd, corporație, demnitate, droaie, funcție, gloatã, grãmadã, grup, îndeletnicire, meserie, mulțime, ocupație, pâlc, post, poziție, profesiune, rang, serviciu, slujbã, stol, tagmã, treaptã et.c.    + amar) nu mai am timp sa imi canalizez neuronul catre tintele adevarate. Numai tinte false domnilor! pe romaneste - abureala! Posibil ca unii dintre cititori sa nu fi avut habar neam de neamul lor despre existenta unui Departament Zero cum jumatate din americani nu stiu unde e America pe harta sau jumatate din pensionarii nostri care voteaza in continuare cu Alexandru Ioan Cuza. pe cel neinformat nu avem cum sa il judecam. Dar pe semidoctul intentionat  nu trebuie sa il iertam! Ridicati standardul dragi colegi si sanctionati prostia, reparati gresala (asa cum a facut Daniken in decursul celor 21 de reeditari a "Amintiri din viitor" si nici acu nu a terminat cu procesul reparatoriu), invatati pe cei care nu stiu, izolati soparlele si calcati pe gatul sarpelui! Ca nu e vina unui copil de 12 ani ca are net acasa si parintii ocupati cu dat zapada in dormitor, ci e vina noastra ca ii lasam pe altii sa le bage in cap tot felul de aiureli prin tocmai acest forum. Si inca o faza: la o conferinta la brasov, dupa expunere a venit la noi la masa un tanar. A dat mana cu noi, si plin de eleganta a intors reverul hainei precum agentii Sigurantei din filmele lui Nicolaescu. Am stat de vb cu el fara sa imi iasa din minte imaginea care era brodata pe interiorul reverului. Nu conteaza ce era brodat, dar oameni buni, tocmai dadusem mana cu un venusian, sau ce mama zborurilor Tarom era convins omul ala ca era! Paul a fost al doilea  om de pe planeta Pamant, iar cainele meu - Primul caine din istoria universala canina care a mirosit nadragii unui extraterestru sadea! Vorba marelui Creanga: Nu stiu altii cum sunt, dar eu, ma mai duc din cand in cand la control...

padme

#133
Eu cred ca dati prea multa atentie detaliilor financiare:))))))))))))... Eu cand am citit cartile respective (descarcate de pe scribd moca, sic) am zis: "tipu' asta a gasit cheia succesului la scris!" Mie mi-au placut, de ce sa zic, imi plac povestile astea cu iz de secret si etc. Dupa ce am citit si "inuaki reptilianul din mine" confesiunea unui pusti asa-zis posedat de un reptilian, scrisa de o psiholoaga, concluzia mea a fost: cartile astea + stirile de la ora 5 au aparut la cererea publicului....de ce sa nu recunosc, un pic guvida am fost si eu la inceput! :))))))))))))))))))


abyss

     Da padme așa o fi precum spui. Dar daca aș lua 1$ moca de la fiecare om de pe planeta m-aș duce și aș rãmâne în Bora-Bora.
Nu sunt zgãrcit, de aceea le-am si cumpãrat. Dar sefeuri erotico-tibetano-isterice și tâmpe nu mai citesc. Ori acolo, cine mama lui nu mai stiu, editorul parca scria in prefata ca sunt for real cãrțile. Eu nu suport minciuna. Iar faptul ca mi-am pierdut timpul aiurea, am dat si bani, m-a lasat și pinguin... pai asa ceva nu iert! Mi-a furat timpul! timpul investit sa castig acei bani, + efortul de a obtine cartile +cititul, de stateam ca un bou și mã tot gandeam ca sigur iau plasa +ca mi-a insultat inteligența!

Dacã te prind bãi Cinamare si nu ai banii mei la tine, ai cacarisit-o rãu! da rãu de tot!