Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum putem deosebi un OZN "veritabil" de unul "pamantean"?

Creat de dj_italo2001, 30 Noiembrie 2005, 14:57:13

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Arckadii

bine ai venit pe RUFOn ionu.
Dumnezeu sa te binecuvanteze! la cat mai multe posturi interesante iti doresc.
Ark

sxn_b

Salut ionu si bun venit pe forum. N-am vazut filmul dar din cate stiu eu Stealh Invizibil este B2 (cel din imagini). Asa e?  :-)

Dreamy

Citat din: ionu din  14 Februarie 2007, 22:45:21
Salutari...e primul meu mesaj
A vazut cineva filmul de pe HBO "stealth - pericol invizibil " ? Cu ce va seamana avioanele alea ?

Salut ionu, si bun venit pe RUFON!!!

Parca imi aduc aminte sa fi vazut filmul pe la sfarsitul lui 2005, remarcabila realizarea, cu toare ca pare a fi vorba de un avion cu "personalitate proprie" sa nu ne hazardam si sa ne gandim ca totusi este o creatie umana!!
Tehnologia Stealth nu este chiar noua ea fiind folosita si in alte domenii decat cele aeronautice fig 1, pentru mai multe informatii iti las link-ul urmator.

http://en.wikipedia.org/wiki/Stealth_technology

DeReLiCt

A fost un documentar bomba acum 2 zile pe Discovery Science despre originea "Farfuriilor Zburatoare". Aia spuneau ca toate se bazeaza pe "Coanda Effect" si ca nazistii construiau asemenea aparate in fabrica Skoda pe timpul razboiului. Si bineanteles ca exista un "dar" :) - dar nu au apucat sa le produca in serie deoarece aliatii atacasera orasul si nemtii au distrus toate dovezile inclusiv aparatele. Deasemenea comentatorul a spus ca totul a fost o mare conspiratie de la inceput k sa faca lumea sa creada ca OZN-urile sunt de origine extraterestra si cand colo.. sunt de fapt facute de oameni si ca acest secret va fi dezvaluit in curand.

Acum... chiar si cu cele zise... comentatorul isi pune semne de intrebare asupra altor fenomene care nu pot fi explicate si in documentar arata urmatoarea secventa (cei care au vz conferinta UFO cunosc despre ce este vb): http://www.youtube.com/watch?v=4DxzhF5wwqE

Despre aceste fenomene nu se stie nimic si comentatorul a zis (it is possible that now.. the real aliens have come ?) :D
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

ionu

Sigur ca sunt creatii umane...doar vorbim de OZN made on Earth dar nu aveti impresia ca aduc din ce in ce mai mult cu celebrele farfurii? Sau este pur si simplu o deformare a formelor de catre inginerii care le "ingineresc" spre un asemenea design?Aduceti-va aminte cum arata "farfuria " din Independence Day si cum arata azi celebrele B52 si altele.Spunea cineva in alta sectiune...ca ne pregatesc pentru ce va urma, nu?

ryn

Citat din: DeReLiCt din  15 Februarie 2007, 11:44:54
A fost un documentar bomba acum 2 zile pe Discovery Science despre originea "Farfuriilor Zburatoare". Aia spuneau ca toate se bazeaza pe "Coanda Effect" si ca nazistii construiau asemenea aparate in fabrica Skoda pe timpul razboiului. Si bineanteles ca exista un "dar" :) - dar nu au apucat sa le produca in serie deoarece aliatii atacasera orasul si nemtii au distrus toate dovezile inclusiv aparatele. Deasemenea comentatorul a spus ca totul a fost o mare conspiratie de la inceput k sa faca lumea sa creada ca OZN-urile sunt de origine extraterestra si cand colo.. sunt de fapt facute de oameni si ca acest secret va fi dezvaluit in curand.

Acum... chiar si cu cele zise... comentatorul isi pune semne de intrebare asupra altor fenomene care nu pot fi explicate si in documentar arata urmatoarea secventa (cei care au vz conferinta UFO cunosc despre ce este vb): http://www.youtube.com/watch?v=4DxzhF5wwqE

Despre aceste fenomene nu se stie nimic si comentatorul a zis (it is possible that now.. the real aliens have come ?) :D

Materialul se referea la incercarile unor companii de a realiza UFO la comanda Guvernului American. Unul dintre aceste proiecte folosea o idee a lui Coanda

vlad_theman2000

Oamenii nu fac OZN-uri pentru a face farse ci incarca sa imite tehnologia ET.
Cei din Zona 51 de exemplu incearca de exemplu sa fac un OZN.Eu cred ca deja au facut-o. :|

Necunoscutul

CORECT, vlad!

Noi incercam sa copiem tehnologia extraterestra si capabilitatile navelor acestor civilizatii.

8-)

toma

Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)