Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum putem deosebi un OZN "veritabil" de unul "pamantean"?

Creat de dj_italo2001, 30 Noiembrie 2005, 14:57:13

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dj_italo2001

Cum putem deosebi un O.Z.N . "veritabil" de unu' "pamantean'?
Cine are interes sa recunoasca ca pe Pamant se "fabrica" asa ceva?
Sau,ma rog se "adapteaza" unele capturate imbinand cele doua tehnologii(cea "terestra" cu cea E.T)?
Cred in existenta unor civilizatii E.T. mult mai avansate decat a noastra dar nu subestimez nici capacitatea oamenilor de a avea acces la tehnologii E.T. situate la un nivel cu mult peste inchipuirile noastre din prezent.
Un mic exemplu:cum ar parea o supermotocicleta de teren de 200cp acum
1000 ani?sau un banal wakie-talkie?
Exact la fel cum par acuma mijloacele de trasport din STAR WARS....hmm
Un alt ex:ce sa cred daca in anii '60 exista sinteza de fracventza la cca 60-70 GHz(sa reamintesc ca banda de frecventza folosita de satelitii de comunicatii de azi e situata intre 4-15Ghz)?
Oare cum a aparut tehnologia fabricarii primelor tranzistoare cu GErmaniu
prin anii '40? cand "lampashele" dominau ca si elemente active ?
Parerea mea:filmele cu J. BOND sunt putin cam in urma cu realitatea..... :lol:

Skywalker

Despre OZN-uri "Made on Earth" am mai auzit si eu ceva zvonuri. Cum ca
in al 2 lea razboi mondial Luftwaffe-ul detinea secretele antigravitatiei si pe baza asta fabricau OZN-uri. Dupa terminarea razboiului, toate documentele secrete au fost arse, iar ce auzim noi acum nu mai au nici o baza.
 Insa, mi se pare ca in anii'60, nu stiu exact cand, inginerii de la NASA au proiectat si construit un aparat tip OZN, dar acesta n-a zburat, deci tot proiectul a esuat. Si asta are dovezi certe.
 Si acum atentie! Daca nu imi veti da dreptate, voi scana o imagine!
Henri Coanda a proiectat un aparat de zbor ciudat pentru vremea lui, chiar si pentru vremea noastra pot sa zic, care continea mai multe discuri mari, legate una de alta. Acel proiect s-a pastrat.

ryn

Discutand despre OZN made in Terra nu imi ramane decat sa va amintesc un amanunt: nu putem sa ne pronuntam despre ele ca fiind "made in ...". Dar in ceea ce priveste categoria la care va referiti,si asta nu inseamna ca nu iau in considerare ceea ce ati spus despre salturile tehnologice sau tehnologie de "sertar", va rog sa studiati arhiva oficiului de brevetare a inventiilor american. Detin o mica parte di aceasta si vreau sa va spun ca pot cataloga drept aparate de zbor cu forma similara cu a OZN-urilor cel putin cateva sute de brevete de inventie.Asta ca sa nu mai vorbesc despre tehnologie...

spooky

a trebuit sa mut topicul... nu facea parte din categoria respectiva... fiind un subiect mult prea general.

Cat despre OZN-uri... inseamna Obiect Zburator Neidentificate/Neidentificabile

In principiu avem de a face cu Obiect Zburatoare Neidentificate si Neidentificabile...

Dupa investigatie si analiza un astfel de fenomen ramane Neidentificabil doar dupa ce am eliminat toate posibilitatile...  originea unui astfel de obiect poate sa fie atat terestra (uman-artificial / natural sau paranormal) sau extra-terestra (fenomene necunoscute in spatiu sau pe orbita pamantului sau obiecte construite de fiinte inteligente... sau EBE - entitati biologice extraterestre).
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

Dragute pozele... am un documentar despre Tesla si OZNurile naziste... si cred ca imaginile astea sunt extrase din acel documentar...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Skywalker

Salut jackie28t !

Nu pot sa zic decat ca pozele sunt super, chiar nu ma asteptam sa detina cineva astfel de poze! Dupa ce am citit acel articol cu OZN-urile naziste, eram cam 90% convins ca sunt niste minciuni, scrise doar de senzatie.Insa in pozele tale se vede clar ca sunt naziste acele OZN-uri. Acum orice urma de indoiala a disparut si sper sa dispara indoiala si la ceilalti cititori.
 Iti zic si eu mersi pentru poze, si daca mai ai asa ceva, pls, posteaza pe forum!
 De asemenea, daca mai stii ceva despre NAZI UFO, te rog sa scrii. :D

Skywalker

Blacky, crezi ca pozele ar fi trucate? Dupa cum le vad, nu cred deloc ca ar fi vorba de niste trucaje.

 Si daca germanii erau asa de destepti, incat cunosteau si antigravitatia si stiau sa fabrice OZN-uri, atunci de ce dupa razboi au abandonat complet acele proiecte?

Skywalker

Frumoasa poza, jackie28t!
Iar despre baza secreta din Antarctica nu stiam. Am auzit insa ca tot in WWII un pilot, nu stiu ce natie era, a aterizat in Antarctica si a vazut niste oameni inalti, care nu pareau deloc pamanteni, insa erau imbracati in uniforme naziste. . . Ar fi fost cumva ei creatorii NAZI UFO-urilor?

B.A.M

Parerea mea este ca a 3-a poza este reala ..... restul pot sa fi fost trucate. Spun asta pt. ca eu ma "ocup", sau am pasiunea de a truca poze...asa ca   a 3-a poza e cat se poate de reala. A 4-a nici nu mai zic e 100% trucata !!

Skywalker

Deci totusi, printre atatea poze trucate, este si una reala :lol:  
M-am uitat si pe site-ul propus anterior de Blacky. Da, am facut si eu astfel de trucaje, in care am scos din poza o persoana si/sau am inlocuit-o cu alta. Tehnica e foarte simpla.

Skp

in a 2 a poza ...pusa pe forum...in partea dreapta se vede  ..destul de  bine un avion:))  sau nu vad  yo bine:) :?:

Skywalker

OZN-ul din a treia poza are o teava de tun, dar asta nu inseamna neaparat ca este un tanc experimental.

spooky

pozele, 1 si 3 nu sunt ozn-uri... adica nu sunt Zburatoare :P
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

annuki

sal all ! nu am vizitat de mult forumul insa ma bucur vazand ca au aparut la lumina noi ipoteze ,  ramane la aprecierea fiecaruia  cat e dezinformare si cat adevar ,chiar de ar fi in totalitate nule sunt bune pentru o discutie constructiva edificatoare care sa cuprinda toate aspectele .pe net astfel de idei au intrat intr'o sfera de legenda as zice si ca orice legenda are si un sambure de adevar , e ca vorba aia din popor "unde nu faci foc nu iese fum" ori fum...hehe :roll: .......