Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Accidentul aviatic al presedintelui Poloniei - o simpla intimplare nefericita?!

Creat de Xanadron, 10 Aprilie 2010, 12:40:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

kitzkhan

sa fiu si eu un pic offtopic, dar pe subiect

Putin si Medvedev stau de vorba:
- Trebuie sa desfiintam fusurile astea orare, creeaza numai probleme, spune Putin.
- De ce? – intreaba Medvedev
- Sun la Beijing sa-i felicit de ziua nationala, si-mi spun ca e maine, sun la Varsovia sa exprim condoleante si-mi spun ca avionul inca n-a decolat...

SLEAH19


Buuun bancul de mai sus!

1)Polonia redeschide ancheta cu privire la accidentul aviatic de la Smolensk, din 2010

Decizia creării unei noi comisii de anchetă a fost anunțată joi, într-o ceremonie, de ministrul apărării polonez Antoni Macierewicz.

Acesta a evocat ca posibilă cauză a prăbușirii avionului o explozie, spunând că aparatul s-a 'dezintegrat' la câțiva metri deasupra solului, înainte de a se prăbuși.

http://www.agerpres.ro/externe/2016/02/04/polonia-redeschide-ancheta-cu-privire-la-accidentul-aviatic-de-la-smolensk-din-2010-17-28-26



2)RAPORT în cazul prăbuşirii MH17: Procurorii olandezi au identificat suspecţi. Avionul a fost doborât cu o rachetă rusească.

Sistemul de rachete BUK se află doar în dotarea ruşilor iar echipajul conţinea doar 18 ruşi antrenaţi pentru atare sistem ...nu nişte mujici separatişti plini de vodkă,  din cătunul  ...a la vaslui, din care s-a tras.

P.S. - ...aş dori o părere a celor care susţineau puternic aici pe forum că Rusia nu e implicată in doborarea MH17...dacă trebuie caut eu postările ...

http://www.mediafax.ro/externe/raport-in-cazul-prabusirii-mh17-procurorii-olandezi-au-identificat-suspecti-avionul-a-fost-doborat-cu-o-racheta-ruseasca-filmul-complet-al-evenimentelor-14834511



3)IPOTEZĂ BOMBĂ! UN FOST GENERAL KGB ÎL ACUZĂ PE PUTIN CĂ A DOBORÂT AVIONUL RUSESC DIN EGIPT


http://ro.blastingnews.com/international/2015/12/ipoteza-bomba-un-fost-general-kgb-il-acuza-pe-putin-ca-a-doborat-avionul-rusesc-din-egipt-00710477.html

   

      Băăă ..la ăştia-i boală
     Una  două gata, hai la ..doborală!
:wink:

Dacă Polacii dau verdict clar-Atentat rusesc ...eeee nasoală , şi cred că asta e şi miza ...  mai punem şi faptul că meriganii au sporit bugetul pentru Estul Europei şi ...bine nu va fi!!
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Xanadron

Nu chiar fara vreo legatura cu convingerile colegului SLEAH19 comentam mai demult declaratia cinica a unui fost sef CIA:

"We'll know our disinformation programs are complete when everything the public believes is false"
William Casey, CIA Director (1981)
adica: "O sa stim ca programele noastre de dezinformare-s complete atunci cind tot ce va crede publicul este fals."

Si ma-ntristeaza de fapt ca-n fiecare zi mi se confirma c-aveam motive serioase sa spun: "Eu cel putin cred - si cu oroare recunosc de fapt - ca targetul asta e demult atins." :x
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mm

#123
Citat din: Xanadron din  10 Februarie 2016, 12:51:45
"O sa stim ca programele noastre de dezinformare-s complete atunci cind tot ce va crede publicul este fals."
Si ma-ntristeaza de fapt ca-n fiecare zi mi se confirma c-aveam motive serioase sa spun: "Eu cel putin cred - si cu oroare recunosc de fapt - ca targetul asta e demult atins." :x
Ini cer scuze, Mare Maestre, ca iarasi te contrazic. Targetul acesta nu poate fi atins in practica. Eu mi-am facut de multa vreme o regula: daca vreau sa aflu o informatie exacta, buna, credibila, deschid TV pe (ne)stiri si iau orice stire de acolo, ii fac matricea inversa negativata si gata. Adica, poti afla stirile adevarate daca le iei pe dos pe acelea din TV sau opusul lor sau alte variante. Nu numai eu fac astfel, majoritatea oamenilor obisnuiti afirma ca stirile din mass media sunt minciuni. Pentru ca adevarul e opusul minciunii, metoda ce-am prezentat-o mai sus este aproape stiintifica.

  In esenta vreau sa zic ca nu este posibil, productiv, fiabil sa minti permanent caci devine contraproductiv si am aratat o varianta cum. De altfel, Yin absolut (sau Yang absolut) nici nu exista in practica; atunci cand este atins unul din ele (in cadrul unui fenomen, manifestare, domeniu) fenomenul o ia in sens opus. W. Casey pare a fi pregatit cam unilateral.
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.