Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Formatiune OZN, Bucuresti

Creat de Serban M, 02 Aprilie 2010, 20:35:24

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

vladtheodor

#45
Deci au fost lansate de "infractori" care incalca regulile de utilizare a artificiilor in afara zilelor in care sint permise.
Aceste "surse de foc deschis" sint oare legale - sau au fost autorizate de cineva sa induca lumea in eroare de fiecare sarbatoare !???
Se pare ca am gasit sursa lor si par a fi reale...:
http://clfireworks.en.alibaba.com/search/product?IndexArea=product_en&SearchText=ufo%20balloons .
Si daca erau ozeneuri !?  :ufo:

:D (Mama lor de chinezi, sa-mi palpiteze mie inima din cauze neelucidate) :D
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

metinelu

Christos a inviat!
Caz rezolvat!  :-D Obiectele zburatoare neidentificate :ufo: sunt acum Identificate! erau niste baloane cu aer cald cu lumari..lansate de la Biserica Sf Daniel! :lol: ptr amuzamentul nostru voi uploada totusi filmulete  :-P asta nu inseamna ca nu voi ramane membru al acestui forum...destul de interesant ce se intampla pe aici...Insa in concluzie ceea ce s-a intamplat in Berceni in seara de 02.04.2010 nu are nici o legatura cu evenimentele UFO! ok salutari la toata lumea

metinelu

sunt sigur pe ceea ce spun deoarece concidenta a facut sa fiu prezent la slujba de inviere A acestei biserici si mare mi-a fost uimirea sa constat ca se lansau aceste " lanterne chinezesti" din curtea biserici  :-D..
inca o data imi cer scuze dar nu am avut timp sa uploadez filmuletele...ramane ptr maine!

vladtheodor

#48
Am prezis bine :D . Ma jur ca am aflat abia azi de baloanele alea.
De Revelion cred ca va fi plin Bucurestiul numai de lampioane zburatoare :D .
Deci si ce am vazut in noaptea recenta de Revelion a fost posibil lansat de pe stadionul Giulesti...
:D (Pompier sa fii, lampion sa-ti cumperi) :D
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

padme

Citat din: vladtheodor din  04 Aprilie 2010, 17:16:48
Am prezis bine :D . Ma jur ca am aflat abia azi de baloanele alea.

Ce anume ai prezis mai exact? Ca din cate am vazut eu, chiar ai insistat ca nu sunt lanterne chinezesti si sa sune cineva la turnul de control?! si in plus de asta trebuia sa fi spus inainte ca vor aparea obiecte pe cer, asa... ca un adevarat prezicator...

vladtheodor

#50
Citat din: vladtheodor din  03 Aprilie 2010, 20:40:52
Se pare ca aceste "patrule" ies in special cind "sint spiritele incinse".
Mai ales de sarbatori cind se gindesc toti la un singur lucru...
Daca apare un o.z.n.-u in seara asta chiar deasupra unei biserici !?
Ma refer la unul real. Sau mai multe... Doar ma gindeam la asa ceva, nu vreau sa supar pe nimeni...
Pregatiti aparatura foto si video ! Mai uitati-va si in sus ! :D
Bine, am admis ca sint baloane chinezesti. Ieri a fost ieri si azi e azi. Poate intr-adevar sint si confirmari de la turnul de control. Inca mai asteptam vesti noi. Poate se deschide vreo trapa si iese cineva din ele. Deocamdata Religia conduce cu 1-0 in fata Stiintei (cu toate ca-i desprinsa tot din ea dar nimeni nu recunoaste). Arbitru de centru - Mos Gerila. Servus !

(...daca tot m-ai provocat sa-ti raspund, Padme)
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

Tayka

Râdem noi,râdem dar uite aºa se poate confecþiona panica în masã atunci când e necesar-cã doar nu e mare lucru sã se adauge jucãriei niscai lasere ºi imagini tridimensionale cu îngeri ce coboarã ºi gata;90% din populaþie pikã pe spate (sau în genunki dupã rânduialã).Eu unul tind sã cred cã ni s-au pregãtit pe undeva ºi asemenea surprize...
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

padme

Da Tayka asa e! D'aia tre' sa fim echilibrati la tartacuta, sa depasim emotia de moment si "sa cercetam tot"!


Vladtheodor, m-ai distrat azi. Trebuie sa recunosc ca si eu te-am provocat putin, ma gandeam sa nu te plictisesti singur, asta e! :)))))))))))))))))

lylyt_ice

#53
 Pai daca este sa ne informam si pe la adeptii teoriei conspiratiei...zarurile sunt deja aruncate in ceea ce priveste aparirii_auditii cu scopul prostelii turmei...mai cautati pe net ca-i plin pe aceasta tema...!
http://www.mdn.md/index.php?view=viewarticle&articleid=4508
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Guest

Enervanti astia cu lanternele lor... cine le lanseaza ma refer.

Serban M

Imi pare rau ca v`am indus in eroare dar nu am stiut nici eu ce sunt obiectele alea.

Data viitoare nu se va mai repeta. Puteti inchide topicul.......

lylyt_ice

 :lol: Ba...e foarte bine ca ai deschis acest topic, pentru ca din discutii iese lumina si acum s-au lamurit si alti cititori ce sunt aceste luminite portocalii. In ultimul timp, au aparut foarte multe filmulete care induc in eroare facand pe multi sa creada ca suntem invadati de OZN'uri.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

Tocmai asta scriam si eu :D, nici vorba de regrete Sirius13, daca nu se deschidea discutia aici ramaneai cu intrebarea "oare ce au fost ?" Eu nu am crezut nici un moment ca ai fi incercat sa ne induci in eroare. Cunosc senzatia de a vedea brusc ceva iesit din "tipare" aici intervine si o chestie psihologica. Bafta la urmatoarele observatii. Ai castigat experienta. ;)
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

vladtheodor

Cu restul filmuletzelor promise cum ramine, cind le postati !?
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!