Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Formatiune OZN, Bucuresti

Creat de Serban M, 02 Aprilie 2010, 20:35:24

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Guest

ok ok ok deja stau la asta de 3 ore! nu-nteleg ce am gresit!


vladtheodor

Man, esti tare !!! Baga avi ala pe youtube !
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

bungy

totul este relativ...

Quicksilver

Hmm ... crezi ca ai putea sa faci o schema, folosing Google Earth, ca sa indici locatia unde le-ai filmat, de unde apareau si incotro se indreptau?
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Tayka

Da-ºi prin westul þãrii s-au perindat ozn-uri azi noapte de înviere,numai cã aveau forme alungite,mã gândesc cã pot fii niºte jucãrii rachetã cu lanternã,  impregnate cu ceva inflamabil ºi care dupã ce se descarcã bateria se auto- aprind pentru a nu fi elucidat cazul..ce ziceþi?simplu ºi ingenios sã bagi spaima-n turmã.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Quicksilver

Noile lanterne chinezesti?  :lol: Ma indoiesc ca ar fi vorba de vre-o vrajeala. Insa cei care au vazut cu ochii lor cred ca ar putea sa descrie mai bine evenimentul.
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

vladtheodor

Au zis ceva la stiri !? De ala picatu' ce mai stiti ?
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

StarDust

Eu unul multumesc pentru postarea filmului aici. Mi se pare evident ca e vorba de lanterne chinezesti probabil un model nou, model care au balonul netransparent, prin care lumina flacarii nu trece prin el. Banuiala mea e ca balonul e dun aluminiu f. subtire, probabil ornamentat, lucru care nu se vede pe intuneric. Ceea ce se vede in film, e evident lumina flacarii ce incalzeste balonul filmat de jos. Cel ce a cazut nu am dubiu ca e o lanterna care a luat foc. Pacat ca nu s-a filmat momentul in care s-a dezintegrat.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

vladtheodor

StarDust, tu chiar crezi in "baloane/lanterne chinezesti" !?
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

Serban M

Citat din: StarDust din  04 Aprilie 2010, 13:36:19
Eu unul multumesc pentru postarea filmului aici. Mi se pare evident ca e vorba de lanterne chinezesti probabil un model nou, model care au balonul netransparent, prin care lumina flacarii nu trece prin el. Banuiala mea e ca balonul e dun aluminiu f. subtire, probabil ornamentat, lucru care nu se vede pe intuneric. Ceea ce se vede in film, e evident lumina flacarii ce incalzeste balonul filmat de jos. Cel ce a cazut nu am dubiu ca e o lanterna care a luat foc. Pacat ca nu s-a filmat momentul in care s-a dezintegrat.

Posibil.

Oricum, dupa ce flacara se stinge e normal sa mearga in continuare cu aceeasi viteza ?

StarDust

#41
Cred ca da, aerul din el nu se raceste imediat si ai mai asigura ceva portanta.

L.E. vladtheodor, baloanele chinezesti sunt reale, si din pacate ne dau mari batai de cap...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

vladtheodor

Si baloanele erau legate intre ele cu guta pescareasca...
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

StarDust

Erau "legate" de acelasi curent de aer in care pluteau, de regula acestea, lansate una dupa alta plutesc cam la aceeasi altitudine in acelasi curent de aer, deci se deplaseaza cu aceeasi viteza.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

padme

Subscriu la ce zice SarDust! Eu, din filmare, am vazut niste chestii care erau propulsate de foc! Parerea mea si a cui mai era cu mine.... Probabil ca din aceasta cauza nici nu au bubuit canalele de stiri....