Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Formatiune OZN, Bucuresti

Creat de Serban M, 02 Aprilie 2010, 20:35:24

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

vladtheodor

De ce nu intreaba nimeni pe cei din turnurile de control (traficul aerian) !?
Sau mai bine zis de ce nu confirma ?
N-au voie !??? Minciuna are picioare scurte, "cineva acolo, sus - te vede"...
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

Serban M


metinelu

eu am 2 filmari unul de 3 minute celalalt de  2minute...cu acest "incident " inexplicabil..de ce se numesc in fapt OZN-uri? Ptr ca exact asa cum spune si numele sunt obiecte zburatoare neindentificate...exact asta erau!!deci nu erau lanterne,,,nu erau lumini...nu erau sfere de energie,,eu personal impreuna cu alte persoane prezente in apartamentul meu...prieteni si trecatori obisnuiti d epe strada am numarat peste 30...mergeau in formatie de cate 5 in sir ..pastrau aceeasi traiectorie!
precizez ca detin aceste filmari ..cu puncte fixe de reper si o imagine mai mult decat clara..help! ce pot face cu ele???  :|

Quicksilver

Citat din: metinelu din  03 Aprilie 2010, 18:43:17
eu am 2 filmari unul de 3 minute celalalt de  2minute...cu acest "incident " inexplicabil..de ce se numesc in fapt OZN-uri? Ptr ca exact asa cum spune si numele sunt obiecte zburatoare neindentificate...exact asta erau!!deci nu erau lanterne,,,nu erau lumini...nu erau sfere de energie,,eu personal impreuna cu alte persoane prezente in apartamentul meu...prieteni si trecatori obisnuiti d epe strada am numarat peste 30...mergeau in formatie de cate 5 in sir ..pastrau aceeasi traiectorie!
precizez ca detin aceste filmari ..cu puncte fixe de reper si o imagine mai mult decat clara..help! ce pot face cu ele???  :|

Pune-le aici pe forum!!!!!
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

StarDust

#19
La optiunea "raspunde" in partea de jos ai optiunea "optiuni aditionale" acolo ai posibilitatea de a uploada filmarile in format, avi, mpg, sau wmv. Poti uploada maxim 3Mb/mesaj. Daca filmarile le-ai facut cu tel. mobil, cred ca vor merge, daca filmarile au dimensiuni mai mari va trebui sa cautam alta metoda de a le uploada si viziona.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

vladtheodor

Ca sa nu se "piarda" filmarile iti faci cont pe youtube, le uploadezi acolo si pui linkurile aici (vezi ca poti copia adresa de sus, din browser pe Youtube - au zapacit de tot pagina lor, nu se mai poate copia un link ca inainte, spre a fi share-uit...).
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

vladtheodor

Se pare ca aceste "patrule" ies in special cind "sint spiritele incinse".
Mai ales de sarbatori cind se gindesc toti la un singur lucru...
Daca apare un o.z.n.-u in seara asta chiar deasupra unei biserici !?
Ma refer la unul real. Sau mai multe... Doar ma gindeam la asa ceva, nu vreau sa supar pe nimeni...
Pregatiti aparatura foto si video ! Mai uitati-va si in sus ! :D
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

bognet

Ce zice Anca e real la fel si Metinelu, ora era 20.30 si eu locuiesc in Berceni si am vazut acelas lucru, si nu numai eu si toti vecinii, am filmat ceva, se vede cat de cat dar am prins decat vreo 4-5 din ele (nu prea le am cu filmatul) dar cine e interesat imi poate lasa mesaj la bognet_16@yahoo.com si ii voi transmite filmarea.

Guest


vladtheodor

#24
Uitati unul gasit pe youtube ! Pare ca are doar 6 zile:
http://www.youtube.com/watch?v=kyOu1XwkS64

Si altul datat 3 Martie din Pitesti:
http://www.youtube.com/watch?v=pn8FGAZjmcw&feature=related

Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

Guest

Am facut rost de filmulet, problema e ca este format KMP si are 230MB. Unde pot sa le transform in alt format? Si mai tb sa-l si tai. Sfaturi?

bk

In cel de la Bucuresti cred ca este vorba despre un avion insa cel care a filmat a pus la maxim zoom-ul digital si avionul apare in acel mod (oricum se vede clar lumina de balizaj amplasata pe fuselaj). In cel de la Pitesti este mai mult ca sigur este vorba despre IIS.

http://spaceflight.nasa.gov/realdata/sightings/cities/view.cgi?country=Romania&region=None&city=Bucharest

vladtheodor

Citat din: X din  03 Aprilie 2010, 22:55:46
Am facut rost de filmulet, problema e ca este format KMP si are 230MB. Unde pot sa le transform in alt format? Si mai tb sa-l si tai. Sfaturi?
Fa-ti un cont pe http://www.myfastshare.com/ , uploadeaza-l acolo ca ramine stocat si-l trimiti tot de acolo.
Il pot "taia" eu repede cu ceva, tot nu am ce face. Iti dau mailul meu acum.
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

Guest

http://www.myfastshare.com/upload.aspx

Mentionez ca:
- l-am taiat pt ca avea o parte in care autorul filmului a tinut camera in jos si nu se vedea nimic;
- l-am transformat din formatul original, unde se vedeau mai clar primele luminite.
- videoclipurile vor fi pe site doar 28 de zile
-videoclipurile sunt transformate din KMP in .avi si .wmv
- nu am putut sa le pun pe forum pt ca sunt de 14 si 16 MB

vladtheodor

#29
Man, ai gresit ceva. Faci mai bine cont pe youtube ca parca suporta pina in 2 giga. Si dai linku. Poti sa-l bagi intreg neprocesat.
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!