Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sobolanii UMANI

Creat de baaron, 31 Martie 2006, 01:17:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

xennon_2000

Sper sa nu se intample asa ceva si cu aparatul de citit gandurile!...

Se poate citi gandul unei persoane (60%)...dovezi sunt multe pe forum...dar cu ce interes!...poate folosit ca detector de minciuni!

xennon_2000

Ma uitam mai acum 2 ani la un documentar pe Discovery!
Era vorba de aparaturi care puteau induce vise si care puteau influenta visul in timp ce subiectul dormea!..Interesant era faptul ca si alte aparate (casnice)..puteau face aproximativ acelasi lucru!mai ales telefoanele mobile :-o/ideea e urmatoarea....: Daca dormi cu aparatele electrice (care functioneaza in acel moment) la cap, poti avea cele mai ciudate vise sau eventuale cosmaruri!...inclusiv rapiri de ET, sau....

Arckadii

subscriu la ideea asta. am testat-o pe mine. cand dorm cu aparatele stinse, e totul ok, insa cum adorm cu computer deschis, telefon mobil la cap, eventual lumina aprinsa incep sa am vise urate, ma trezesc cu dureri groaznice de cap, ma simt obosit.
Deci da. Exista o influenta mare.
Ark

xennon_2000

Este testata chestia asta cu aparatele!....Un prim pas...NU MAI DORMITZI CU TELEFOANELE MOBILE LA CAP!Sau alte aparate....dar in principal mobile

dedeiu

Nu va enervati pe mine. Am dormit cu computerul deschis(la un metru distanta de patul meu), mobilul tot atat si ceasul care ma scoala in fiecare zi la 7. Am visat cea mai adevarata intamplare virtuala a mea. Fiind obsedat de trupe speciale am avut un vis facand parte din ele... Chestia asta tine de psihic. Asa cum spunea si ryn despre ceea ce crezi.  Daca crezi cu tarie se poate intampla, a se vedea ce a mai spus cineva despre parintele Cleopa...

xennon_2000

da...DEDEIUle nimik de zis...undele radio influenteaza centrii  de memorie din creier si ii deblocheaza

vlad_theman2000

Americanii au ajuns sa faca sa creasca din pamant rosii patrate,castraveti,chiar si pepeni.Asta ma face sa cred ca orice  e posibil.In soia au ajuns sa bage gene de sobolani pentru a o face rezistenta la frig.Practic atunci cand vrem sa tinem post si mancam soia modificata genetic,nu tinem post deloc.Daca au facut asta cu soia,este foarte posibil sa fi facut asa ceva si cu oameni.Soia fiind doar un experiment pentru a vedea daca va functiona pe oameni.Stiai ca stalin a incercat sa incruciseze oameni cu maimute pentru a-si face soldati rezistenti la frig si foame?
Lume asta se duce de rapa.

@Lex