Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vasile Rudan si misterul din Carpati

Creat de memphis, 20 Martie 2010, 16:53:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

rontzo

nice- asta e asteptam cuminti ..until next week

Xanadron

Ştiu că nu-i locul de critică literară aici - colegul tractorbeam nici nu cred că intenţionează de fapt să facă literatură - da-n spiritul primatului IDEILOR aş prefera mai puţine detaliere tehnică (buloane, piuliţe, divais-uri biometrice şi alte gadgeturi).

E şi asta însă o metodă de dospire :-D a suspansului...

P.S. Nu mai zic nik de anglofono-filia extremă, deşi bunică-miu mi-a transmis (din Iad, evident, fiind mason :evil:) c-a trebuit să-l roage pe Crowley (coleg poliglot de cazan :lol:) să-i traducă mai tot.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

padme

Subscriu! Eu nu m-am băgat, am zis că e o chestie de-a băieţilor şi eu nu pricep, cum ar veni! :))))))

fiulploii

Citat din: Xanadron din  25 Octombrie 2013, 12:49:39
Ştiu că nu-i locul de critică literară aici - colegul tractorbeam nici nu cred că intenţionează de fapt să facă literatură - da-n spiritul primatului IDEILOR aş prefera mai puţine detaliere tehnică (buloane, piuliţe, divais-uri biometrice şi alte gadgeturi).

E şi asta însă o metodă de dospire :-D a suspansului...

P.S. Nu mai zic nik de anglofono-filia extremă, deşi bunică-miu mi-a transmis (din Iad, evident, fiind mason :evil:) c-a trebuit să-l roage pe Crowley (coleg poliglot de cazan :lol:) să-i traducă mai tot.

   Nu cred ca e bine fiindca perfectiunea si aflarea caii de iesire matriciala sta in amanunte. Seria de la arma, culoarea, textura, daivusurile pe care scrie Made in Romania poate sau Lunar Space zic eu ca-s importante . :lol:
   Eventual si o poza - doua in atasament ca doara asa vrea tot omu' , dovezi fizice si palpabile  :-D
  Doar parerea mea total ne-romantica...

Rayden

Citat din: tractorbeam din  25 Octombrie 2013, 10:33:52
Asta e baieti pana saptamana viitoare, in seara asta plec spre Buzau.  :wink:
Sper sa vin cu inspiratie rezultata din transpiratie.

4x4 adventure...colega tractorbeam?  :mrgreen:

acme

Citat din: tractorbeam din  25 Octombrie 2013, 10:32:06
...Peste fix 3 zile, dupa ce in regim de urgenta s-au obtinut toate aprobarile necesare, intr-o suita de 4 autoturime de teren ajungeam din nou, la baza stancii, totusi ceva nu imi era familiar, Zic, ati sapat aici, raspunsul este negativ, ...

Si VR cind apare? :)
We're born alone, we live alone, we die alone.

tractorbeam

#1221
Citat din: acme din  27 Octombrie 2013, 18:22:07
Si VR cind apare? :)
Dupa ce terminam si a 3-a sticla de tzuica de Mures! Atunci incepem sa vizualizam echipe pionieresti sechestrate de monstrii verzi si uratzi, care ingrozite de aparitiile sarpelui cu un singur ochi, canta: Mi-e frica, mi-e frica sa dorm singurica! Atunci apare nea' VR calare deandoaselea pe un magar alb din rasa Nucu-Braiesti (rasa care dealtfel a si luat numeroase premii internationale) si salveaza domnitzele pre-pubere. Dar asta e pe la sfarsitul cartii, asa ca putzintica rabdare. 

andrei

  Si dupa ce este sarutat ,se transforma din broscoi in Fat-Frumos si le mai ia si de neveste ca sa fie treaba cum trebuie...Zic si eu...ca da o nota de realism mioritic... :-D
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

tractorbeam

Citat din: andrei din  29 Octombrie 2013, 00:11:14
  Si dupa ce este sarutat ,se transforma din broscoi in Fat-Frumos si le mai ia si de neveste ca sa fie treaba cum trebuie...

Asa este, cum de te-ai prins? Cred ca ai absolvit magna cum laudae cursul de rudanistica! Dar ca si la Radio Erevan vraja nu tine mult, si Fatul-Mincinos se preschimba iar in broscoi iar pioniera vazand asa ceva fuge si isi reface viata alaturi de un medic stomatolog.

Evident tot ce am scris aici este doar un scenariu si personajele sunt pur fictive.

memphis

Un nou modul I din cursul lui Vasile Rudan a fost anuntat azi pe Jurnal Paranormal: http://jurnalparanormal.ro/cursuri

Rayden

@tractorbeam,

nimic nou?
nici un fragment din povestirea domniei tale? :mrgreen: :mrgreen:

tractorbeam

Citat din: Rayden din  07 Iunie 2014, 22:18:53
@tractorbeam,
nimic nou?
Lipsa timp, lipsa transpiratie si nu in ultimul rand lipsa inspiratie.
Vorba aia...Decat mult si fara rost mai bine putin si ...bine.

Tamerlan

Interesat cineva de-o tură prin Bucegi... 14-15-16 august?  :fullmoon:
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

tractorbeam

Imi permit sa citez din wiki: "O divizie este o unitate militară mare, formată de obicei între 10.000-30.000 militari și în funcție de echipare 150-200 de tancuri, comandată de obicei de un General de divizie, echivalent în România cu gradul de general-maior. Echipamentul depinde de sarcinile și tipul lor (infanterie, blindate, vânători de munte etc.). În cele mai multe armate o divizie este compusă din mai multe regimente sau brigăzi, iar câteva divizii formează un corp de armată."
Asta pentru ca tot abereaza Rudan & co despre existenta, in anii 70-80, a unei divizii paranormale.


fiulploii

Poate ca ai uitat sa iei in considerare echivalarea
  1 bucata paranormal = 100 soldati obisnuiti

:wink:
Zic si eu, na ! nu trebuie luat de bun ceea ce zic  :lol: