Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vasile Rudan si misterul din Carpati

Creat de memphis, 20 Martie 2010, 16:53:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ronin

#90
Cert este ca acest curs al dl-ul Vasile Rudan ne-a cam dat de cap...
Nu stim mare lucru despre asta. Mamphis a venit cu niscaiva clarificari care ne-au bagat mai mult in ceata iar daos spune ca:

"Sunt convins in mare masura ca Rudan este omul DGIA. La ora actuala DGIA este sub papucul DIA din SUA. Probabil ca se urmareste testarea genului de telepatie bazat pe acea "voce interioara" a omului. Cei care sunt in spatele lui Rudan sunt probabil convinsi ca acea voce interioara perfecta este cheia spre un ceva anume la care ei nu pot accede, ceva de genul unei parole catre o destinatie la care nu au acces oamenii lor. Ce anume nu-mi dau seama inca."

...

Raportul biblic are si el rapoarte de acest gen. Va dau un singur exemplu:

"Odata, unui imparat asirian i s-a spus (de catre generalul sau Naaman) ca exista un profet in Israel care ar putea sa dezvaluie sfaturile sale de razboi tinute la resedintele cele mai secrete ale imparatului..."

Cum vi se pare ???

Va dati seama cum suna ? Sa existe astazi oameni (profeti) care sa poata vedea tot, tot ceea ce discuta mai marii lumii in cele mai secrete locatii...?
Poate ca istoria incepe sa se repete.
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Guest

Cred ca mai bine invatam astea singuri, cu greselile noastre, dar pe spatele nostru! Fara CIA/DIA/MIA/KIA...hehe

Ronin

Citat din: X din  06 Iunie 2010, 18:30:55
Cred ca mai bine invatam astea singuri, cu greselile noastre, dar pe spatele nostru! Fara CIA/DIA/MIA/KIA...hehe

Nu cred ca ar trebui sa ne "sperie" serviciile, fie ca sunt romanesti sau straine. Poate ca asta reprezinta o provocare prin care poti influenta lumea la nivel macro. Cine stie, om vedea ...

Oricum, se intrevede o lupta la orizont iar combatantii vor fi "imputerniciti" de cineva (!?) cu puteri inca neintelese de noi.
Va fi ceva de genul ... proorocul Ilie si "proorocii" lui Baal. Spun asta deoarece in mod categoric fortele implicate in acest tip de "joc" sunt din categoria "surselor negre". Vezi ce spunea si dl. colonel Eugen Lungu de la PsyOps Romania.
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

memphis

#93
Pentru a face lumina asupra acestui curs, in zilele urmatoare (cel mai probabil maine, 8 iunie) Vasile Rudan va posta in acest thread.

Pentru a raspunde anticipat eventualelor dubii la adresa autenticitatii contului de pe care se va face postarea, va sugerez sa vizualizati adresa de e-mail cu care a fost inregistrat contul domnului Rudan (cont activat astazi, special pentru acest subiect.): http://www.rufon.org/forum/index.php?action=profile;u=3000

Ronin

Citat din: memphis din  07 Iunie 2010, 22:04:42
Pentru a face lumina asupra acestui curs, in zilele urmatoare (cel mai probabil maine, 8 iunie) Vasile Rudan va posta in acest thread.

Pentru a raspunde anticipat eventualelor dubii la adresa autenticitatii contului de pe care se va face postarea, va sugerez sa vizualizati adresa de e-mail cu care a fost inregistrat contul domnului Rudan (cont activat astazi, special pentru acest subiect.): http://www.rufon.org/forum/index.php?action=profile;u=3000

Asta-i excelent. Daca dl. Rudan doreste, poate face anumite comentarii/clarificari si pe "semper fidelis" la topicul cu Departamentul Zero.
https://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?10163.0
Multumiri !
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

abyss

Citat din: memphis din  05 Iunie 2010, 16:08:09
Si daca tot vroiati lamuriri, atunci fiti atenti aici:     

    Tatal meu a fost ofiter si asigura paza poligonului militar secret in care Vasile Rudan facea experimente paranormale. Inainte de a muri, tata mi-am spus niste chestii interesante. Ca atunci cand Vasile Rudan intra in poligon, dispozitivul de paza intra in alerta maxima pe o raza de 5 km. Era interzis orice acces in zona. Dupa revenirea lui Henri Coanda in tara, se vorbea ca acolo se experimenta un dispozitiv tehnic de teleportare, cu componete instalate pe mai multe stanci. Pe savantul Coanda tata nu l-a vazut niciodata acolo, dar Rudan era un fel de sef absolut.
    Pana acum, Rudan s-a ferit sa raspunda la cateva intrebari jenante: ce s-a intamplat cu adevarat cu cei doi militari cobai care s-au dezintegrat in timpul experimentelor? Cum de au disparut cei doi braileni, cadre militare ale Ministerului de Interne, daca inainte de aceasta intamplare poligonul a fost dezafectat prin dinamitare? De ce un prim-secretar PCR al judetului Buzau a fost batut bestial pentru ca s-a apropiat de poligon iar dupa cateva zile a murit? De ce a murit subit de "atac de cord" urmatorul prim-secretar al judetului Buzau dupa ce a trimis in zona un ofiter de securitate cu radio telefon sa raporteze ce se intampla in zona poligonului?
    In privinta cursului de autoaparare extrasenzoriala... asta vrea sa fie o compensatie pentru raul pe care l-a facut VR, fie si indirect, cu acele experimente sau a primit ordin de la masonerie sa produca paranormali pe banda rulanta care sa fie trimisi... unde? Din cate am aflat cursul ala nu e organizat de Rudan, el doar il preda in baza unui contract semnat cu NEXUS (mai bine zis cu CIA sau cu un alt serviciu de informatii strain). Parerea mea este sa nu va bagati in chestiile astea. De intrat e usor, dar iesirea poate fi dificila.

Cum se face ca in zona poligonului VR si telepatii lui mucosi de 9-10 ani erau dotati cu radio telefoane Philips cu antena telescopica de 2 m, iar noi, ceilalti muritori, nu aveam dreptul sa avem nici macar radio telefoane jucarie, cu raza de actiune de 2-3 metri?  Sau cum explica Rudan suituatie penibila ca atunci cand era convocat la cabinetul generalului Ilie Ceausescu intra la stab imediat, in timp ce ofiteri superiori si generali trebuiau sa-si astepte randul in anticamera? Rudan spune ca stia doar din auzite cum trebuiesc instruiti viitorii killeri PSI. Stiu sigur ca realitatea e alta. El instruia killeri paranormali care dupa aceea erau facuti scapati peste granita. Compararea lui Rudan cu Bors & Co, e ridicola. In legatura cu acel curs, ramane cum am spus: pute a servicii secrete straine.

Eu il salut pe domnul Rudan si-i urez o sedere constructiva aici, si asa ca pe forum l-as intreba, daca bineinteles se simte ok sa raspunda:
1. Ce parere are despre acest post al tau memphis  8-) si ce lamuriri ne poate aduce despre ceea ce ai scris tu.
2. De ce RV-eri militari americani patruleaza cu atitudine agresiva spatiul astral de deasupra Romaniei in special cand e vorba de nave nematerializate ale EBEs?



Shadowman

#96
Citat din: memphis din  07 Iunie 2010, 22:04:42
Pentru a face lumina asupra acestui curs, in zilele urmatoare (cel mai probabil maine, 8 iunie) Vasile Rudan va posta in acest thread.

Asteptam cu interes.  
"Lumina" asupra cursului...? Ce-ar mai fi de adaugat ,mentionat...? Sau a fost ceva omis in articol...? Mi s-ar parea firesc sa vad "lumini" si pe articolul publicat in revista Nexus New Times Magazine,nu crezi...? Mai ales acolo,la "sursa"...!   :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Urban

Excelent, o sa-mi pregatesc lista de intrebari daca tot e dispus sa dea niste raspunsuri concrete si promit sa nu il menajez absolut deloc.  Acum explica-mi si mie te rog, cum putem avea certitudinea ca cel care va scrie in spatele nickname-ului este Rudan si nu altcineva?...trebuie sa te credem pe cuvant sau cum procedam?

daos

#98
Citat din: memphis din  07 Iunie 2010, 22:04:42
Pentru a face lumina asupra acestui curs, in zilele urmatoare (cel mai probabil maine, 8 iunie) Vasile Rudan va posta in acest thread.

Pentru a raspunde anticipat eventualelor dubii la adresa autenticitatii contului de pe care se va face postarea, va sugerez sa vizualizati adresa de e-mail cu care a fost inregistrat contul domnului Rudan (cont activat astazi, special pentru acest subiect.): http://www.rufon.org/forum/index.php?action=profile;u=3000
O intrebare anticipata pentru domnul Rudan: de ca v-ati lasat barba stimate domn. Cu mustata doar, nu va sta bine? Sau va simtiti mai bine asa?
Si inca ceva: ce parere aveti despre manastirea Radu-Voda? Este tot greceasca? Sau a devenit romaneasca intre timp?
P.S. Ma simt roman, nu grec sau alta natie asa cum au vrut altii.

Urban

Citat din: memphis din  07 Iunie 2010, 22:04:42
Pentru a face lumina asupra acestui curs, in zilele urmatoare (cel mai probabil maine, 8 iunie) Vasile Rudan va posta in acest thread. Pentru a raspunde anticipat eventualelor dubii la adresa autenticitatii contului de pe care se va face postarea, va sugerez sa vizualizati adresa de e-mail cu care a fost inregistrat contul domnului Rudan (cont activat astazi, special pentru acest subiect.) http://www.rufon.org/forum/index.php?action=profile;u=3000

Ok, ca sa facem putina "lumina" sa putem dialoga civilizat.
Care este legatura dl. Rudan cu revista Nexus incat la email apare o adresa gazduita de serverele revistei?
Nu de alta dar poate jurnalistii de la Nexus au ramas in pana de idei si atunci tot "teatrul" asta cu aparitia agentului psihotronic e pus in scena pentru un viitor editorial sau articol.
Dl. Rudan nu are o adresa personala sau nu putea sa isi faca una rapid?
Ca sa nu ne pierdem vremea de pomana propun o alta varianta de dialog....il suna dl. Rudan pe Paul Dorneanu (telefonul lui e pe prima pagina a website-ului), confirma ca dumnealui este cel care a facut contul si ca domnia sa doreste sa intervina in dialog si pe urma reluam discutiile de unde au ramas...

Ronin

e-mail ul dl-ui Rudan pe nexus este suficient pentru a intelege ca acest cont este real deoarece in acel e-mail dl. Rudan a primit activarea acestui cont.

Dl. Cristian Patrut ne-ar putea confirma daca dl. Rudan are sau nu e-mail pe "nexus".

Pe "Nexus" exista si "Rufon", undeva in dreapta paginii. Deci Paul stie ce si cum.
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Urban

Citat din: caIator astraI din  08 Iunie 2010, 02:54:58
...L-am vazut pe domnul Rudan în actiune în Irak...
Ai putea sa dai mai multe detalii?

Citat din: caIator astraI din  08 Iunie 2010, 02:54:58
ce ne poate spune despre focarele geopatogene,cauza lor, localizarea lor în Carpati si daca e amabil,sa dezvolte opinia lui despre asta si sa precizeze daca are dreptul sa vorbeasca liber despre anumite descoperiri arheologice secrete în subteranele de la SARMISEGETUZA REGIA ?
Intrebarea e bine pusa dar deocamdata inca nu avem confirmarea ca discutam cu dl. Rudan

Urban

Citat din: Ronin din  08 Iunie 2010, 10:00:49
e-mail ul dl-ui Rudan pe nexus este suficient pentru a intelege ca acest cont este real deoarece in acel e-mail dl. Rudan a primit activarea acestui cont.
Dl. Cristian Patrut ne-ar putea confirma daca dl. Rudan are sau nu e-mail pe "nexus".
Pe "Nexus" exista si "Rufon", undeva in dreapta paginii. Deci Paul stie ce si cum.

Nu e suficient...repet, e necesar un dialog direct intre dl. Rudan si Paul Dorneanu.
Si explic si de ce....95% dintre stirile in presa se fabrica in carciuma, asa ca atata timp cat nu avem o confirmare reala, 100%, ne invartim in loc.

Ronin

#103
@urban, ii poti scrie dl. Patrut, pe nexus, si sunt convins ca-ti va raspunde.
Intreaba-l daca acel cont al dl-ul VR pe nexus este sau nu al lui VR ???
Nu intelegi ca si Dorneanu are site-ul pe nexus... Si de unde sa-l iei pe PD acum cand el este la "vanatoarea" paravanelor iezuite, bilderbergii...
Hai ca devenim ridicoli...

curs@nexusmagazine.ro
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Urban

#104
Citat din: Ronin din  08 Iunie 2010, 10:19:41
@urban, ii poti scrie dl. Patrut, pe nexus, si sunt convins ca-ti va raspunde.
Intreaba-l daca acel cont al dl-ul VR pe nexus este sau nu al lui VR ???
Hai ca devenim ridicoli...

curs@nexusmagazine.ro

Nu cred ca devenim ridicoli, mie mi se pare foarte normal.
Nu-l cunosc pe dl. Patrut ca sa pot avea incredere in el....Paul este in tara, stai linistit ca am discutat cu el.