Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vasile Rudan si misterul din Carpati

Creat de memphis, 20 Martie 2010, 16:53:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ronin

http://cosmicspoon.blogspot.com/
http://www.youtube.com/watch?v=2N8hfVs1l6E&feature=player_embedded#!

This is the program that outed the CIA/DIA Remote viewing programme to the world.
This video screened in 1995 on the American "Nightline" program. This was the first mainstream story about the government's experiments in remote viewing.

Despite the many successes that were reported through remote viewing, the two experts selected by the CIA to report on the program decided it needed to be shut down. According to Joe McMoneagle (also in this video) this had less to do with the success rate of remote viewing than political pressure and fear.

The obvious question about the remote viewing program remains: If the CIA thought there was nothing to it, why did they fund the program for twenty years?
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

abyss

programul a fost închis probabil deoarece între timp au dezvoltat tehnologii care asista militarii selectaþi pt acest tip de misiuni. Acum nu mai sunt la cheremul unor tipi care se holbeazã la capre...
Mai e un site interesant de citit tot al unui mare spion psihic gen p. Rudan ºi care se numesta One Mind, parcã. Tot aºa cucursuri ºi etc. Oare care e schepsisul de au apãrut acum aceste ciupercute? 

Xanadron

#77
Of-of, mai-mai, ma repet poate a enshpea oara: I'm a Believer, dar vreau totusi macar un fir de pai... logic/concret de care sa ma pot agatza!!! :oops:

Fiindca-mi reamintesc pasaje dintr-o fosta emisiune Acces Direct a lui Madalin Ionescu (tare confuza :-P) de anul trecut  pe Antena 1, cu tema presupuselor tunele cinamareze :wink: din Bucegi si-n care era invitat si V. Rudan.
Care a balmajit o poveste despre imposibilitatea apropierii de un anume portal in stinca (cu dimensiuni deloc mici) din zona Bucegilor, indicat de un amic ce era in acel moment cu el. Amindorura li s-au impleticit insa picioarele la o anume distantza de intrarea respectiva, vizibila cica doar dintr-un anume unghi si pesemne protejata de o energie repulsiv-convulsiva :-D si n-au putut decit sa se retraga din zona etc etc.

Toate bune pina aici, dar n-ar fi fost oare firesc ca dl Rudan sa indice localizarea ciudatei portzi, pentru cercetari suplimentare?! :roll: Ca doar nu i s-o fi impleticit si mintea atunci???  :lol: Ori macar sa bungheasca (RV-istic, evident) ce ascunde poarta aia din munte?!
Nu ma mai mira de fapt nici inexistentza vreunei intrebari cit de timide a "modelatorului" :-P Madalin pe tema asta.

Deocamdata cel putin asadar, n-am vreun gind sa dau vrabia din mina (adica 260 euroi) pe cioara vopsita-n culori RemoteViewing de pe gard... 8-)

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

memphis

Salut!
Cand am initiat acest thread, nu ma asteptam chiar la 3800 de vizite si 7 pagini de comentarii.
Ma intristeaza faptul ca 90% dintre voi nu ati inteles esenta cursului.
Am sa incerc sa raspund catorva posturi.
Citat din: Urban din  28 Mai 2010, 11:08:29
Daca era gratis mai ziceam ca e o samanta de adevar, dar la tariful ala tare am impresia ca e o goanga...
Asteptam sa se inscrie Memphis si pe urma vedem rezultatele..
Traiesti cu capul in nori daca iti imaginezi ca mai exista ceva gratis pe lumea asta.
Da, voi lua parte la acest curs, fiind o persoana apropiata domnului VR, insa informatiile dobandite la acest curs sunt confidentiale.

Citat din: Urban din  28 Mai 2010, 16:57:41
Mica masonerie ciocofleandera e in trend, astazi orice patron de covrigarie e mason, nu ar trebui sa te mire asta....
Ei cu rangurile si secretele, noi cu...Biblia....simpla schema :)

Esti tu convins de asta? In locul tau nu asi comenta lucruri pe care nu le cunosc. Dauneaza sanatatii.

Citat din: Shadowman din  28 Mai 2010, 18:32:57
@biss,tocmai mi-am amintit de un centru de studii si cercetari psihotronice ( localizat linga o cofetarie...? :roll: ) Ce zici,poti sa le demonstrezi celor de la centru ca ai calitati...? :roll:

Cred ca stiu la ce centru te referi. Marea teapa a unui nebun cu acte doveditoare, care umbla liber pe la televiziuni, insotit la tot pasul de cateva cranii de extraterestru pe care si le-a cusut cu migala pe haine. Razboinicul luminii, imbalsamat natural cu palinca de maramures, asezonat cu tuica de bihor si saniuta de coltul strazii.

Citat din: Xanadron din  29 Mai 2010, 13:46:49

Deeeci: ar fi tare bine, zic eu, ca dl Rudan sa demonstreze mai intai PRACTIC  - si, evident, in mod public - "capacitatile" lui!!! Ar fi, oricum, o operatiune extrem de simpla in epoca asta a informatziei globale.

Fiindca-i simplu sa afirmam ca ne tragem din neam de vraci persani :-P (Rudan) sau orice altceva. Uite, si io cred ca ma trag din NOE !!! (fiindca ma cheama Nae :-D).
Si va propun un curs de instruire in constructia unei arce... pe bani, normal, cum altfel?!  :lol:

1. VR a demonstrat nu o data, ci de nenumarate ori aceste capacitati.
2. VR nu este roman decat cu cetatenia.
Arunca un ochi aici, poate realizezi si tu despre ce e vorba (desi ma indoiesc - pari cam limitat - scuza-ma): http://en.wikipedia.org/wiki/Rudan
Si asa de curiozitate, pune mana pe o carte de telefon, si verifica cate persoane din Romania sunt numite Rudan, si Cate Nicolae. Te lamuresc eu: singurele persoane numite Rudan din Romania sunt rude cu dansul.



padme

Da, stiam ce e Rudan, nu inteleg ce ai vrut sa demonstrezi cu link-ul catre wikipedia?!

memphis

Si daca tot vroiati lamuriri, atunci fiti atenti aici:    

   Tatal meu a fost ofiter si asigura paza poligonului militar secret in care Vasile Rudan facea experimente paranormale. Inainte de a muri, tata mi-am spus niste chestii interesante. Ca atunci cand Vasile Rudan intra in poligon, dispozitivul de paza intra in alerta maxima pe o raza de 5 km. Era interzis orice acces in zona. Dupa revenirea lui Henri Coanda in tara, se vorbea ca acolo se experimenta un dispozitiv tehnic de teleportare, cu componete instalate pe mai multe stanci. Pe savantul Coanda tata nu l-a vazut niciodata acolo, dar Rudan era un fel de sef absolut.
   Pana acum, Rudan s-a ferit sa raspunda la cateva intrebari jenante: ce s-a intamplat cu adevarat cu cei doi militari cobai care s-au dezintegrat in timpul experimentelor? Cum de au disparut cei doi braileni, cadre militare ale Ministerului de Interne, daca inainte de aceasta intamplare poligonul a fost dezafectat prin dinamitare? De ce un prim-secretar PCR al judetului Buzau a fost batut bestial pentru ca s-a apropiat de poligon iar dupa cateva zile a murit? De ce a murit subit de "atac de cord" urmatorul prim-secretar al judetului Buzau dupa ce a trimis in zona un ofiter de securitate cu radio telefon sa raporteze ce se intampla in zona poligonului?
   In privinta cursului de autoaparare extrasenzoriala... asta vrea sa fie o compensatie pentru raul pe care l-a facut VR, fie si indirect, cu acele experimente sau a primit ordin de la masonerie sa produca paranormali pe banda rulanta care sa fie trimisi... unde? Din cate am aflat cursul ala nu e organizat de Rudan, el doar il preda in baza unui contract semnat cu NEXUS (mai bine zis cu CIA sau cu un alt serviciu de informatii strain). Parerea mea este sa nu va bagati in chestiile astea. De intrat e usor, dar iesirea poate fi dificila.

Cum se face ca in zona poligonului VR si telepatii lui mucosi de 9-10 ani erau dotati cu radio telefoane Philips cu antena telescopica de 2 m, iar noi, ceilalti muritori, nu aveam dreptul sa avem nici macar radio telefoane jucarie, cu raza de actiune de 2-3 metri?  Sau cum explica Rudan suituatie penibila ca atunci cand era convocat la cabinetul generalului Ilie Ceausescu intra la stab imediat, in timp ce ofiteri superiori si generali trebuiau sa-si astepte randul in anticamera? Rudan spune ca stia doar din auzite cum trebuiesc instruiti viitorii killeri PSI. Stiu sigur ca realitatea e alta. El instruia killeri paranormali care dupa aceea erau facuti scapati peste granita. Compararea lui Rudan cu Bors & Co, e ridicola. In legatura cu acel curs, ramane cum am spus: pute a servicii secrete straine.

padme

#81
Esti putin controvesat - in prima postare spui ceva, acum vii si spui altceva?!
Cum ramane cu declaratiile lui Rudan cum ca la acest curs se va preda despre scanarea subsolului pt vestigii arheologice, bla, bla, sa intelegem ca astea's de ochii lumii si ca de fapt la cursul asta te invata sa devii killer psy?!

memphis

#82
Fiecare e liber sa inteleaga ce vrea din posturile mele. Ati cerut lamuriri, ati primit lamuriri. In postul meu este in principal vorba despre cine este VR. Pentru ca am observat ca multi dintre voi fac comparatii gresite intre Rudan si alte personaje.
Un sfat prietenesc: nimic nu este ceea ce pare.
Aceste cursuri au un scop precis. Dar se pare ca aces scop ii este cunoscut momentan doar lui VR, si va fi dezvaluit numai la aceste cursuri.
Si da, printre altele, se va preda si ceea ce am spus in primul post. Insa asta nu va fi tot.

Asa ca, daca aveti putin curaj si nu va e frica de ceea ce nu cunoasteti, va invit sa participati la curs. Acolo vom avea probabil si ocazia sa ne cunoastem. In caz contrar, stati in banca voastra.

Ronin

#83
Citat din: memphis din  05 Iunie 2010, 16:08:09
Si daca tot vroiati lamuriri, atunci fiti atenti aici:    

   Tatal meu a fost ofiter si asigura paza poligonului militar secret in care Vasile Rudan facea experimente paranormale. Inainte de a muri, tata mi-am spus niste chestii interesante.

In legatura cu acel curs, ramane cum am spus: pute a servicii secrete straine.


Daca sunteti fiu de ofiter, eu personal va cred.
De ce spuneti ca "pute" a servicii secrete ? Asta inseamna ca deja contraspionajul nostru si-a trimis oamenii la acest curs ?

Am pus si eu niscaiva intrebari, imi puteti raspunde ?

Ce intelegeti prin "comunici cu ceva/cineva dar nu sti cu cine...!!??"
Am postat cursul lui VR si pe "semper fidelis". Mai spuneti-ne de curs si istoric. Foarte interesant...

Stiu ca VR inca are prietenii de seama, fosti ofiteri ai armatei si securitatii, oameni de calitate.
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

padme

Citat din: memphis din  05 Iunie 2010, 16:50:02
Fiecare e liber sa inteleaga ce vrea din posturile mele.

Nu este vorba despre vreun inteles ci despre lucrurile pe care le spui foarte clar!
1- Ne inviti sa ne inscriem la un curs pt care informatiile sunt confidentiale- asta e cel putin hilar!
2- Ne spui ca putem deveni psy killeri cu posibilitatea sa nu se mai stie nimic de noi?! Mai mult, ne dai sfaturi prietenesti intarind ideea ca.. ceva e ciudat cu cursul asta, la care, insist, ne inviti!
3- La sfarsit ne ameninti!
In acest context, intrebarea mea ar fi ce vrei de fapt??

Urban

Citat din: memphis din  05 Iunie 2010, 15:07:44
Ma intristeaza faptul ca 90% dintre voi nu ati inteles esenta cursului.

Ai dreptate, cursul lui Rudan este singurul lucru care ne lipsea.
Economia duduie, romanii pleznesc de fericire, leul musca din euro si dolar, politica e un fel de Dansul Lebedelor, pensionarii romani in proportie de 99,99% sunt plecati in croaziere in jurul lumii iar elevii si studentii romani sunt pe primul loc in lume ca IQ.
Daca dl. Rudan e atat de priceput in ceea ce face poate si-ar putea indrepta "energiile" inspre fotoliile parlamentare, in asa fel incat cei care le ocupa sa nu mai doarma in ele si sa le vina cumva mintea la cap, poate in felul acesta, demonstrandu-si calitatile, ar avea credibilitate.
Zic si io, nu ti se pare mai logic asa?

Shadowman

#86
Citat din: memphis din  05 Iunie 2010, 16:50:02
Fiecare e liber sa inteleaga ce vrea din posturile mele. Ati cerut lamuriri, ati primit lamuriri. In postul meu este in principal vorba despre cine este VR. Pentru ca am observat ca multi dintre voi fac comparatii gresite intre Rudan si alte personaje.
Un sfat prietenesc: nimic nu este ceea ce pare.
Aceste cursuri au un scop precis. Dar se pare ca aces scop ii este cunoscut momentan doar lui VR, si va fi dezvaluit numai la aceste cursuri.
Si da, printre altele, se va preda si ceea ce am spus in primul post. Insa asta nu va fi tot.

Asa ca, daca aveti putin curaj si nu va e frica de ceea ce nu cunoasteti, va invit sa participati la curs. Acolo vom avea probabil si ocazia sa ne cunoastem. In caz contrar, stati in banca voastra.

 Mda...
 Anii '80...Constantin Mudava,Valeriu Popa,Gregorian Bivolaru,Meditatia Transcedentala si prigoana impotriva celor care faceau parte din aceasta,biserici  mutate,intreruperea curentului cind se rosteau slujbe de Paste,cenzurarea in presa a anumitor cuvinte,interzicerea tiparirii de scrieri "subversive",care impingeau poporu' la superstitii si false credinte... :-D
 Daca erai ciudat sau freaky pe vremurile alea,te cam "zburau" ori te ascundeau dupa zabrele... :evil: Dar Rudan a rezistat,ca deh,cine mai era si cine mai e ca el...!  :-D
 Ce sa-ti spun,number 1 in Romania...!  :lol:
 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

daos

Romanii sunt primii oameni in sensul biblic. Suntem urmasii celor creati de Dumnezeu. Ceilalti sunt adusi din spatiul extraterestru prin diverse metode. Acesta este mesajul unora din cei pe care-i auzisem cu ceva ani in urma in mintea mea si care se cosiderau telepati autodeschisi ai diverselor neamuri. Unii din acesti telepati se credeau extraterestri (bunaoara americanul, englezul, peruanca), altii oamenii protejati de djini (cum ar fi ianianul sau unii arabi), unii credeau ca sunt sfinti alesi de Fecioara Maria pentru a li se revela (italianca, spanioloaica), iar altii credeau ca sunt de-a dreptul ingeri veniti din cer pentru a salva umanitatea (rusii, grecul, etiopianul), etc. Problema e ca aproape toti erau agresivi si plini de rautate. Deci nu prea aveau nimic sfant in ei. Un lucru e sigur: toti se bazau in telepatia lor pe dublul astral pe care-l "energizau" si-l trimiteau la subiectii tinta fie pentru a le schimba dublul astral fie pentru a planta o ceea ce ei numeau "marca" ( de fapt un dublu astral al unui fost om sau un simplu dracusor) in capul celui in cauza. De ce faceau asta? Unii pentru a prelua energia dublului astral al subiectului in cauza caruia ii schimbau acel dublu astral, fie de la asa-zisa marca. De regula dublul astral nu mai poate inmagazina energie, dar demonul plantat in capul omului da, chiar de la omul in cauza. Acesta facand pacate, adica incalcand regulile etico-morale ale credintei sale, cedeaza din energia sa divina catre acel demon.
Cea mai puternica arma in spionajul telepatic clasic se pare ca este un om al carui dublu astral nu se mai afla la nivelul capului ci coborat in inima. Vocea interioara a acestuia este una aproape perfecta, ireala, ingereasca. Este de fapt vocea pe care omul cred eu, o preia de la ceea ce in crestinism se numeste inger pazitor. Problema este ca daca acel om face fapte reprobabile, acea voce interioara dispare. Sunt destui telepati autodeschisi sau deschisi de altii care nu mai au dublul astral la nivelul capului, dar acea voce nu o interioara perfecta nu o au.
De ce spun ca aceasta voce este cea mai puternica arma in spionajul telepatic CLASIC? Pentru ca acei dubli astrali, folositi pentru a fi trimisi catre subiectul de la care trebuie preluata informatia, sunt pur si simplu fermecati de acea voce si vin in capul subiectului tinta pentru spionaj. Se produce un soi de "tradare" a dublilor astrali ai spionilor telepati. Astfel informatia pe care o au poate fi aflata de catre omul cu "vocea interioara perfecta".
Cred ca dupa 2004-2005 s-a trecut de catre marile puteri in domeniul psihotronicii la un alt soi de telepatie. Cea sintetica, bazata pe ceva aparate. Imaginea pe care eu personal am avut-o in mintea mea a fost a unei casti de forma triunghiulara ce se pune pe cap, conectata la un ordinator.
Dar sa revin la subiectul threadului. Sunt convins in mare masura ca Rudan este omul DGIA. La ora actuala DGIA este sub papucul DIA din SUA. Probabil ca se urmareste testarea genului de telepatie bazat pe acea "voce interioara" a omului. Cei care sunt in spatele lui Rudan sunt probabil convinsi ca acea voce interioara perfecta este cheia spre un ceva anume la care ei nu pot accede, ceva de genul unei parole catre o destinatie la care nu au acces oamenii lor. Ce anume nu-mi dau seama inca.

Xanadron

#88
Citat din: memphis din  05 Iunie 2010, 16:08:09
Parerea mea este sa nu va bagati in chestiile astea. De intrat e usor, dar iesirea poate fi dificila.

[...]In legatura cu acel curs, ramane cum am spus: pute a servicii secrete straine.

...Ca in postarea ulterioara sa ne inviti a lua parte la cursul prof. Rudan - evident, cu precizarea "daca aveti putin curaj si nu va e frica de ceea ce nu cunoasteti, va invit sa participati la curs".  :roll:

Hmmm... asa "limitat" :-D cum vad ca ma cataloghezi cu maxima lejeritate, observ aici unele contradictii flagrante.
In fine, oricum n-am de gind sa particip la curs (asta nu inseamna insa ca i-as nega aprioric nici veridicitatea, nici... utilitatea :wink: - spun asta acum nu ca pe o "mea culpa", ci din simplul motiv ca abia zilele trecute am vb. cu cineva.... de incredere, care a reusit sa ma convinga de capacitatile RV ale lui V. Rudan).
Clar insa ca doar pentru cineva care vrea realmente sa-si schimbe tiparul corpului astral. poate fi luata in calcul participarea la un astfel de curs.
Cu asumarea riscurilor de rigoare. :|

Pe de alta parte, subscriu la opinia colegului @biss ("El a transmis un mesaj care sunã a alarmã în unitate. Toþi cei vizaþi trebuie sã se prezinte la apel...") Si nu pot ura decit succes deplin cursantilor - evident, in cazul cind scopurile cursului sint intr-adevar calate pe intentzii altruiste (STO - Service To Others) - chiar daca habar n-am in ce domeniu. Sper macar ca unul legat de acela generic al apararii nationale?!  :roll:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Shadowman

Citat din: Urban din  05 Iunie 2010, 20:53:42

Daca dl. Rudan e atat de priceput in ceea ce face poate si-ar putea indrepta "energiile" inspre fotoliile parlamentare, in asa fel incat cei care le ocupa sa nu mai doarma in ele si sa le vina cumva mintea la cap, poate in felul acesta, demonstrandu-si calitatile, ar avea credibilitate.
Zic si io, nu ti se pare mai logic asa?


  Mi s-ar parea firesc sa schimbe denumirea cursului,denumit bombastic "Cursul intensiv teoretic si practic de protectie si autoaparare extrasenzoriala "... :-o Ce-are protectia si autoapararea extrasenzoriala cu scanarea solului,localizarea cavitatilor subterane,vestigiile arheologice...? Sau cu detectia si localizarea zacamintelor petrolifere...? Are legatura precum stampila primariei cu coada rumegatoarelor,parerea mea...
Eu sugerez alta denumire pentru curs : "Cursuri de calificare si recalificare profesionala ".  Cursul (cursurile) sa fie organizate si finantate de Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca  ( http://www.anofm.ro/63_cursuri-de-calificare-si-recalificare )
  Despre aplicatii...? Mi-am amintit o stire veche :
"De sãrãcie, îþi iei detector!"
http://www.huon.ro/engine.aspx/page/article-detail/cn/bihon-news-editor3-20070129-091557/dc/im%3Ahuon%3Anews_special-hunedoara/ag/im-cuvantul

  Cu "supersimtul teledetectiei extrasenzoriale" activat,nu mai e nevoie de detector !  :star: :wink:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY