Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vasile Rudan si misterul din Carpati

Creat de memphis, 20 Martie 2010, 16:53:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ssarmung

De ceva timp circula pe net un articol in care este indicat un anume loc, din proximitatea Varfului Ocolit, ca fiind acea deja celebra "Gura de rai".

Acesta este link-ul:

   http://www.departamentul-zero.ro/gura-de-rai-din-muntii-bucegi-un-loc-de-un-kilometru-patrat-in-care-organismul-nu-oboseste-si-functiile-fizico-chimice-se-revigoreaza-brusc/

Xanadron

#1246
Clar ca fiecare e liber sa citeasca si/sau sa creada ce vrea de pe ametzitul net (sau ce i se ofera mai abitir prin repetitie obsesiva?), dar eu cel putin n-as da mai mult de-o ceapa degerata pe site-uri de genul astuia dragos-anunnakian cu DZ in coada.
Site/blog f. popular de altfel (nici nu ma mir ca are 22.237 followers), desi - sau tocmai fiindca? - in el se pot gasi destule "perle" cit sa umple un compendiu de ufologie comica. :-D
Ca aici de ex., unde se "confirma" asa-zisa descoperire epocala (din august 2003 cica) dintr-o cartulie cinamareza sponsorizata secu-MISAnic, prin... alte presupuneri la fel de livresti, ale unui personaj dintr-o alta cartulie tip "SF-maise" cu origini la fel de dubioase (citat din memorie: "Descoperirea tunelurilor din Bucegi e confirmata si de micul inuaki David din cartea Aryanei Havah.") :-o :lol:

http://www.fara-secrete.ro/holograma-din-masivul-bucegi-si-caraiman-impreuna-crucea-caraiman-ce-se-proiecteaza-in-nori-un-fenomen-misterios/

P.S. Repet disclaimer-ul de a nu-mi lua in serios toate carcotelile, fiindca-n definitiv si site-urile astea partial aberante pot avea un anumit rol in "trezirea turmei". Desi unii mai luminati ca Je sustin c-ar fi vorba de-o trezire intru o alta adormire. :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Ganditorul

#1247
Site-urile astea isi au si ele rostull lor in lupta anti-stress, asa cum ai zis "trezirea spre o alta adormire" dar dincolo de asta, intre 2 filme bune e preferabil sa citesti ceva de pe un site de genul asta, unde se mai scapa cate ceva, decat sa asculti pomelnicul de morti in acidente/explozii/scandaluri/spitale servit cu insistenta de televiziunile noastre care nu mai apuca sa se maturizeze vre-o dat'.

Siberia

Citat din: Xanadron din  16 Februarie 2015, 11:17:21

P.S. Repet disclaimer-ul de a nu-mi lua in serios toate carcotelile, fiindca-n definitiv si site-urile astea partial aberante pot avea un anumit rol in "trezirea turmei". Desi unii mai luminati ca Je sustin c-ar fi vorba de-o trezire intru o alta adormire. :wink:

Imi place partea cu trezirea intr-o alta adormire :-)
Hehehe :wink:
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

tractorbeam

Nu pierdeti aceste articole!!!

Se pare ca s-a reactivat vechea dusmanie Strainu - Rudan, acum gheneralul si unul din adjunctii sai - stiti voi tipul ala periculos cu lumina rece (licuriciu) - a lansat un atac mortal la adresa agentului pishotronic in care il face sah-mat si ameninta cu publicarea unor amanunte compromitatoare.  :-P

Tipul este fishat si filat, se pare de o intreaga organizatie. Pare ca o retea lucreaza numai si numai pentru a-i descoperi cele mai intime colturi ale personalitatii.
Gasiti aici la : http://terramirabilis.ro/2015/02/28/o-fisa-de-obiectiv/.

Nu vreau sa zic mai mult, sa nu zica cineva ca fac publicitate, (raman credincios principiului "Audit et altera pars" )
Se pare ca tipul asta Rudan este din ce in ce mai incoltzit.
Asteptam replica.

 


Ganditorul

Oauuu, cate valuri face Rufon ! N-as fi crezut niciodata asta . MISA pe Rufon ...poate MENSA !! :rainbow:  Dar care-i treaba cu "sonda" ? "cat costa sonda dom'ne, cat costa sonda? " :evil:

Xanadron

#1252
Citat din: Ganditorul din  04 Martie 2015, 23:23:48
Oauuu, cate valuri face Rufon ! N-as fi crezut niciodata asta . MISA pe Rufon ...poate MENSA !! :rainbow:  Dar care-i treaba cu "sonda" ? "cat costa sonda dom'ne, cat costa sonda? " :evil:
Ba, sa crezi colega Ganditor ca orice forum in care se detecteaza "anomalia" unor schimburi de idei cu IQ peste medie face valuri - desi nu astea blogo-barfonautice :lol: ar fi cele mai importante. In fine, eu cel putin cred ca si asta-i o tema la fel de offtopic si la ani-lumina de misterele carpatine ca puricarea vietii strict personale a prof. V.R. de gasti obscure ori frecusurile V.R.-E.S.-eniene.

Personal ma lasa deci rece mentionarea nick-name-ului d-aici fie si-n context de "inocent" care n-ar fi prins schepsisul unor chestii (vezi ca si tu esti evaluat la fel, fiualploii... :wink:) si ar conta doar daca aprecieri de genul asteia ar aduce prin ricoseu vreo noua informatie esentiala pe tarlaua (cam nebuloasa inca) a prezentului topic.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

tractorbeam

Cine stie, te pomenesti ca toti avem vreo fisa pe undeva. :lol:
Unii la policlinica, altii la sanatoriu, altii la "veseli", altii... cine stie?
In alta ordine de idei, mai demult un alt forumist, pe care nu am motiv sa-l suspectez de rele intentii si nici de minciuneala, m-a avertizat ca undeva, cineva, intocmeste niste liste dar acum din lista sa avem si fisa nu o fi prea mult?  :?

Aseneth

Citat din: tractorbeam din  05 Martie 2015, 10:22:56
Cine stie, te pomenesti ca toti avem vreo fisa pe undeva. :lol:
Unii la policlinica, altii la sanatoriu, altii la "veseli", altii... cine stie?
In alta ordine de idei, mai demult un alt forumist, pe care nu am motiv sa-l suspectez de rele intentii si nici de minciuneala, m-a avertizat ca undeva, cineva, intocmeste niste liste dar acum din lista sa avem si fisa nu o fi prea mult?  :?

Intotdeauna e cineva care undeva intocmeste o lista :lol:


Revenind ontopic, poa sa imi explice si mie cineva cu IQ mai mare decat al meu, ce e cu bolovanii aia de pe Valea Ialomitei?

mr

#1255
M-as bucura daca anumite liste si profile intocmite cu userii unui forum, care se straduie in felul lor sa-si explice anumite lucruri, care isi consuma materie cenusie sa construiasca o logica mai clara, care in general au un comportament preponderent pozitiv, sa contribuie la bunastarea generala a natiei si aportul lor sa se integreze in grupuri/structuri care fac ceva cu adevarat bun, la modul general.

In momentul in care se intocmesc liste/dosare doar pentru a-i avea la mana cu ceva atunci cand se iveste vreo situatie mai ciudata, cand li se urmareste comportamentul pentru a observa daca coaguleaza alte minti/energii in jurul lor cu scopul de a combate anumite linii oficiale, in general cu scopuri negative/distructive/santajiste etc etc, atunci este o mare problema cu libertatea de constiinta si mai ales cu modul in care poate ea fi exprimata, pe de o parte, iar pe de alta cu nivelul de intelegere general care se conduce societatea.

Dl. Rudan este de admirat, zic eu. Omul este altfel decat ceilalti, a si gresit, a si indraznit, a incercat mereu sa-si explice inexplicabilul. Drept urmare poate fi usor judecat si incadrat in tot felul de scenarii, fapt real intrucat mai toti "judecatorii" sunt statici si conformisti in abordare. Profil precum cel al d-lui Rudan sub care putem si noi (de pe Rufon) fi incadrati cu usurinta.
Insa, in jurul lui (si a altora ca el) roiesc tot felul de personaje, direct sau mai putin direct apropiate,  unele extrem de dubioase, care lanseaza tot felul de ipoteze bazate pe plasmuiri orgolioase sau scenarii bine gandite dinainte.

Domnul autor al blogului mai sus mentionat este unul dintre aceste personaje, care in ceea ce ma priveste, dincolo de cliseul dezmintirii mele vehemente, a dat-o in bara flagrant. Desi studiez zona yoga dintr-o anumita perspectiva, niciodata nu am simtit nevoia sa ma implic in grupuri de tip MISA, cu atat mai mult sa integrez in absolutul originalului. De fapt nu simt nevoia sa ma integrez in vreun absolut sau sa evadez din Matrix, odata ce am destul de multa treaba aici, dar cu siguranta doresc sa-mi imbunatatesc perceptia si sa-mi usurez munca. :) Iar detaliile cu care poate sa revina nu prea are de unde sa le extraga. Desigur, le poate inventa...:)

"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

tractorbeam

Documente din arhiva MApN referitoare la ADEVARATUL DEPARTAMENT ZERO, se afla postate pe site-ul licuriciului.
Acum ca misterul a fost devoalat  pot sa zic si eu ce stiam mai dinainte: este vorba de UM 02433 si conducatorul acestui compartiment de facto col.Cojocaru.
Lectura placuta!

tractorbeam

Se pare ca organizatia oculta din care si licuriciul face parte s-a hotarat sa dea din casa spre a lamuri diversele aspecte tenebroase ale activitatii d-lui Rudan in legatura cu participarea acestuia la lucrarile initiate de UM02433.
E clar! Se trage cu artileria grea! :rocket:

Ganditorul

Poti sa dai un link catre materialul de mai sus - eu nu l-am gasit la "licurici". Multumesc.

tractorbeam

Citat din: Ganditorul din  06 Martie 2015, 05:01:30
Poti sa dai un link catre materialul de mai sus - eu nu l-am gasit la "licurici".

http://terramirabilis.ro/2015/03/05/biolocatia-radiestezia-un-secret-militar-i/

Urmariti facsimilul nr. 2 apoi legati cu facsimilele urmatoare inclusiv din episodul urmator, in care apare numele col.Cojocaru.