Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vasile Rudan si misterul din Carpati

Creat de memphis, 20 Martie 2010, 16:53:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Rayden

salve,

eu am avut o curiozitate legata de cursul respectiv..asa ca i-am scris lui VR..si mi-a si raspuns.
am scris si lui Patrut, si mi-a raspuns si acesta..

evident ca nu pot fi sigur ca mi-a raspuns Dl Rudan, insa..s-a semnat cu numele respectiv.
aaa..mentionez ca nu m-am inscris la cursul ala..

astept cu interes postarile pe acest topic.
rayden

Shadowman

#106
Citat din: caIator astraI din  08 Iunie 2010, 02:54:58
L-am vazut pe domnul Rudan în actiune în Irak:





Citat din: Urban din  08 Iunie 2010, 10:05:53
Ai putea sa dai mai multe detalii?

Vezi articolul din Libertatea,unde apare si poza :

"Au þepuit serviciile secrete un «spion paranormal» ?"

http://www.libertatea.ro/stire/au-tepuit-serviciile-secrete-un-spion-paranormal-267381.html

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Urban

Citat din: Shadowman din  08 Iunie 2010, 10:38:28
Vezi articolul din Libertatea,unde apare si poza

Calator Astral afirma ca l-a vazut in actiune in Irak, nu precizeaza ca a citit despre actiunile lui Rudan in Libertatea...e o diferenta, de asta l-am rugat sa ne dea niste detalii.

Ronin

@urban, nu avea cum sa-l vada in actiune in Irak pe VR deoarece VR nu a fost in Irak, cel putin fizic.
Cred ca s-a referit la faptul ca la "vazut" in actiune asa cum l-am vazut si noi, prin intermediul articolului respectiv. In rest, tacere. Traian Basescu zice ca nu stie de operatiunea in care a fost implicat VR.

Vezi video de la min. 6.14:
http://www.youtube.com/watch?v=op1N4UlW6Sc&feature=player_embedded
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Urban

#109
Citat din: Ronin din  08 Iunie 2010, 10:59:32
@urban, nu avea cum sa-l vada in actiune in Irak pe VR deoarece VR nu a fost in Irak, cel putin fizic.
Cred ca s-a referit la faptul ca la "vazut" in actiune asa cum l-am vazut si noi, prin intermediul articolului respectiv. In rest, tacere.

Tocmai, daca am ajuns sa dam ca sursa articole din Libertatea atunci nu rezolvam nimic.

Asta ar fi un prim articol pe care as dori sa il discut cu dl. Rudan...si mai sunt si altele.

memphis

Citat din: Urban din  07 Iunie 2010, 23:24:56
Acum explica-mi si mie te rog, cum putem avea certitudinea ca cel care va scrie in spatele nickname-ului este Rudan si nu altcineva?...trebuie sa te credem pe cuvant sau cum procedam?

Citat din: Urban din  08 Iunie 2010, 00:42:35

Care este legatura dl. Rudan cu revista Nexus incat la email apare o adresa gazduita de serverele revistei?
Nu de alta dar poate jurnalistii de la Nexus au ramas in pana de idei si atunci tot "teatrul" asta cu aparitia agentului psihotronic e pus in scena pentru un viitor editorial sau articol.
Dl. Rudan nu are o adresa personala sau nu putea sa isi faca una rapid?
Ca sa nu ne pierdem vremea de pomana propun o alta varianta de dialog....il suna dl. Rudan pe Paul Dorneanu (telefonul lui e pe prima pagina a website-ului), confirma ca dumnealui este cel care a facut contul si ca domnia sa doreste sa intervina in dialog si pe urma reluam discutiile de unde au ramas...

Urban, scuza-ma dar ai devenit obositor. Vasile Rudan nu trebuie sa-ti demonstraze tie nimic. In cazul in care aveai impresia ca VR are un program lejer, care i-ar permite sa isi piarda timpul oferindu-ti tie confirmari, te inseli amarnic. Dupa cum am spus si aseara, dl Rudan a fost de acord, la rugamintea mea, sa faca o postare(speram exhaustiva), in care sa faca niste lamuriri cu privire la curs. Atat. Timpul, din pacate,  nu ii permite mai mult.
Inca odata, Urban, nu te mai..... impotriva vantului. E clar ca nu sti mecanismul de inscriere pe acest forum. Ronin a incercat sa-ti explice, insa parca in mintea ta e un vid.

Citat din: Ronin din  08 Iunie 2010, 10:00:49
e-mail ul dl-ui Rudan pe nexus este suficient pentru a intelege ca acest cont este real deoarece in acel e-mail dl. Rudan a primit activarea acestui cont.

Dl. Cristian Patrut ne-ar putea confirma daca dl. Rudan are sau nu e-mail pe "nexus".

Pe "Nexus" exista si "Rufon", undeva in dreapta paginii. Deci Paul stie ce si cum.


De ce crezi ca s-a facut inscrierea cu e-mailul de NEXUS, si nu cu e-mailul personal? Logic, pentru ca un e-mail de yahoo/gmail/msn cu titulatura "vasile rudan" isi poate face oricine. In cazul in care nu esti informat (clar), Vasile Rudan face parte, alaturi de Cristian Patrut si Marius Doros din structura redactionala a revistei NEXUS. Nu ar strica sa citesti aceasta revista, e clar ca nu ai rasfoit-o niciodata. O confirmare mai veridica decat folosirea contului de e-mail NEXUS nu cred ca era posibila. Te rog frumos sa iti stergi conturile pe care in mod copilaresc le-ai creat. Nu mai suntem in calsa a 3-a primara, nu-i asa?]
Nu stiu care este parerea ta reala despre VR, insa nu a-si vrea ca dansul sa iti vada postarile, fiind posibil ca din cauza ta sa renunte la postarea pe acest forum.

Ronin, apreciez interesul tau pentru acest curs, si observ ca esti un om informat.
In legatura cu Basescu.... e logic ca un sef de stat nu va recunoaste niciodata in mod public asa ceva, nu? Este ca si cum l-ai fi intrebat pe Vladimir Putin cate rachete mai are indreptate inspre SUA, pe George W Bush despre Guantanameo.... Basescu si-a rupt piciorul sarind gardul casei Eleinei Udrea si totusi neaga orice relatie cu ea in continuare. Te astepti sa recunoasca ceva mai putin evident? In ochii lui Basescu "rapirea jurnalistilor" a fost pe bune. Deci trageti concluziile.

Urban

Citat din: memphis din  08 Iunie 2010, 13:10:26
Urban, scuza-ma dar ai devenit obositor. Vasile Rudan nu trebuie sa-ti demonstraze tie nimic. In cazul in care aveai impresia ca VR are un program lejer, care i-ar permite sa isi piarda timpul oferindu-ti tie confirmari, te inseli amarnic. Dupa cum am spus si aseara, dl Rudan a fost de acord, la rugamintea mea, sa faca o postare(speram exhaustiva), in care sa faca niste lamuriri cu privire la curs. Atat. Timpul, din pacate,  nu ii permite mai mult.
Inca odata, Urban, nu te mai..... impotriva vantului. E clar ca nu sti mecanismul de inscriere pe acest forum. Ronin a incercat sa-ti explice, insa parca in mintea ta e un vid.

Nici nu am zis ca trebuie sa imi demonstreze mie ceva, tu esti cel care a initiat acest lucru.
Daca programul nu-i permite sa raspunda de ce te-ai oferit sa vorbesti in numele lui?
Citat din: memphis din  07 Iunie 2010, 22:04:42
Pentru a face lumina asupra acestui curs, in zilele urmatoare (cel mai probabil maine, 8 iunie) Vasile Rudan va posta in acest thread.
Pentru a raspunde anticipat eventualelor dubii la adresa autenticitatii contului de pe care se va face postarea, va sugerez sa vizualizati adresa de e-mail cu care a fost inregistrat contul domnului Rudan (cont activat astazi, special pentru acest subiect.): http://www.rufon.org/forum/index.php?action=profile;u=3000

Citat din: memphis din  08 Iunie 2010, 13:10:26
De ce crezi ca s-a facut inscrierea cu e-mailul de NEXUS, si nu cu e-mailul personal? Logic, pentru ca un e-mail de yahoo/gmail/msn cu titulatura "vasile rudan" isi poate face oricine. In cazul in care nu esti informat (clar), Vasile Rudan face parte, alaturi de Cristian Patrut si Marius Doros din structura redactionala a revistei NEXUS. Nu ar strica sa citesti aceasta revista, e clar ca nu ai rasfoit-o niciodata. O confirmare mai veridica decat folosirea contului de e-mail NEXUS nu cred ca era posibila. Te rog frumos sa iti stergi conturile pe care in mod copilaresc le-ai creat. Nu mai suntem in calsa a 3-a primara, nu-i asa?]
Nu stiu care este parerea ta reala despre VR, insa nu a-si vrea ca dansul sa iti vada postarile, fiind posibil ca din cauza ta sa renunte la postarea pe acest forum.

Tipic si inevitabil.



abyss

Eu votez cu Urban, pt cã ºi eu am un vid în cap.
ªi de ce mã rog dl Rudan vine sã aducã lãmuriri pt curs, atât ºi nimic altceva? Ei bine dacã e pe aºa atunci sã plãteascã câteva mii bune de euro publicitatea cãci asta-ºi face. Propun desfiinþarea acestui topic care e doar unul publicitar!!!

Urban

Citat din: @biss din  08 Iunie 2010, 13:23:23
Eu votez cu Urban, pt cã ºi eu am un vid în cap.
ªi de ce mã rog dl Rudan vine sã aducã lãmuriri pt curs, atât ºi nimic altceva? Ei bine dacã e pe aºa atunci sã plãteascã câteva mii bune de euro publicitatea cãci asta-ºi face. Propun desfiinþarea acestui topic care e doar unul publicitar!!!

Biss, nu e nevoie sa desfintam subiectul...daca dl. Rudan va avea bunavointa sa posteze poate vom afla lucruri interesante, asta in cazul in care timpul ii va permite.
Lasand cursul deoparte poate vom avea niste raspunsuri si la urmatoarele intrebari:
-Unde se afla in momentul acesta tunul orgonic folosit in 1995 in experimentul din livada (experiment care a reusit in proportie de 100%) ...?
-De unde provin sursele financiare ale Centrului de Cercetari  Bioenergetice?
-De ce nu se face public raportul de la Mihail Kogalniceanu din 1988, cel cu mingea plasmatica ?
-10 Iunie 1993, Intorsura Buzaului cand va aflati in satul Fisici cercetand inciziile din grota Pestera, unde a disparut raportul despre ceea ce s-a intamplat in noaptea aceea?
-Ati gasit "Pietrele lui Solomon"?
-S-au reluat investigatiile la conductele de ceramica de sub Sarmizegetusa?
....si multe altele.

memphis

#114
Urban, eu nu vorbesc in numele lui VR. Postarea respectiva se va face de dl Rudan in persoana. Incearca sa intelegi ca un om ajuns la varsta lui nu mai pierde timpul pe forumuri. De accea va face o singura postare, cat mai exhaustiva cu putinta. (asa sper, cel putin).

Biss, nu ti-a cerut nimeni sa votezi, asa ca te rog respectuos sa te abtii de la vot. Si daca te inscrii singur in categoria vidatilor, asta e doar problema ta. De ce sa aduca lamuriri doar asupra cursului? Citeste bine titlul threadului. A fi on-topic e gresit?

Xanadron

#115
Citat din: Urban din  08 Iunie 2010, 11:06:05
Tocmai, daca am ajuns sa dam ca sursa articole din Libertatea atunci nu rezolvam nimic.

Asta ar fi un prim articol pe care as dori sa il discut cu dl. Rudan...si mai sunt si altele.
Da-da, Urban, exact articolul asta - care ar necesita 1001 completari sub forma de raspunsuri la tot atitea posibile intrebari - ma obsedeaza si pe mine de trei decenii :roll: si m-a determinat, chiar daca abia de curind, sa incep unele modeste cercetari personale in zona respectiva, "centrata" pe masivul Ivanetu din M-tii Buzaului.

Oricum, prezentul topic mi se pare extrem de oportun (evident ca nu doar pe tema cursului RV al dlui profesor V. Rudan) si-ar fi, in opinia mea, o mare pierdere daca cineva ar decide blocarea lui, indiferent din ce motive.

Motiv pentru care uite ca trec peste atitudinea uneori mai mult decit "patronizing" :-P a stimatului coforumist memphis (mdeh, o fi si asta o deformatie profesionala data de grade... armate  :-D) si astept cu implicita nerabdare fie si unica postare a dlui profesor Rudan. :rainbow:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

memphis

Citat din: Urban din  08 Iunie 2010, 13:28:02
-De unde provin sursele financiare ale Centrului de Cercetari  Bioenergetice?

Centrul de Cercetari Bioenergetice si-a sistat activitatea, in urma incalcarii unilaterale a Protocolului. Asta e tot ce a mai ramas din site-ul Centrului: http://centrulbio.go.ro/

Urban

#117
Citat din: memphis din  08 Iunie 2010, 13:35:13
Urban, eu nu vorbesc in numele lui VR. Postarea respectiva se va face de dl Rudan in persoana. Incearca sa intelegi ca un om ajuns la varsta lui nu mai pierde timpul pe forumuri. De accea va face o singura postare, cat mai exhaustiva cu putinta. (asa sper, cel putin).

Biss, nu ti-a cerut nimeni sa votezi, asa ca te rog respectuos sa te abtii de la vot. Si daca te inscrii singur in categoria vidatilor, asta e doar problema ta. De ce sa aduca lamuriri doar asupra cursului? Citeste bine titlul threadului. A fi on-topic e gresit?

Esti prea nervos...varsta nu are nici o legatura cu prezenta pe forumuri.
Ca sa fiu sincer nu am nevoie de o postare cat mai exhaustiva cu putinta ci de un dialog concret si la obiect....adica daca dl. Rudan se simte in stare sa raspunda la intrebarile puse dezvelind astfel o buna parte din trecutul domniei sale si nu numai, vom ajunge astfel intr-un final la niste concluzii.

Prea mare explozia de bioenergeticieni si paranormali dupa evenimentul 1989, cred ca a cam sosit momentul sa dam cartile pe fata...sa vedem daca interesele imobiliare au vreo legatura cu anumite zone si focare geopatogene...daca aceste cursuri au si un substrat financiar, in speta gasirea diverselor artefacte dacice si pre-dacice si valorificarea acestora pe cai nu tocmai legale...sa vedem cine este "sponsorul" Centrului de Cercetari Bioenergice si multe alte necunoscute.

Citat din: memphis din  08 Iunie 2010, 13:45:37
Centrul de Cercetari Bioenergetice si-a sistat activitatea, in urma incalcarii unilaterale a Protocolului. Asta e tot ce a mai ramas din site-ul Centrului: http://centrulbio.go.ro/

Bun, deci am inteles...dna Zinaida nu a fost de acord cu imparteala....trecem peste asta.

memphis

Citat din: Urban din  08 Iunie 2010, 13:46:42
Bun, deci am inteles...dna Zinaida nu a fost de acord cu imparteala....trecem peste asta.

Din nou ai inteles total gresit. Dl Rudan a sistat colaborarea in urma incalcarii Protocolului de doamna Zenaida. Citeste comunicatul de pe site, poate pricepi. Poate...

App... domnii moderatori au ceva cu dl Calator Astral... I-au "moderat" ambele conturi si i-au sters ultimul post pe care nici n-am apucat sa-l citesc, dar suna destul de bine. De ce...?

Urban

Citat din: memphis din  08 Iunie 2010, 14:01:58
Din nou ai inteles total gresit. Dl Rudan a sistat colaborarea in urma incalcarii Protocolului de doamna Zenaida. Citeste comunicatul de pe site, poate pricepi. Poate...

Bun....mai apare dl. Rudan pe forum sau nu?
Ca sa nu lungim aiurea threadul cu discutii inutile....

Apropo, pe dl. Rudan il cunosc si eu indeaproape  :mrgreen: