Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vasile Rudan si misterul din Carpati

Creat de memphis, 20 Martie 2010, 16:53:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

memphis

Conform anuntului facut de revista NEXUS new times Romania in sectiunea evenimente, agentul psihotronic Vasile Rudan organizeaza un curs practic intensiv de protectie si autoaparare extrasenzoriala a populatiei.
Inscrierile la acest curs vor incepe cat de curand.
Nu ratati aceasta ocazie unica!
sursa: http://www.nexusmagazine.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=10000248&Itemid=57

Nox

Salut memphis ºi bine ai venit. Primul tãu mesaj pe acest forum... reclamã sau...? Poate ne laºi ºi o listã cu tarife ºi preþuri (cu TVA desigur).
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

memphis

#2
Citat din: calator astral din  20 Martie 2010, 22:13:51
vrajeala...nu exista asa-ceva,decît Autosugestie...restu e vorba-n vînt,crede-ma memphis.
daca ai accesa link-ul respectiv, ai vedea si despre ce anume e vorba. Spui ca e vrajeala dar e clar ca nu esti cunoscator in domeniul acesta. Daca ai fi cat de cat familiar cu domeniul paranormalului, atunci numele Vasile Rudan ti-ar spune ceva. Da-i un search pe google si poate o sa fi surprins de ceea ce vei gasi. Probabil ca nu esti la curent, dar acest om a fost membru in celula de criza de la Cotroceni in cazul "rapirii" jurnalistilor din Irak. Crezi ca un om care se tine de "vrajeli" este apelat de serviciile secrete romane pentru a face lumina intr-un asemenea caz?

@nox: nu, nu este reclama, n-am de unde sa-ti dau o asemena lista. este o informare. nu o sa te mint, il cunosc pe acest om si stiu ce poate sa faca. Faptul s-a hotarat (la presiunile multor oameni interesati) sa-si impartaseasca cunostiintele si sa invete si alti oameni sa faca macar o parte din ce face el, in ochii mei este un lucru laudabil.

abyss

#3
Ok, memphis așa este. Dar in cazul "rapirii" jurnalistilor din Irak chiar a fost o ''vrãjealã''... S-au dus sã o scoatã pe franțuzoaicã de acolo. Mai mult, au ciordit si din banii pe care i-au dat francezii. Bãieți deștepți ãștia ai noștri... Au furat tot ce se putea lua.

Cine naiba sã atace populatia din românia?... mai degrabã CINE vrea sã ne spele creierii?

Dacã aflãm cine atunci poate venim la cursuri. :wink:

ryn

Citat din: memphis din  20 Martie 2010, 16:53:33
Conform anuntului facut de revista NEXUS new times Romania in sectiunea evenimente, agentul psihotronic Vasile Rudan organizeaza un curs practic intensiv de protectie si autoaparare extrasenzoriala a populatiei.
Inscrierile la acest curs vor incepe cat de curand.
Nu ratati aceasta ocazie unica!
sursa: http://www.nexusmagazine.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=10000248&Itemid=57

Salutari domnului Rudan, salutari celor de la Nexus Magazin, multumim pentru informare si cam atat. Despre rapirea din serai avem topic deschis, daca nu va convine deschideti unul (formula de agent psihotronic imi pare exagerata sau mai degraba copiata, titulatura data de un jurnalist gen bulina rosie, dara astia suntem cu astia defilam. Multumesc pentru intelegere.

Nox

#5
Nu știu ce ați înțeles voi din articolul de pe nexusmagazine.ro, dar eu am citit printre rânduri și am observat cã se vrea recrutarea unor indivizi dotați din punct de vedere paranormal... restul e... umpluturã. Construcția "curs practic intensiv de protectie si autoaparare extrasenzoriala a populatiei" mi se pare exageratã, cãci e imposibil sã instruiești vreo 20 de milioane de indivizi decât vreo 3-4. Apropos, nu existã și cursuri de atacuri psihotronice? (Sunt sãtul de filozofiile de genul dacã faci rãu se întoarce împotriva ta). Nu de alta, dar vedeți și voi în ce pace și prosperitate trãim.  

@biss, cred cã acum 20 de ani ar fi fost utile niște cursuri despre scheme financiare, dar ãsta e alt subiect.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

ryn

Citat din: Nox din  21 Martie 2010, 22:34:11
Nu știu ce ați înțeles voi din articolul de pe nexusmagazine.ro, dar eu am citit printre rânduri și am observat cã se vrea recrutarea unor indivizi dotați din punct de vedere paranormal... restul e... umpluturã. Construcția "curs practic intensiv de protectie si autoaparare extrasenzoriala a populatiei" mi se pare exageratã, cãci e imposibil sã instruiești vreo 20 de milioane de indivizi decât vreo 3-4. Apropos, nu existã și cursuri de atacuri psihotronice? (Sunt sãtul de filozofiile de genul dacã faci rãu se întoarce împotriva ta). Nu de alta, dar vedeți și voi în ce pace și prosperitate trãim.  

@biss, cred cã acum 20 de ani ar fi fost utile niște cursuri despre scheme financiare, dar ãsta e alt subiect.

Cata dreptate ai, cine stie unde ajung recrutii... Pe sos oltenitei sau la fostul 23 august... pana la urma nu e treaba noastra, e treaba lor. Dar  faza cu protectia populatiei (instant imi vine in minte "protectia animalelor" nu stiu de ce) este completamente exagerata. Nu va exista niciodata in lume un astfel de grup de oameni care sa fie capabili de o astfel de protectie in termeni generali vorbind. Daca acest lucru era posibil, cred ca era facut de ani de zile. S-a preferat insa instituirea unor foruri care sa supravegheze si sa protejeze pe alte planuri, cum ar fi, plata impozitelor, sau serviciile medicale neacordate, sau siguranta cetateanului, sau da-mi toti banii tai sa iti bag benzina, hai sa-ti vaccinez copilul, porcul sa ti-l numar si cand s-a ajuns la faza cu petarda violacee brusc s-a trezit tot romanul si a uitat cat plateste curent, cat ii sta nevasta in spital, cat ii cere diriga pentru fondul clasei... si asa mai departe.

memphis

#7
Citat din: @biss din  21 Martie 2010, 19:07:52
Ok, memphis așa este. Dar in cazul "rapirii" jurnalistilor din Irak chiar a fost o ''vrãjealã''... S-au dus sã o scoatã pe franțuzoaicã de acolo. Mai mult, au ciordit si din banii pe care i-au dat francezii. Bãieți deștepți ãștia ai noștri... Au furat tot ce se putea lua.

Cine naiba sã atace populatia din românia?... mai degrabã CINE vrea sã ne spele creierii?

Dacã aflãm cine atunci poate venim la cursuri. :wink:

dupa cum poate ai observat am scris rapirea intre ghilimele. Da, a fost o vrajeala si Vasile Rudan este primul care a dat acest verdict in urma monitorizarii efectuate. In timpul acesta el a aflat ca jurnalista nu avea nici un stres, parametrii ei psihici erau in limite normale, de unde a rezultat ca totul era o vrajeala. Cauta articolul "Bagdad. Rapirea inocentilor." publicat de dansul in fostul cotidian Independent si o sa aflii toate detaliile murdare.

@nox: daca citeai mai atent poate intelegeai ca nu se cauta cativa oameni dotati dpdv paranormal. toti avem substartul in noi, ideea e ca acest substart trebuie activat. prin aceste cursuri dl. Rudan urmareste activarea acestor abilitati paranormale care se gasesc in stare latenta in subconstientul fiecarui individ. Si da, in final, cei care in urma activarii vor da dovada si de talent si implicare, vor forma nucleul unei noi organizatii. Intradevar, titulatura e putin exagerata, recunosc.

GabyS

Interesant articol cat si initiativa dlui profesor Rudan... Sunt mai multi oameni decat banuiti voi care au anumite capacitati extrasenzoriale deosebite si o parte din ei nici nu stiu ce sa faca cu ele (eu personal cunosc cateva). In mod sigur totul se intampla cu un scop si de multe ori depaseste intelegerea noastra minuscula si ignoranta.
Multumiri memphis pt informatie! si sper ca lumea sa deschida mai bine ochii inainte sa sara repede la criticat si dat in cap la oameni. Citesc zinic acest forum pe care il apreciez... si de multe ori vad discutii care mai mult descurajeaza si critica in fel si chip aproape totul... in fine...
Bafta multa tuturor si mai am o vorba... orice critica constructiva este binevenita...  :-) :ufo: :wink:

Shiro Phoenix

GabyS,eu cred ca nu sunt doar cativa oameni cu astfel de capacitati.Acestea sunt capacitatile noastre normale si sunt latente in noi toti.
Nu exista persoane privilegiate care le au si aletele care nu, toti ne nastem cu ele, doar ca daca nu sunt folosite, nu ne dam seama de ele.
Oamenii traiesc astazi cu o iluzie eronata a faptului ca lumea fizica, este singura, si ca omul insusi este doar latura fizica.Atata timp cat un om nu isi constientizeaza latura spirituala, nu are cum folosi respectivele puteri, chiar daca le are.De aici si parerea gresita a oamenilor, cum ca doar unii sunt capabili de astfel de lucruri.
Toate acestea exista in fiecare dintre noi, trebuiesc doar trezite!
"Avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.Avem timp sa invatam lectii si sa le uitam mai apoi. Eroii sunt cei ce fac ce trebuie CAND trebuie, indiferent de consecinte." "Dominati cu mintea!Nu-i nimic mai frumos decat asta!"

GabyS

Sunt de acord cu tine Shiro, e adevarat ca absolut toti avem aceste capacitati, dar eu ma refeream la cei care le au deja activate si le folosesc...
Deasemenea e adevarat ca mare parte dintre noi avem capacitatile in stare latenta sau adormite si daca nu reusim sa vedem dincolo de starea fizica sau materiala nu o sa reusim sa atingem ceea ce este adevarat si important pentru noi. De multi ani se fac eforturi majore de catre guvernele secrete special de a ne tine aceste capacitati in starea de "somn" si chiar in ultimul timp acest lucru sa amplificat deoarece ei stiu ca schimbarile au inceput si continua pe aceasta planeta. Ideea este ca nu vor reusi sa ne invinga daca suntem multi si hotarati... Puterea si adevarul este in fiecare din noi si noi suntem un intreg (un tot)... si discutia poate continua :)

memphis

si acest lucru este tocmai obiectul cursului. "Trezirea" sau activarea acesor capacitati paranormale aflate in stare latenta in fiecare dintre noi.

romulus

CitatCine naiba sã atace populatia din românia?... mai degrabã CINE vrea sã ne spele creierii?

Dacã aflãm cine atunci poate venim la cursuri. wink

@biss n-o sa-ti vina sa crezi, dar iti spun ca sunt destui! Poate prea multi.
Si nu sunt numai straini ci si dintre "ai nostri" ! Vrei exemple?
Daca da, iti voi face o lista...Poate nu completa, dar p'acolo .
Cat despre profesorul Rudan, dupa cate stiu eu, este un om serios si se poate pune baza pe el.
Desi nu este " marele vraci" (ne-am fi dorit noi !!) lucreaza de multi ani in bransa si stie destule.
A avut si unele programe comune cu M.Ap.(N!) insa dupa afirmatiile lui, mare branza n-au facut, din cauza autoritatilor vremii care s-au speriat si au oprit cercetarile !!
Cine are timp si vointa poate merge la cursurile lui ; nu strica niciodata ceva cunostinte in plus!

CitatBuna seara,dragii mei prieteni!
Te salut Stefy ! Uite, eu sunt sincer si-ti spun ca ma onoreaza de cum ne-ai scris tu acolo: " prieteni"!
Mi-a placut si stii de ce ? La ora/data asta nu prea mai am prieteni de varsta ta. Dar de aici si pana la cum ai incheiat.....
Hai,te rog, mai ai -un pic - rabdare cu cei de pe forum si chiar cu cei din clasa ta: viata e luuuunga iar timpul - si poate oleaca de intelepciune din partea fiecaruia - le va rezolva pe toate. Inclusiv malantandu'ul cu calatorul!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

abyss

Mulþumesc pentru informaþii domnule Romulus. De fapt a fost intenþia mea de a crea un rãspuns precum cel pe care ni l-aþi oferit. 

daos

Un sfat din suflet pentru toti cei ce spera ca prin astfel de cursuri vor ajunge la stiu eu ce puteri speciale, telekinezii, telepatii si alte tele****: mai bine luati drumul bisericii si rugati-va lui Dumnezeu sa nu cumva sa deveniti paranormali. Paranormalul este de fapt anormalitatea. Ceea ce este normal si firesc si, poate pe multi dintre voi va plictiseste si va face sa va doriti ceva iesit din comun, este de fapt ceea ce a creat Dumnezeu. Si ar trebui sa fim multumiti cu aceasta daca vrem sa fim fericiti cu adevarat. Paranormalul nu este nimic altceva decat creatia demonilor care incearca sa va pacaleasca pentru a fura din energia divina ce este in fiecare din noi oamenii (cei creati dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu) sau pentru a lua locul a ceea ce in esoterism se cheama dublu astral, iar in practicile mistice bisericesti minte.
Cei de genul lui Rudan sau altii ca el, preocupati de paranormalisme vor de fapt, de multe ori la mod inconstient, sa va ia din acea energie pe care dublul astral al fiecaruia o are de la voi oamenii. Cu cat va avea mai multi adepti pe care "sa-i scoleasca" cu atat vor fi mai multi cei care vor "cotiza" la el cu energie. Visele celor ca Rudan si altii ca el (bunaoara de-alde Bors, cel ce scolea intr-o vreme la o sala pe langa Piata Amzei) sunt sa devina ceea ce in lumea demonilor si a celor le pot auzi vocile, Telepat Autodeschis (sau ceva de genul unui Prim Telepat al unei natii, recunoscut ca atare de cei de aceeasi factura din alte neamuri). De ce doresc asta? Foarte simplu. Pentru putere: in domeniul personal pentru afaceri sau succes erotico-sentimental, in politica pentru a dicta cine si mai ales cum sa conduca tara, etc). Mai prost este ca unii din acesti candidati la telepatie practica schimbarea dublului astral al omului, pe care-l are de la nastere. Iar asta e chiar grav, cel putin din punctul de vedere al bisericii. Este o practica folosita in masonerie de cei de grad superior cu abilitati paranomale, pentru a-si crea "vasali" printre noii adepti.