Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

2012 : o REALITATE (altii se pregatesc!)

Creat de calator astral, 28 Februarie 2010, 21:11:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Stefy1994

atunci care,mr?fiindca eu nu mai inteleg nimic.defapt,CARE este problema principala?
Friendship is the greatest treasure

abyss

@calator astral, e totul ok, nu te alungã nimeni man. De fapt nu mã simt jicnit. Fac jocul de amorul artei ca sã te storc de informații prețioase. De fapt subiectul e serios. Și ca sã revin la ''2012 : o REALITATE (altii pregatesc!)'' uite ultimele 5 min din Exopolitics Summit 2009 aici iar daca te intereseazã poți urmari daca doresti toatã conferința aici. Și dacã te intereseazã vizioneazã și Prima parte. Vocea care te adormea era a acestui om deosebit.

mr

Citat din: Stefy1994 din  24 Martie 2010, 22:23:24
atunci care,mr?fiindca eu nu mai inteleg nimic.defapt,CARE este problema principala?

am scris motivul... urmareste posturile recente
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Ronin

Citat din: spooky din  25 Martie 2010, 13:27:20
Raspundeti la subiect sau il inchidem.

Inchide-l spooky si "deschide-l" pe cel cu "Legea Duminicala" deoarece asta urmareste 2012... :ufo:
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Serban M

#35
Citat din: Ronin din  08 Aprilie 2010, 12:24:15
Inchide-l spooky si "deschide-l" pe cel cu "Legea Duminicala" deoarece asta urmareste 2012... :ufo:

Nu ai cum sa stii exact cine si ce urmareste, sau daca ''2012'' e controlat de cineva.

elena78

#36
Se pare ca se pregatesc pentru o eventuala catastrofa,anul trecut faimosul Bill Gates si-a terminat prpriul buncar in Norvegia,unde l-a umplut cu tot felul de seminte ,milioane de varietati de seminte,se pare ca  Pamantul este imbacsit de astfel de buncare ...




2012: Basi sotterranee segrete

Arhanghelul

#37
Citat din: elena78 din  30 Martie 2012, 22:53:10
Se pare ca se pregatesc pentru o eventuala catastrofa,anul trecut faimosul Bill Gates si-a terminat prpriul buncar in Norvegia,unde l-a umplut cu tot felul de seminte ,milioane de varietati de seminte,se pare ca  Pamantul este imbacsit de astfel de buncare ...

In primele minute am vrut ... sa rog ... moderatori ... sa fie mai exigenti ... dar m-am fortat sa incerc sa trec de aceasta reactie in fata unor afirmati fara "dovezi" ... dar ... cum deja ne-am obisnuit cu ... dumneata ... trebuie sa MAI muncim si noi ...

In completare la cele afirmate de @elena78 ...

http://www.enational.ro/dosarele-enational/monsanto-si-bill-gates-vor-sa-detina-monopolul-semintelor-agricole-119375.html/

Citat:
"When Bill Gates decides through the Gates Foundation to invest some $30 million of their hard earned money in a project, it is worth looking at. No project is more interesting at the moment than a curious project in one of the world's most remote spots, Svalbard. Bill Gates is investing millions in a seed bank on the Barents Sea near the Arctic Ocean, some 1,100 kilometers from the North Pole. Svalbard is a barren piece of rock claimed by Norway and ceded in 1925 by international treaty .

On this God-forsaken island Bill Gates is investing tens of his millions along with the Rockefeller Foundation, Monsanto Corporation, Syngenta Foundation and the Government of Norway, among others, in what is called the "doomsday seed bank." Officially the project is named the Svalbard Global Seed Vault on the Norwegian island of Spitsbergen, part of the Svalbard island group."

Sursa:
http://www.squidoo.com/doomsdayvault

Citat 2:

"Global Crop Diversity Trust

The Global Crop Diversity Trust (GCDT) has played a key role in the planning of the seed vault and is coordinating shipments of seed samples to the Vault in conjunction with the Nordic Genetic Resource Center. The Trust will provide most of the annual operating costs for the facility, and has set aside endowment funds to do so, while the Norwegian government will finance upkeep of the structure itself. With support from the Bill & Melinda Gates Foundation and other donors, the GCDT is assisting selected genebanks in developing countries as well as the international agricultural research centers in packaging and shipping seeds to the seed vault. An International Advisory Council is being established to provide guidance and advice. It will include representatives from the FAO, the CGIAR, the International Treaty on Plant Genetic Resources and other institutions."

Sursa 2:

http://en.wikipedia.org/wiki/Svalbard_Global_Seed_Vault

Deci in concluzie fundatia "Gates" ... a finantat colectia legumicola ... din apropierea cercului polar  ...

http://ro.wikipedia.org/wiki/Svalbard

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

jean

Citat din: elena78 din  30 Martie 2012, 22:53:10
anul trecut faimosul Bill Gates si-a terminat propriul buncar in Norvegia, unde l-a umplut cu tot felul de seminte ,milioane de varietati de seminte
Piuuu.....Asta e mai tare ca Florin Piersic in ,,Drumul Oaselor" la cate seminte a depozitat acolo.
Eu nu cred ca sunt pentru el. Si nu cred ca este rau sa avem o baza de material genetic. Este bine sa fim prevazatori. Si da, 2012 este o realitate, fiecare se pregateste pt. ceva. Fiecare dupa priceperea si putilinta lui.  :-D
Adevarul este dincolo de noi

dab270277

elena78 scuza`ma. Esti cumva bot (ro)bot? De o saptamana tot gasesc subiecte care au fost demult dezbatute. Orice apare pe realitatea.net sau pe stirileprotv tu postezi.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain