Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Extraterestru prins pe camera de fotografiat?

Creat de jackie28t, 29 Martie 2006, 18:26:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

assiris

OK
O sa pregatesc si o trimit. Trebuie sa-mi fac putin timp liber sa o fac cit mai "autentica"
E buna ideea, asta pentru antrenamentul nostru in a deosebi trucajul de realitate.
Assiris

jackie28t

Citat din: assiris din  24 Aprilie 2006, 21:26:49
Trebuie multa atentie in judecarea onei fotografii de acest gen.
Pot fi extraordinar de usor trucate. Eu am citiva ani buni de cind lucrez in programe de grafica si daca vreti va pot face ce fel de fotografii doriti. Stiu veti spune. Dar trebuie sa aduci dovada la cercetat. Care dovada? Camerele digitale nu mai au filme, iar imaginea mea din calculator o pot pune in citeva secunde la locul ei pe camera, cu toate caracteristicile (data, ora, timp de expunere etc.
Assiris

Citat din: assiris din  26 Aprilie 2006, 21:05:07
OK
O sa pregatesc si o trimit. Trebuie sa-mi fac putin timp liber sa o fac cit mai "autentica"
E buna ideea, asta pentru antrenamentul nostru in a deosebi trucajul de realitate.
Assiris
Mai trebuiesc cateva luni ca sa asteptam acea imagine pe care ai promis-o? :-D LOL

jackie28t

Extraterestru filmat in Australia/4 august 2006/Withheld
Puteti urmari si extrage acea secventa de la sursa originala:
http://www.ufocasebook.com/aussiealienvideo.html



CitatDATE: 04.08.06-LOCATION: Withheld (see below).-WITNESSES: One.
OTHER DETAILS: The witness reports seeing a bright low-flying light, bigger than a house, which flew above his car, then moved ahead and landed behind the trees. He found the courage to park nearby, at which time the light went out. He approached the landing point and shot this footage, then ran back to his car.

He did not see the light or the figure again, and admits his memories of the journey home are vague - but he ascribes this mostly to shock. (The tape was delivered to me by hand, about 24 hours after the event, and I have viewed the original camera tape.)

We have decided to keep the location of this event secret, to allow full analysis of the site by experts. If hundreds of UFO tourists show up, vital evidence could be destroyed.

(B J's Note: I have had some emails concerning this clip, so I have put it up here in windows format where our readers may download it. This is probably another alien hoax.)
___________________

Care sunt parerile voastre totusi despre aceasta scurta secventa? :roll:

Mihai_Tm

Daca este acel extraterestru este real si daca nu cumva se afla pe o portiune de pamant mai inalta atunci inseamna ca are 2m pe putin,acum depinde esi de inaltimea celui care a filmat.

jackie28t

Acel film ar putea fi fals,deci sa fie unul foarte bine lucrat sau poate este doar o secventa banala a unei clone sau al unui extraterestru.Cine stie.....:roll: Eu,cu experienta in profesia teatrala si dupa multele vizionari al acelui clip as spune,parerea mea, ca este o secventa de calitate care se merita sa fie vazuta....dar numai sa nu va treziti cu cosmaruri sau nopti nedormite dragi prieteni. :|

Am expus acest film aici pe forum ca sa discutam despre acest clip si sa gasim cat mai multe bube care duce la suspiciune sau la autenticitate.Ei...ati vazut filmul?
Care sunt parerile voastre despre clipul: Extraterestru filmat in Australia
http://www.ufocasebook.com/Video/aussiealien.wmv

Protector

Ce ma pune pe ganduri despre autenticitatea filmului: Copyright EU cel putin sincer as fii renuntat la bani ptr ca omenirea sa afle adevarul care este mult mai pretios. Daca l-as proteja prin copyright ar insemna ca este numai dreptul meu de vanzare si multiplicare prin avantajul financiar....

jackie28t

Copyright nu este ceva doar pentru vanzare....este doar dreptul de autor pentru a proteja uni indivizi sa editeze materialul si sa plaseze un nume fals pe el.Doar o mica protejare.

dedeiu

Am analizat foarte atent acel "verzuliu". De ce ii sunt iluminati doar genunchii si labutele nu? Este filmat prea putin si incepe de pe pamant, nu din "mirare" ca o reactie normala direct de pe "el". Nu e asa? De unde vine lumina care se reflecta pe el? De ce nu e si pe jos?!

jackie28t

Citat din: dedeiu din  18 Octombrie 2006, 23:48:03
Am analizat foarte atent acel "verzuliu". De ce ii sunt iluminati doar genunchii si labutele nu? Este filmat prea putin si incepe de pe pamant, nu din "mirare" ca o reactie normala direct de pe "el". Nu e asa? De unde vine lumina care se reflecta pe el? De ce nu e si pe jos?!
Acel film de care spui este un fals ''dedeiu'' ca si toate acele clipuri de pe acest website doar HOAXURI realizate pe PC
http://www.australianufowave.com/archive.html

dedeiu

Eu pun intrebare logica si atat. De ce "talpile" picioarelor alienului nu sunt luminate? Atat. De restul nu stiu ce sa zic. Poate nu sunt "haoxuri". Mai bine te-ai intreba de ce se bate atat de mult tema pe chesti asta?

jackie28t

Citat din: dedeiu din  19 Octombrie 2006, 00:51:54
Eu pun intrebare logica si atat. De ce "talpile" picioarelor alienului nu sunt luminate? Atat.

Pai raspunsul logic este ca acel clip este un FALS facut pe calculator asa cum precizasem mai sus.Pricepi acum logica raspunsului intrebarii tale?

Citat din: dedeiu din  19 Octombrie 2006, 00:51:54De restul nu stiu ce sa zic. Poate nu sunt "haoxuri".

Pai cam te grabesti ''dedeiu''
Te asigur eu ca toate acele clipuri sunt HOAXuri.Si spun asta deoarece persoana care a realizat acele 31 de clipuri a facut public falsificarea lor.
De acea am si expus acel link: http://www.australianufowave.com/
Deci toate sunt HOAXURI
citat:
In April 2006, the Australian Film Commission funded an experimental digital video project by director Christopher Kenworthy. Between June and mid-August 2006 thirty-one clips of UFOs were created. The UFO videos were distributed over the internet via websites and video podcasts.

Citat din: dedeiu din  19 Octombrie 2006, 00:51:54Mai bine te-ai intreba de ce se bate atat de mult tema pe chesti asta?
Pai uneori se bate si se dezbate astfel de subiecte ca de acea existam cu totii aici in acest forum.Pentru a discuta,dezbate si elabora :wink:

PunjabHaker

vad ca fac misto unii, pozele astea pot fi usor modificate in photoshop creand efectele alea de 2 lei

jackie28t

#27
Citat din: PunjabHaker din  02 Decembrie 2006, 04:21:44
vad ca fac misto unii, pozele astea pot fi usor modificate in photoshop creand efectele alea de 2 lei
Bine ai venit printre noi PunjabHaker  :-)
Yep...sunt si unii care se distreaza pe seama unor subiecte.Se antampla cam peste tot.
Apropo PunjabHaker poti sa creezi si tu una sa o expui aici ca sa vedem si noi diferentza dintre ele?
A mai fost cineva aici care a promis ca face o fotografie (vezi posturile de mai sus) dar nu s-a mai intors.Probabil a efectuat-o prea bine si nu a vrut sa o mai arate  :-D LOL

calinahanna

@jackie28t

Dp meu dv.. poza facuta in Australia cred ca ne prezinta un tip, nu f gras...cu ceva pe cap (poate un ciorap peste ochelari de soare), in lumina lunii....fotografiat de prietena lui care sta intinsa ple chaise-longue... :mrgreen: Momentan asta e impresia mea...
Si cred ca este ud dupa cum luceste pielea pe lateral, in lumina...parca are si par pe piept  :lol: si cred ca are si o musculatura mai feminina a coapselor...
Mai vrei?

Daca nu reusesc sa aflu ce este, nu inseamna ca e un alien. Inseamna ca nu stiu ce e...

wlady

Sincer : toti extratesrestrii sunt de acelasi fel, arata la fel ! Deci asta inseamna ca suntem cu adevarat vizitati de extraterestrii ! Toti arata la fel : foarte slabii, cap mare si oval ... deci e foarte credibil ! Foarte frumoase pozele  8-).

By the way : Mi s-a facut parul de gaina cand am vazut pozele ...
LE : Hmmm ... falsificate ? Lasa ca mai asteptam cativa ani si nu mai avem falsuri  :evil: