Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

formatie de ozn-uri filmata de Anul Nou

Creat de zaharosu, 02 Ianuarie 2010, 21:24:16

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

zaharosu


Serban M

#1
Au urmarit spectacolul... probabil nu mai e mult pana il facem impreuna  :star:

criss

Chestia cu apocalipsa si pacea,este discutabila,dar sper ca anul acesta CINEVA ne va aduce marea veste ca nu suntem singuri in univers

zaharosu

ce este interesant in filmulet, este ca atunci cand night mode-ul este oprit nu se observa luminile obiectelor.Poate cineva mai cu experienta in domeniul foto-video sa ne explice?

StarDust

In primul rand,nu stim unde a fost facuta filmarea, si asta e f. important. Parerea mea e ca e posibil ca cerul sa fi fost inorat iar in anumite momente prin sparturile dintre nori, sa fi aparut totusi stele care formau acea formatiune triunghiulara. Totusi am observat ca cele trei lumini de la orizont se misca in raport cu luminile de referinta de la sol destul de rapid intr-un interval de 38 sec. Dupa cum exemplific mai bine din poze. Luminile se vad mai bine in IR, deoarece in momentul comutarii camerei pe mod IR, simultan cu activarea iluminatorului IR al camerei (care nu are nici o importanta in filmul nostru) se indeparteaza din fata senzorului CCD filtrul care opreste gama de unda IR, astfel camera poate inregistra si o portiune din gama IR. In mod sigur cele trei lumini nu sunt stele, dar nu stiu ce sunt. In ceea ce priveste lumina portocalie filmata la o inaltime de aprox 50grade deasupra cladirii e f. posibil sa fie steaua Betelgeuse, aceasta trebuind sa fie cam la acea inaltime daca filmarea s-a facut in emisfera nordica la o latitudine de aprox 40-50 grade.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

DeReLiCt

Un aparat foto sau video comercial surprinde in modul nightshot doar spectrul NIR adicã near infrared ceea ce înseamnã ca vede pana la limita dintre vizibil si infrarosu. Când activezi funcþia nightshot aparatul pune un filtru in fata senzorului care blocheazã într-o oarecare mãsura lumina vizibila si forteaza aparatul sa capteze mai multã lumina in spectrul infrarosu.
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

zaharosu

Excelent ai aratat in poze miscarea fata de punctele de referinta, orice ar fi este imens, ceva asemanator cu ce s-a filmat la Moscova in forma de piramida.Pe youtube , face referire cel care a filmat ce camera foloseste :"t is an old Panasonic NV-DS30. Nothing fancy, but it does have 0 LUX night vision. "



curios lucru , ca nimeni din zona aceea nu a mai observat acele lumini :?

Shadowman

#7
Citat din: StarDust din  03 Ianuarie 2010, 13:13:19
In primul rand,nu stim unde a fost facuta filmarea, si asta e f. important. Parerea mea e ca e posibil ca cerul sa fi fost inorat iar in anumite momente prin sparturile dintre nori, sa fi aparut totusi stele care formau acea formatiune triunghiulara. Totusi am observat ca cele trei lumini de la orizont se misca in raport cu luminile de referinta de la sol destul de rapid intr-un interval de 38 sec. Dupa cum exemplific mai bine din poze. Luminile se vad mai bine in IR, deoarece in momentul comutarii camerei pe mod IR, simultan cu activarea iluminatorului IR al camerei (care nu are nici o importanta in filmul nostru) se indeparteaza din fata senzorului CCD filtrul care opreste gama de unda IR, astfel camera poate inregistra si o portiune din gama IR. In mod sigur cele trei lumini nu sunt stele, dar nu stiu ce sunt. In ceea ce priveste lumina portocalie filmata la o inaltime de aprox 50grade deasupra cladirii e f. posibil sa fie steaua Betelgeuse, aceasta trebuind sa fie cam la acea inaltime daca filmarea s-a facut in emisfera nordica la o latitudine de aprox 40-50 grade.


Stardust ,te-ai uitat la profilul lui PlanetNibiruIsHere,cel care a postat inregistrarea...? E posibil ca inregistrarea sa fie facuta in Suedia...  
http://www.youtube.com/user/PlanetNibiruIsHere
Si-a umplut pagina de "simboluri"... :lol: :lol: :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

StarDust

Da, m-am uitat la profilul lui dar nu foarte atent, am vazut ca nu are nici o tara precizata in profil, si da, am vazut ca e plin de simboluri...  :lol: asta da un mic minus credibilitatii lui, dar asta e... Cred totusi ca a surprins ceva deosebit in filmarea aceea.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

bk

Nu cumva atat in cazul de fata si in cel de la Galati sa fie vorba de "celebrele" lanterne chinezesti ?

StarDust

Da, aici ar putea fi vorba de lanterne chinezesti. Momentul, e mai mult decat propice pt. a lansa asa ceva, de noul an. Iar la Galati, daca e real ce se afirma si anume ca a doua lumina apare brusc pe cer, am indoieli ca aceea ar fi o lanterna chinezeasca.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

jean

#11
  Din imaginile extrase de StarDust mai sus, obiectul pare sa fie destul de mare. Cred ca cele trei lumini nu apartin unui anume obiect. sunt trei lumini distincte, asezarea sub forma de triunghi este creata de mintea noastra. Adica, daca obsevam trei puncte luminoase pe un fond intunecat, mental le vom uni cu o linie si vom obtine un triunghi. Cun se pastreaza distanta aproximativ egala intre ele? Probabil sunt la aceasi inaltime si plutesc in acelasi curent de aer. Avand greutate asemanatoare, rezulta ca se misca cu aceasi viteza. De fapt pozitia lor se modifica putin se vede din poze.
Cred ca este vorba de lanterne. Am vazut doua lanterne chinezesti in noapiea de 01.01.10 (de revelion), pluteau la o inaltime mult mai mare de cat artificiile. Acestea se deplasau pe directia (S-E) venind din (N-V), cred ca de la ambasada chineza sau club Bambu. Se deplasau in linie pastrand distanta egala una de alta. Daca ar fi fost trei, deja aveam un mare obiect cu triunghiular cu lumini la colturi.  :lol:
Obsevatia a durat cateva minute fara ca luminile sa-si schimbe radical pozitia una fata de alta. Au disparut in spatele blocului.
Adevarul este dincolo de noi

lylyt_ice

 Da...asta au si fost. De Silvester, am aprins si noi zece lanterne de-astea si s-au "comportat" identic cu cele filmate de acest individ, daca le-am fi filmat aveam o gramada de OZN'uri care survolau spatiul aerian german, in zona Podului de la REMAGEN, unde s-a incheiat pacea in cel de-al doilea razb. mondial...Oho ce punct interesant pentru credulii de ineptii... :-D
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Deanna

Citat din: StarDust din  03 Ianuarie 2010, 19:17:19
Da, m-am uitat la profilul lui dar nu foarte atent, am vazut ca nu are nici o tara precizata in profil, si da, am vazut ca e plin de simboluri...  :lol: asta da un mic minus credibilitatii lui, dar asta e... Cred totusi ca a surprins ceva deosebit in filmarea aceea.
I-am trimis un mesaj celui care facut filmarea,impreuna cu imaginile din Galati si mi-a raspuns ca imaginile au fost filmate in Suedia,si ca isi va inchide blogul despre Nibiru din pagina de profil de pe youtube unde aminteste de un portal gasit de el in Suedia,si va face alt blog cu care ma va tine la curent,din cauza unor ciudati care il bombardeaza cu tot felul de mesaje.Daca aveti mesaje ii puteti scrie,a avut bunavointa sa raspunda politicos si concis.