Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Fenomenul Deja-vu

Creat de udar, 28 Martie 2006, 17:23:05

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

focusXX

Sa fie oare Deja-vu? Sau poate mai mult?

Aveam 9 ani si era in perioada Sarbatorilor de iarna. Parintii mi-au spus ca mi-au luat un cadou! Totul este normal pana aici!
Cu greu am reusit sa-i trag de limba sa-mi spuna si mie ce mi-au luat.Nu am reusit decat sa aflu ca erau niste cisme, atat si nimik m-ai mult.
Uram din tot sufletul sa primesc ceva de care nu aveam nevoie. Eram chiar suparat dar culmea acest lucru ma tachina asa de tare incat am inceput sa ma gandesc ca trebe sa ma impac cu ideea.
Ducandu-ma sa iau paine si stand la acea cunoscuta coada din perioada comunista, mi s-a fixat privirea pe cismele unui copil din fata mea.In acel moment am avut o senzatie f. ciudata si din acel moment am stiut ca acele cisme sunt identice  cu cele ce urma sa le primesc. Asa si a fost, spre supararea parintilor mei care nici pana in ziua de azi nu pot intelege de unde am stiut eu cum arata.
Sa fie si acesta un fenomen Deja-vu?.......
Ce parere aveti?

darkness

eu nu cred ca e deja-vu,cred ca e premonitie...
pana la urma voiai acele ghete,sau nu?

focusXX

$darkness
:-o sincer nu vroiam, dar asta e le-am avut....
faza e ca nu le-am purtat niciodata :mrgreen:

darkness

nu este moartea, este o energie ..numele ei imi scapa pe moment...se foloseste si in yoga acest termen...kundalini parca,desi nu bag mana in foc...

calinahanna

@ darkness...
Nu te contrazic.  :|

darkness

am tot cautat prin carti si am gasit diferite nume ale acestei energii...se pare ca isi are locul in anahatasi trezirea acesteia duce la nirvana,iluminare etc, "incarcand" fiinta umana cu energie si oferindu-i posibilitatea de a face miracole.din cate stiu eu,exista si exercitii de trezire/activare a acestei energii..
din cate stiu,se indreapta spre vishudi si trebuie sa iti doresti f mult activarea acestei energii si sa o si meriti+multa,multa munca....
ma opresc aici,ca precis iar amestec chackrele intre ele ca de obicei si nici nu cred ca ar trebui sa discutam despre kundalini  in acest subiet...cand am sa am materiale, am sa conitnui subiectul la topicul despre orient...sau poate priestess ma va ajuta :-) :roll: :wink:pls

calinahanna

@ darkness

Inca o data, nu te contrazic.
Se pare ca si mexicanii din trecut aveau ceva cunostiinte...
In zona respectiva se afla un punct, si daca il cobori voit intri in sfera animala...trebuie sa fii foarte bun din toate pdv sa nu "cazi", daca ridici acel punct atingi "alte sfere"...
Detalii dupa ce ma redocumentez  :mrgreen:
Oricum, cred ca e vorba de aceeasi Marie, dar cu alta palarie :evil:

pri3st3ss

#22
darkness,ai dreptate si nu ai dreptate
ai dreptate cand spui de kundalini si voi posta un material despre acest subiect pe http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,533.75.html
si nu ai dreptate cand spui de chackre..le-ai facut varza saracele....kundalini nu pleaca din anahata ...

calinahanna, nu stiu despre ce vorbesc mexicanii,e posibil sa fie aceeasi marie...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

darkness

sorry,cand mi-am facut pregatirea maestrul mereu ma  dojenea ca ametesc chackrele..adevarul e ca niciodata nu mi s-au parut importante,desi vad ca toata lumea le acorda o mai mare trecere...am sa citesc materialul,ms

xennon_2000

1. in starea de somn are loc o decorporalizare.
2. spiritul calatoreste in dimensiunea numita timp (in viitor, unul din viitorurile posibile).
3. intr-un viitor mai putin sau mai mult apropiat...acel eveniment "vizualizat" intr-un vis are loc in prezent.
         a) apoi are loc fenomenul de deja-vu...simt un curent electric pe sira spinarii si atunci STIU ca am mai trait asa ceva sau cel putin vazut.
         b) in ultimul timp stiu ca anumite vise se vor intampla ...si deja-vu-ul nu mai e asa relevant.

Am avut si eu cateodata acest sentiment!Si foarte multe vise ciudate!dar nu am stiut sa le interpretez!

sxn_b

CitatAm avut si eu cateodata acest sentiment!Si foarte multe vise ciudate!dar nu am stiut sa le interpretez!
Uite un link cu un dictionar de vise. Mi s-a parut foarte interesant. Acum stiu sa imi interpretez visele. :-)
http://www.acvaria.com/dictionar_vise.htm

calinahanna

@SXN_B

Misto link-ul... dar mai exista si alte semnificatii... Mai stii vreun asemenea link?

darkness

nu inteleg ce cauta acel link la acest subiect,dar in fine...

multe persoane au specificat faptul ca totul trebuie luat in ansamblu, nu pe elemente...chiar vreti sa caut cine si cand a spus si sa postez?uneori cred ca nu sunteti deloc atenti la ce e discuta pe aici.... :x

sxn_b

darkness, am pus linkul acela ca un raspuns pentru xennon_2000. Si este pentru toti care sunt interesati, nu neaparat pentru tine.Nu inteleg de ce trebuia sa te bagi tu in seama tocmai aici.

Calinahanna, am mai gasit niste linkuri:
http://www.vise.ro/
http://www.interpretare-vise.ro/
Daca mai vrei mai multe linkuri, ti le trimit prin mp. Se pare ca sunt offtopic. :-)

calinahanna