Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Presupusele atacuri energetice asupra lui Mircea Geoana

Creat de klingonianul mascat, 18 Ianuarie 2010, 15:31:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mm

Felicitari pentru mesalele tale, daos! Eu nu te consider nebun de legat. In sminteala generala esti o pata de lumina binevenita. In urma unei experiente nefericite am constientizat si eu ca "paranormalul" este indracire. Poate prea tarziu. Naivitatea este, poate fi, un pacat.
Bineinteles ca exista atacuri energetice si multe alte "drãcii" in lumea oamenilor, nu inteleg de ce mai sunt persoane care le neaga doar traim o avalansa de evenimente ce le dovedesc existenta.
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

Shadowman

Citat din: mm din  04 Februarie 2010, 08:27:47
Bineinteles ca exista atacuri energetice si multe alte "drãcii" in lumea oamenilor, nu inteleg de ce mai sunt persoane care le neaga doar traim o avalansa de evenimente ce le dovedesc existenta.

  In avalansa de evenimente ce le dovedesc existenta,cred ca se se numara si emisiunile TV in care apar generalul Emil Strainu si scriitorul Pavel Corut.Ei sustin ca exista dispozitive tare periculoase,arme para-psiho-energo, care lanseaza unde si fascicule invizibile,ce penetreaza trupurile si mintile ,precum pasta Colgate smaltul dintilor ! Sunt confectionate de catre marile puteri militare si sunt folosite de "tragatorii de sfori" ! :wink: Unele dispozitive pot fi gasite pe "piata neagra"... :evil:
  Astept sa apara la televizor Pavel Corut cu dispozitivul de buzunar care zapaceste mintile.Sa arate populatiei privitoare la OTV ca exista si functioneaza !
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Guest

Citat din: Shadowman din  04 Februarie 2010, 04:09:41
OFF-TOPIC
Aduni mere cu pere !
Mai sforteaza-te ! Nu m-ai convins !  :lol:

Ce sa-i mai ceri cuiva caruia ii e greu sa recunoasca daca a gresit si caruia nici daca ii arati ceva "cit de cit,"palpabil" se face ca nu vede???Te las sa-ti tii in mana merele/perele, sunt singurele tale prietene. lol Nici ceva cat de cat citibil nu e bun. Nici negru pe alb.

ONTOPIC
Telepatia/atacul energetic s-ar rezuma mai pe scurt, in racordarea a 2 persoane la nivelul energetic al fiecareia, pentru a realiza diferite lucruri. De indracire, nu cred ca e adevarat. Depinde ce faci cu ele.

Shadowman

#33
Citat din: X din  04 Februarie 2010, 12:07:21
ONTOPIC
Telepatia/atacul energetic s-ar rezuma mai pe scurt, in racordarea a 2 persoane la nivelul energetic al fiecareia, pentru a realiza diferite lucruri. De indracire, nu cred ca e adevarat. Depinde ce faci cu ele.

Citat din: daos din  03 Februarie 2010, 23:10:18
Faptul ca incercam sa trag cu urechea la barfele colegilor a fost fara sa-mi dau seama un antrenament pentru dezvoltarea abilitatilor telepatice, care dintr-un anumit moment au aparut. La inceput a fost un adevarat soc pentru mine. Nu-mi dadeam sema ce se intampla cu mine si ce reprezinta acele voci pe care le auzeam. Fusesem un cititor destul de pasionat al lui Corut si, la inceput am crezut ca e vorba de telepati ai asa-zisului Octogon sau din fostul DGIA (spionajul din armata). Eu nu prea aveam habar de cum functioneaza sistemul, credeam ca e vorba de un fel de confruntare intre CI si aceasta DGIA. De fapt in timp am ajuns sa realizez ca tot frecusul de care avusesem parte din partea Ci-ului si a celor care se ocupau de ascultatul telefoanelor din cadrul DGIA era cauzat de oameni din aceste servicii care erau pur si simplu teleghidati de membri cu abilitati telepatice din servicii secrete straine care cautau pe asa-zisul "TELEPAT AUTODESCHIS" al romanilor, un soi de superman cu abilitati telepatice al carui dublu astral credeau ei ca este venit de pe o alta planeta (teoria unora, mai atei ca principii) sau chiar un soi de ingeri (teoria altora). Stiu ca poate te apuca rasul cand citesti asa ceva. La inceput am crezut ca sunt nebun sadea. Deci trebuia sa ma internez intr-n spital de nebuni si sa ma tratez. N-a fost sa fie. Unii din acei telepati pe care-i auzeam in mintea mea, si care ma considerau acel telepat autodeschis al romanilor, au ales sa devina aliatii mei in lupta impotriva celorlalti. Asta am auzit in mintea mea.

Nu cred ca putem vorbi de telepatie. Mai degraba de clarauditie...


" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Guest

Asa e, si ma gandesc, daca cineva s-ar gandi cu "sentimente", adica fara sa foloseasca limbajul, cuvintele, oare cine poate face clarauditie l-ar "auzi"?Sau l-ar simti?Eu ma mai surprindeam cateodata ca gandeam despre ceva foarte frumos, dar totusi ziceam in cuvinte, in mintea mea, altceva. Sau, altfel pusa problema, daca te-ai duce intr-o tara straina,si n-ai stii limba, ai intelege ce gandesc locuitorii? Oare nu mai important ar fii sa simtim sentimentele si gandurile cuiva,decat cuvintele?

vladtheodor

Citat din: X din  04 Februarie 2010, 16:52:27
Asa e, si ma gandesc, daca cineva s-ar gandi cu "sentimente", adica fara sa foloseasca limbajul, cuvintele, oare cine poate face clarauditie l-ar "auzi"?Sau l-ar simti?Eu ma mai surprindeam cateodata ca gandeam despre ceva foarte frumos, dar totusi ziceam in cuvinte, in mintea mea, altceva. Sau, altfel pusa problema, daca te-ai duce intr-o tara straina,si n-ai stii limba, ai intelege ce gandesc locuitorii? Oare nu mai important ar fii sa simtim sentimentele si gandurile cuiva,decat cuvintele?
Mda, sa ne zica mutu' ce-a vazut orbu'... Esti pe aproape si te sustin...
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

Guest

Citat din: vladtheodor din  04 Februarie 2010, 17:52:31
Mda, sa ne zica mutu' ce-a vazut orbu'... Esti pe aproape si te sustin...
Vlad, tu ai putea sa faci asta, daca si experientele tale in astral sunt adevarate. Ai putea sa simti emotiile, nu cuvinte care pot fii prost interpretate. Puteam si eu sa simt, prin tentaculele alea, dar am zis ca mi se pare mie, si am zis sa inceteze, ca doar mi se pare mie. :oops:

vladtheodor

#37
M-am uitat acum pe goagal si in clarauditie s-ar auzi chiar si voci. Eu inca nu le aud... Si gindeste-te ca e multa lume care e mult mai specializata in "a te citi" din priviri, dupa felul cum te imbraci, cum mirosi etc... Astea le stiu de la scoala: comunicare verbala, nonverbala si altele... Sa nu tragem concluzii prea devreme... "Channeling"...
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

Guest

Pai da, ca e clar+auditie, deci auditie e cand auzi ceva. Eu nu ma refeream la clarauditie, ma refeream la a "simti" sentimentele si intentiile cuiva, indiferent daca sunt ascunse sau nu, prin limbajul trupului, sau experienta. Putem sa-i spunem "clarsimtitie" :-D sau "clarsimtire" e mai corect?La asta ma refeream ca poti face, da asta vezi tu, daca merge.

vladtheodor

#39
Bine, eu nu aud chiar asa "clar" tot ce ai scris mai sus. Mai mult distorsiuni neinteligibile.
Hai sa scriem in alta parte. Aici nu stiu daca ar (as) avea ceva comun cu Geoana...
Sau sa reuneasca moderatorii cele doua sau mai multe topice ca par foarte comune...
"Clarsimtire"  :mrgreen:
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

Guest

Citat din: vladtheodor din  04 Februarie 2010, 18:22:48
Bine, eu nu aud chiar asa "clar" tot ce ai scris mai sus. Mai mult distorsiuni neinteligibile.
Hai sa scriem in alta parte. Aici nu stiu daca ar (as) avea ceva comun cu Geoana...
Sau sa reuneasca moderatorii cele doua sau mai multe topice ca par foarte comune...
"Clarsimtire"  :mrgreen:
Eu nu inteleg ce nu ai inteles tu...

daos

Citat din: Shadowman din  04 Februarie 2010, 09:45:50
  In avalansa de evenimente ce le dovedesc existenta,cred ca se se numara si emisiunile TV in care apar generalul Emil Strainu si scriitorul Pavel Corut.Ei sustin ca exista dispozitive tare periculoase,arme para-psiho-energo, care lanseaza unde si fascicule invizibile,ce penetreaza trupurile si mintile ,precum pasta Colgate smaltul dintilor ! Sunt confectionate de catre marile puteri militare si sunt folosite de "tragatorii de sfori" ! :wink: Unele dispozitive pot fi gasite pe "piata neagra"... :evil:
  Astept sa apara la televizor Pavel Corut cu dispozitivul de buzunar care zapaceste mintile.Sa arate populatiei privitoare la OTV ca exista si functioneaza !

Din cate am auzit in mintea mea atunci, se pare ca americanii din DIA (spionajul lor militar) ar avea un soi de dispozitive de forma triunghiulara care se pun pe cap si conectate la un ordinator. Acestea folosesc la "deschiderea telepatica" a unui subiect dar la un nivel inconstient pentru subiectul tinta. Adica la nivel de dublu astral. Poate chiar o schimbare a acestuia sau doar transmiterea de idei, emotii, sentimente folosind unde electromagnetice pe tiparul undelor cerebrale ale acelui subiectului tinta. Nu sunt insa 100% sigur. De vazut nu am vazut cu ochii mei ci doar am avut ceva de genul unei vagi revelatii vizuale, poate o simpla autosugestie.
Cat despre asa-zisul dispozitiv de "zapaceala" al lui Corut nu cred sa fie chiar ceva la purtator, banuiesc trebuie ceva logistica pentru a obtine asemenea rezultate. Mai ales de la o distanta destul de mare cum ar fi intre SUA si Romania. Dar poate ca ceea ce stiu eu e depasit ( de aproape 5 ani).

Citat din: Shadowman din  04 Februarie 2010, 16:28:32
Nu cred ca putem vorbi de telepatie. Mai degraba de clarauditie...
De fapt reuseam sa simt si mirosuri care n-aveau legatura cu mediul din jurul meu la momentul respectiv. Iar mai tarziu mi s-a intamplat sa am si un soi de, hai sa le zicem, viziuni cu privire ori la niste posibile linii temporale din viitor (care totusi nu s-au intamplat) ori la locuri si persoane pe care nu le-am vazut in viata mea. Un asemenea gen de "viziune" am avut cand in corpul meu a fost dublul astral al telepatului american (ma refer la acel telepat autodeschis) cand am vazut ceva ca o fereastra ce s-a deschis deasupra mea in care aparea un soi de mediu acvatic de culoare liliachie in care plutea ceva de genul unei moluste violet. Posibil sa fi fost o halucinatie provocata, sau altceva. Ce, nu-mi dau seama.

Guest

Misto experientele tale, eu in locul tau nu renuntam la asemenea abilitati.

StarDust

#43
Reveniti la subiect! Iar daca aveti ceva de impartit faceti-o pe PM. Multumesc! Mesajele off-topic sterse.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Shadowman

Citat din: daos din  04 Februarie 2010, 19:31:56
Din cate am auzit in mintea mea atunci, se pare ca americanii din DIA (spionajul lor militar) ar avea un soi de dispozitive de forma triunghiulara care se pun pe cap si conectate la un ordinator. Acestea folosesc la "deschiderea telepatica" a unui subiect dar la un nivel inconstient pentru subiectul tinta. Adica la nivel de dublu astral. Poate chiar o schimbare a acestuia sau doar transmiterea de idei, emotii, sentimente folosind unde electromagnetice pe tiparul undelor cerebrale ale acelui subiectului tinta. Nu sunt insa 100% sigur. De vazut nu am vazut cu ochii mei ci doar am avut ceva de genul unei vagi revelatii vizuale, poate o simpla autosugestie.
Cat despre asa-zisul dispozitiv de "zapaceala" al lui Corut nu cred sa fie chiar ceva la purtator, banuiesc trebuie ceva logistica pentru a obtine asemenea rezultate. Mai ales de la o distanta destul de mare cum ar fi intre SUA si Romania. Dar poate ca ceea ce stiu eu e depasit ( de aproape 5 ani).

 De fiecare data cind vizionez emisiunile in care apar generalul Emil Strainu si scriitorul Pavel Corut si vorbesc de atacurile "parapsi" cu diverse dispozitive, am senzatia ca e 1 aprilie !
Acum aud de dispozitive care folosesc la "deschiderea telepatica"... :-o
Ii compatimesc pe bietii extraterestrii,mai ca-mi vine sa le plang de mila vazind cum se chinuie sa implanteze cetatenii... :cry:
Ii pindesc pe la colturi,le supravegheaza caminele pina sting lumina si adorm,consuma combustibil,se chinuie cu subiectii rapiti pe mesele de operatie,implantindu-i ori stergindu-le memoria,ii transporta inapoi acasa,se straduiesc sa fie discreti, sa nu-i vada vecinii sau radarele...
N-ar fi fost mai simplu sa achizitioneze niscai dispozitive psihotronice si sa apese, þac-pac pe butoane, pentru a influenta subiectii care prezinta interes...?
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY